Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Witaj Asiu z LUBINA, tak sie ciesze że jest ktoś z tego miasta. Witajcie dziewczyny, obecnie jestem w 16 tygodniu nadal mam poranne mdłości i chyba tak mi zostanie do końca ale idzie z tym żyć. Dobija mnie całkowity brak brzucha, nie mogę się doczekać kiedy poczuje jakiekolwiek ruchy dziecka- chyba trochę nie wierze w to ze tam jest. Jutro mam wizyte u gin i juz sie nie mogę doczekać może uda sie zobaczyć płeć. Co do porodu to tez planuje wykupić położną słyszałam na ten temat wiele pozytywnych opowieści, ale do porodu tak daleko a brzuszka brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już pisałam jutro mam lekarza, zastanawiam się w jaki sposób będzie mnie badał. Od którego tygodnia usg jest wykonywane przez skórę brzucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja równiez w 13 tygodniu :) ale wszystko tez zalezy od budowy ciala. bo moja szwagierka byla w 13 a jest "rzy ssobie" i miala dopochwowe usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w 12 miałam robione i tak i tak (bo mąż był ze mną i chciał zobaczyć synka). Potem w 16 tylko przez brzuszek. Ale czytałam, że jeśli lekarz zauważy problem z szyjką to może dodatkowo zrobić jeszcze usg dopochwowe by lepiej ocenić długość szyjki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, pytam właśnie dlatego że chciałam zabrać męża bo obydwoje mamy taki niedosyt tej ciąży. Ja przynajmniej mam co miesiąc usg a on tam zawsze siedzi na korytarzu. Dzisiaj powinnam mieć wyniki cytologii i tak bardzo sie stresuje, chciał bym mieć to już za sobą . Jeszcze tydzień temu mój durny pies skoczył mi na brzuch i cały czas mnie to męczy. Jak sie czujecie , macie już brzuszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam już bardzo widoczny, zwłaszcza wieczorem. Wtedy już nie ma wątpliwości czy jestem w ciąży. Faktem jest natomiast, że mam tylko brzuszek, nie poszło mi w boczki czy biodra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi poszło torchę w biust, boczki i uda...:-( a brzuszek trochę już widać - wieczorem bardziej;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie było by na nowo rozkręcić to forum, na tamtym nie byłam dziewczyny sie przeniosły w takim czasie kiedy w ogóle nie korzystałam z neta. Byłam pewna ze ten topik całkowicie padł ale widzę ze utrzymał sie przy życiu, szkoda ze tak mało nas zostało, na początku w ciągu dnia przybywało 5 stron. Trudno było nadążyć z czytaniem. Co planujecie robić jak juz pójdziecie na urlopy? Ja cały czas czegoś szukam, jakis szkoleń darmowych finansowanych przez unie, do tego ta przeprowadzka, co w chwili obecnej wydaje mi sie szalonym pomysłem. Mamy tam mieszkanie z urządzoną kuchnią i łazienką do tego 3 pokoje z wielkimi szafami komandora 9 których osobiście nie znoszę- to wszystko po poprzednich właścicielach) pokój stołowy zupełnie pusty nie licząc zdechłej paprotki na oknie, i nasza sypialnia też pusta ale śliczna jaśminowe ściany jedna groszkowa. Do tego piwnica zagracona rupieciami- to wszytko planujemy posprzątać przed przeprowadzką kupić łóżka może odmalować mały pokój zedrzeć tapetę- tyle roboty a tak mało czasu i mój brak sił. Do tego wyprowadzka z wro, spakowanie klamotów posprzątane całego mieszkania. jak myślę o sobie robiącej te rzeczy w 7 miesiącu to jakaś abstrakcja dla mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexias... dopiero przeczytała pytanko i już Ci odpowiadam ;)) Ja nie mam i nie miałam trądziku ;) ja mam inny problem z cerą... rózności podejżewali...gronkowca i inne bakterie , od 15 lat włuczyłam się po dermatologach kazali mi się smarować maściami świństwami, jadłam