Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Klione

ŚLUB SIERPIEŃ 2012

Polecane posty

Witaj, sukienka jest wg mnie śliczna, sama zastanawiam się nad czymś w tym stylu. Nie sugeruj się zdjęciami, bo są mało obiektywne. Wystarczy, że masz inną budowę niż modelka i suknia będzie się układała zupełnie inaczej. Nie masz może swojego zdjęcia w tej sukni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam kochana, bo zakazano mojej mamie. . . szkoda ale jak pojade na przymiarke 26-03 to jakos postaramy sie zrobic. Ja uwielbiam koronkowe suknie. Wogole to zakochalam sie w sukniach la sposa i pronovias w niektorych modelach wlasnie takiego typu, ale cena az zie plakac chce- nie na moja kieszen :( a Ty masz juz cos na oku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow... muszę powiedzieć, że robi ogromne wrażenie. w rzeczywistości na pewno jeszcze piękniejsza. :) podoba mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
hej.My też planujemy na sierpień 2012,dokładnie na 18.I jak narazie mamy zalatwioną salę tylko.\DJ prawdopodobnie będzie właściciel sali jeśli nie znajdziemy nikogo innego,a z tym ciężko bo nie mamy żadnych namiarów.Fotografa i kamerzysty nie będzie.Kościół umawiam w tym tyg ale telefonicznie bo jesteśmy w UK.I tutaj odbędziemy nauki.Obrączki wybrane,sukni poszukuje na allegro.Ale nie wiem czy to dobry pomysł.Jak myślicie?Bo koszty niby nie duże ale nie będę miała możliwości jej zmierzyć i sprawdzić czy w ogóle ten fason na mnie pasuje.Auta jeszcze nie mamy ale myślę że d znajomych pożyczymy.To wydaje mi się tak proste wszystko a zarazem trudne,czaso- i pracochłonne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja obrączki też już mam wybrane i teraz "się robią". Iwonka.....zakup sukni przez allegro to jest jakieś wyjście. Ale proponowałabym Ci najpierw przejść się do salonów tam gdzie mieszkasz i pomierzyć różne fasony sukien, żeby zobaczyć w których dobrze wyglądasz. Przecież nigdzie nie musisz mówić, że chcesz tylko mierzyć a nie kupować. A dzięki temu Twój wybór będzie bardziej świadomy :) i masz większe szanse na bycie zadowoloną z takiej formy zakupów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
Tak też myślałam ale pochodzę z małego miasteczka gdzie jest tylko jeden salon a raczej salonik z sukniami ślubnymi.Ewentualnie pobliskie większe miasta będę musiała odwiedzić.Obrączki też z allegro:) tylko jeszcze rozmiarów nie znam.A właściwie to Wam powiem że w zasadzie nie mam nic zrobionego oprócz tej sali,a zaliczka jeszcze nie wpłacona,umowa nie podpisana heh:) Tym zajmie się teściowa jak większością zresztą...Nie wiem za co się konkretnie zabrać a boję się że się nie wyrobię i nie zdążymy nic przygotować albo zrobimy wszystko na ostatnią chwilę jak zwykle:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka......jeśli zrezygnowaliście z foto i kamerzysty, a salę macie upatrzoną to teraz wypadałoby juz tą umowę podpisać. Czas najwyższy rozejrzeć się też za DJ-em, bo sierpień to popularny termin. Masz obrączki, rozglądasz się za suknią - ja jestem w dokładnie tym samym miejscu przygotowań, tak więc nic się nie martw - ze wszystkim spokojnie zdążysz. A pokażesz jakie macie obrączki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
