Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Gość nuska258
Hannelka-----> Ja tez mam cukrzyce ciążową ale z racji tego iż diabetolog ma wolne wizyte mam dopiero na 6 lutego yhhh Ale jestem juz po wizycie u dietetyczki nio i nie jest tak zle jak myślałam... Cukru nie mierze bo paski kosztuja 45 zl a z recepta 5 zl jak mam mierzyc 4 razy dziennie to dla mnie spora roznica cenowa.... Ogółem to bobas potrzebuje duzo białka wiec staram sie tego przestrzegac;) pozdrawiam cieplutko;*;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuska258
Hannelka-----> Ja tez mam cukrzyce ciążową ale z racji tego iż diabetolog ma wolne wizyte mam dopiero na 6 lutego yhhh Ale jestem juz po wizycie u dietetyczki nio i nie jest tak zle jak myślałam... Cukru nie mierze bo paski kosztuja 45 zl a z recepta 5 zl jak mam mierzyc 4 razy dziennie to dla mnie spora roznica cenowa.... Ogółem to bobas potrzebuje duzo białka wiec staram sie tego przestrzegac;) pozdrawiam cieplutko;*;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuska258
Hannelka-----> Ja tez mam cukrzyce ciążową ale z racji tego iż diabetolog ma wolne wizyte mam dopiero na 6 lutego yhhh Ale jestem juz po wizycie u dietetyczki nio i nie jest tak zle jak myślałam... Cukru nie mierze bo paski kosztuja 45 zl a z recepta 5 zl jak mam mierzyc 4 razy dziennie to dla mnie spora roznica cenowa.... Ogółem to bobas potrzebuje duzo białka wiec staram sie tego przestrzegac;) pozdrawiam cieplutko;*;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuska258
sorki za tyle wypowiedzi ale net nawalil...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuska258
a co do prenatalu to ja kupiłam 30 sztuk za 18 zl w aptece pod arkadami wiec nie przeplacilam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO faktycznie dzis cos z kafe nie tak bo cały czas wychodzą kilka razy te same teksty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jako że juz mam doświadczenie w kompletowaniu wyprawki to sie wypowiem. Może to sie komus przyda a może i nie- - koszule ja miałam 2 do szpitala i o jedną minimum to za mało. Na jeden dzień przypada jedna koszula. Ja np leżałam 5 dni trzeba było mi co najmniej 3 koszule- mama codziennie jeździła do domu i prała mi znoszoną i tak w koło przez 4 dni.Także 3 to jest minimum a jak ktoś będzie miał cc to nawet więcej -Czupryna - do łóżeczka dokup ceratkę pod prześcieradło :) lub wpisz na listę :) - ja ubranka wszystkie prałam w jednym proszku nie bawiłam sie w kolory. Te ubranka są i rozbijając na kolory to trzeba zbierać pranie z 2 tygodni. NO fakt że ja miałam dziewczynkę a tam były ubranka w jednej tonacji. - maść jak kupować na brodawki to lepiej bepantem i to większy bo lepiej sie później przyda do pupci dla niemowlaka. a jako maść do pupy jest rewelacyjna droższa ale super. Ja używałam sudocrem ale lepsza jest bepanten( mam już zapas 4 opakowań i kupiłam 100gr po 30zł ) - paklanki ja miałam jak wychodziłam do znajomych lub a spacer-fajna sprawa -biustonosz-też radze większą ilość szt kupić jak jedną.Ja 2 szt kupiłam do domu- takie tańsze a 2 szt na spacery i wyjścia- takie lepsze i seksi :) - na brzuszki dla dzidzi lepiej wcześniej nie kupować- może akurat nie będzie potrzebne :) a co do wi D to lepiej poczekać na pediatrę -on da receptę na wit i lepiej kupić większa butelkę -one sa z dozownikami , wystarczają na dłużej i kosztują grosze w porównaniu do tych pakowanych po 30 szt w op.(opakowanie butelki mi starczyło na pół roku i to koszt do 10 zł a za tamte bym buliła co miesiąc po 30 zł -wkładki poporodowe i duże i grube podpaski -tez ważne - ja np nic nie używałam na brodawki. położna mi poradziła smarować brodawki moim mlekiem z piersi i jak tak robiłam cały czas i nie miałam żadnych problemów. także proponuje spróbować,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuska258 Gdyby była taka możliwość to podrzuciłabym Ci paski, bo mam jedno opakowanie w zapasie. Ważne, że do wizyty wiesz co masz jeść i to już połowa sukcesu. Może jakiś lekarz rodzinny mógłby prędzej wypisać receptę na te paski., bo faktycznie różnica w cenie jest powalająca. Ja od 33 tygodnia do końca ciąży mam liczyć ruchy każdego dnia przez 12 godzin. Czy u Was też tak jest? Poza tym moje samopoczucie pozostawia wiele do życzenia. :( Jestem bez sił. Wszystko mnie tak szybko męczy więc jakbym mogła cofnąć czas to zakupy i wiele innych przygotowań robiłabym wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuska258
