Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Witam! Mam pytanie od kiedy teraz podaje się gluten i w jakiej formie się wprowadza? Oraz żółtko i jak często??U nas jutro szczepienie- pneumokoki 2 raz. A dzisiaj była u mnie położna i pobrała krew mojej małej aby zbadac poziom wit D3, wapnia i fosfatazy alk. a przy okazji morfologia i żelazo i TSH bo mała jest potliwa i mało zjada mleka a szybko potroiła swoją wage urodzeniową w 6 mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu gluten nie wcześniej niż w 5msc i nie później niż w 6msc -na początek ok 2g (pół łyżeczki) :) A żółtko co drugi dzień pół-ależ napisałam nie skłądnie:P Basiolek-jak tam katarek? Walczycie z nim dzielnie?:) Ponoć wirus jest jakiś w powietrzu i dużo osób chodzi z katarem Marzec -co słychać?:) Dziewczyny zastanawiam się nad tym "urządzeniem" :D nie kupuje chodzika,ale zaciekawiło mnie to-Co o tym sądzicie? Podaje link http://allegro.pl/arti-stolik-edukacyjny-skoczek-multicentrum-2-kol-i2577837056.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moja córka kilka dni temu skonczyła 6 miesiąc i juz sie podaje gluten? Kiedys było że od 9 go mieś!!?? A gdzie i jaki ten gluten jakas kaszka np jest? Jak mam to podawać w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka_30 - Fajnie, że chrzciny się udały. My mamy wszystko przed sobą. Jakoś czasu brak żeby się za to wziąć... A jak z przesypianiem nocy? Poprawiło się coś? basiolek - Rozpakowałaś się już? Mi to zajmuje z reguły więcej czasu niż pakowanie :P miholichol - Mnie osobiście te siateczki nie przekonują. Są jednorazowe czy trzeba je myć/prać? (w pralce?) Wydaje mi się, że mogą jednak trochę zmieniać smak potraw. Osobiście mam zamiar tradycyjnie wprowadzać nowości. Jeśli zaczniesz z nich korzystać to daj znać proszę, czy się spodobały i czy są wygodne w użyciu. 76gosia - To ile Twoja córcia teraz waży? I ile miała wagi urodzeniowej? U mnie jest wręcz odwrotnie. Majka skończyła 6 miesięcy a jeszcze jej brakuje jakieś 730 g do podwojenia wagi urodzeniowej... A gluten mam zamiar podawać tak jak Bitee Cappucina napisała. Gotujesz kaszę manna (niewielką ilość) i dodajesz około łyżeczkę do 100 ml na przykład obiadku. Są też gotowe słoiczki zawierające gluten. Bitee Cappucina - Witaj :) Jakoś leci z dnia na dzień. Tylko znowu zaczęłam się martwić małym przyrostem wagi. W ciągu ostatniego miesiąca przybrała 135 g... Średnio dzieci podwajają wagę urodzeniową między 3 a 6 miesiącem życia. Jak tak dalej będzie u nas to jeszcze ze 2-3 miesiące jej zajmie to podwajanie. Z drugiej jednak strony póki co utrzymuje się ciągle w okolicy 15 centyla. No i lekarka nie widziała do tej pory nic złego w rozwoju Mai. Twierdzi, że widocznie taka jej uroda. Zapisałam ją na szczepienie na 18 to jeszcze raz poruszę ten temat. Zobaczymy ile do tego czasu przybierze. Może za dużo się rusza, pełza i macha nóżkami i wszystko spala? Jeśli chodzi o tą zabawkę to moim zdaniem ma taką samą wadę jak chodzik. Tak samo może spowodować wykrzywianie nóżek. Ja się nie zdecyduję na coś takiego. Wolę poczekać, aż sama będzie w stanie utrzymać swój ciężar i będzie próbowała wstawać. Chociaż znajome dziecko w wieku 6 miesięcy stawało w łóżeczku strasznie wykrzywiając nóżki, stawało na wierzchniej części stóp (dorosły człowiek nie ma szans tak ustawić stóp) a teraz jako kilkulatek nie ma problemów ani z chodzeniem ani z postawą. tymbark1989 - Witamy. Napisz coś więcej o was :) Blanka6 - Jak z jedzeniem i wagą? Poprawiło się coś? Beata 24 - te buziaczki w wykonaniu Martynki muszą słodko wyglądać :) Ja dodaję kleik do każdego mleka zgodnie z zaleceniem pediatry. Miało to pomóc jej przybierać na wadze, ale chyba nie spełnia swojej roli. Na chwilę obecną Maja nie chce już pić samego mleka, musi mieć zagęszczone. Ja daję również pietruszkę do obiadku. Dziewczyny czy jest jeszcze chociaż jeden maluszek na forum, który nie