Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nesia

TERMIN MARZEC 2012

Polecane posty

Aaaaa często czuje właśnie jak mała ma czkawkę i teraz jeszcze doszła do tego żaba:) heh odgłosy żaby z brzucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe_szczęście najlepszą - Śląską w Gliwicach :) My kupujemy Boldera czterokołowego, mam nadzieję że się sprawdzi od kilku dni czyję takie jakby ciągnięcie w kroczu nie wiem co to może być też tak macie?? ja niedużo się udzielam ale czytam codziennie, w wielu rzeczach bardzo mi pomogłyście, dziękuję Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Własnie wróciliśmy z sklepu z wózkiem, dokupiłam też mate ochronną na materac, ale taką nie ceratkę tylko jak Pani w sklepie mówiła ala pampers że przepuszcza powietrze a wchłania wilgoć czyli jest lepsza od tej ceratki, ma fajne gumki można prac a cena 41zł za wymiar na 140/70 torba prawie spakowana więc teraz tylko czekać :P dziś prasuje pościel i reszte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ja takie kłucie i ciagniecie w pochwie mam juz od ok 2-3 tygodni. Madzia to pochwal sie zdobyczą i dawaj zdjęcie na pocztę!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania33-ja w Zabrzu ale jak mniemam tą samą:P Ja mam takie ciągnięcia ale "ból" wchodzi mi na pachwiny więc czasami nie jestem w stanie tego rozgraniczyć... Madziu-masz Tako Laret?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ciśnienia to w pierwszej ciąży miałam kontrolować co dziennie i na patologi lerzałam na 5 dni przed porodem teraz odpukać całą ciążę mam ciśnienie idealne mierzę przed wizytą i sporadycznie w domu ja w nocy wstaję na siusiu, a w dzień chodzę co chwilę, a nie wystarczyłoby tego nawet do analizy, więc Maleńka chyba się bawi moim pęcherzem, jak leżę wariuje na całego ale w nocy mam spokój, mi najlepiej się śpi na plecach choć wiem że to nie najlepsza pozycja ale mi tak najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem Dziewczyny czy to sie kości nie rozchodzą i robią miejsce dla dzidziusia tylko nie wiem czy u mnie to nie za wcześnie jeszcze przede mną 5 tygodni, dziś zaczęłam 36tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowa mamo ja mam akurat od godziny w domu :) Wg mnie jest superrrrrr, fotelik i spacerówka maja taka super pluszową wkladkę, torebka super, przewijak turystyczny :) kolory są boskie wogole wszytsko latwo się montuje cena przystepna i wogole Pytaj jak coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej dziewczyny na chwile zniknąć z neta i problemy z nadrobieniem forum hehe Marcowe_szczęście podziwiam za pamięć :) Ja tez mam ARH+ :) mala ostatnio faktycznie mniej aktywna ale chyba przez to ze faktycznie ma mniej miejsca, gdzie dotknę to ja czuje :) nie dosc ze schudlam te dwa kilo (moze przez ostatnie wymioty) to jeszcze po raz pierwszy od zajścia w ciążę pojawiły mi sie pryszcze na twarzy nie jakos duzo ale są myśle ze powoli coś zaczyna sie dziać, coraz częściej mam klucie w pochwie i takie tam, niby jeszcze 24 dni do terminu ale szczerze wolałabym wcześniej bo przed wyjazdem do NZ chce jeszcze na chwilke polecieć do Polski :) Marcowe_szczęście uwazaj na pizzę ja miałam dwa razy i dwa razy skończyło sie z głowa w sedesie :( Dodam na pocztę moje ostatnie zdjęcie jakość trochę słaba no ale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Klaudynko za uznanie:) Też się obawiam tej pizzy ale mój mężuś ma już dość zdrowego jedzonka i postanowiłam spróbować;) Jutro dla wyrównania zjem łososia z surówką;) Klaudyna-wyglądasz super!!!!!!! Dziewczyny może komuś się przyda http://promobaby.