antybiotyki wszystkie możliwe chyba łącznie z ampicyliną w podwójnej dawce przez kilka miesięcy , żołądek mi wysiadł i trafiłam na suuuuper lekarza jakieś parę lat temu ;)) On przepisuje mi tylko 2 specyfiki które robią dla mnie w aptece, kosz 5 zł za sztukę i na miesiąc starcza ;)) w jednym jest detreomycyna i reszta czyli spirytus i jakieś cosie ;) a drugi jest na zmiane z ichtiolem i inne rzeczy a tego zmiennika nie mam teraz to Ci nie powiem ;) ogólnie mam gładką skórę aleee używam tego CODZIENNIE rano i wieczorkiem ;) jak jadę gdzieś i się opalam i odstawię np na parę dni to jest masakra, muszę jeść 6 miesięcy tetracyklinę ;) i jest znów ok... mnie się robią takie hmm... kule pod skórą i mega rosną i po miesiącu z tego można łyżeczkę ropy wycisnąć było...;) ale jak smaruję sie codziennie to nic nie ma ;) tak juz chyba do końca życia będzie ;)) I NAPRAWDĘ pytałam zaraz na początku ciąży i dermatologo i ginekologa i obaj powiedzieli że dawki takie domiejscowe nie mają wpływu... a zaznaczam że antybiotyk mam w dużej dawce bo lekarz musi stawiać przy dawce pieczątkę na recepcie jak skład wypisuje... w aptece też pytali ze zdziwieniem że w ciąży i takie coś mam... więc ile ludzi tyle opini ja ufam tym, którym zaufałam kilka lat temu i pomagają...mówię o moich lekarzach... aaaa i powiem jeszcze że ja nie moge używaż kremów, podkładów pudrów i caaałej reszty kosmetyków do twarzy.... znaczy oczka mogę malować ;) myje buzię physiogel-em tylko i smaryje specyfikami i koniec...i tak caaały rok ;) i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAA i ja smaruję caaałą twarz ;) Uleczka te kłucia to nie dzidzia ale jak sa po bokach i brzuch nie twardnieje to nic złego... czasem nawet możesz poczuć w pochwie takie ukłucie ;) jak dzidzia zacznie kopać to napewno tego nie pomylisz z niczym...super fajne uczucie...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FENSTARSS dziękuje Ci za odpowiedź. Ja tez uważam, że stosowane maści miejscowo nie zaszkodzą, co innego gdybysmy zazywały te antybiotyki. tylko ten natłok informacji sprzyja czasem takim nerwom i wątpliwościa. ja długo podejrzewałam gronkowca, ale jedna dermatolozka wysmiała pozostałych, mówiąc że to zaawansowany tradzik grudkowy i przepisała mi właśnie duac gel - dla mnie jest rewelacyjny. a przyznam, że twarz mm całkiem gładka tylko pojawiaja się właśnie takie gule pod skóra. u mnie nie było tej ropy, albo była ale nie wychodziła, nie mogłam tego dotknąć bo bolało jak fix. no i co z tego, że mam ładna twarz jak dwa takie wulkany sprawiały, że przez 2 tygodnie mogłam nie wychodzic z domu. a jak wyleczyłem te, to w innych miejscach pojawiały sie nastepne. ale tera zjest spoko, tylko tym duac zelem, zamiast calej twarzy smaruje w okresie ciezy tylko miejsca w ktorych odnosze wrazenie z ecos chce sie wykluc. Kurcz enie czuje jeszcze ruchów, nie moge sie doczekać, to juz chyba 18 tydzien :) moze niedlugo beda Indianka ale sie rozmarzyłam czytając twój post, ja narazie wynajmuje mieszkanie, kupe kasy sie wyrzuca na takie odstepne, ale jakos sie nie zapowiada na to, zebysmy mogli kupic coś swojego... chociaż w lotka gram namiętnie i wierzę, że kiedys mi sie poszczesci :) pozdrawiam dziewczynki i uciekam od kompa, bo mi sie zraz ochrzan dostanie od szefowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexiasz tez bym chciała juz poczuć ruchy...czasem mam wrażenie jak dłużej siedzę w bezruchu jakby były lekkie drgania w brzuchu, ale nie wiem czy to jest to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny nie przejmujcie się małym brzuszkiem. Mi w pierwszej ciąży zaczął brzuch dopiero rosnąć po 25 tyg. Idąc do porodu wyglądałam jakbym była w 3 miesiącu a nie 9. Szczerze mówiąc byłam z tego faktu zadowolona. :) A co do ruchów dziecka to uwierzcie, że żadna z was prawdziwych ruchów nie pomyli z niczym innym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bajua
