Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krisii

KWIECIEŃ 2012!!!!

Polecane posty

Witam. Moja Oliwka jest w dzień nieznośna całe popołudnie płacze, marudzi stęka tak jakby ją coś bolało do tego nie chce jeść. Wypiła rano trochę mleka później w południe 150 ml i wieczorem 150ml. Mało je i jak dla mnie jest za chuda :(. Zupek tez nie chce jeść ani moich ani mojej mamy. Wszystko ją dławi, a smoczki niedawno jej wymieniałam. Ostatnio wypiła ze smakiem soczek z jabłkowo winogronowy z gerbera dziś już nie chce. I tak z nią mam już od dłuższego czasu. Jest taki dzień ze ładnie je i wszystko wypije a później takie dni jak dziś, a tych dni gdy jest nieznośna jest więcej. Dobrze, że teraz śpi i do 7 rano będę miała trochę spokoju. Nie wiem czy to nie ząbkowanie, ślini się i jeszcze nie ma żadnego ząbka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mojej Hanki to chyba nikt nie chce oglądać:/ U nas problemu z jedzeniem nie ma - wręcz odwrotnie. Czasami chętnie bym ją przygłodziła, żeby tyle nie tyła, bo na 90centylu jest. Dzisiaj nie spała od 17.30 do 22, przeciągnęliśmy ją, żeby jutro trochę dlużej pospala. Szpinak totalnie nam kupke rozluźnił, ale jutro zupka warzywna, więc ją zbije znowu:) Co do przesypiania w nocy. to koleżanka mi podpowiedziała, by dziecko na noc karmić mm i wtedy człowiek się wyśpi. oczywiście teściowa do mnie teksty, a dlaczego nie karmię itp a ja bo nie i tyle. Jak mnie to wkurza jak mam się tłumaczyć z tego, że moje dziecko jest na mm. Bez przyczyny chyba w szpitalu już by nie podawali jej mm. Ogólnie traktują mnie jak wyrodną matkę. Kiedyś miałam z tym problem, teraz już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój syn tez z kwietnia
hej. Poczytuję was, chciałabym się podzielić z Wami czasem moimi spostrzeżeniami, jeżeli pozwolicie. Mam podobne problemy ze snem u małego co Karolinka. Przerobiłam już akcje z mm i pomaga na 3 pierwsze godziny snu, a później znowu pobudka co 1,5 h. Podobno przeniesienie do własnego pokoju i łóżeczka może pomóc w uzdrowieniu sytuacji. Na razie siadł mi kręgosłup od tachania małego, ale jak tylko się ogarnę przystępuję do tej rewolucji. Dziewczyny, zauważyłyście nadzwyczaj intensywny rozwój u swoich dzieci w tym miesiącu? Mój codziennie czymś nowym mnie zaskakuje. Wczoraj wyczaił, że ma ptaka i ciągnął go, chyba chciał go zobaczyć, była kupa śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaska ja mimo że w nocy karmię piersią, przed snem podaję butlę zagęszczoną kaszą i mimo wszystko od 23 mam pobudki...:( Mój syn tez z kwietnia - moja córa śpi w swoim pokoju w łóżeczku od początku, ale my śpimy u niej, jak zacznie lepiej spać to się przeniesiemy do swojego, bo teraz nie wyobrażam sobie latania z pokoju do pokoju co 2 godziny... Dziś od 3 do 4 było szaleństwo w łóżeczku, obracała się, gadała, aż w końcu sama zanęła. Kupiłam czopki Viburcol, chyba jej dziś na noc podam, bo jest coraz gorzej, dzis przez sen czasem jęknęła, jakby jej coś dokuczało... Ona w nocy się męczy a ja z każdym kolejnym wstawaniem tracę cierpliwość, a później mam wyrzuty:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obejrzałam nowe zdjęcia:) Asia ale z Oliwki fajny już bobas, pamiętam jej pierwsze zdjęcia, taka kruszynka, a teraz już to już mała kobitka...;) Karola widzę że u was przygotowania do Halloween idą pełną parą:) Super te zdjęcia z dyniami Martusia niesamowite, że Kornel się tak utrzymuje na dwóch nóżkach, silny z niego chłopczyk Magda i Bronka - przystojniaki z Waszych dzieciaczków, mają piękne oczy, oczarują niejedną kobietkę:) Mój mąż zabrał małą do drugiego pokoju, więc mam czas żeby nadrobić zaległości...:) Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zapeszyłam, Hanka obudziła się o 1 w nocy, ale tylko na 10min. Nadal czekamy na ząbki. Pojawia się płacz, ale nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu ty się nie przejmuj teściową, niech spada. Ja Oliwkę praktycznie karmie od samego początku mm, najpierw była w inkubatorze i karmili ja tam butelka i później nie potrafiła ciągnąc cyca, a później okazało się ze ma alergie pokarmową i teraz pije te wstrętne mleko nutarmingen. Te mądrości to niech sobie wsadzi..Dodaje jej do tego mleka kaszki i łyżkę cukru trzcinowego to jest ten lepszy cukier. I jakoś to wypija. Ostatnio jest taka marudna ciągle płacze, jeszcze jej ząbki nie