Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość oszczędna kobita

Mój PLAN OSZCZĘDZANIA pieniędzy...Zaczynam od września!!

Polecane posty

Gość oszczędzająca studentkaaa
ja przez internet to tylko zamawiam sobie produkty z apteki (bratka, olejki do włosów, czasem jakieś maści) i odbieram u siebie w aptece żeby za przesyłkę nie płacić :) i często porównuję ceny np ziajki w rossmannie i aptece, jak taniej wyjdzie w aptece to też zamawiam i sama odbieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędzająca studentkaaa
a dziewczyny, jakie jesienne zakupy Was czekają? :) mnie chyba tylko buty jakieś na jesień bo kurtkę mam i płaszczyk przejściowy też :) chciałam kupić nowy ale chyba się wstrzymam w tym sezonie :) a no i jakieś spodnie muszę kupić. dżinsy kupuję tylko crossa - po ok 150 zł ale mam je po 2-3 lata :) a oficerki skórzane za 400 zł kupiłam na 1 roku studiów a teraz idę na 4 i zimą będę w nich chodzić :) na zimę to tylko chciałam nowy szalik, czapę i rękawiczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
ja musze kupic buty skorzane na zimę a to niestety nie mały wydatek..:-( Resztę mam więc nic nie muszę dokupować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ani mi nie przypominaj...mnie by sie jakas kurka przydala taka wlasnie na jesien bo nie mam nic na tka pogode niby cieplo niby zimno...i jesien jakas bym wytrzymala bez dodatkowych rzeczy, ale za to na zime przydalyby sie nowe kozaki i kurtka :/ narazie u nas cienko z kasa bo przeprowadzilismy sie do nowego miasta i tylko moj maz pracuje :( dlatego nie wiem jak to bedzie, mam nadzieje, ze szybko znajde prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędzająca studentkaaa
o kurcze, no obyś szybko pracę znalazła :) ja będę musiała dokupić nową torbę taką na zajęcia, bo moja (a raczej pasek od niej, mam taką przekładaną na bok) obciera mi ciuchy i niektóre niszczy :( takie zmechacenia się robią co mnie wkurza. a szkoda bo torba super wygodna dla mnie i pojemna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondi-mama
masz pomysł aby zaoszczędzić moje dochody wypłata 1150 zł premia uznaniowa (w przypadku choroby lub podpadziochy)- 0 zł 550 zł sprzątanie mieszkań w weekendy 4x100 zł 400 zł zasiłek pielęgnacyjny na dziecko 150 zł wynajem pokoju studentkom 800 zł dług powstał przez choroby-moja i dziecka,alimenty nie są wypłacane z funduszu-zbyt duże zarobki,mieszkanie z obcymi nie jest fajne,zamiana mieszkania -niemożliwa,mieszkanie duże i zimne (ciepło przenika przez cienkie ścianki) moje rachunki dług w banku (pożyczka na spłatę zadłużenia za czynsz) 1000 zł czynsz - w tym 70 zł na poczet zaległości 800 zł prąd 250 zł gaz-ogrzewanie gazowe + ciepła woda 1000 zł telewizja N 60 zł internet NETIA wraz z telefonem 120 zł pożyczka provident na naprawę pieca gazowego 350 zł telefon komórkowy 50 zł jest nas dwoje-ja i dziecko jak mogę odłożyć? masz pomysł? a może masz pomysł na dodatkową pracę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawda o ptakach
Jak przejśc na surową dietę. http://www.youtube.com/watch?v=7cmyZ4p9CdI Kulturyści na surowej diecie! http://www.youtube.com/watch?v=a-wBfi8uu0I&feature=related dieta gersona opiera na surowych warzywach i owocach dieta dabrowskie czyli post daniela terz opiera sie na warzywach i owocach i ciekawe ze ona wzięła to z bibli bóg zakazuje nam jedzenia mięsa bo jest szkodliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zimowych zakupów, to ja tylko kurtke musze kupic. buty kupiłam 3 lata temu w wojasie, na promocji za 90 złotych przecenione z 300 :) (wiem bo chorowałam na nie jakieś 2 lata) mąż na szczęście ma buty i kurtkę, więc dla niego nic na zime mamy wszystko ech, mi to się marzy taki płaszczyk na jesień, ale sa cholernie drogie poza tym wydaje mi się że mi żaden nie pasuje, jakoś tak nie foremna jestem ;) co do kosmetyków kolorowych to się nie wypowiem, bo ja tylko krem do twarzy używam, tonik i mydło. nie lubię się malować, chociaz jakieś tam kosmetyki w razie czego mam, ale zawsze jak termin zbliza sie ku końcowi, oddaję wszystko siostrze, bo u niej taki podkład np. jest na tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na tydzien? o matko jak ja sobie kupie podklad to mam i do roku nawet...a maluje sie czesto tzn jak pracuje to codziennie a teraz akurat siedze w domku to daje odpoczac skorze, a maskara to praktycznie codziennie ale tez mi na bardzo dlugo starcza, chyba jakas oszczedna jestem hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędzająca studentkaaa