Hannelka---> dziękuje bardzo za propozycje ale widzę że jesteś z Bydgoszczy a ja z Tychów tzn śląsk więc spory kawałek nas dzieli... A co do lekarzy to owszem bylam już u lekarza to niedość co mi żle recepte wypisał to jeszcze pełnopłatna PONIEWAŻ KOBIETY W CIĄŻY MAJĄ PRZEJŚCIOWĄ CUKRZYCE I DOPIERO JAK DIABETYK ROZPOZNA CUKRZYCE NALEŻY NAM SIE RYCZAŁT NA RECEPCIE... POLSKIE DURNE PRAWO.... TUTAJ NA WOŚPIE ZBIERALI NA APARATURY DLA KOBIET W CIĄŻY Z CUKRZYCĄ A TU TAKIE ZMIANY W RECEPTACH ŚMIECHUWARTE HEH Ale cóż sie dziwić to tylko polska nasz kochany rzad robi wszystko by młodzi ludzie pożegnali się z "ojczyzną"....... co do ruchów to lekarz nic mi na ten temat nie mówił ,Hannelka a masz jakieś przeciwskazania dlaczego ruchy trzeba liczyc?? Mi lekarz jedynie przepisał urosept witamine c i silniejszy lek na poprawienie morfologi nioo i wizyty już co 3 tyg a nie co miesiąc;) Z wyprawką na szczęście już se poradziłam bo czułam w "kościach" że przy drugiej ciąży bedzie gorzej tzn. samopoczucie, zmęczenie, zadyszka itp. więc od lata już kompletowałam wszystko. Choć wszyscy w rodzinie gadali że za szybko jeszcze czas itd.. A jak porównać ceny ciuszków pól roku temu a teraz to sporo zaoszczędziłam , pozatym maleństwo w rodzinie to spory wydatek i malo kogo stać na to by przed poorodem wszystko kupowac a rozkladajac koszty na miesiące nie odczułam tego zbytnio na wypłatach;) Więc na dzień dzisiejszy zostały mi do kupienia pojedyńcze rzeczy pielęgnacyjne nio i pampersy ale to przy okazji na zakupach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuska258
nio i jeszcze nie wiem co z biustonoszami do karmienia tzn. ile jakie etc ale to dopiero w marcu bede myslec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuska258 W mojej poradni tak jest, ze każda ciężarna bez wyjątku dostaje tabelkę i ma za zadanie liczyć ruchy. Jak jest ich za mało to trzeba zgłosić się do lekarza czy do położnej. Ja też mam już większość rzeczy, ale jednak pare niezbędnych pozostało do kupienia jak wanienka, leżaczek, przewijak, przybory i kosmetyki dla małego i dla mnie. Co do stanika to też wole poczekać do marca, żeby pasował i nie był czasem za ciasny. Dobrej nocy mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuuu jeszcze nic a nic nie mam spakowanego ale w lutym pomalutku sobie przygotuje to co juz mam a co jeszcze dokupić ewentualnie ja przy 1 porodzie mialam 2 koszule i w zupelności mi starczyly na wizyte ide 17 takze ostatnio lekarz mówił ze zrobimy usg juz niemoge sie doczekać:) ale ten czas szybko leci ulalala a my sie za malowanie dopiero bierzemy :/ ale wazne by zdarzyc do kwietnia takze jestem dobrej mysli mimo wszystko ogarniemy chatke i dopoero tez wezme sie za przegladanie rzeczy po 1 córci czy cos musze dokupywac czy damy radę z tym co mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie :) co do wyprawki też kompletuje :) przemiło się kupuje te wszystkie rzeczy, ale słono płaci :D większość muszę przyznać zakupiłam poprzez allegro. nuska258 ja jestem z Jaworzna więc nie tak daleko, mogę zapytać gdzie będziesz rodzić? ja zastanawiam się nad Katowicami nad Łubinową, w pon 06.02 mam wizytę u gin i chcemy przed wizytą podjechać do Kato zobaczyć jak i co wygląda, podobno trzeba wcześniej się zjawić i "zaklepać miejsce".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez kwietniowa przyszla mama
kwietnowki macie rozstepy?? :) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przyznam, że nie mam ani jednego rozstępu, a nieczęsto się smaruję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuska258