jutro poszukam ich na allegro albo innej stronie,dj pewnie bedzie właściciel sali bo się też tym zajmuje a mi się nie chce nikogo inneg szukać bo on sprawdzony.Poza tym dzwonil do kolegów djów i nie mieli wolnych miejsc na ta date akurat.Umowe podpisze teściowa bo to w sumie jej znajomy.Problem jest taki że my jesteśmy za granicą więc nie mamy zbyt wiele możliwości na zalatwianie wszystkiego po trochu tylko jak już będziemy w PL to wszystko na raz trzeba będzie i sie boję że nie ogarnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obrączki fajne, takie nietypowe - tylko dobrze zmierzcie sobie palce i weźcie pod uwagę to, że w sierpniu może być gorąco i palce mogą spuchnąć..... Jak się boisz że czegoś nie ogarniesz to stwórz sobie listę i działaj wg niej. W sumie to najważniejsze jest, żeby co najwyżej 3 miesiące przed datą załatwiać wszystkie dokumenty potrzebne do Kościoła. I żebyś nie zapomniała o rezerwacji fryzjera i makijażystki (jeśli będziesz korzystać z jej usług). Zamówienie kwiatów i tortu/ciast. I jeszcze kwestia samochodu - to chyba najważniejsze rzeczy :) Nic się nie martw - dasz sobie rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
No właśnie tak zamierzam zrobić,listę i punkt po punkcie się zebrać i zalatwiać.W sumie mam chyba czas.Na urlopie jak będziemy w Pl to się wszystko pozalatwia bo mamy zamiar lecieć kwiecień/maj.A od dziś zaczęłam ćwiczenia a6w żeby się w suknię zmieścić:) i zgubić brzuch po ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
a kiedy zabrać się za zaproszenia najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już się wstępnie rozglądaliśmy za zaproszeniami - mamy wybrane dwa typy i musimy zdecydować, które chcemy. Ale roznosić je będziemy dopiero w maju(chrzestnym wyślę wcześniej, ale to dlatego, że oni są z daleka), a potwierdzenia przybycia będziemy mieli do końca czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszle zony:) ja mam date 11sierpien:)w zasadzie wsyztko juz zalatwione sala fotograf,kamerzysta,zespol;)teraz zostaly same dodatki.Suknia slubna tez wybrana i od lutego zaczynamy szycie;)tez zastanawiam sie kiedy zabrac sie za zaproszenia?na ile msc przed slubem wreczyc je potencjalnym gościom ?:) a jesli chodzi o nauki przed małżenskie to ile trawaja i jak to mniej wiecej wyglada?przegapilismy na jeslien i zostaja na wiosne przed wielkanoca :)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj BetiGl :) Zazdroszczę Ci, że masz juz suknię - ja jestem z tym jeszcze w lesie. Jesli chodzi o nauki to ich jest chyba 10 czy 11 spotkań - tak nam mówił ksiądz - tyle że my będziemy z nich zwolnieni (mamy zaświadczenia o naukach z liceum) i zostaną nam tylko do odrobienia spotkania w poradni. Te nauki to trwają różnie, ale dla tych, którym się spieszy lub nie mają czasu, sa organizowane takie weekendowe kursy - 2 dni i po sprawie. Wszystko zalezy od tego czy macie czas na spotkania np. co tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekjuę bardzo:)najchetniej bym tak weekendowo to zalatwila no zobaczymy jeszcze jak to zalatwimy bo ja jak dobrze pojdzie wroce do pracy i weekendy bede pracowac.Na razie jestem od pazdziernika na L4 i mialam sporo czasu na wszystkie zalatwiania i spotkania.Sukienke wiedzialam od poczatku jaka chce mieć wiec wchodzac do salonu tylko sie przekonalam o tym ze to wlasnie ta:) http://www.slubne.go3.pl/upload/1/54/588.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
Ja nie mam pojęcia jakie zaproszenia wybrać.Rozglądałam się w necie ale nic mi się nie podoba:/ BetiGL suknia jest piękna,ja niby mam już suknię po mojego narzeczonego siostrze ale muszę ją przerobić troszkę,a jak się nie da to muszę kupić a do tego trochę schudnąć.Macie może jakieś sprawdzone metody na zrzucenie kilku kg?Ale bez diet ewentualnie same ćwiczenia plus suplementy do tego?Na diety nie mam czasu bo ogólnie nie mam czasu nic jeść,dziecko niestety mi nie pozwala usiąść i zjeść:P Musimy się wybrać do PL w takim razie w okolicach maja lub kwietnia pozałatwiać resztę drobiazgów i porozdawać zaposzenia.A na ile osób robicie wesela?i jak z