Dokładnie:) Ruchy dziecka rozpozna każda matka;) A co do wizyte z mężem,to pytacie się najpierw gin. czy może wejść z wami mąż czy odrazu wchodzi?? Bo też by, chciała żeby ze mną wszedł w poniedziałek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz mam za to pokazny brzuszek i nikt go nie moze pomylic z przejedzeniem :):) a co do wizyt u lekarza. to moj maz jest ze mna na kazdym usg i zawsze raczej pytam. Pytalam ostatnio lekarza bo on mi robi prenatalne badania.. czy moze ze mna na prenatalne przyjechac mama (bo mnie nudzi bo to pierwszy wnuk a za jej czasow takich cudow nie bylo :P) i powiedzial ze jesli o niego chodzi to mozemy nawet cala rodzinka przyjechac :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Pisałam na tym forum jakiś czas temu, ale jak dziewczyny się przeniosły to przestałam, bo myślałam, że nikogo tu nie będzie, a forum na paretingu mi za bardzo nie odpowiada: za dużo bajerów typu nastroje, podziękowania itp... A ja chcę po prostu popisać i dzielić się informacjami:) Jeśli nie macie nic przeciwko to chętnie wrócę i się dołączę...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny,ta noc była koszmarna. Przespałam może 2 godziny. Przyjechaliśmy do rodziców w odwiedziny oczywiście mój tato od razu wyskoczył z alkoholem i mąż jak to on nie odmówił. Obydwoje jak się spotkają to zawsze chleją do upadłego a mnie to coraz bardziej irytuje. Żaden z nich nie ma problemów alkoholowych- po prostu w swoim towarzystwie dobrze sie czuja ale wiadomo wszyscy chcą spać a oni siedzą i dudnią tymi męskimi głosami o pierdołach. Więc leże i wściekła przewracam się słuchają ich coraz bardziej bełkotliwych wypowiedzi, ale za cholerę nie mam sie o 741111111110co przyczepić bo widują sie rzadko i bez sensu bylo by interweniować. Więc denerwuje sie na siebie ze powinnam byc spokojna bo dziecko w brzuchu. Do tego mamy w domu 3 psy 8 tygodniowego labladora 1,5 rocznego kundla który szcza wszędzie i moja sunie 2,5 - jak ta chorda sie zejdzie to jest masakra zachowują sie jak by były naćpane szaleństwa nie ma końca - 2 w nocy psy po mnie skaczą faceci oglądają jakiś debilny boks a ja marze żeby tylko sie przespać. O 3 pogoniłam towarzystwo wiem ze i tak juz nie zasnę bo jestem,wściekła- mój oczywiście w monecie zamknięcia oczu zaczyna serenadę jak to po alkoholou- i tak mi do ucha jak by ktoś wiertarka w głowie dudnił. Zabieram swoje graty zostawiam i ide sapć na kanapę. o 5 słyszę budzik wyjący na cały dom 3 cm od głowy mojego męza który śpi w najlepsze- lece do niego i rozważam udusić czy pieprznąć tym ifonem o ścianę. 6.00 ostatecznie sie podałam- psy chciały wyjść na dwór i tyle z mojej nocy. Jestem taka zła ze nawet ten słodki labradorek mnie irytuje a maz jak mi tylko dzisiaj wspomni ze m zle sie czuje to mu takie zajęcie wymyślę ze sie nie pozbiera!! :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