wyszły a jest najstarszym bobasem na forum. Dziękuje kwietniówka ze miło piszesz o moim chuliganie, puszcze wam jeszcze jedno zdjęcie jak byłam w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas nocka marnie tzn u mnie bo mój Adrianek całkiem zadowolony pobudka 2 razy po ok 40 minut na gadanie i 3 razy na karmienie, więc nie wyspana jestem masakrycznie. Widzę, że u niektórych z was też dzieciaczki w nocy szaleją. No nic takie uroki macierzyństwa i pewnie kiedyś będzimy to wspominały z sentymentem ;) Kwietniówka - dzięki za komplement mnie już te jego oczka oczarowały Asia- mój niewiele młodszy od twojej córci i też bezzębny Karola- super foty z tymi dyniami ja też muszę gdzieś poszukać i małemu zrobić. Kaśka- dlaczego piszesz, że Twojej Hani nikt nie chce oglądać? Ja chcę i zapewne inne mamy też. Uwielbiam oglądać zdjęcia maluszków :) Dziewczyny napiszcie czy zgadzacie się na udostępnienie poczty iiwo myślę, że się nie obrazi jeśli, któraś ma coś przeciwko. Ja jestem za ale nie chcę sama decydować bo to przecież nasza wspólna poczta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby co to jej cukier zaczęłam podawać do mleka jakoś miesiąc temu jak zaczęła jeść deserki i zupki i poczuła inny smak.Od tej pory tego mleka nie toleruje a ono jeszcze tak śmierdzi. Teraz Oliwka jest w karcerze wystawiłam ja na balkon i uspokoiła się. Niestety jeszcze jej sama nie zniosę po schodach :(. A z chęcią poszłabym sobie na spacer ale jesteśmy same w domu i nikt mi nie pomorze:(Ja to jestem wyrodna matką hehehe. Ale moja mama mnie chwali i mówi, że dobrze opiekuje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny napiszcie mi tak mniej więcej ile posiłków, jakich i ojakich porach jedzą wasze pociechy? Mój dostaje 2 posiłki stałe obiadek ze słoiczka zjada ok 100g o 13:00 a potem 16-17 mus owocowy z 2 łyżeczkami kaszki a tak to cycek ok 7 razy na dobę i nie wiem czy dobrze robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie weszłam na pocztę żeby zobaczyć Oliwkę bo chyba jako pierwszy bobasek była na naszej poczcie (śliczna) i zauważyłam, że jakimś cudem przeoczyłam zdjęcia Olgi. Kwietniówka ale suuuper włoski ma twoja mała chyba najdłuższe ze wszystkich naszych dzieciaczków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bronka>> moja zjada 6x butle z tym że nie ma reguły ile, raz zjada 180 a raz 90, czasami nawet 30, nie mam pojęcia od czego to zależy. Obiadek o 13 tak ze 100ml a z deserkami różnie, jak się czasami zagapię to jest bez :) , ja daję po pół słoiczka raczej wieczorem. Ja mam problem z piciem, nawet soki jej nie idą, czasami wciskam jej jak się zbliża pora jedzenia to trochę pociągnie, w ciągu całego dnia wypija może 60ml :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też bardzo chętnie obejrzę Hanię :) Ja czasami nie wiem której mamie gratulować pięknej dzidzi, bo nie piszecie swoich pseudonimów w temacie i:P A wiecie, że jest taka strona do zdjęć flickr.com, gdzie łatwiej można przeglądać fotki? Tylko, że jest w języku angielskim, więc nie jestem pewna czy wszystkim by się to podobało. Może znacie jakiś odpowiednik stronki w języku polskim? Moja dzidzia śpi pod kołderką od jakiegoś już czasu. My mamy mieszkanko w górach, więc tam robi się chłodniej nocą :) Karmienie wygląda u nas bardzo podobnie do Was. o 12-13 obiadek (którego prawie nic nie je, bo nie lubi warzyw), a wieczorkiem ,18-20, deserek lub kaszka owocowa. Mleczko dostaje ok 6 razy na dobę po 200ml. Nie wiem czy dobrze, ale mój tak właśnie je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas karmienie wyglada następująco ( dopiero od tygodnia na mm). Rano ok 8 mleko 120-150ml, ok 11:30 mleko 120-150ml, 14-15 obiadek pochłania w całości i ok 16 deserek 75g, następnie 17:30 mleko 120-150 ml , 20:30 120-150ml i w nocy ok 2-3 tez mleko 120-150, wiem ze niby powinien jeść około 180 ale narazie nie zje tyle, ale pewnie dojdziemy do tego. My juz po szczepieniach. Szymek waży 8400kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bronka, na Twoją pocztę wyslałam fotki, bo miałam jak przesylałaś mi język niemowląt. Mam nadzieję, że sie nie obrazisz. Jeżeli możesz to wrzuć je na Waszą pocztę, będzie szybciej:)) My jemy tak: ok. 8.00 180ml mm, potem ok. 11.30. 