Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość oszczędna kobita

Mój PLAN OSZCZĘDZANIA pieniędzy...Zaczynam od września!!

Polecane posty

super są wasze pomysły na oszczędzanie dziewczyny, część z nich już od dawna stosuję, a część zastosuję :) konto oszczędnościowe z mężem mamy od roku i co zaoszczędzimy to zaraz wydajemy na remont, ale w ten sposób remontujemy dom bez kredytów, może to dłużej potrwa, ale nie będzie gigantycznych odsetek. napiszę wam co ostatnio odkryłam, otóż mój mąż do pracy zawsze zabiera snikersa, szczególnie na noc (nie pije coli czy pepsi jak inni, niezdrowe świństwo). zawsze hurtowo kupowałam snikersy takie pakowane po 2 w biedronce bo w porównaniu z innymi sklepami o 20 groszy taniej, czyli o 1.99. a ostatnio kupowałam w auchan i okazało się że cena bez promocji to 1.45 :0 w auchan robimy duże zakupy raz w miesiącu,a le nigdy nie szłam na słodycze,a tu taka niespodzianka, więc jak ktoś kupuję te batony to polecam ten sklep. co do oszczędzania, ktoś wspomniał o przetworach, ja robie je co roku, częś warzyw mam swoich z ogródka, a część kupuję, ale nawet jak trzeba wszystko kupić, to i tak sie opłaca, przeliczcie sobie koszt słoika waszych przetworów, dla przykładu: ostatnio robiła sos słodko-kwaśny do makaronu, z mężem je uwielbiamy w sklepie za słoik płacę 3.50 a tu proszę za słoik wyszło mi nie pamiętam ale jakieś 80 groszy nie liczyłam energii ani gazu, bo mam mozliwość robić to na kuchni kaflowej,ale nawet z gazem koszt będzie mniejszy niż w sklepie, a jakie to pyszne i przynajmniej wiemy co jemy. pomidory sa teraz na bazarkach po złotówce, a czasem i poniżej złotówki, róbcie przeciery, koszt słoiczka przecieru to 40 groszy, w sklepie za tyle nie kupicie, tak samo pomidry w sosie własnym takie jak w sklepie sa w puszkach, słoik pół litrowy zrobicie za jakieś 60 groszy a w sklepie poniżej 1.50 nie znajdziecie. moge takich przykładów mnożyć jeśli chodzi o przetwory, ale naprawdę to co teraz wydacie na tanie warzywa i przetworzenie ich w zimie zaoszczędzicie, bo wtedy warzywa i owoce są najdroższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka kasia
No własnie tez mnie zdziwiły komenatarze ze nie opłaca sie robić przetworów:-/ Słoiki kupujecie tylko raz a pozniej co roku je wykorzystyujecie wiec nie przesadzajacie. Mowicie ze w sklepie ta sama cena????Ciekawe bo ja kupuję ogórki za 1,40 zł kilogram a słoik ogórków w sklepie kosztuje ok 4 zł. Na zime robie przeróżne sałatki są przepyszne i nigdzie takich nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
ogórki kupuję za 1,40 kg, ok- do tego nalezy doliczyć w przypadku konserwowania a) koszt octu b) sól, c) stosunkowo drogie przyprawy- ok 1,50 za torebkę ( zgadzam się, że zawartośc torebki wystarcza na kilka sloików), koszt wody-mycie ogórków, zakurzonych sloików z ZESZLYCH sezonów, koszt gazu- do przygotowania marynaty.... kopszt ogórków konserwowych w biedronce 3 zł... nie licze cennego czasu. a przecież czas to pieniądz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka kasia
I tak wyjdzie taniej a poza tym nie ma to jak jeśc pewniaki rpzygotowane własnoręcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dusigrosz-ka ale wątpię że w biedronce czy innym sklepie znajdziesz takie ogórki jakie w domu byś zrobiła. litro octu to koszt 1,50 w auchan 3 kilo soli specjalnej do przetworów to coś koło 2 złotych juz nie pamietam też w auchan, taka sól masz już na kilka lat przynajmniej. przyprawy takie jakie potrzebujesz kupuj w większych opakowaniach taniej ci wyjdzie niż małe. nikt mnie nie przekona że nie opłaca robić sie przetworów, ja odliczam gaz bo mam ten komfort że nie muszę go używać, ale nawet gdybyś policzyła z gazem to i tak sie opłaca, a przynajmniej wiesz co do słoika włożyłaś, w sklepie