Gwens ja tez bede na lubinowej:d tylko planowane mam cc i wszystko zalezy od malenstwa jak będzie duze to przed swientami już malenstwo będzie w wśród nas a jak malenkie to dopiero po świętach by jeszcze se posiedzialo:) sama chodze do lekarza ktory na szczęście na lubinowej pracuje więc nie muszę miejsca zaklepać:p ale na wizytę u anystezjologa będę musiała niebawem jechać ale słyszałam że od strony tych to tylko 20 min drogi autem zaraz mikolowem więc daleko niema:) a z tymi ruchami to u mnie w poradni niczego nie dostalam bynajmniej jak na razie:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie mamusie :) za mna kolejna kiepsko przespana noc ale za to znowu sny o porodzie i moim synusiu :P ostatnio ciagle sie zdarzaja :) co do rozstepow to nie zauwazylam zadnego --->chyba ze jakis sie schowal :) a ze smarowaniem to tez roznie u mnie bywa... niby trzeba 2 razy dziennie wszedzie tam, gzie wystepuje ryzyko pojawienia sie rozstepow... a ja smaruje srednio raz na 2 dni i tylko brzuszek... :) jakos tak nie mam checi i pamieci do smarowania sie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na poczatek mam dowas kilka pytan. Zaczęłam sie powoli brać za zakupy, jako że termin mam na 10 kwietnia. narazie jestem na etapie ubranek dla dzieci. nie patrzcie na mnie krzywo, ale kompletnie nie wiem 'coczym sie je". Kupiłam kilka pajacyków, kilka kaftaników. Ale czytam o tychwyprawkach izachodzę w głowę - npczym sie różnia spioszki od pajacyków? Sprawa druga, jak sie to dzieciatko ubiera? pajacyk na sama pieluszkę? czypod to koszulka? czy koszulka na to? Wybaczcie te głupoty, ale naprawde nie wiem, jak ma to wygladać. Bajua a co to znaczy, że termin masz na 1 kwietnia a ciąża donoszona będzie 15 marca? bo nie rozumiem tych terminów, czy to jest jakis twój indywidualny przypadek czy akas reguła? Zaczynam sie bac tych zakupów, martwie sie, czy poradze sobie z dzieciątkiem.... juz nawet nie boje sie tego bólu przy porodzie. przeciez dam rade, nie ja pierwsza i nie ostatnia, ale co później, jak juz to maleństwo przyjdzie na swiat? Mój mąż pracuje całymi dniami, w pracy gdzie nie wiem, czy mu dadza chociaz pare dni urlopu, jak sie dziecko urodzi. Prywaciarze oszczedzają na czym sie da, a najlatwiej na ilosci pracownikow. Wiec pracuje biedak lato czy zima,zdrowy czy chory, bo nie ma zastepstwa. i po porodzie praktycznie cały czas bedę sama. Moze jakies koleżanki wspomogą, ale to tez raczej popołudniami, bo każdy w pracy z rana... oj boje sie tego boje. Sylvia jak Ty sie czujesz, po tym pobycie w szpitalu? juz jest ok? Musisz leżec czy już normalnie funkcjonujesz? Pozdrawiam was wszystkie i licze na pomoc w tych nurtujących mnie pytaiach odnosnie ubranek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuska258
alexiasz--->jak dla mnie to najlepiej pajac a na gore reszta ciuszkow nio albo body i spiochy bo kaftanik sie podwija a tak body sa zapiete na dupci i nic sie nie podwija nio i jeszcze pajacyk jest latwiej ściągnaac niz body i spiochy bo to podwojna przeszkoda choc teraz w wiekszosci spioszkow dol jest rozpinany wiec i tak mozna sie dostac bez sciagania calych spiochow.Bynajmniej moim zdaniem myśle ze kazda mamusia po jakims czasie sama sobie ustali w co jej najlepiej ubioerac malenstwo ale rad zawsze mozna wysluchac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co ja sie orientuje --> ale poprawcie mnie w razie czego bo jeszcze dzidziusia nie mam :) pajacyki maja rekawki a spioszki sa bez rekawkow --> mam nadzieje ze mniej wiecej wiesz o co chodzi. ostatecznie wpisz sobie w googlach pierwsze pajacyki a potem spioszki i dojdziesz do tego :P jesli chodzi o te terminy to wydaje mi sie ze chodzi to, ze tego 15 marca jej dzidzius bedzie gotowy do narodzin juz :) wydaje mi sie ze spokojnie mozesz ubrac pajacyk na pieluszke ale mozesz tez dac np kaftanik czy body pod to --> zalezy tez od temperatury itp ale na chlopski rozum to jezeli spiochy czy pajacyki maja jakies wyszywane aplikacje to dla dzidzi lepiej zeby go nie drapalo dac cos pod spod :) bo to generalnie kaftaniki i body to rodzaj bielizny. pod spiochy musisz cos ubrac bo one nie maja rekawkow czyli np tak samo body lub