kosztami u was?Ile płacicie od osoby i ile całe wesele was wyniesie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciesze sie ze nie tylko mnie sie sukienka podoba ;D Kosztow calosciowo nie pamietam i może lepiej nie ebde teraz o tym myslec zeby sie nie zalamac:)Niestety musimy sobie poradzic we dwojke z weselem nie chcemy obciazac rodzicow.Sale mamy w Chorzowie i od osoby 170zl bez alkoholu i tortu,bo to sama sobie zrobie(jestem cukiernikiem i pracuje w cukierni) :)Bedziemy mieli zespol ktory zyczy sobie 3 tys ale mysle sa warci tego a przynajmniej mam taka nadzieje:)kamerzysta1,5 tys bedzie caly dzien z nami jak i fotograf za 1,700 ale tu w cene wchodzi plener w inny dzien i foto-album .Jezeli bedzie taki jak pokazywal to chyba warte tej ceny:)ogolnie chcialam plener w tym samym dniu ale slub jest o 15 i jak dodam wszytko do kupy to na plener czas bedzie po 18 wiadmo zanim dotrze sie na sale,obiad,taniec pierwszy no i prawie wieczor wiec przekonali mnie ze warto w inny dzien zrobic.Gosci zapraszamy ok 80 ale mysle ze ok 60 zaszczyci nas swoja obecnoscia:) Teraz przegladalam zaproszenia http://allegro.pl/slub-zaproszenia-slubne-paulla-z-koperta-tablice-i2018514249.html co o nich myslicie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti.......ja mam ceny dośc podobne do Twoich - sala jest 160 zł/osobę bez alkoholu i tortu, zespół - 3300, kamerzysta 1,300, ale za to fotograf aż 2 tys. (ale zdjęcia ma bajeczne - był u mojej koleżanki na ślubie i była zachwycona współpracą z nim). Wesele jest na ok. 120 osób, dla mnie to za dużo ale rodzice sie uparli, że pierwsze wesele w naszej rodzinie itd. Finansujemy po części z naszych funduszy, a część dokładają rodzice. Zaproszenia masz śliczne. My się zastanawiamy nad czyms takim: http://www.zaproszenie.net/zaproszenia_slubne/laserowe/f980o.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja tez chce sie podzielic moimi zalatwieniami zwiazane z weselem, chociaz moj slub w lipcu. rozumiem obawy dziewczyn co sa za granica, bo ja tez jestem i wiem jak to przeszkadza w zalatwieniach.Tym bardziej ze wszystko na mojej glowie, bo sami robimy wesele. Mamy juz sale, kamerzyste, fotografa,godz w kosciele, samochod, nauki slubne, zamowione ciasta i tort, zapisana do kosmetyczki i fryzjera no i sukienke. Tylko w tym problem ze kupilam w salonie we wrzesniu i juz mi sie nie podoba:(jakos mi sie odwidziala, a nie moge juz zamienic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof8888888888888
Witam, Biorę za kilka miesięcy ślub. Zastanawiam się z narzeczoną gdzie posadzić moich i jej rodziców na weselu ??? Cz rodziców sadza się obok pary młodej na weselu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klione...zaproszenia sa bardzo eleganckie,na prawdę :)faktycznie koszty podobne tylko ilosc gosci o polowe wieksza u Ciebie :) I dlatego ciesze sie ze sami organizujemy wszytko przynajmniej mam wplyw na to co sie dzieje i nikt mi nie powie ze cos ma byc inaczej bo daje pieniadze:) co do fotografa to faktycznie warto wydac wiecej pineidzy i miec pamiatke na cale zycie .Ja spotkalam sie z kilkoma i dopiero ostatni byl na prawde dobry.Pierwszy to byl taki roztrzepany i nieprofesjonalny ze prawie ucieklismy ze spotkania a zadal takie pieniadze ze szok;)zdjecia na stronie cudne w albumie hmm chyba ja lepsze sama bym zrobila:) Palilinka...dla mnie to chyba za duzo:)tyle z moja rodzina i rodzina pana mlodego bym nie dala rady;)ale moze faktycznie fajnie by bylo takie weekendowe wesele zrobic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