podwoił jeszcze wagi urodzeniowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec mój Jacho urodził sie z wagą 4156 a na ostatnim ważeniu miał 7900 wiec jeszcze nie podwoił :-D, ale jeszcze nie ma skońćzonych 5 meisięcy. Na innym forum mamusie pisały że te siateczki to hit wiec ja pewnie też się na nie skuszę i wtedy napewno dam Wam znac co i jak :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w końcu coś tu ruszyło:) Marzec-ja też jednak tego nie kupuje:)Nie przejmuj się tak tą wagą-moja siostra pamiętam,że jak stanela przy 6kg tak dłuugo tyle ważyła i potem tak było jak ważyła 9kg też mama sie martwiła ale takie miała etapy i już:) Dziś waży już 14kg "kawał baby" z niej:D Pamiętaj,jak lekarz nie widzi w tymnc złego to napewno jest git:) Zresztą nie musi być kluseczka:) Dzisiaj byliśmy na szczepieniu-a ja nie wiem czemu przed wyjściem trzęsłam się jak galaretka..:/ przypomniało sie mi pierwsze szczepienie:D Jednak gdy ujrzałam kochaną "zamienną" Pania dr(przychodzi tylko na zastępstwo i była przy pierwszym szczepeniu) tak sie ucieszyłam,że dygotanie mi przeszło:) Mał zniósł dzielnie zastrzyk i nie płakał:) A rano zrobił meega zieloną kupke-ale to z nowości jakie mu dałam:D teraz już była normalna żółciutka :) co do wagi urodziliśmy się z wagą 2840g a dziś mały miał 7kg:):):) Ale Pani dr. mówiła że chudziutki jest-to ma po tacie bo tata mimo,ze kucharz to normalnie szczyga masakryczna:):) Chyba ja musze zacząć częściej gotować:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miholichol - Jasio się duży urodził ale w pół roku podwoi wagę. Czekam na opinię o siateczkach :) Może jednak i ja powinnam jakoś inaczej zachęcać córcię do jedzenia bo nie chce jeść obiadków :( Bitee Cappucina - Niby wiem że okej, że nie musi dużo ważyć. Ale i tak się martwię, że nie dostaje wystarczająco witamin i składników odżywczych. Dopóki zjadała dużo a mało przybierała to się tak nie martwiłam. Gorzej teraz jak zostawia po 60-80ml mleka, zamiast po 4 godzinach zjeść kolejny posiłek to zjada dopiero po 6 na przykład a obiadków w ogóle nie chce. Dlatego tak się martwię :( Cieszę się, że szczepienie przeszło gładko. U nas 18 będzie... Filipek jest równo miesiąc młodszy od Mai, miał niższą wagę urodzeniową a teraz już waży pół kilo więcej. Ja rozumiem, że chłopcy generalnie są więksi ale przykro mi się robi jak mi dziecko w miesiąc przybiera 135 gram :( I nie chce jeść :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec19 No ja się ogromnie cieszę, że mamy już chrzciny za sobą i Patryk tak dzielnie to zniósł. (a propos mam do sprzedania garniturek do chrztu rozm. 62 - jak ktoś zainteresowany to dogadamy się poza forum ;) ) Jeżeli chodzi o spanie to jest lepiej ;) Jak byliśmy u rodziców to zaczął lepiej spać. Idzie spać o 19/19:30. Budzi się na butlę o 2/3 i później wstaje 6/6:30 ;) Także jest lepiej ;) Czasem się powierci w nocy ale sam dalej usypia. Dziewczyny czy Wasze dzieci też piją mniej mleka? Mój Patryk wypija 450-600 ml na dobę ;( Poza tym je na noc kaszkę Sinlac (125 ml+7 łyżek kaszki) a w dzień je słoiczek deserku i słoiczek obiadku. Ile wasze dzieci piją mleka i ile obiadku zjadają? (jakiej pojemności słoiczki?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elo_33
Cześć dziewczyny, w ciąży czytałam Wasze forum i nie dawno znowu tu wpadłam, fajnie że można poczytać o podobnych "problemach". Marzec19 chciałam Cię troche pocieszyć też mam syna a z jedzeniem i wagą jest podobnie jak u Was. Jemu akurat smakują wszystkie gotowe dania ale ma po nich mega zaparcia więc jada głównie mleko. Mam nadzieje że jakoś to się unormuje i z wagą będzie troche lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka-no właśnie mój jak tydzien temu zjadał całą butle tak teraz zostawia po 60ml:/ nie chce jeść -domaga sie jedzenia co 3.5g a tylko sobie podje i tyle-jedyne co to jak go noszę i ogląda coś to się zapomni i