Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

ja na brzuchu na szczęście jeszcze rozstępów nie mam ale pojawiło się kilka kreseczek na lewej piersi. troche się zdziwiłam, że tylko na jednej ale spoko. a mam jeszcze na pośladkach ale to jeszcze z przed ciąży... też smaruję się oliwką i balsamem, myślę, że zawsze coś pomoże, a na pewno nie zaszkodzi:) a witaminy to czasem jeszcze biorę takie dla kobiet w ciąży, ale czasem zapominam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki !! Byłam dzisiaj na tym teście na obciążenie glukozy znów.. jak wypiłam ją, miałam przez chwilę akcję przejścia do toalety, bo miałam wszystko w gardle, przez ten okrutny smrod ;/ ale jakoś się powstrzymałam. Pobrali krew, zobaczymy jutro po wynikach, oby nic nie było, bo nie chce się ograniczać w ciąży.. A wczoraj to tylko na śniadanie posłodziłam sobie herbate jedną łyżeczką cukru, a tak to post przez cały dzień. Już polatałam z miotłą , pomyłam podłogi i mam katastroficzny ból kręgosłupa na dole, no masakra! Ja już do tego się nie nadaje,jedynie do wycierania kurzy :) hehe a możliwe, że czeka nas przeprowadzka jak właścicielka nie wyniesie dwóch mebli od nas,ktore polubowanie zostawiliśmy, bo nie wiedziała co z nimi zrobić, a bedziemy kupować nowe meble i z tamtymi sie nie pomiescimy, wiec albo wyniesie albo jeszcze przed porodem bede miała kolejną przeprowadzke :) ale cóż, już się przyzwyczaiłam ;)) Rozstępów nie mam, ale coś dzisiaj zauważyłam maciupeńkie żyłki obok pępka.. ehh , taki nasz żywot, a smaruje sie caly czas.. Nic nie poradzisz, jak ma być to będą hehe :) BUZIACZKI :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajua a mogłabyś spytać koleżankę jak jej się użytkuje ten wózek? Byłabym bardzo wdzięczna :). No u mnie rozstępy po mimo smarowania na maksa kremami i przed ciążą i teraz pojawiły się. Wydaje mi się, że to ze względu na to, ze zawsze byłam bardzo szczupła, bo przy wzroście ok.170 ważyłam 50-52 kilo i jakoś tak zeszłej zimy mi waga nagle podskoczyła i rozstępy się zaczęły pojawiać a teraz to już w ogóle. Mam całe piersi w rozstępach, pośladki na biodrach, kilka koło pępka i zaczęły mi się pojawiać na wewnętrznej stronie ud, od pachwin w dół..chyba taki mój żywot i jestem na nie skazana..kremy nie pomagają..może powinnam więcej ćwiczyć wcześniej by rozciągnąć mięśnie i skórę? Teraz to już za późno, po ciąży się nimi jakoś zajmę.. JA żadnych leków nie biorę, bo nie lubię;p. Tylko to żelazo co muszę;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Współczuję wypijania tego "świństwa" 2 razy i trzymam kciuki byś nie miała cukrzycy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonaa19-Z tego co mówiła to jest zadowolona bardzo z wózka (jej córcia ma 10 msc) Co do rozstępów-moja mama w wieku 36lat zaszła w ciąże przytyła ok.25kg i ne ma ani jednego rozstępu-choć dodam,że nie smarowała niczym w ogóle...:P A ja już na początku 4msc miałam-taki mój urok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaby
Witam serdecznie i życzę wszystkim przyszłym mamom szczęśliwego rozwiązania. Sama byłam w mamach lutowych 2011, a teraz mój synuś zaraz będzie kończył rok. Czas szybko mija, jak przeczytałam tutaj kilka postów, to sentyment niesamowity powrócił. Czas ciąży był piękny, chociaż teraz też jest fajnie:) Piszę bo mam ogromną prośbę do Was wszystkich żebyście zagłosowali na mojego synka MAKSYMA (14 zdjęcie), który bierze udział w konkursie, jeszcze nam daleko do zwycięstwa, ale może się uda z Waszą pomocą. To jest link: http://marko-baby.pl/?pid=wielki_final Z góry wszystkim serdecznie dziękuję i obiecuję, że będę tu zaglądać. Jeśli miałybyście jakieś pytania odnośnie ciąży, porodu itp. chętnie odpowiem, serdecznie pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja jutro również wybieram się na wypicie glukozy :/ mam 75 :/ dodatkowo z krwi od razu mam zrobić powtórnie