180ml mm (chyba ze próbujemy cos nowego to wtedy odpowiednio nowy posilek i reszta mleka, tak zeby było 180 ml), potem jak da się ją przeciągnąc to ok. 15.00 180 ml, potem po drzemce jakis deserek, tak żeby pożywienia stałego było ok 150ml, no i dalej 18.30 180ml mm, no i potem przed spaniem ok.21.30 200ml mm. Hanka ogólnie zje wszystko. Nie ma problemu, żeby zjeść 180ml, a jak dawałam 150ml to co 2godz żądała jedzenia albo zaraz po był od razu płacz. No nic, spadam, bo prasowanie czeka, a tata na spacerze z "gigulem" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Nadrobię Was później. Chciałam tylko napisać że dzisiaj był chrzest Klarki:) Zdjęcia na pocztę wrzucę jak będę miała chwilkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!!! ja odstawilam malej juz ten ketotifen i jest jakby lepiej ze snem.... JAKBY... czytalam ze u niektorych dzieci leki antyhistaminowe dzialaja odwrotnie, zamiast wyciszyc sa pobudzone, drazliwe , nie spia. mam nadzieje ze w pt alergolog mi cos przepisze ja nie wiem ile moja Zonia zjada bo je tylko cyca tak co 2,5-3h i od paru dni kleik rtyzowy na wodzie , dzisiaj zjadla np 100ml kleiku takiego gestego bardzo i jeszcze chciala ;-) dzisiaj bylismy u tesciowej i mala pospala tylko treoszke jak jechalismy samochodem czyli jakies 30 min i od 16 nie spala a nie chciala tam zasnac przy cucy ani nic wiec o 19 w te pedy do domu bo beczala jak nie wiem co1 w samochodzie tez beczala az dojerchalismy do domu, szybko kapiel, smarowanie, cyc i narazie spi.... ja sie chyba wykoncze ona inaczej jak w dzien przy cycu albo na dworku w wozku nie usnie... co za masakra!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolikaa/> sama radość z takim ananaskiem. Moja też marudzi ale zasypia wszędzie, jak na razie... Może akurat jej się odmieni. Moja jeszcze niedawno spała od 19 do 6-7 rano a dzisiaj dopiero zasnęła i będzie 2 pobudki, a było tak fajnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iiwo moja daje popalic za 4!! kiedys tez usypiala jak ją nosilam w dzien np a teraz nie!!!! ide sie umyc bo nigdy nie wiem kiedy nadejdzie pora ze corke mnie wezwie placzem.milej nocki kochane, doi uslyszenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaśka - zdjęcia przesłałam na naszą pocztę, wiec jak, któraś ma ochotę zobaczyć Kasię i jej malutką to proszę bardzo Ps. fajniusia córeczka i jaka wesoła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się muszę pochwalić, przespaliśmy całą noc od 20 do 6 rano, rewelacja, aż się zdziwiłam jak zobaczyłam która godzina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo:) oj Hanka to taka śmieszka. nigdy nie płacze jak się obudzi. Zresztą teraz śpi na balkonie od 45min, zawsze jak się obudzi to muszę sama podejść i spojrzeć, bo nie odezwie się. Wczoraj poszła spać o 22, o 5.30 zaczęła marudzić, ale dostała smoka i spała dalej, potem od 6.30 powoli się wybudzała i pobudka 7.45. Ale ja już ledwo spałam od 5.30. Zauważyłam, że coraz krócej śpi w nocy. Kiedyś potrafiła spać do 8-9 idąc spać o 20. Dzisiaj spróbujemy indyczka z warzywkami. No i nadal czekamy na ząbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie grzeszcie narzekajac na dzieci ze krocej spia.... moja np wczoraj zasnela o 19;30, obudzila sie 20.30 pozniej 21.30 pozniej o 23 o 24 i nie spala do 2 w nocy po czym zasnelai znow pobudki co 1,5 obudzila sie o 7 nie spala do 9 i o 9 zasnela na pol godziny!!!!!!!!!!!!!!!! czy ktos ma gorzej? no chyba nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak Hanka dostała poduszkę frejki to pierwszy tydzień pobudki co 10min, z zegarkiem w ręku i płacz jakby ją obdzierali ze skóry. Po 2 nocach brałam ją do siebie do łóżka i spała na mnie. Dzisiaj mogłabym powiedzieć, że to pewnie dlatego taki płacz, bo ona na brzuszku uwielbia spać. Znowu poszła spać, po tym jak zwymiotowała. Marudziła, ale po soczku usnęła i znowu na balkonie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam! Dzisiaj młody obudzil sie o 22, potem o 2, 5 i 8 :) wiec szału nie ma, przynajmniej wzielam do do łózka, nie chciało mi sie go usypiac w łózeczku, a nie mamy problemu ogółnie ze spaniem , zeby były jakies sprzeciwy co do miejsca. Odnośnie jedzenia, to dokarmiam mm, nie wiem ile tego wychodzi, ale tez za czesto mu nie daje jedzenia bo ulewa, jeszcze jego żołądek nie jest przyzwyczajony do nowości, zeby je pochłaniać ;) Karolinka> Współczuje Ci.Widocznie taki urok Twojej księżniczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×