Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

ajj no własnie i dlatego sie martwiłam ze przez to moje ''tuczenie'' sie słodyczami mała później przez duzą wagę nie miala żadnych problemów ze zdrowiem.. ;( ale wszystko bedzie ok. to takie przejsciowe myśli..;) moze to przez hormony mam takie napady lęków i zmartwień..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Florentyna Anna- ale mi narobiłaś ochoty na te kartacze i kiszkę ziemniaczaną. Wprost uwielbiam te potrawy ze szklanką zimnego mleczka pyszne. Ja pochodzę z Ełku więc to też moje regionalne potrawy :P Mój M też je wprost uwielbia mimo, że jest z Warszawy ale jak zawsze jedziemy do moich rodziców to prosi teściową o nie. Z moją mamą się świetnie dogadują i ona jest wprost szczęśliwa jak ją o to prosi. Chyba zrobię jutro kartacze bo na kiszkę to nie mam tu szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane dziewczyny....wagą się teraz nie przejmujcie za mocno.... Po porodzie będziemy robić się na laski.......jestem w tym dość skuteczna z małymi przerwami na koniodoła :-) Dragoniki...nawet nie masz pojęcia jakie masz szczęście ,ze masz normalnego lekarza z którym można porozmawiać....i jak masz usg to cokolwiek widzisz i wiesz....mój nic się nie odzywa,potem ,że wszystko w normie i tyle tego... Nic to jeszcze chwila i zobaczę dzidzię na żywo :-) Dziwne ...moje dziewczyny są dzisiaj w doskonałej komitywie.....ostatnio rzadko tak jest,raczej się tępiły....miłe...nawet jeden wieczór....:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki swietnie wszystkie wygladacie :) ja sie nie moge wziasc za robienie tych zdjec... moze jutro mi sie cos uda zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, zanim nadgoniłam co napisałyście od czwartku, to się ściemniło i juz dwa razy musiała podjadać bo zgłodniałam. Podjęłam juz ostateczna decyzję co do miejsca porodu a mianowicie wybrałam Wrocław. Ginekolog z którym sie spotkałam w Lubinie nie wzbudził mojego zaufania. Umowę wynajmu już przedłużyłam wszystko z Lubina dla dziecka przewieźliśmy do wro i przed nami 6 tygodni do daty porodu zgodnie z usg, w czwartek mam wizytę u mojego gina i zobaczę co powie jak mu powiem że zastaje. Może on zrobi mi cc, a może mi kogoś poleci. Ostatnie kilka dni to koszmar, mam straszną zgagę nie mogę spać w nocy, od tego mam mdłości a dzisiejsze poranne wymioty wywołały skurcze. W środę kończę 34 tydzień jeszcze 5 do cc. nie mam na nic sił, chyba przez ten okres mieszkanie zarośnie brudem:/ Do tego teściowa zapowiedziała się, że przyjedzie do nas z całą ferajną na święta, skoro będziemy tylko we dwoje. Nie wiedziałam jak jej odmówić, a teraz zastanawiam się co ja z nimi w kawalerce zrobię. liczyłam, że ominą mnie świąteczne porządki i gotowanie. Już teraz nie mam na nic siły, a lekarz kazał leżeć leżeć i jeszcze raz leżeć, wszyscy o tym wiedzą, mówią że nic robić nie będę musiała ale wiadomo jak to jest jak goście siedzą. Dobra koniec marudzenia, przepraszam was bardzo:)) Gratuluję pierwszej mamusi z forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmh
Indianka25- jak nie masz ochoty na gości to może powiedz swojemu mężowi żeby pogadał ze swoją mamą niby tak za Twoimi plecami, że ty to już na gości się nie nadajesz, że przez grzeczność ich zaprosiłaś a teraz się zamartwiasz bo lekarz kazał ci leżeć a przy gościach to raczej nierealne bo będziesz się czuła niezręcznie. Mój M tak zrobił jak jego siostra chciała nas uszczęśliwić i przylecieć do nas z dziećmi na 2 tygodnie na ferie zimowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi waga zupelnie nie przeszkadza, ani brzuszek, w ogole malo rzeczy mi dolega. Chociaz ten ostatnio miesiac jest najciezszy. Juz po 5 minutach stania szukam miejsca do siedzenia, bo pojawiaja sie morczki przed oczami lub zawroty. Teraz to nawet gotowanie czy glupie zmywanie naczyn robi sie wyzwaniem haha Ja myslalam, ze mam dosc czeste skurcze w postaci lekkich boli miesiaczkowych, ale chyba niektore z Was maja ich wieksza czestotliwosc i sile, wiec chyba nie powinnam zwracac na to uwagi u siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmh
Oj zapomniałam się przywitać :) Mam termin na 27 kwietnia 23 lata i mieszkam we Francji. Podczytuje Was od czasu do czasu. Od 3 miesięcy muszę leżeć bo mam ciąże zagrożoną łożysko przodujące i jeden krwotok za sobą. Czekam na moją córeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY MAM WAŻNE PYTANIE !! Czy któraś z Was ma konflikt serologiczny ze swoim partnerem?? Ile badań miałyście jak coś robione... ? To jest moja pierwsza ciąża, poronień nie było. Jedynie co robiłam to grupe krwi w październiku i wtedy nie stwierdzono przeciwciał. Ale czy trzeba więcej razy to robić ?? Mi dopiero teraz lekarz kazał zrobić następne badanie na przeciwciała bo mam rh- a mój ma rh+ i to dlatego, że przypomniała mu o tym moja położna...... a czytałam w gazecie ,,Będę mamą" , że jeżeli dziecko ma już załamanie krwi ojca to moze byc problem.. a jak robiłam badanie dopplerowskie to wyszło, ze ma załamek A dodatni... i ten nic sobie z tego nie zrobił.... wynikitych przeciwciał bedę wiedziała w czw na wizycie.... DAJCIE ZNAĆ !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jak u Was jest z wymianami maluchów? Podajcie plis brzuch, głowę i nogę z ostatniego usg. Duże czy małe rozbieżności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmh witaj w gronie kwietniówek, ja też mam łożysko przodujące i termin dwa dni po tobie. Oby doczekać do 38 w dwupaku:) Teściowej nie zapraszałam sama zadzwoniła z radosną nowiną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lola_lu - ja miałam dysproporcje i wylądowałam z tego powodu w szpitalu. Po powrocie ze szpitala na wizycie kontrolnej 2 tygodnie temu miałam takie wymiary: HC - 35w3d AC - 33w0d FL - 34w4d Jak przyjmowali mnie na oddział też różnica między główką a brzuszkiem była 2 tygodnie ale sprawdzali mi przepływy, ktg i wszystko było ok i mnie wypuścili. Potem okazało się, że młody rośnie dalej równo choć dysproporcja jest dalej. Ale cały czas monitorujemy. W zeszłym tygodniu byłam i wymiary są w podobnej zależności ale nie dostałam wydruku więc dokładnie Ci nie podam. Dragoniki - wysłałam Ci maila na gmaila z prośbą o dostęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Ja też miałam dziś wizytę u lekarza express poprostu ;/ jak zapytałam ile mały może ważyć to lekarka powiedziała mi że ma za dużo pacjętek dziś a określenie wagi trwa za długo (około3-4 minut mmyślę) ale to nic za tydzień pójde prywatnie na wyzytę i mam nadzieję się wszystkiego dowiedzieć :) Czy wszystkie macie już imiona wybrane ? Ja się ciągle waham między Bruno, Ernest, Oliwier.... co myślicie ? Może któraś takie samo wybrała :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj będzie Brunon:) A co do wymiarów to u mnie między brzuchem a nogą są 3 tygodnie i lekarz mówi że to absolutna norma. Szok, że przy 2 tygodniach biorą do szpitala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, kolejna noc beznadziejna... zasnęłam ale