zje całą butle:P Ale robie tak raz dzienne góra dwa..:/ Może to skok rozwojowy ja tak myśle ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka----> to Twój i tak sporo mleka wypija. Moja Gwiazda zjada około 700 ml i pół słoika deserku/obiadku z łyżką "mlecznej manny" (wprowadzam gluten). Marzec----> z jedzeniem raz lepiej a raz gorzej. Staram się wyluzować by nie zwariować. Często je na raty po 30-50ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzec19: wbrew obawom zarówno pakowanie jak i rozpakowywanie poszło w miarę sprawnie :) czas tak szybko leci, że już zapomniałam o wczasach. Co do wagi to moja mała urodziła się z wagą 2920 a 2 tygodnie temu ważyła 6100 więc waga podwojona. Wierzę, że martwi Cię to, ze córcia mało przybiera ale skoro lekarka uspokaja to nie jest źle, może po prostu taki urok Twójej córci. Z drugiej strony taki już los nas Mam, że zawsze będziemy się martwić o nasze pociechy...Moja córeczka nadal nie obraca się na brzuszek choć brakuje już naprawdę malutko, czasami już się tak zachwieje. że wydaje się, że lądowanie na brzuszku pewne a ona się asekuruje jak może, ehhh nigdy nie lubiła pozycji na brzuszku choć teraz jak ją dam na brzuszek to patrzy zaciekawiona, rozgląda się dokoła i śmieje :) Też się tym martwiłam ale w końcu wrzuciłam na luz, chodzimy do lekarki i ona nie alarmuje więc i ja póki co się uspokoiłam. Za to z małej gaduła że ho ho :) czasami to aż uszy bolą ale kocham jej słuchać :) bitee: cieszę sie, że szczepienie poszło gładko, dzielnego masz maluszka :) Co do zabawki to zgadzam się z Marzec19. Co do jedzenia to moja mała je o 7 rano 180 ml mleka, potem około 11 znowu mleko z kleikiem kukurydzianym 180 ml, potem koło 14.30 obiadek (około 70 ml) o 17 deserek (70 ml) i na noc 180 ml (mleko i kleik ryżowy). Przesypia prawie 12h, nie budzi się w nocy na jedzenie. W sumie mleka wychodzi około 600 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiolek jakie te kleiki dodajesz i ile? Jaki masz kukurydziany a jaki ryżowy? Może i ja zacznę podawać zamiast kaszy na noc ;) Bo mi po Sinlacu budzi się na noc na jedzenie. Myslicie, że mogę dodać kleik jak pije ten Nutramigen? Może dodam dziś Sinlaca do mleka. Tylko ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko ja mam kleik kukurydziany z firmy nestle a ryżowy z bobovity. Kukurydziany daję od 2 dni i jest faktycznie bardziej syty niż ryżowy, moja mała jak zje ten kleik to mam spokój z jedzeniem aż na 5 godzin. Generalnie na opakowaniu masz podane jak przygotować więc nie ma problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiolek a jak tam katarek? Ja też mam takie same kleiki ale mój mały nie chce jest mi kukurydzianego,więc albo mu nie smakuje albo łączy się to z tym jego mniejszym jedzeniem teraz..:/ ni wiem, w każdym razie na noc dam mu kaszke z jabłkiem:) Ale mi dziś wcinał marchewke:D:D Uwielbia ją poprostu:) Już nie mogę sie doczekać jak mu jutro zrobie:D:D a kupka była taaka pomarańczowa:D Aha miałam Wam napisać-mały jak miał 3tyg temu zatwardzenie (zrobił kupke na 3dzień) ale nie była strasznie zbita,ale się zdenerwowałam ze az 3 dni nie robił więc zaczęłam mu podawać do mleka probiotyki i powiem Wam,że teraz z kupkami jest super:D:D hehe o ile tak mogę napisać;) kupki są 2/3 dziennie bez problemów. Szkoda,że nie pomyślalam wcześniej zeby kupic mleko z probiotykami a nie ten bebilon dorgi jak cholerka:D Zastanawiam się czy jak będdziemy przechodzić na mleko następne to czy nie kupić gerbera bo ma właśnie probiotyki. Ja teraz wieczorami oddaje się lekturze:D W ciąży książki poprostu chłonęłam i teraz jak mama kupiła nową kiążke"naszego" autora to jej zakosiłam i tak czytam:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy do Nutramigenu mogę dodać ten kleik ryżowy albo kukurydziany? Albo w ogóle dać jakąś owocową kaszkę? Bitee Cappucina Ty czasem nie masz tego mleka co ja? A może mi się coś