to ja nie wiem co Twoja siostra robi z tymi podkładami :) mi też wystarczają na długo, pół roku minimum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondi-mama moje rachunki dług w banku (pożyczka na spłatę zadłużenia za czynsz) 1000 zł czynsz - w tym 70 zł na poczet zaległości 800 zł prąd 250 zł gaz-ogrzewanie gazowe + ciepła woda 1000 zł telewizja N 60 zł internet NETIA wraz z telefonem 120 zł pożyczka provident na naprawę pieca gazowego 350 zł telefon komórkowy 50 zł masz 2250 jak nie chorujesz miesięcznie, opłata za mieszkanie 800 =1450 zrezygnuj z telewizji 60 złtych na plusie, zrezygnuj z tak drogiego internetu, po co ci tel. stacjonarny i komórkowy? zmień mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cóż ja się nie maluję, a moja siostra to chyba za nas dwie :) tak poważnie to za mocny makijaż ma, ale na to nic nie umiem poradzic, poważnie ona podkład który u mnie był ponad rok i był prawie cały bo uzyłam bardzo skromnie 2 razy (Żeby nie było widać ) miała na 9 dni 0)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
No własnie blondi mama po co Ci tak drogi internet i telefon stacjonarny i komórkowy?? Poza tym NIGDY nie korzystaj z pozyczek w takich firmach jak provident bo płacisz chorendalne odsetki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
dusigroszka sie ujawniła bo to jest teraz jej żywioł:-P Fajny ten płaszczyk, podoba mi się!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
hahaha a jak :D cieszę się, ze się pdooba- upilam z promocji 150 zł.. w tym miesiącu kupilam też spodnie- na szmatach za 26 zl :P i to chyba koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
dusigroszka a widzisz przekonałas się jednak do szmateksów:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajna, ale chyba nie za ciepla co? ale w sumie na ladna jesien moze byc :) no wlasnie po co komu i stacjonarny i komorkowy, moi rodzice juz dawno zrezygnowali ze stacjonarnego, my mamy ale w Niemczech jest inaczej i tutaj sie bardzo oplaca miec stacjonarny, ale jakbym mieszkala w PL to bym nie oplacala dwoch abonamentow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
strasznie się ciesze, ze Wam się podoba dziewuszki :) ale to juz chyba i tak koniec zakupowego szaleństwa na ten miesiąc- w końcu oszczędzam :) a powiem Wam- że kupiłam niedawno uzywane spodnie Vero Moda- za 5 zł! stan naprawdę przyzwoity, noszą mi się świetnie-a nowe kosztują koło 150 zł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
oszczędna- nigdy nie miałam nic przeciwko szmateksom- fajna sprawa- tyle, że ja zwyczajnie nie potrafię szukac.. brak mi szczęścia i chyba cierpliwości :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Dlatego warto odwiedzac szmateksy bo mozna super ciuszki tam kupić. Ja nigdynie grzebię tylko interesuja mnie ciuchy wyceniane na wieszakach. Sa rpzeważnie drozsze ale też najczęsciej firmówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
A to chyba mi się pokićkało bo myślalam ze to Ty bylas przeciwniczką szmateksów, sorki w takim razie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
nie nie nie jestem, absolutnie :) kupiłam chyba z 10 ciuchów bo wydawało mi się, że sa fajne- no i ta cena! w rzeczywistości nigdy ich nie załozyłam bo zwyczajnie do niczego mi nie pasowały :/ strasznie zazdroszczę Wam tego daru wyszukiwania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Oszczędność oszczędnością ale NIGDY nie kupiłabym w szmateksie bielizny:-( A przecież mozna by na tym spooooro zaoszczędzić:-D Tak o tym piszę bo osttanio byłam świadkiem jak kobieta przebierała w pojemniku z bielizną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondi-mama
