Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

A moja córcia właśnie poszła spać- a ja mam około godzinki wolnego :) i właśnie jem drugie śniadanie- papryka cała+rolada drobiowa roboty teściowej :) bardzo smaczna i zdrowa No a u mnie już 31 tydz .Jak ten czas szybko leci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anita to się masz fajnie chociaż ja nie mam na co narzekać bo mój mamły chodzi spać tak ok 14:30 i śpi 2 godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ciężaróweczki :). Forum nam pięknie kwitnie aż miło :). Ja wczoraj byłam na wizycie u gin i mała waży 1700g, ja już! 10kg na plusie. Julcia ułożyła się główką w dół i miejmy nadzieję, że tak sobie pozostanie, łożysko jest ułożone prawidło, żadnych wskazań do cesarki nie mam. Porozmawiałam sonie z panią doktor na temat szpitala, który wybrałam(ona tam pracuje i jest zastępcą ordynatora;)). Mam sobie kiedyś podjechać po południu i obejrzeć salę porodową, dowiedzieć się więcej szczegółów a tak to wiem, że znieczulenie to tylko gaz rozweselający jest dostępny oraz wanna z hydromasażem. Ogólnie dzidziuś jest na sali z mamusią cały czas także jest fajnie :). A i chronią krocze, jeśli nie chce się mieć nacinanego ;p. Byłam na zakupach i poszalałam, mąż mi powiedział, że mi to potrzeba worka pieniędzy na zakupy a nie jego wypłatę biedną hehehe :). Oczywiscie wczoraj było miło, pogodziliśmy się i wgl. Zaszalelismy :). Jedno wiem, że nie mam już siły na takie maratony po sklepach. A kupiłam wanienkę (dużą), butelkę LOVI 150ml (kupuje któraś jeszcze taką?), zestaw dla noworodka Newborn Pack z huggisa, szczotkę do włosów, niedrapki, skarpetki, trochę ciuszków jeszcze, prześcieradło i zamówiliśmy w sklepie baldachim(jednak kupię, muszę gniazdko osłonić) i osłonkę na szczebelki. Dla mnie podkłady poporodowe, piżamkę i koszule do karmienia. Mimo wszystko jeszcze trochę zostało do kupienia, ale to już drobiazgi i kosmetyki :). No i oczywiście wózek trzeba jeszcze kupić. Co do porad to ja już mam głowę napuchniętą siostra brata mówi tak, koleżanka-sąsiadka nasza mówi inaczej, moja mama tak, jego tak, inne koleżanki jeszcze inaczej ja już po prostu nie wyrabiam. Sama nie wiem co mam kupować, jakiej firmy i dlaczego tak a nie inaczej. Jedne są bogatsze, drugie trochę mniej, jeszcze inne na samych zasiłkach i świadczeniach rodzinnych, dla każdej inne rzeczy są najlepsze i tylko te co one radzą się sprawdzą. Jedna mówi, że pampersy to tylko z biedronki, druga, że musi być pampers sensitive inna, ze ona to huggises używa i koniec. Ta kąpie w takich kosmetykach, ta radzi z najdroższej i najwyższej półki a inna to żeruje na próbkach od różnych firm i raz kąpie w tym, raz w tym.. To jest jakaś tragedia i postanowiłam sie zdać na siebie (w końcu jakiś mały zalążek instynktu macierzyńskiego już mam :)) i na Wasze rady bo są NORMALNE. Nie do wytrzymania z tymi babami niektórymi :). Jeszcze chciałam spytać DRAGONIKI w jakim czasie od zamówienia próbek dotarły one do Ciebie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi jutro się zacznie 32 tc. Też poszalałam na zakupach tyle, że na allegro. Kupiłam: - pościel z ochraniaczami, rożkiem, prześcieradłem, falbanką i przybornikiem - kocyk bawełniany - pieluchy tetrowe i flanelowe - butelki TT 150 ml i 260ml plus pojemnik na mleko/kaszkę - przewijak - zestaw do pazurków - zestaw do włosków - fridę - podkłady do przewijania - niedrapki/czapeczki - majtki poporodwe - koszule i szlafrok do szpitala dla mnie - wanienkę ze stelażem na wannę - kosmetyki dla małej Zbankrutowałam jednym