nigdy takiej pewności nie będziesz miała. a co? kiszonki tez sie nie opłaca? nic nie gotujesz, tylko sól, czosnek, chrzan i liście, samo się kisi. czy to ogórki, cukinia czy kapusta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i nie kupujcie gotowych przypraw do kiszenia czy korniszonów, bo to zwykłe przyprawy tylko wymieszane za ogromna kasę, nie wiem ile kosztuje przyprawa do kiszenia, ale starcza na kilka słoików, kup sobie pęk baldachów kopru za 1 złoty, kawał chrzanu za 2 z groszami, czosnek 1 złoty główka teraz w sezonie i masz na troche słoików a taniej wyjdzie jak gotowe mieszanki. trzeba pomysleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podam wam jeszcze fajny przepis na pyszny i tani obiad, makaron z podsmarzonym boczkiem wędzonym i cebulką, pycha i jakie pożywne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka kasia
annor to ty nie gotujesz wody na kiszonkę? ja zalewam gotowaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuchareczko, nie zalewam gotowaną, bo tak robiłam pierwsze moje ogórki wg. porady sąsiadki i wszystkie wyżuciłam bo były jak kapeć, nie do zjedzenia, teraz zaleam prosto z kranu gorącą i ogórki są super chrupiące, tyle że moja woda jest ze studni więc nie boję sie jej dawać nie przegotowanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka kasia
ja tam wolę nie ryzykować i nie zalewać woda z kranu. Ty masz studnie więc może masz jakąs zdrowszą ta wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka kasia
ogórki ogórkami ale czekam na kolejne fajne porady dot. oszczedzania:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
możecie podać przepisy na tanie, pyszne potrawy :). wszytskie wiemy że takich nie brakuje :) Potrawa typowo letnia- leczo z cukinii ( gdzie kg cukinii kosztuje ledwo 2 zł) Cukinie obieram, wyciągam nasionka, kroje w kosteczkę i wraz z 2 lyzkami wody-(bulion wskazany)wrzucam do garnka na drobny ogien. dodaję pierś z kurczaka -smażoną na oliwie, z masą przypraw :). Kiedy zarówno kurczak jak i cukienia "dojdą"Łączę oba składniki. Obieram pieczarki, kroje w ósemki, cebulkę w piórka, wrzucam na patelnię na masło, dodaję p[rzyprawy.. po usmażeniu wszystko razem wrzucam do garnka z cukinią. doprawiam przecierem pomidorowym. Wychodzi cudne danie, które dojrzewa po kilku dniach- jak na bigosik przystało. Można dodać również paprykę i podsmażone pomidory. Najlepiej smakuje z pieczywem- chlebem, bułeczką. Niezłe byłoby chyba też z ryżem. świetna sprawa,polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka kasia
To ja jeszcze dorzuce tu fajną radę. Kupcie koperek, póki tani poszatkujcie i wrzuccie do pudełka po margarynie i do zamrażalki. W zimie kiedy koperek jest drogi , wyciagacie pudełko i skrobiecie łyżeczką zamrozony koperek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka kasia
to ja dorzucę przepyszny przepis na łopatkę lub karkówkę z pieca -łopatke pokroić w grubsze plastry doprawić obtoczyc w mace i obsmazyc na patelni - przełożyc do brytfanki -pokroić cebule w wiórka i pieczarki i wrzucić do brytfanki - zalac to wszytsko mieszaniną: 2,5 łyzki cukru 2 łyzki octy zwykłego 2 łyzki maggi 3 łyżki wody 2 łyżki rpzecieru pomidorowego i piec przez ok 1 h Miesko można przygotować na 2-3 dni bo smak z każdym dniem jeszcze lepszy mowie wam niebo w gebie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka kasia
dusigroszka a ty gotujesz tylko dla siebie czy dla wiekszej grupki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka kasia
albo tanio wychodzą kotleciki z piersi kurczaka - kroisz kurczaka w kostkę, dodajesz 2 łyżki majonezu, 2 łyzki keczupy, wbijasz jajko, dodajesz mąki tyle zeby to wszytsko zagęścić i smazysz pychaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