koszulka.. mam nadzieje ze glupot nie wypisalam ale zrobilam to na swoj rozum :):) za glupoty w razie czego przepraszam i prosze o poprawke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexiasz- Dlatego że wtedy kończe 37tc. -i po tym tyg. ciąża uznana jest za donoszoną;) Co do ubranek ja nie kupuje jeszcze nic. Do szpitala u mnie nie bierze się wcale ubranek bo oni dają. Teraz skupiłam sie na wyprawce tylko do szpitala - no bo nigdy nic nie wiadomo,a już dwa razy się mi śniło,że jechałam do szpitala i nie miałam torby spakowanej:D Jednak ubranka mam dużo po siostrze więc wystarczy tylko powybierać i wyprać,tak samo wanienka,przewijak,kołyska,łóżeczko-Wszystko pochowane jest w pudełkach gdzieś na strychu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zamierzam ubierać body z krótkim rękawem lub na ramiączkach (bo świetnie trzymają pieluchę) a na to pajacyk. W zasadzie nie kupowałam śpiochów i kaftaników. Ja mam termin 6.04 ale ciąża zostanie uznana za donoszoną 19 marca. Chodzi o to, że termin porodu liczony jest z założeniem 40 tygdni ciąży a dzieci urodzone do 37tc uznane są za wcześniaki. Tak więc po 37tc ciąża zostaje uznana za donoszoną. To ogólnie ma znaczenie w szpitalu gdyż są takie, które przyjmują tylko po 37tc gdyż nie dysponują oddziałem dla wcześniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuję Wam!!!! Juz sie czuje o niebo mądrzejsza. czyli jeszcze kilka par body by sie przydało. I jeszcze cos, wszystko kupuje w rozmiarze 62. Niby nic narazie nie wiem o tym, zeby dziecko było jakies malutkie albo ogromne, chyba jest w normie, wiec mysle, że ten rozmiar jest ok, tak doradzałyście? bo 56 może byc za mały i szybk odzidzius wyrosnie, a nawet jak 62 bedzie troszke za duże to bedzie łatwiej ubrac. Czy sie myle i bedzie to niewygodne, jak bedzie na nim wisiało. Wiem, że to indywidualna sprawa, ze każde dziecko rosnie inaczej itp ale mniej więcej ile? tzn takie ubranka 62 wystarcza mi chociaż na miesiąc? No i z tym donoszeniem ciąży tez juz rozumiem, chociaż naprawdę nie spotkałam się z tym wczęsniej. doczeka dzidek do 37 tygodnia i może wychodzic, już nie ma strachu, ze za wczesnie, to u mnie wypada ok 20 marca :) a 21 moje urodziny, może bedę podwójnie świętowała :) Bardzo wam dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuska258
Ja tam wszystkie ciuszki kupowałam na 62 i wieksze cos czuje że dzidzia bedzie dłuzsza bo już lekarz mowil ze ma dlugie nozki;) I kupowalam body z dlugim rekawem bo z krotkim mam po synusiu więc na 56 nie kupowalam bo juz mam jakies 7 par wygladaja jak nowe bo maleństwo nic je nie zużylo zreszta jak każde dzidzi tylko ciuszki są zprane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alexiasz najlepiej zorientuj się u lekarza jakie duże dziecko jest. Myślę, że nie wiele dzieci rodzi się powyżej 60 cm (ja należe akurat do tych :) syn miał 61 cm :D). Parę ciuszków chociaż jeden komplet body śpiochy pajacyk Ci się przyda w rozmiarze 56. Ja swojego synka na wyjście ze szpitala jakoś w miarę bez problemów ubrałam w ten mały rozmiar :) A ja jak narazie zaczynam wkurzać się na pogodę, masakra aż strach się z domu ruszać. Chodząc z wielkim brzuchem to każda kałuża wydaje się potencjalnym zamachowcem. Już nie mówiąc o lodowatym powietrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupowałam polski rozmiar 56 i angielski newborn. Jestem mała, mąż też wzrostem nie grzeszy więc nie spodziewam się by dziecko jakieś duże było. Może tuż przed porodem dokupię coś na 62, teraz mam za dużo wydatków. W razie czego mam trochę większych ubranek po córkach siostry więc damy radę. Z innej beczki: Czy wasi lekarze robią USG dopochwowe w zaawansowanej ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blanka6 ja tylko na początku ciąży miałam robione takie usg. W pierwszej ciązy też tylko początki a poźniej przez brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na ostatniej wizycie mialam robione dopochwowe bo w ten sposob mierzyl szyjke macicy. i z tego co wiem to teraz juz chyba tak bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×