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe_szczęście dziękuje za komplement :) Ale sie cieszę jadę w końcu do polskiego sklepu po pierogi i inne pysznosci :D wiem domowe lepsze ale zawsze to coś!!! Mniam juz sie nie mogę doczekać hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi wyszło w 3 trymestrze wysokie ciśnienie (ok. 140/105) i zaczęłam brać Dopegyt, najpierw jedną tabletkę dziennie, potem dwie, bo mi po jednej nie obniżało się. Też mam zwykłą wanienkę. Wózek kupiliśmy Jedo Fyn 4 (jeszcze z kolekcji 2011 - kolor 122) Ja nie mam opłaconej położnej, mam nadzieję, że w szpitalu w Toruniu mimo wszystko dobrze mnie potraktują :) USG mam robione co wizytę u lekarza, teraz już co 3 tyg., sprawdza łożysko, ilość wód płodowych, przepływ krwi w pępowinie, czy maluszek nie ma owiniętej pępowiny wokół szyi, no i ogląda synka, mierzy, podaje wagę. Za każdym razem sprawdza mi długość szyjki macicy i również nie wiem jaka jest, mówi, tylko, że jest prawidłowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loarra co do znieczulenia przy porodzie sn to zobacze czy dam radę bez, choć bardziej nastawiam się juz na cc. Fakt znieczulenie to fajna sprawa tylko że po tym podobno jest mniejsza odczuwalność parcia i wg. położnych trwa to dłużej, ale to pewnie zalezy od rodzącej. Marghi mi lekarz nic nie kazał brać, dostanę tylko zastrzyk jak zacznę rodzić. Powiedziała że nie mam sie tą bakteria przejmować a jesli będzie cc to juz wogóle. Sama na własną rękę nic nie biorę, a co do tych globulek Pimafucin to miałam je w połowie ciąży własnie jak miałam infekcję dróg moczowych i do tego saszetke Monuralu i pomogło, od tego czasu mocz czysty. Wcześniej leczyłam się innymi specyfikami i dopiero ten zestaw pomógł. Co do ciśnienia to ja biorę tak od połowy Depogyt jedna dziennie bo mi ciśnienie skakało tak do 160/110. Teraz utrzymuje się w granicy 130/80 sprawdzam codziennie. Co do ruchów to czuje je często i dosyć mocno. Co do twardnienia brzucha i stawiania to lekarz twierdzi że teraz to już dobry objaw że macica się przygotowuje. Czasem mam takie kłucia i skurcze że nie moge się ruszyć. Bardzo często czuje mała na dole tak jakby chciała za chwilę wypaść jednak to tylko takie odczucie bo wg. wczorajszej wizyty jest wszystko wysoko jeszcze. Lenka poprostu jest duża i przez to tak to odczuwam. Marcowe szczęścieja tez mam grupę ARh -, mąż ma ABRh + , syn odziedziczył po tacie. w poprzedniej ciąży dostałam imunoglobuline Anty D a teraz tylko sprawdzałam w ciązy czy nie ma przeciwciał i odpukac wszystko ok. Co do wózka to my kupimy dopiero po porodzie. chociaż juz sie rozglądaliśmy ale jeszcze nie zdecydowalismy jaki kupimy. Chciałam zapytac jak to u was będzie z oxytocyna, czy decydujecie się na nia w wcześniejszej fazie porodu, bo ja bym chciała zaczekać jak najdłuzej bez niej. wiem że jak zaczyna się druga faza to jest bardzo wskazana bo pomaga odkleic się póóźniej łożysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tyśka_17
dziewczyny , przepraszam że się wtrące. ale mam pytanie. właśnie dostałam biegunki. jestem w 38 tc. czytałam że przed porodem może wystepować biegunka. ciągle przelewa mi się w brzuchu . jak myślicie to objaw porodu czy poprostu coś zjadłam?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tyśka_17
i mam miękki brzuch zapomniałam dodać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyśka mozliwe że organizm sie oczyszcza do porodu ...może to byc zwiastun że to juz tuz tuż:) Ja ostatnio tez coraz częściej chodzę na kupę:) u mnie norma to raz na dwa dni a teraz potrafię 2-3 razy dziennie nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniesia ja mam Orh- i też mamy konflikt serologiczny...to co zanim podadzą po porodzie immunoglobulinę sprawdzaja jaką krew ma dziecko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tyśka_17
ale też ci się tak przelewa w brzuchu? i też biegunka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latka28