pomyliło ;) Bo się zastanawiam czy mu nie zaszkodzi jak ma to specjalne mleko. A chciałabym mu coś dać żeby się najadł na noc i się nie budził ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka-ja mam bebilon,ale moja siostra jadła do 2roku życia nutramigen i normalnie mama jest kaszke wsypywała do mleka -tak nawet zleciła jej pediatra:) WIęc spokojnie możesz sypać:) Ona akurat kleików nie podawała wcale tylko same kaszki ryżowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może dziś zakupię ten kukurydziany albo jakąś kaszkę owocową i dam mu na noc. Może będzie bardziej syty niż Sinlac;) Muszę go przecież przyzwyczajać do mleka krowiego.... bo później będę miała problem i będę musiała trzymać jakąś diete.... U Nas chyba idą zęby. Młody się strasznie ślini i non stop coś w budzi. Widać, że go strasznie swędzą dziąsła bo sobie wszystkim co złapie masuje. Trochę marudzi. Co robicie oprócz smarowania żelem żeby ulżyć? Zamówiłam gryzaki tomme tippe takie co się wkłada do buzi jak smoczek ale dopiero pewnie przyjdą w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bitee: u nas już prawie po katarku, w sumie to już nic nie leci ale małej coś charczy jeszcze w nosku i psikam jej sterimarem, a potem jeszcze ściągam jak coś tam się rozpuści ;) Mała już spróbowała cielęcinki (sama robiłam, smakowała jej bardzo) i kupiłam jej obiadek z królikiem, też jadła aż miło :) dzisiaj dam jej ziemniaka z marchewką a jutro znowu jakieś mięsko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka_30 - My jesteśmy na Nutramigenie i już od 3 miesięcy dosypuję do mleka kleik ryżowy lub kukurydziany, inaczej nie wypije. Jak dosypałam kaszki smakowej to nie chciała jeść. Chyba nie pasowało jej to połączenie. Maja się ślini już z półtora miesiąca, wszystko pakuje do buzi, ostatnio ma mniejszy apetyt, wydawało mi się, że to ząbki, ale nic nie widać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzec19 ja kupilam dziś kaszkę ryżową, malinową. Zrobię ją na Nutramigenie. Zobaczymy czy zje i ile wytrzyma bez jedzenia. Może prześpi całą noc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki0000
Hej dziewczyny. Do mam, których dzieci nie jedzą; z moją było identycznie, jadła co 5-6 godz 60ml mleka i to wmuszanego, po dwóch tygodniach pojawił się ząbek, tydzień jeszcze mało jadła, a teraz nadrabia zaległości :). Także nie martwcie się i wypatrujcie ząbków :). Pozdrawiam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że u nas to niejedzenie już trwa 2 miesiące i ząbków nie ma :( Dziś zmieniłam smoczek na 3 i zjadła 140 ml bo szybko jej leci. Może to jest rozwiązanie? OBY :) Moja kaszki malinowej nie lubi - ale mam tylko tą i próbowałam by jadła łyżeczką. Może to nie wina smaku a konsystencji? Sama nie wiem. MM nie tknie, próbowałam Enfamil (który jadła jako noworodek), Hipp Bio Combiotik, Gerber - nawet przez sen nie zje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Patryk właśnie wsunął cała miseczkę kaszki malinowej. Zjadł ładnie łyżeczką. Zobaczymy czy się w nocy obudzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się trochę denerwuję bo jutro idziemy na kontrolę do neurologa a we wtorek kolejne USG główki. Mam nadzieję, że mu się nie powiększyły te komory... Nie wygląda jakby mu coś było....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka_30 - Na pewno wszystko jest w normie, nie martw się na zapas. Trzymam kciuki za pomyślne wiadomości od lekarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatko jak tam wizyta? Moja mała zjadła dzisiaj ziemniaczka z marchewką i burakiem po raz pierwszy dodałam jej buraczka i chyba bardzo jej smakowało bo zjadła bez żadnych problemów :) Póki co gotuję jej sama i je więc nie jest źle ;) Dziewczyny, mam do Was pytanie, czy dajecie swoim maluszkom jeszcze samo mleko czy już raczej jest to tylko mleko z kleikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×