Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anusiadanusia

żywienie optymalne najszybiej leczy otyłosc?

Polecane posty

moje żo o ciasteczka mi chodziło, poszperałam i coś spróbuję dla dzieciaków wymyślić, wiem, że to nic dla nich dobrego, ale i tak tego nie przeskoczę - szkoła, przedszkole... u mnie na obiadek wątróbka, ziemniaczek z masełkiem i ogóreczek kwaszony a na jutro pomidorówka na wywarze z giczy cielęcej ;) mniam! zmykam na orbitreka bo 2 dni przerwy miałam... papaja303 książki nie czytałam, więc trudno mi powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy bialko nie zakwasza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadiecie71
Witam.Ja zwiększyłam tłuszcz bo chodziłam wiecznie głodna. Teraz czuję się o wiele lepiej. Dziś zjadłam w pracy 3 jajka i awokado. Długo nie czułam głodu..a na obiad miałam wołowinę usmażoną na smalcu + 1 ziemniak + kawałek papryki,mały pomidor. Jestem syta i nie myślę o podjadaniu. Macie rację nie potrzebnie się bałam tego tłuszczu. Tłuszcz na prawdę syci. Jutro rano przed pracą zjem omlet chcę sprawdzić jak długo będzie mnie sycić.Na obiad wątróbka i jakieś warzywa. Muszę na sobie wypróbować co jest dla mnie najlepsze. Pozdrawiam wszystkich:)...fajnie że tu trafiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepsza i tak jest dieta zbilansowana, pomocna przy wszystkich dietach jest strona myfitnesspla gdzie możemy wyliczyć nasze zapotrzebowanie dzienne, polecam tą stronkę jak i stosowanie się do ich wyliczeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, tu jesteś Na diecie ;) 🌻 Nadinko, jest jeszcze taki przepis na pierniczki: www.mojewypieki.com/przepis/pierniczki-z-norymbergi Możesz dać mąkę bezglutenową, najlepiej jakąś z kasztana, tapioki lub kukrydzianą, ostatecznie ziemniaczaną. Jest jej tylko 20 g (łyżka), więc przepis można tym łatwiej zmodyfikować na naszą modłę :) Na pewno należy zmniejszyć ilość cukru, ale akurat miodu raz jedyny na Święta, nie ruszałabym.;) I tak zjem jednego, góra dwa pierniczki, nie tylko one zagoszczą na moim stole :) x Białko nie zakwasza w takich ilościach, jakie się je podczas żywienia optymalnego. Jeśli mamy taką potrzebę, samodzielnie i świadomie wchodzimy w ketozę ucinając węglowodany, aby wyleczyć niektóre schorzenia lub po prostu schudnąć. x Dobranoc :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje żo, dzięki serdeczne! ;) coś pokombinuję ... jak już widzę wszędzie te słodycze w świątecznych opakowaniach , to jestem chora... :/ bo wiecie jak to dzieciaki...a jeszcze gorsze są chyba babcie! nadiecie71 witaj! życzę wytrwałości! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Świeci gwiazdka na niebie, srebrna i staroświecka. Świeci nam wigilijne, każdy ją zna od dziecka. Chwyć w garść jej promienie, trzymaj je z całej siły i teraz w tym rzecz cała; by się marzenia spełniły. Wolke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juanka
Witam wszystkich chciałam opowiedzieć moją historie z ŻO.,Na zmiane modelu zywienia namówiła mnie kolezanka to było 8 lat temu.Bylam wtedy kobieta po 30stce z wagą 125kg.kupiłam książki dr.Kwasniewskiego i zaczęłam wdrażac w zycie,skutki diety były cudowne:szybko chudłam,mialam dużo energii,nie bolały nogi ......W przeciągu 8 mcy schudłam 60kg.Tak zafascynowana moją nową sylwetką zaczęłam pozwalac sobie na coraz to większe ilości słodyczy.to bylo np.1kg.czekoladowych cukierków bo tyle potrafiłam zjeść na raz,albo tort 1kg.ktory zjadałam sama.Teraz waze 103 kg i wiem ze to cukry czyli węglowodany doprowadzają do nadwagi i otyłości,ale dzisiaj powiedziałam sobie DOŚĆ.Wyjęłam z szafki lekturę dr.kwasniewskiego,wage kuchenną i od jutra nie ze boli ze sa apetyty na słodkie będę trwać na ŻO bo na nim czułam się cudownie i tak samo cudownie wyglądałam jak schudłam.Zaczynam od jutra i proszę tylko o wsparcie które tak bardzo mobilizuje.Pozdrawiam wszystkich optymalnych :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Świątecznie! U mnie odchylenia przez te święta od żo... i już czuję negatywne skutki... juanka życzę powodzenia! powinniśmy często wracać do książek dra - odświeżać wiedzę... rutyna nas może zgubić....po cichu przy dobrym samopoczuciu wkradają się przekąski słodkie i owoce...a potem...jak to możliwe,że na optymalnym człowiek się tak pochorował... ja teraz testuję żo na psie - zaniemógł na tylne kończyny...stary juz jest wprawdzie - ma 13 lat - moze uda mi się mu pomóc...jak myślicie???? daję mu żółtka i nogi wieprzowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadinka ja mam Labradorke miała alergie pokarmową.