toksoplazmozę i odczyn Coombsa miałyście może robiony już ten "odczyn"? oczywiście jeszcze rutynowo mocz ale zawsze mi wszystko w porządku wychodzi więc mam nadzieje, że teraz też tak będzie. obawiam się jedynie wypicia tej glukozy :D przed ciążą nie przepadałam za słodyczami a teraz codziennie muszę wszamać jakieś ciacho, batona albo moje ulubione bezy :D dziś sobie odpuściłam słodycze z racji jutrzejszego porannego badania. odnośnie rozstępów - nie mam jeszcze nic, prócz właśnie bardziej widocznych żyłek na piersiach. smaruję się (prawie codziennie :D czasem zapomnę) oliwką lub kremami do brzucha i do piersi z bielendy linia sexy mama. witaminki - łykam jedynie centrum materna od początku ciąży po dziś dzień, 1 tabl codziennie i przepisany magnez dla kobiet w ciąży też 1 dziennie - mam skurcze łydek jak dorastająca nastolatka :D czasem jeszcze łykam nospę forte - mam bóle promieniujące od podbrzusza aż po udo i lekarka mi zaleciła abym wtedy zażywała. też jestem zna etapie "wózka" codziennie przeglądam stronki allegra, ale chcę wybrać się do sklepu i przymierzyć się do poszczególnych modeli, skłaniam się ku x landerowi. Ale zakupu dokonam przez internet - faktycznie jest różnica w cenach. uf się rozpisałam :) zmykam zrobić sobie soczek z marchwi - oskrobałam 2 kg :D cieplutko pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
witajcie, ja narazie rozstepow zadnych nie mam ale przytylam juz prawie ok 8kg wydaje mi sie to duzo choc naprawde wcale po mnie nie widac.... nie wiem gdzie sie to podzialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinaaaaaaaaa ja też jestem 7,5 kg na plusie od początku ciąży i również nie wiem gdzie to weszło :) pewnie dzidzia swoje waży, wody no i może w piersi trochę weszło :) jeszcze nam zapewne przybędzie :D dziewczyny a co myślicie na temat jedzenia serów pleśniowych w ciąży? konkretnie chodzi mi o bree.. słyszałam, że podczas ciąży nie jest zalecane jedzenie surowego mięsa i ryby, a czy takie sery również są niewskazane ? mam straszną ochotę, ale na razie się powstrzymałam bo nie chcę w jakiś sposób zaszkodzić Zuzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gwens Ja również nie przepadałam za słodyczami a teraz nie wyobrażam sobie dnia bez ciacha do kawusi. Mimo tego, że nie ograniczam słodkiego nie mam cukrzycy ciążowej. To chyba nie ma nic ze sobą wspólnego... Tabletek biorę całą masę ale taki już mój los od operacji tarczycy. Muszę tylko uważać na kompleksy witami by nie było w nich jodu. Co do wózka to też myślałam o xlanderze ale w necie wyglądał jakoś lepiej niż na żywo. Ogólnie byliśmy załamani jakością obsługi w sklepach z wózkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam na plusie 9 kg ale dokładnie widzę je każdego dnia. Co do serów to słyszałam, że nie wolno tylko tych z mleka niepasteryzowanego a większość dostępnych jest z pasteryzowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noooooo Dziewczyny, ja mam +11kg na wadze, ale w sumie to tez nie wiem gdzie to sie podzialo... Rozstepow jeszcze nie mam, ale dwa miesiace zostaly, wiec zobaczymy jak to bedzie ;) Agaby> Juz glosuje na Twojego synusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawde wam powiadam
co do wozka to ja chyba wybiore baby active ale jeszcze nie wiem ja teraz waze 59.5 ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gwens-Co do odczyny Coombsa to ja już miałam chyba ze 3x robiony napewno,ale to dlatego że mamy z mężem konflikt sr. .;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja tam nie wiem ale slyszalam zeby sery plesniowe sobie darowac w ciazy :) ale nie wypowiadam sie bo nie znam sie na serach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajua no właśnie czytałam na ten temat i u nas konfliktu serologicznego być nie powinno obydwoje mamy rh+..