indianka :P moj maz tez ostatnio mial z tesciem spotkanie wiec tak jakby cie rozumiem :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro wskoczę w 18 tydzień:) Ale nie mam dużego brzucha, jak założę luźniejszą bluzkę to inni nie widzą, jakbym była moocno wzdęta;) Od tygodnia kilka razy czułam ruchy i teraz mąż się ze mnie śmieje że męczę dziecko bo codziennie wieczorem leżę z rękami na brzuchu i czekam aż cos poczuję;) U mnie do tej pory wiedziała o ciąży tylko najbliższa rodzina i 2 przyjaciółki, ponieważ dopiero wczoraj powiedziałam szefowej o moim stanie a nie chciałam żeby się dowiedziała od innych osób... Tak więc dopiero od wczoraj dzielę się swą radością z innymi...:) A tak przy okazji to mam 25 lat i to moja pierwsza ciąża. Indianka co do picia to ja przed ciążą lubiłam spotkania przy piwku czy drinku, a teraz jak nie piję i słucham jakie bzdury wygadują osoby po alkoholu to nie wiem czy jeszcze wrócę do picia hehe... Wcześniej się z nimi dogadywałam a teraz jak wypiją to nie mogę ich słuchać...;) Do tych osób zalicza sie również mój mąż;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze wiem coś na temat imprez w ciąży i zachowań pozostałych imprezowiczy. Dlatego jak zaszłam po raz drugi w ciążę to nie chodzę już na imprezy bo mnie strasznie męczą. A po za tym mam jeszcze niespełna dwuletniego łobuza w domu, który właśnie jest w środkowej fazie buntu i nie da się nic zrobić. Ja za to brzuch mam bardzo duży już, podobno w drugiej ciąży jest bardziej i szybciej widoczny, więc się nie martwię. Oby tylko rozstępy jakieś nie powstały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiek =to witaj w klubie z tym buntem 2latka,ja od 2 m-cy normalnie nie spie w nocy ,maly sie budzi,histeryzuje jakby jakies koszmary mial,wyszly mu teraz 2 ostatnie piatki ale chyba dalej go boli,ech pierwsza ciaza to byl luksus:) ale byle dzidzia zdrowa!brzuch mam tez szybciej wiekszy jak w 1 ciazy i szybciej ruchy poczulam,teraz sa juz coraz wyrazniejsze ,leci mi 19tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny tak czytam i czytam ten temat i w końcu pomyślalam ze to nie fair z mojej strony tak biernie korzystac z tego forum i postanowiłam do was dołączyć:) obecnie jestem w 18 tygodniu i jak wiele z was ciągle czekam na jakiś znak z mojego brzucha:) ale dzidzi chyba jakies leniwe jest i mu sie nie chce za bardzo fikać:) no ale nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość:) miłego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SURI mojemu jeszcze piątki nie wyszły ale coś tam szuka w buzi więc może się zaczynają. No masakra w pierwszej ciąży można było sobie odpocząć poleżeć czasami pospać w ciągu dnia a teraz to niestety. No ale co tam damy radę. Najgorsze jest to ciągłe sam sam na ulicy ucieka za rękę nie chce iść bo sam. Ale musi się nauczyć bo jak będzie drugie to jak będę wychodził a z nimi na spacery. Tylko dlaczego ja się tak przy tym denerwuje strasznie, boję się aby to drugie nie było jakieś nerwowe przeze mnie. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:-) u mnie już chyba wszyscy wiedzą o ciąży:-) najwcześniej pochwaliłam się koleżankom oraz rodzinie, choć czekałam do 3go miesiąca z przekazaniem tej informacji. W pracy powiedziałam w zeszłym miesiącu, jak kończyłam 14 tydzień- odebrali tą wiadomość pozytywnie, choć strasznie się bałam reakcji... teraz już jestem w 18 tygodniu, bardzo szybko mijają te tygodnie;-) mam 29 lat i jest to moja pierwsza ciąża:-) staraliśmy się o nią od początku roku, czyli po pół roku się udało:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, chciałam was zapytać co myślicie o porodzie rodzinnym? Mój juz na początku ciąży powiedział że chce być ze mną na sali. Cieszy mnie to bardzo chociaż na początku byłam przeciwna, A co wy planujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
czesc dziewczyny! z checia chcialabym do was dolaczyc. termin mam na koniec kwietnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
mi zaczal sie teraz 16 tydzien, a zaszlam w ciaze po 1 sexie bez zabezpieczenia tydzien po wlasnym slubie hehehe czy ktoras z was bedzie rodzila w warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×