ŻO wyleczyłam ja z alergii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczęta, które tytuły dr. Kwaśniewskiego trzeba koniecznie posiadać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do piesków, to obydwa moje karmię naturalnie. Włosy mi się jeżą na głowie od ilości zbóż w karmach, tym bardziej tych :odchudzających". Mam pogotowane skórki wieprzowe w małych pojemniczkach w zamrażarce i korzystamy z tego my i psy. Podstawą diety psów są chrząstki indycze, gdzie jest i ciut kostki i tkanka łączna i troszkę mięska. Od czasu do czasu wołowinka z warzywkami czy korpusiki i szyjki kurzęce. Od wielkiego dzwonu ryby lub kości chrząstkowe wieprzowe. Jak uda mi się dostać, to również miękkie kości cielęce. Wszystko oprócz ryb surowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Besta- tu jesteś ;) Myślisz, że tutaj nas nie znajdzie wiadoma osoba? ;) Pozdrawiam wszystkie dziewczyny z topiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja o psie nie pomyślałam. Mój dostaje gotową, mięsną karmę ze sklepu. Nie jest to produkcja masowa, nawet nie wiem, co jest w środku. Czasami też mu gotuję różne mięska z kościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Nutko, nie uciekam, bo nie mam zamiary. Będę po prostu ignorować. Chciałam zapytać Dziewczęta z tego topiku o pozycje książkowe i o to, czy dysponują jakimiś PDF-ami. Ale cisza tu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może i tak, ale kiedy ja przez te wszystkie strony przebrną. Jestem gdzieś na 25 stronie, ale mam już troszkę mętlik. Podanie lektur obowiązkowych byłoby dla mnie dużym ułatwieniem. A już PDF-y odciążyłyby finansowo mój domowy budżet. Ale Dziewcząt niet :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich serdecznie. Trafiłam wreszcie na konkretne forum o żo i mam pytanie. Mam 37 lat i ważę 79,5 kg przy 1,69 cm wzrostu. Zrobiłam się duuuża. Trochę się boję czy jak nie zacznę chudnąć na żo to moja skóra nie stanie się wiotka, po prostu stara. Czy ktoś mnie uspokoi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja Mok
Ale z tu naprawde jest do poczytania :-) dziekuje tez zo, jakos wczesniej nie wiedzialam o tym topiku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JUANKA czy moglabys napisac do mnie na mejla i opisac swoja poprzednia historie odchudzania? Ja mam jeszcze wieksza nadwage jak Ty mialas wtedy (niestety slodycze mnie gubia) i probuje od jakiegos czasu wejsc na ZO ale nie daje rady. Pamietasz jak radzilas sobie wtedy, na poczatku jak mialas tak duza wage? Ja mam ponad 60kg nadwagi i nie potrafie zaczac mojej nowej drogi do zdrowienia choc bardzo tego pragne:( Wiem ze to juz moja ostatnia szansa bo jestem po 40 i stalam sie bardzo ociezala i jestem ciagle zmeczona. Prosze, pomoz mi. Pozdrawiam serdecznie Jagoda Moj e-mail to: dietaoptymalna@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś na alledrogo skubnął mi tańszą (używaną) książke kucharską dr. Kwaśniewskiego. Buuuuuu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna40
witam weszlam na temat akurat na ostania str chce odpowiedzec do goscia powyzej pare postow wczesniej ja wazylam kiedys 94 kg teraz waze 68 lub 69 schudlam dosc szybko i zadna skora mi nie wisi wiek w momencie zmiany zywienia 37 lat wzrost 168 wiec nie martw sie .ta wage trzymam do dzis oczywiscie trzymajac sie zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zaczynamy w nowym roku ponowną "odważarnię: :-) śniadanko: 3 żółtka, 50 ml. śmietanki 30%, masełko klarowane 3 łyżeczki B-10,78, T-49,11, W-1,97 przekąska: orzechy nerkowca (50g.) - B-8,75. T-21,10, W-15,25 --- Razem: B-19,73, T-70,21, W-17,22 --- Zakładam dzienne spożycie: B (1)-64; T (2)- 28; W (0,8)-51,2 === Zupełnie nie wiem jak wyliczyć bulion (sam wywar) z: gęś cała - 5 kg żołądki gęsie - 1 kg. korpusy gęsie - 2,3 kg. marchew - 1,5 kg seler - 0,3 kg. pietruszka 0,3 kg. Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×