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam robiony odczyn coombsa raz jak robiłam grupe krwi, lekarz stwierdził, że to wystarczy, bo jak w ciąży robiłam i nie stwierdza się tych jakiś antygenów to jest spoko. Z resztą to jest pierwsze dziecko, przy drugim moga byc problemy, znaczy przetaczanie krwi przez czoło dziecka, ale przy pierwszym to nie. Bo ja mam konflikt, ja mam 0- a mój ma A+ . ŻYCZĘ DOBREJ NOCY :*:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Co do serów to zarówno w pierwszej ciąży nie jadłam i teraz też ich nie jem chociaż czasami ciężko mi przejść obok półki w sklepie na której stoją, no ale te parę miesięcy mnie nie zbawi więc sobie odpuszczam takie rzeczy w ciąży. Co do odczynu coombsa to w pierwszej ciąży miałam robione 3 razy teraz już 2 i czeka mnie jeszcze jeden bo też mamy z mężem konflikt. Po pierwszym porodzie dostaje się zastrzyk jak jest konflikt żeby zmniejszyć ryzyko wystąpienia konfliktu w następnej ciąży. A z tych mniej miłych rzeczy to muszę spędzić kolejny weekend w szpitalu :( Mam dopiero zlecone badania na poniedziałek i dopiero te wyniki zadecydują czy wychodzę czy jeszcze muszę zostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę dziewczyny, że najwyższa pora przystopować z porządkami itp obciążającymi zajęciami. Ja np pomału wysiadam czasami tak mi się brzuch napnie i boli, że aż wyć się chce. Wczoraj np wybrałam się z synem na spacer 3 godziny nas nie było zrobiłam kilkanaście kilometrów. I pomimo, iż wzięłam wózek to ledwo z nim dotarłam do domu tak mnie brzuch bolał, że myślałam iż zaraz na ulicy usiądę aby odczekać skurcz. Nie przypominam sobie abym za pierwszym razem takie bóle miała na 2,5 m-ca przed porodem. A później szybko obiad bo syn płakał, że głodny i złapał mnie ból z prawej strony pleców. Nawet położenie się nie pomagało a wręcz przeciwnie bolało na maksa. Więc ja mówię sobie stop i teraz już się nie forsuję, kurcze niech teraz inni coś porobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie. Nie za barzdo się czułam i nie pisałam tutaj. Kasiek- ja 2 ciążę znoszę też znoszę gorzej, szybciej się męczę a jak w dzień coś bardziej porobię to wieczorem nie mogę sobie znaleźć miejsca w łóżku. wczoraj postanowiłam pojezdzic na rowerku stacjonarnym , po 30 min delikatnej jazdy była zmęczona tak jakbym jezdziłą 3 godziny. Mi brakuje nawet tchu jak rozmawiam , Co do rozstępów to w pierwszej ciąży nie przybyło mi, brzuch miałam bez ani jednej kreski,a teraz wolę nie mówic aby nie zapeszyć :) W pierwszej jak i teraz smaruje sie tylko oliwką dla dzieci. A co do rozstepów ja je miałam wcześniej bo ja i chudłam i tyłam ale mam takie prawie nie widoczne po bokach tali, na piersiach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej . mam takie pytanko. Jak planujecie karmić swoją dzidzię -piersią czy mm? i żeby oczywiście nie było niemiłych docinek jak ma dana mama karmić. Ja to planuję karmić piersią ale zobaczymy jak wyjdzie. Pierwszą córkę karmiłam 6 miesięcy cycką i niekiedy musiałam dokarmiać mm bo nie miałam mleka ,a od 7 zagina mi pokarm i karmiłam butlą. JA na wadze mam 7 kg do przodu ale normalnie wchodzę w spodnie z przed ciąży i najbardziej sie tym cieszę. Ale brzuch mam taki duży jak z Hanią szłam rodzić :) Widocznie mały potrzebuje więcej wody do pływania :) :) :) A ja jestem tym przerażona że jak budzę sie w nocy to widze że mój mały nie śpi tylko baraszkuje w brzuszku :) a jak taki będzie miał rytm doby jak w brzuchu to będzie nieciekawie. Ja jak byłam niemowlakiem to w dzień spałam a w nocy nie :) . Oj żeby nie nabrał mamy nawyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja mama wczoraj rekę złamała- przed domem wywineła fikołka i reka w gipsie :( . A jak dzisiaj u niej i u siebie poodkurzałam to już mnie cały dół boli. Także już trza stopować i niech mąż z miotłą po domu lata :) - w sumie to jak ja pracowałam to robił to cały czas tylko odkąd w domu siedzę to robi to sporadycznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racja racja, troche sobie pofolgowałysmy, ale czas znów zacząć sie bardziej oszczędzać. Ja od tego tygodnia jestem na zwolnieniu i szukam dla siebie jakiegos konstruktywnego zajecia. macie jakies pomysły. Sprzątanie, gotowanie itp rzecz jasna na mojej głowie skoro mąż pracuje do późnych godzin, ale mysle o jakichś zajeciach typowo dla siebie. czasamiczytam książki, może zacznę się uczyć jakiegos języka. Niedługo mAły przyjdzie na swiat icała swoja uwage skupię na nim, ale przez te 2 miesiące obawiam się że bedzie miciężkobez pracy i takiego regularnego trybu dnia. Czy któras z Was miała kolczyk w pępku? ja nosiłam, sciagnęłam go zaraz jakbrzuszek zaczął rosnąć ale teraz od paru dni widzę że blizna robi się coraz większa i większa. trochę m nie to martwi. mam nadzieję, że wróci to kiedys doswojego dawnego wyglądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja póki co rozstępów nie mam i mam nadzieje że tak pozostanie. co do wózka mam po córce tako jumper i jest super, choć kupiłam używany komplet 3w1 i nadal jeździ :) sery wcinam cały czas, nie jem tylko surowego mięsa a mam straszną ochotę. ja mam 11 kilo na plus i czuję się strasznie, jak balon i wszystko mnie boli, rzeczywiście druga ciąża jest dużo gorsza. może dlatego że mam mały odstęp a pomiędzy cały czas karmiłam piersią. teraz tez zamierzam karmić koło roku mam nadzieje że mój organizm da radę. mam do was pytanie: bolą mnie strasznie biodra, ale nie że coś kuje tylko tak jakby miały powylatywać ze stawów, ma któraś z was coś takiego?? nie wiem co robić bo ciężko mi chodzić, szukałam jakiś ćwiczeń na to ale nic nie znalazłam mądrego co do wizyt u lekarza, to właśnie od teraz kazał mi przychodzić co 2 tygodnie, szkoda bo nie chce mi się tak często tam biegać, tym bardziej że zawsze muszę kombinować co z córką zrobić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
czesc dziewczynki ja teraz znow jestem jakas zaziebiona i ciezko sie wykurowac bez lekow ojj ciezko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaa
jak moj lekarz bedzie kazal mio przychodzic teraz juz co 2 tyg to jak chyba zbankrutuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja synka karmiłam piersią 8 miesięcy, ale jak poszłam do pracy to po pewnym czasie wszystko szlak trafił. Córcię też zamierzam karmić piersią. Oczywiście zobaczymy jak to będzie :) Ale cycuś jest tańszy, zawsze gotowy i cieplutki no i te wszyslkie przeciwciała, które się dostarcza dziecku. Mój synek skończył 2 latka a odpukać tylko raz miał katar, nie miał żadnych problemów z gardłem. Gorączkę miał jak trzydniówkę załapał. No i tyle. Rozstępy mam na piersiach po pierwszej ciąży. Brzuch niezapeszając jak zarazie cały bez brzydkich śladów. Oby tak zostało i po porodzie już się nic więcej nie zmianiało. Ale tak jak kiedyś wspominałam te rozstępy na piersiach to mi się dopiero po porodzie przy tzw nawale pokarmu zrobiły jak piersi nagle zrobiły się wypełnione mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zamiar karmić cyckiem, bo nie dość, że ekonomicznie, to tak jak koleżanka napisała, dostarczam dziecku te wszystkie przeciwciała :) niestety będzie trzeba odpuścić sobie super jedzonko, dlatego trzeba za wczasu się najeść w ciąży ;) hehe Li_la_li >Co do bólu bioder,spytaj sie swojego ginekologa, może to mieć podłoże związane z miednicą, moja koleżanka również jest w ciąży, i ją boli prawa część pleców i schodzi na biodro , lekarz kazał jej iść do neurologa i okazało się, że ma krzywą miednicę, zalecił,żeby sie nie przemęczała i korzystała z basenów. Odebrałam wyniki z glukozy, mam wysoki cukier zadzwoniłam do ginekologa, stwierdził,że tragedii nie ma i nie będziemy świrować, jedynie żebym przed wizytą a mam na 7 lutego zrobiła oprócz morfologii i moczu , jeszcze CRP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×