mieszkam z rodzicami, ale rodzina gardzi cukinią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
kuchareczka- kasia robiłam kiedys cos pdoobnego- z tym, że siekałam pierś z kurczaka, dodawałam do tego posiekana natke zielonej pietruszki, starty na tarce żółty ser, majonez- dla zlepienia. Następnie normalnie formowałam maleńkie kotleciki i panierowałam w bułce. poezja smaku :) ser zółty rozpływa się pod wpływem wysokiej temperatury podzcas smażenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
ten przepis na karkówkę tez wydaje mi się boski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka kasia
dobre to , to fakt:) dusigroszka a ja jeszcze polecam kolejna tania potrawe ZIEMNIAKI ZAPIEKANE ziemniaki w talarki, pieczarki, marchewka, groszek zielony, duzo cebuli. To wszytsko mieszasz , dodajesz troche oleju, sypiesz przyprawy- wegeta, pieprz, papryka słodka, tymianek i zapiekasz w peikarniku. Ja do takich zeimniakow nie porzebuje zadnego mięsiwa bo sa tak pożywne i pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka kasia
karkówka jest boska sprobuj, u mnie w domu jest wojna o ostatni kawałek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka kasia
aha zapomnialam do zeimniaków dajesz jeszcze kminek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
kuchareczka-uwielbiam takie zapiekanki :) napewno wykorzystam nie jeden twój przepis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka kasia
a zupe gulaszową znasz??? chyba nie ma nic lepszego:) a co najwazneijsze robiąc tą zupe nie robisz juz drugiego dania bo jest bardzo pożywna - karkówka lub łopatka w kostke , opruszyć mąka i podmażyć lekko -w garnku gotujemy pokrojona w plastry marchewkę,całą pietruchę, zimniaki w kostkę - wrzucamy mięsko - dodaajemy pokrojona w paseczki paprykę czerwoną i zieloną ( mozna ja równiez lekko podsmazyć) -dodajemy pokrojone w kostke pomidory -wciskamy 2 zabki czosnku -dodajemy kminku, vegaty, soli - na koniec robimy zasmazkę i zagęszczamy zupkę pychaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
kuchareczka- ziemniaki sa surowe czy gotowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka kasia
ziemniaki wrzucamy jak juz podgotuje sie meisko bo ziemniaki nie potrzebują sie dlugo gotować, takze kolejnośc troche inna jak w opisie. sorry ale jestem w rapcy i szybko pisze i sie motam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka kasia
do zapiekanki zeimniaki sa surowe. brytfanka musi byc z przykrywą zeby sie szybko udusiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka kasia
do ziemianków zapiekanych mozna tez oczywiscie dodać boczuś ale bez miesa też sa wspaniałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
ja akurat srednio lubię mięsa i wędliny, więc dla mnie danie wege będzie jak najbardziej ok :) PEnne z tunczykiem makaron penne ugotowac na patelie wlewamy 2 lyzki oliwy z oliwek, kilka plastrow boczku kroimy w drobna kosteczke, podsmazamy. dodajemy pol cebulki pokrojenej w drobną kostkę, czosnek wycisniety przez praskę. dusimy. Dodajemy cały rpzecier pomidorowy, kilka (dodlownie) lyzeczek bu;lionu. Następnie wrzucamy zawartośc puszki rozdrobnionego tunczyka w sosie wlasnym,. doprawiamy. tak rpzygotowany soso łaczymy z makaronem penne, posypujemy startym serem żółtym. Mozna dodac listek bazylii Bon appetit!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchareczka kasia
Dusigroszka U mnie w domu wszystkie zupy robi sie tylko an wyważe warzywnym. Wiele osób nawet nie wie jak dobre sa takie zupy i wcale nie potrzeba w nich mięsa.To dodatkowa szczednosc a poza tym i wychodzi na zdrowie bo wiadomo ze mieso powinno sie ograniczać. Wywar robie z dwóch marchewek, całej cebuli, pietruchy. Na takim wywarze robie wszystkie zupy, oprocz rosołu ofkors:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×