słowem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona- czy więcej rad tym bardziej głowa boli. Weż pod uwagę swoje możliwości finansowe i swoją intuicję :):):). Bo ta co ma dużo kasy to bedzie ci zachwalała to co najdroższe a ta co nie ma kasy -to co najtańsze. a nie zawsze to co najtańsze jest zdrowe dla dzidzi. Na niektórych rzeczach można zaoszczędzić pieniądze a na niektórych się nie da. A niekiedy można kupić dobre droższe rzeczy za promocyjne ceny. ja np do dnia dzisiejszego używam pieluszek i chusteczek pampers -dla mnie sa najlepsze i mnie nikt do innych nie przekona ale kupuje je tylko na promocjach i niekiedy robię większe zapasy ale mam w super cenach., a np dla małej gotowałam swoje jedzenie i już na tym oszczędzałam i słoiczki kupiłam może z 10razy jak gdzieś latem jechaliśmy. Ja np ostatnio byłam u koleżanki i ona do mnie z takim tekstem" czemu nie używasz dady a kupujesz pampers skoro dada jest tańsza" tak mnie tym tekstem podku...iła że odpowiedziałam że stać mnie na pampers bo wolę dla dzieciaka kupić jak sobie dziennie 4 piwka wypić. No się na ten temat już nie odezwała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylvia a orrientujesz sie czy w razie czego jest tam szansa na znieczulenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka masz może jakies linki do poscieli czy coś, do tej co zamawiałaś? :) Jak możesz to podeślij :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anita ja kupuje dady ale te nowe czyli jak mala skonczyla rok 1.5 jakos a pampers tylko jak trafie na promocji tanio czy cos teraz tez na poczatku beda orginalne z Pampersa a potem przejde na DADA ja dzis ostatnie chyba pranie dla dzidzi robie i zaczynam pakowac do szpitala a niech sobie torba stoi i czeka mnie martwi tylko waga dzidzi bo w piatek miala tylko 1200:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I dobrze jej powiedziałaś Anitko :). Mnie też wkurza większość rzeczy, które do mnie mówią, to są takie porady z dupy za przeproszeniem, że śmiac i płakać się chce. Tylko, że mi to jeszcze radzą w taki sposób jakby między wierszami mówiły młoda/głupia jesteś i się nie znasz. Tak odbieram to częściowo. Dlatego postanowiłam zdać się na siebie i na Was, doświadczone i niedoświadczone mamy z normalną wypłatą a nie furą niepotrzebnej kasy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja np kupuje ubranka dla mojej małej na ciuchach, bo i tańsze np 2-4zł bluzeczka na lato, leginsy-3-4zł i to takie jak nowe, bo lepsze jakościowo jak nasze niektóre polskie, bo i ładnie wyglądają , bo i wole kupić dla małej 10 bluzeczek różnych jak 2 w sklepie , a lubię ją stroić i męża też. Mój mąż się ze mnie śmieje ze ja to wżyciu to chyba lubię najbardziej wydawać pieniądze -robić zakupy :) Więc na ubraniach zaoszczędzam i dla siebie i dla rodzinki.ale jak coś mnie najdzie to już niekiedy kupuję dla małej kurtkę za 100zł na wiosnę nastusiellja raz użyłam dady i dla mnie jest nie za bardzo, już pakujesz torbę do szpitala ?:) ja nawet nie mam nic kupionego :)::):) ale jeszcze poczekam z tym jakiś czas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanko jesteś? Szukam jakiejś pościeli dla małej, może być z ochraniaczami nawet, a fajnie by było jakby było wypełnienie pościeli i pościel razem u tej samej osoby sprzedającej..macie jakieś linki może? Bo ja sie kompletnie nie orientuje w tym...