miałam takie sny że wole nie spać. Też słyszałam, że 2 tyg różnicy to normalne, jednak nie znam sie na tym. Powiedzcie mi czy miałyście robione badanie 3d? Ja miałam 2d w 28 tyg i wcześniej kilka takich dokładnych. Mój lekarz jak go zapytałam czy mam to 3d zrobić to powiedział że mogę jeśli chce mieć pamiątkę z ciąży. Jedak lekarz w Lubinie ( u którego byłam prywatnie) powiedział że koniecznie muszę zrobić 3d- teraz nie wiem czy chciał tylko wyciągnąć kasę czy faktycznie to takie ważne. Przez cała ciążę mam stresy, że źle siedzę,że gniotę dziecko i zrobię mu tym krzywdę, że będzie jakieś krzywe. Czy mogę je uszkodzić kiedy siedzę lekko pochylona do przodu przy biurku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Indianka Też nie mogę spać, zresztą jak co noc... Indianko nie przejmuj się będzie dobrze U mnie u dzidzi jest w usg różnica 2 tygodnie. usg 3d robiłam w 22 t.c. w feminie w Lubinie ale jestem niezadowolona, bo lekarz na płycie nagrał mi może z 10 sekund, filmu, zdjęć nie dostałam, na dodatek moja młoda schowała buzie i tylko pokazała pupę. Już wtedy była ułożona główkowo. Wydałam 220 zł za nic. Teraz robiłam zwykłe usg w 32 t.c w innej przychodni też nie dostałam zdjęć. Jestem niezadowolona z tych moich usg prywatnych :( i czasami mi się zdaje , ze to jest naciąganie ludzi, ale to ja tak uważam . Ja nie mam szczęścia do lekarzy. Również martwię się, że czasami mogę przydusić dzidzie, a zwłaszcza gdy się mocno schylę lub gdy śpię za długo na jednym boku. Ja praktycznie zawsze spałam na brzuchu, teraz mi tego bardzo brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh ja też nie mogę spać przez ten cholerny promieniujący ból lewej nogi ! ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:-) mi też dziś kiepsko było ze spaniem w nocy i same głupoty się śniły-może mamy pełnię księżyca?;-) Ja nie miałam robionego usg 3d- jakoś szkoda było mi wydać 200 zł a z opinii słyszałam, że nie zawsze tak ładnie wszystko wygląda podczas badania jak sobie wyobrażamy przed nim, czasem dziecko tyłem się ułoży i mało co idzie podczas niego zobaczyć... jakoś trochę boli mnie brzuch-jak na okres,czasem bardziej czasem mniej i czytam sobie teraz o skurczach przepowiadających...ale od nich do porodu to jeszcze daleko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam na USG 3/4d i byłam zadowolona. Zapłaciłam 200 zł (a za zwykłe płacę 120zl) i mam zdjęcia i film. Mała była chętna do pokazywania się. Wykonywała "gest Kozakiewicza" :) Całą ciążę siedzę po turecku i nie sądzę by dziecku to przeszkadzało. Niby straszono mnie porodem przedwczesnym, że się szyjka od tego skraca itd I co? I nic... Głupie gadanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej koleżanki;) Ja juz wstalam o dziwo wczoraj bym pospala a musialam isc na wizyte a dzis jak nie musze z domu wychodzic rano to wstalam yhh. Ja badania prenatalne mialam w 23 tygodniu ciazy gin obowiazkowo kazal sie zapisac bo wczesniej chodzilam do innego lekarza i nic nie bylo wiadome, choc doktor na swoim sprzecie w formacie 4d wiekszosc sam zobaczyl.Ale nie powiem jestem zadowolona z prenatalnych cale badanie mam na plytce malenka slicznie pozowala nawet oteierala i zamykala raczke chocby machala?? potem nozki prostowala i zginala nio i ksztalt twarzy tez widzielismy cos cudownego.Zaplacilismy 200zl za plytke i sliczne zdjecie z buziolkiem malenkiej (zdjecie nie takie zwykle jak zazwyczaj sie dostaje na wizytach tylko fotograficzne do albumu;p) A te cale badania sa zalecane przez