dziewczyny forum to jest niesamowita skarbnica wiedzy :):):):) jak czytam co dzieje się z waszymi ciałami teraz bóle, biegunki i te sprawy to jakbym czytała o sobie:):):):):) ja wczoraj oddałam wymaz z pochwy na oddział zakaźny i już dzisiaj rano miałam wyniki, że jest ujemny czyli brak bakterii co mnie bardzo cieszy:):):):) a ja szaleję sprzątam , gotuję robię zakupy, odwiedzam wszystkich :):):) muszę tą niunię wypchnąć na świat :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loara ja tez mam ORH-, gin mi powiedzial ze po urodzeniu jest przeprowadzona profilaktyka zaraz, i jak bedzie konflikt to mi podadza to co trzeba dzis w nocy mialam chyba skurcze, tak mi sie brzuch napinal i bolalo cos jak na okres-ale caly brzuch wkolo mnie bolal ze hoho az wymiotowalam, myslalam ze to kurcze moze zjadlam cos co mi nie podeszlo...zaczelam juz nawet zapisywac skurcze heheh..ale przeszlo po jakis 30min, niektore byly mocne a niektore slabsze dzis dzwonila kolezanka co urodzila miesiac temu i mowila ze to sa wlansie skurcze przepowiadajace, ze ona miala takie skurcze to za 2 dni urodzila..ale mysle ze u mnie jeszcze czas...w sumie juz 2 dzien tak mnie pobolewa po nocach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyśka, może ta stronka troszkę Ci podpowie: http://isr.atspace.com/r2/p1/p1.htm faktycznie tak jak któraś z Was pisała nasze forum rozrasta się w szybkim tempie, stronka za stronką :) fajnie, można się dużo dowiedzieć :) jutro zaczynam 36 tc...ależ leci ten czas i pomyśleć, że już za moment Lenka będzie z nami :) nie mogę się już doczekać jak ją zobaczę :) teraz uciekam na krótką drzemkę...jakiś spadek ciśnienia czy coś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudyna-jak ktoś ładnie wygląda-nalezy mu o tym mówić:)Zjadłam 2 kawałki pizzy i narazie się trzymam..ale nie jest dobrze:/Dziwne,że wróciły nam te wymioty:/Smacznego w zajadaniu się pierogami:) Agniesia1979-ja 2 razy robiłam teraz odczyn Coombsa i też wyszedł dobrze-zobaczymy jaką synke będzie miał grupę krwi po urodzeniu Tyśka-ja dziś zaczełam 37tc i od 3 dni chodzę kupę przynajmniej 5 razy dziennie,do tego boli mnie piodbrzusze i lędźwie...myślę jak Loarra...organizm przygotowuje się do porodu:) Loarra-jeśli dzidzia odziedziczy ujemną to podają immunoglobulinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia 76🖐️ Tak mam to świństwo:( i nabawiłam się go podcas ciąży,bo robiłam wymaz chyba we wrześniu i wynik mi wyszedł super,a teraz w szpitalu jak leżalam w 27tc zrobiono mi wymaz i okazało się ,ze mam tą bakterie. Antybiotyku nie brałam tylko globulki o ktorych Ci pisalam rano.Gin.mi powiedziała,że będe musiała dostać zastrzyk okołoporodowy i dlatego martwię się bardzo,aby zdążyć dojechać na czas do szpitala,mam do niego dość daleko,bo aż 45km.Mam także szpital pod''nosem''3km od domu,ale wole rodzić w innym mieście,gdzie pracuje moja gin. i moja cicocia położna. Ogarną mnie ogromny strach na wiadomość,że mam streptococcusa,gin. mnie trochę uspokoiła,mówiła,że na 5 pacjentek 1 ma to świństo,dodala,że nie widziala dziecka zarazonego tą bakterią,ciocia ,mi potwierdziłła to samo,tylko trzeba ,aby nam podano ampiciline dożylnie,by łoby dobrze dostać nawet 2 serie. Trzymam za Ciebie kciuki,a Ty trzymaj za mnie;) Ktoś pisał,chyba Agniesia1979,ze ma RH- ja mam tak samo i po porodzie rzeczą BARDZO WAŻNĄ JEST,ABY DZIECKU ZROBIONO GRUPE KRWI!!! JEŻELI DZIECKO ODZIEDZICZY NASZĄ KREW NIE MA PROBLEMU ,ALE JEŻELI OKAŻE SIĘ,ŻE MA GRUPE RH OJCA!!! TO MY MUSIMY MIEĆ PODANĄ IMMUNOGLOBULINĘ W CIĄGU 72H OD PORODU!!! PAMIĘTAJCIE O TYM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loarra jak byłam w poprzedniej ciąży to profilaktycznie podawali w 28tc pierwsza dawke i nastepna jeżeli dziecko miało krew taty. Ja dostałam dwie. W zeszłym roku poroniłam i wtedy tez dostałam. Teraz nie ma tego że dostajesz w ciąży chyba że sama wykupisz, choć podobno z tym cięzko ( dla nas juz i tak za późno bo my juz dawno po 28tc). teraz podaja po porodzie jeśli dziecko odziedziczy krew ojca + i pilnuj tego bo to ważne przy kolejnej ciąży. Możesz też pół roku po porodzie sprawdzić czy masz przeciwciała czy nie, Marcowe szczęscie podaja jak malec ma dodatnia, jak ma ujemną jak mama tzn że nie ma konfliktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowe szczęście:) TY masz dzisiaj 37tc i 3 dni a ja 33tc i 3 dni-chciałabym być na woim miejscu,bo przynajmniej masz o jeden stres mniej,że gdyby się nawet dzidzi dzisiaj urodziło to nic mu nie grozi,po skończonym 37tc już uważają ciąże za zakończoną.Ja w 38tc i 1dzień urodzilam synka o wadzie ponad 4kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×