annorl1 blondi-mama moje rachunki dług w banku (pożyczka na spłatę zadłużenia za czynsz) 1000 zł czynsz - w tym 70 zł na poczet zaległości 800 zł prąd 250 zł gaz-ogrzewanie gazowe + ciepła woda 1000 zł telewizja N 60 zł internet NETIA wraz z telefonem 120 zł pożyczka provident na naprawę pieca gazowego 350 zł telefon komórkowy 50 zł masz 2250 jak nie chorujesz miesięcznie, opłata za mieszkanie 800 =1450 zrezygnuj z telewizji 60 złtych na plusie, zrezygnuj z tak drogiego internetu, po co ci tel. stacjonarny i komórkowy? zmień mieszkanie dla ścisłości PRZYCHÓD 3050 a nie 2250 ROZCHÓD 3570 tak mam premie jak nie choruję-jednak jak doczytałaś mam zasiłek pielęgnacyjny a więc i dziecko niepełnosprawne więc bywa że na opiekę zmuszona jestem iść istotnie mogę zrezygnować z internetu i telefonu jednak to "spadek" więc muszę wytrwać do końca umowy-na tym zaoszczędzę 60 zł niestety pisałam że mieszkania nie mogę zmienić-patowa sytuacja-wynajmując mieszkanie w prywatnej kamienicy koszty za wynajem wahają sie niestety w tych granicach-swojego "m" nie posiadam tak tylko pytałam-myślałam że ktos ma pomysł jak zarobić i jak sobie pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
blondi mama ale jak mamy Ci pomoc skoro masz mneijszy przychód niz rozchód?:-( Niestety kochana ale masz bardzo nieciekawą sytuację i zamiast próbowac oszczedzać musisz szukać innej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studĘĘĘtka
Witam i ja. W wolnej chwili nadrobię temat, ale chciałabym do was dołączyć, i dowiedzieć się jak i gdzie można przyoszczędzić. Póki co: 1. część zakupów spożywczych i chemicznych kupuję w Biedronce 2. wałówka z domu (:D) 3. pralka z reguły na krótki program 4. w lodówce nie ustawiam maksymalnego chłodzenia Studiuję, czasem coś dorobię, ale w dużej mierze polegam na rodzicach. Moje problemy to nietrafione kosmetyki :O poszukuję ideałów i kupuję je często; trzeba to ogarnąć!!! Odżywiam się zdrowo od wielu miesięcy, stąd oszczędności na jedzeniu nie będę szukać. Problemem natomiast są wyjścia ze znajomymi, sporo zdarza mi się wypić... :/ Będę śledzić temat, może coś znajdę dla siebie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny , czytam Wasz topic od samego początku ale nigdy się nie wypowiadałam. Myślę , że macie wiele dobrych pomysłów jak zaoszczędzić kasiorkę . Może coś o mnie Zarabiam 1100zl/mc wydatki stałe : - bilet miesięczny - 80zl - rodzicom - 300 zl - telefon - 25zl - rata za laptopa -100zl - NAJGORSZE CO MOZE BYC - FAJKI - 300z ;/;/;/ czyli stałych kosztów mam 805 zlotych na przyjemności zostaje mi 295 zloty ( przyjemności - ciuchy kosmetyki wyjścia do kina ) Wiem ,że zaraz mnie zlinczujecie za te 300 zloty puszczane z dymem ....sama jestem tym załamana ale pale nałogowo i to jest problem z którym nie mogę sobie poradzić. Co do sposobu oszczędzania , stosuję metodę ''skarbonka'' wrzucam tam codziennie wszystkie monety jakie mam w portfelu zdarza się ze jest tam 2 , 3 zlote a czasami z monet uzbieram wiecej niz 10 zloty i tez to wrzucam. Od połowy sierpnia do chwili obecnej w skarbonce uzbierałam prawie 200 zloty. Poza tym zaczęłam stosować metodę '' do denka '' , gdyż jak przejrzałam swoje kosmetyki zarówno kolorowe jak i pielęgnacyjne byłam strasznie zszokowana tym ile tego mam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewną sumkę mam już oszczędzoną , gdyż w te wakację kelnerowałam w Niemczech i troszkę tam zarobiłam tak więc te pieniążki bezpiecznie sobie leżą. Tak samo na najbliższe 3-4 miesiące mam zapasy szamponów , żeli pod prysznic i balsamów , które przywiozłam sobie z De bo tam kosztowały naprawdę smieszne pieniadze. Nieskończonych odżywek do włosow mam pol koszyka w lazience wiec przez najblizsze kilka miesięcy nie będe ich kupowac. Nie jem fast foodow , ani niczego na miescie ... mam nadzieje ze uda mi sie jak najwiecej zaoszczedzic miesiecznie oczywiscie w miare rozsadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×