zaproszenia fajne,proste ale ja bym chyba wolała coś standardowego co mozna tez kupic w zwyklym sklepie papierniczym.U nas z kosztami jest tak ze my mamy odlozone okolo 10 tys zl bo w uk mamy 2tys funtow wiec w przeliczeniu tak wychodzi i moi rodzice daja tyle samo.Od osoby płacimy 119zl jedynie tort i alkohol nas obchodzi,dj-600zl kamerzysty i fotografa nie bierzemy bo szwagierki maja profesjonalny sprzet:) suknie w zasadzie mam ale chyba chcę inna bo za ta nie place-odziedziczona,i najwyzej uszyje sobie na wymiar np na allegro. P.S sorki ze bez polskich znakow ale dziecko na reku:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My te zaproszenia bedziemy zamawiać w takim studiu w moim mieście - nie przez internet - link był tylko do pokazania. ashanti - jaka masz suknię? może dałoby się ją jakos przerobić/ zmienić, żeby znów Ci się podobała? krzysztof - my rodzicom nie będziemy narzucać miejsca gdzie mają siedzieć, jednak powiedzieliśmy im już, że chcielibysmy żeby siedzieli niedaleko nas - ale to juz ich wola, nie obrazimy sie jak siąda gdzie indziej Beti - ja tez jak szukałam fotografa to miałam przeboje - jeden przez 3 dni przekładał spotkania a jak w końcu nadszedł dzień spotkania to on się nie pojawił!!! i nawet telefonu nie odbierał !!! zadzwonił łaskawie po godzinie i jeszcze był zdziwiony, że już nie mam ochoty z nim się widzieć :) Byłam tez u takiego fotografa, który miał ceny z Księżyca wzięte - za sam plener liczył sobie 1000 zł (w tym tylko 15 zdjęć). A za dojazd do miejscowości, gdzie ma być ślub (całe 13 km od miasta) liczył sobie 50 zł!! - masakra :) Za to teraz mam cudownego fotografa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
Klione Twoje zaproszenia są fajne,takie nietypowe tylko jak dla mnie za drogo.Ja bym chciała jak najwięcej zaoszczędzić.Ja to sknera jestem:P a nasze wesele ma być na około 50-60 osob z czego pewnie część się nie pojawi.Początkowo miało być więcej ale jak zobaczyłam jakie centy to stwierdziłam że nas nie stać i będzie malutkie,dla najbliższej rodziny i kilku najbliższych znajomych.A kto u was będzie świadkami? Widzę że temat się rozruszał nareszcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
ashanti86 a gdzie robiliście nauki?W PL czy zagranicą? My robimy w uk bo tylko jeden dzień,a znowu mój narzeczony nie musi robić bo on miał w liceum,została mu tylko poradnia ale ja musze wszystko więc pójdziemy razem na całość bo raczej nie rozgraniczają że tyle i tyle zajmie jedna część a tyle i tyle poradnia skoro wszystko odbywa się tego samego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez będzie gdzieś z 60 osob tak mysle moze mniej .Z mojej strony będzie mało gości(mała rodzina)a ci którzy ciągle dopytywali kiedy wreszcie ślub nagle maja jakies sprawy w tym terminie i się zastanawiają:)Ale tak myślę im mniej gości tym mniej pieniędzy pójdzie ;) też staram się jak najmniejszym kosztem zrobić wiadomo,nikomu się nie przelewa ale na niektórych rzeczach wolę nie oszczędzać. Wracając jeszcze do fotografów to jened też się z nami umówił i zaczął nie odbierać tel wiec dalam spokój i cieszyłam się że "profesjonalizm" wyszedł teraz nie w dniu slubu :) U mnie świadkmai będą moja siostra i przyjaciel pana młodego. Widziałąm wyżej wpis odnośnie sukni z allegro i nawet tez się nad tym zastanawiałam tylko nie dawała mi spokoju tak niska cena i bałam się że nie dostanę tego co widzę na zdjęciu i zrezygnowałam. Jak dla mnie zbyt ważna sprawa żeby kupować tak w ciemno tym bardziej że nie mam takiej skomplikowanej sytuacji jak koleżanki bo salon mam pod nosem. Ja mam jedynie problem z fryzurą,bo tak duzo mi się podoba że sama nie wiem która wybrać:)a jak z welonem?długi krótki? podpięty pod ewentualnym kokiem czy nad? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×