POLSKIE TOWARZYSTWO GINEKOLOGICZNE dodam ze 3 razy w ciazy nastepny termin to miedzy 30-32 tyg ciazy a o tych doktor juz nic nie wspominal zreszta juz bym nie poszla. Swoja droga moja siostra ktora jest w 4 tyg ciazy blizniaczej dostala skierowanie od swojej gin do szpitala gdzie tez maja taki sprzet do badan prenatalnych i na NFZ tyle ze lezala tam 2 dni ale nie wiem czy dostala jakas plytke czy fotke .Najwazniejsze ze zbadali malenstwa i sa zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej koleżanki;) Ja juz wstalam o dziwo wczoraj bym pospala a musialam isc na wizyte a dzis jak nie musze z domu wychodzic rano to wstalam yhh. Ja badania prenatalne mialam w 23 tygodniu ciazy gin obowiazkowo kazal sie zapisac bo wczesniej chodzilam do innego lekarza i nic nie bylo wiadome, choc doktor na swoim sprzecie w formacie 4d wiekszosc sam zobaczyl.Ale nie powiem jestem zadowolona z prenatalnych cale badanie mam na plytce malenka slicznie pozowala nawet oteierala i zamykala raczke chocby machala?? potem nozki prostowala i zginala nio i ksztalt twarzy tez widzielismy cos cudownego.Zaplacilismy 200zl za plytke i sliczne zdjecie z buziolkiem malenkiej (zdjecie nie takie zwykle jak zazwyczaj sie dostaje na wizytach tylko fotograficzne do albumu;p) A te cale badania sa zalecane przez POLSKIE TOWARZYSTWO GINEKOLOGICZNE dodam ze 3 razy w ciazy nastepny termin to miedzy 30-32 tyg ciazy a o tych doktor juz nic nie wspominal zreszta juz bym nie poszla. Swoja droga moja siostra ktora jest w 4 tyg ciazy blizniaczej dostala skierowanie od swojej gin do szpitala gdzie tez maja taki sprzet do badan prenatalnych i na NFZ tyle ze lezala tam 2 dni ale nie wiem czy dostala jakas plytke czy fotke .Najwazniejsze ze zbadali malenstwa i sa zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej koleżanki;) Ja juz wstalam o dziwo wczoraj bym pospala a musialam isc na wizyte a dzis jak nie musze z domu wychodzic rano to wstalam yhh. Ja badania prenatalne mialam w 23 tygodniu ciazy gin obowiazkowo kazal sie zapisac bo wczesniej chodzilam do innego lekarza i nic nie bylo wiadome, choc doktor na swoim sprzecie w formacie 4d wiekszosc sam zobaczyl.Ale nie powiem jestem zadowolona z prenatalnych cale badanie mam na plytce malenka slicznie pozowala nawet oteierala i zamykala raczke chocby machala?? potem nozki prostowala i zginala nio i ksztalt twarzy tez widzielismy cos cudownego.Zaplacilismy 200zl za plytke i sliczne zdjecie z buziolkiem malenkiej (zdjecie nie takie zwykle jak zazwyczaj sie dostaje na wizytach tylko fotograficzne do albumu;p) A te cale badania sa zalecane przez POLSKIE TOWARZYSTWO GINEKOLOGICZNE dodam ze 3 razy w ciazy nastepny termin to miedzy 30-32 tyg ciazy a o tych doktor juz nic nie wspominal zreszta juz bym nie poszla. Swoja droga moja siostra ktora jest w 4 tyg ciazy blizniaczej dostala skierowanie od swojej gin do szpitala gdzie tez maja taki sprzet do badan prenatalnych i na NFZ tyle ze lezala tam 2 dni ale nie wiem czy dostala jakas plytke czy fotke .Najwazniejsze ze zbadali malenstwa i sa zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już nie ma pełni, była w tamtym tygodniu :) Mnie boli kostka i kolana tak jakby ktoś mnie gilgotał, nie wygodnie mi i nie wiem jak leżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już czasem nie wiem jak leżeć- ani na jednym boku ani na drugim nie idzie za długo a na plecach też niewygodnie, w ogóle bolą jakoś biodra... widocznie taki urok końcówki ciąży:-) ale damy radę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki u mnie dzis lepiej z moim sie dogadujemy ale jak pomysle ze sa swieta i bede rodzic a mam 200zl do 10 go to mnie trafia i on sie tym bardzo wkurza przesle wam potem zdjecia mojej corci z brzuchem :P noc u mnie w miare tylko moja mala sama sie postanowila odpieluchowac i na noc byl bunt bo ona nie chce pampersa tylko majtusie ze smerfami :/ i obiecala ze w nocy bedzie wstawac i wolac i wiecie co ??? o dziwo tak bylo :D nie posikala sie cala noc jupiii co do USG ja place 70zl z badaniami krwi i moczu czasem usg 3/4d filmik jak poprosze badanie dopochwowe przez wziernik , przez usg i normalne usg i inne pierdoly mam szkole rodzenia na basenie w tej cenie tylko chyba wstep trzeba placic nie wiem bo nie bylam bo do gina mam 50 km a na ten basen pewnie niecala 100 ;/ moja dzidziaq od poczatku byla 2 tyg w tyle myslalam ze to przesuniecie owulacji i jest ok wiec termin dali mi na maj ale po 25tc dzidzia dogonila termin z OM i jest tylko 2 dni w tyle i brzuszek ma chudy ale mowi mi ze to norma bo 1 cora tez tak miala byla szczuplutka a dlugasna jak mama :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troszke tego mi sie posłało ups... przepraszam samo tak wskoczylo;p A wczoraj mialam niezly polew moj mezczyzna wymyslil sobie ze nie bedzie przezywal zemna ulotnych chwil poniewaz nie chce malenkiej uszkodzic i wywolac porodu hehe. Najwidoczniej doszlo do niego w koncu ze zostanie tatuskiem malej istotki, wczoraj nosil naszego 3 letniego syna na rekach jak noworodka pocalowal , powiedzial "tak tatus Cie na raczkach nosil" poczym wlozyl go do lozeczka malenkiej ojjj ile bylo wrzasku synus nie chcial w lozeczku lezec od razy z niego probowal wyjsc haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny widzę że nie jedyna nie mogę spać :D co do grupy krwi ja miałam raz robioną i grupę i badanie na konflikt, ale że nie mamy także również niestety nie pomogę bo niewiele wiem na ten temat. wczoraj miałam wizytę na Łubinowej, w miejscu w którym chcę rodzić.. z dzidzią wszystko w porządku (waży już 2100g :D) ale okazało się że w dalszym ciągu robi psikus i się nie odwraca a mam już 35tc :( główka cały czas u góry.. doktor pow abym się pomału nastawiała na cc :( boję się strasznie, nie dopuszczałam od początku ciąży myśli o cesarskim a tu taki klops :( widz że wczoraj był jakiś "pechowy dzień złych nowin" :( widzę że u Was też się "dzieje".. w pon idę na badania morfologi, moczu, krzepnięcia krwi i również za 2 tyg ponownie do pana doktora i anestezjologa... czy Wasz gin pobierał jakiś wymaz z pochwy? w celu gronkowca / paciorkowca? z innej beczki - dziś przyjeżdża moja mama z Irladni co prawda na kilka dni ale będę miała jakieś dodatkowe zajęcie i może nie będę tak intensywnie o tym myśleć.. zaraz zabiorę się za ogarnięcie kurzy, zmianę pościeli i wstawię rolady wołowe :) życzę miłego i słonecznego dnia wszystkim Wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam pobierany wymaz na gronkowca i czekam na wynik wczoraj jeszcze go nie było. Płaciłam u mnie w przychodni 40 zł. to jest ważne badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam mieć jutro pobierany ten wymaz na GBS. Za same badania w lab zapłaciłam 77zł (mocz, morfologia, TSH, WR i wapń). Jutro dojdzie 50 za wymaz. Dobrze, że to już końcówka bo zbankrutuję na te badania. Kiedy się powinno zrobić ostatnie USG? Miałam w 31tc ostatnio i nie wiem czy umawiać się na 39tc? Wrzuciłam na pocztę zdjęcie z USG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×