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anita też używałam tylko pampersów ale chusteczki nawilżające z nivea bo dla dziecka nie było różnicy a mi przynajmniej ładniej pachniały :) Np raz kupiłam pampers slip&play i nie byłam zadowolona a te pampersy premium care to szczerze mówiąc nie widziałam różnicy poza tymi zielono niebieskimi które kupowałam. I tak samo jak ty kupowałam pampersy i chusteczki na promocji więc czasami miałam zapas pieluch na ponad 2 miesiące :) Też uważam, że są rzeczy na których się nie oszczędza a są i takie na których można i tak samo jak anita gotowałam obiady dziecku a słoiczki kupowałam sporadycznie bo najnormalniej w świecie mu też nie za bardzo smakowały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też bym sie zabrała za pakowanie torby ale jeszcze trochę poczekam, musze poprać i poprasowac ubranka najpierw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak ostatnio mój mąż zaszalał i kupił XBOX-a i wydał na niego trochę . to ona do mnie czemu mu pozwoliłaś na taki wydatek toż to tyle kasy. JA jej na to :że zarabia, nie przepija, pracuje po kilkanaście godzin dziennie mi pomaga w domu i przy małej też to czemu mam mu nie pozwolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Także uważam, ze są rzeczy jak np ubrania i można na nich przyoszczędzić ale są też takie na których się nie da po prostu. Moja wspaniała sąsiadka, która zachowuje się jakby spała na pieniądzach mnie najbardziej do szału doprowadza..a im bliżej jest kupowania wyprawki dla małej tym częściej ją spotykam..czasem mam ochotę jej aż coś powiedzieć. Wczoraj np mówiła mi, że ona nigdy przenigdy nie weszłaby nawet jedną nogą do sklepów z używaną odzieżą a jej Oluś to ma same firmowe dresiki po co najmniej 160 zł komplet..szczęka mi opadła..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak wgl to co ją obchodzi Wasz X-BOX? Raczej zazdrość przez nią przemawia a nie troska o Ciebie i Twoje dzieci, ze Wam braknie..kasy albo czegoś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ula nie wiem o jakie znieczulenie ci chodzi ale jak ja rodziłam na Wyspiańskiego to w pierwszej fazie porodu dostałam coś na styl znieczulenia po którym prawie zasnęłam a skurcze były tak słabo odczuwalne, że praktycznie ich nie czułam (chociaż wcale o to nie prosiłam). Zaraz przed drugą fazą dostałam tzw antidotum na to znieczulenie żebym była świadoma tego co do mnie mówią i czuła bóle parte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak już pisałam wcześniej przestraszyłam się i poprzestałam różnych zakupów. Chodzi o to że moja sąsiadka która była w tym samym tyg ciąży co ja jakiś czas temu urodziła córeczkę martwą- poród był wywoływany. i tak się tym przejęłam i przestraszyłam że wolę poczekać jeszcze. a ona już dla dzidzi pokupowała wcześniej ubranka,pokoik zrobiła .Tak mi jej szkoda . tym bardziej że obok chodzę ja z brzuszkiem a ona już nie ma :( A jak ja urodze to pewnie będzie jeszcze gorzej. Dla mnie było by ciężko Jak się o tym dowiedziałam to całą noc nie spałam tak się przejełam i aż płakałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie po drzemce:) Anita-->też mam taką koleżankę, która oszczędza przede wszystkim na swoich dzieciach bo o na i mąż lubią się pobawić i wypić parę piwek w knajpie zamiast kupić coś porządnego...i ciągle mi mówi,że tak drogo kupuję,że można taniej-ok można taniej ale ja nie koniecznie chcę taniej. Ech..ja już tylko wchodzę na nasze forum bo nie chce mi się słuchać tych dziewczyn;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anita ale jak to możliwe, że dziecko było martwe? Tyle czasu by nosiła? No aż nie wiadomo jak się zachować, a doszła już do siebie czy jeszcze nie bardzo..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam dosyć rad "mądrych" koleżanek. Chyba nie będę wychodziła z domu by ich nie kusic heheh :) To macie może jakies linki do kompletów fajnej poscieli i wypełnień? (Z allegro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blanka sliczny ten komplecik kupilas... :) ale najwieksze wrazenie na mnie robi becik :D cudna ta falbanka :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka aż tyle rzeczy jest w tej cenie? Na prawdę? bardzo Ci dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rady niektorychznajomych to naprawdę trzeba jednym uchem wpuszczać, drugim wypuszczać. Ja dokupiłam jednak po 2 pary body z krótkim rekawem na 56 i62, bo nie miałam i teraz jeszcze mysle o jakims dresiku. na wyjście ze szpitala, na spacery. I nie wiem, jakirozmiar wziąć 62, czy większy> bo dresik to bedę zakładała na ubranko, więc może wiekszy? doradźcie proszę. i z ubranek by było na tyle. teraz wezme sie za kosmetyki, rzeczydo porodu a na koniec zostawiam pieluchy. Acha, jeszcze kocyki, reczniczki itp, ale to moze przy okazjiwanienki. Oj, czyli jeszcze mnóstwo mi tego zostało :( karolinaaaa codo pleców, to ja mam takiból już od ok tygodnia, czasamida sie wytrzymać, czasami już mi sie płakać chce. np wczoraj całą noc chodziłam w kółko po domu bo nie dałam rady leżeć tak bolało. dzisiaj juz jest lepiej. Zależyczysie napracuje duzow ciągu dnia, czyodpoczywam, no poza tym dla naszego kręgoslupa ten brzuszek też jest duzym obciążenienim, więc tak chyba musi być. A może twój mąż nam doradzi jakieś ćwiczenia na to? Co do mężów. Czasami już brakuje mi siły. Zamawiam te ubranka i za każdym razem jak przyjdzie paczka to patrzy na mnie krzywo, mówiąc że dziecko jeszcze sie nie urodziło a ja juz chyba z 10 tysięcy wydałam. jak mu powiedziałam że wózki kosztuja w granicach1000 - 2000 zł, to mi popukał do głowy i powiedział, ze się zachowuję jak królewna. A juz od miesiąca go proszę żeby poszedł ze mna na miasto i poogladał wózki, to on zawsze ma czas na wszystko, tylko nie to. Brakuje mi sił, żeby tłumaczyc mu że ja za chwile nie dam rady chodzić po sklepach, ze dziecko może przyjść na świat wcześniej, że kompletnie n ie jesteśmy przygotowani... Nie wiem juz jak mam do niego trafić. czasami mam ochotę rzucić to wszystko w cholerę i od początku do końca sama zająć sie tym dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata.sr
Kurcze ludzie i ich wspaniałe rady! masakra:P ja to myślę, że mam zdrowe podejście, bo słucham co mam wysłuchac, co dostane to dostane,a i tak zrobie swoje i po swojemu:P wyprawkę prawie całą mam, wiec źle nie jest, teraz juz tylko kosmetyki, pampersy, wanienka i wózek:) ale na to mamy jeszcze troche czasu:) Jeśli chodzi o pampersy, to póki co bedziemy kupowac pampers, a bede czychac na promocje, bo czasami naprawde są dużo tańsze, kosmetyków jest tyle, że masakra, ale ja stosuję niveę i małutki też będzie z niej korzystać, nie wiem jak cenowo to wychodzi, ale skoro dla mnie mi nie szkoda, to dla Dominika tym bardziej;P Od przyszłego tygodnia zaczynam kompletować walizkę do szpitala, bo po ostatnich wstępnych skurczach, wiem na co mogę się szykować to wolę być przygotowana, bo nie ma co później świrować a tak to hop siup i jazda:) Do szkoły rodzenia się zapisałam, byłam na 3 spotkaniach, ale po dyskusjach z mężem doszliśmy do wniosku, że zrezygnujemy, bo nie mamy troche czasu na to, a tego co nie wiem, to pisze do Was i już wszystko wiem:) więc może jakoś ogarne, tym bardziej, że będę mieć siostrę do pomocy w drzwiach obok;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×