Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Klione

ŚLUB SIERPIEŃ 2012

Polecane posty

cześć Dziewczyny :) my mamy zaplanowaną datę na 11 Sierpnia tak się super złożyło, że tego dnia wypada nasza równo piąta rocznica. Mamy salę, zespół, fotografa, kamerzystę oraz wstępnie umówioną babeczkę, która zrobi nam tort ( taniej niż w cukierni). W weekend umówiłam się również z makijażystką z tego względu tak wcześnie, że zależało mi na konkretnym terminie próbnego makijażu bo mam w kwietniu wesele i akurat zrobię sobie próbny żeby się nie marnował a co :) Wesele finansujemy w największej części sami przyszli teściowie kupili nam alkohol i mają zapłacić za zespół. Jeśli chodzi o suknię to przejrzałam chyba wszystkie strony internetowe salonów w Warszawie a na poszukiwania wybieram się na początku marca. Zastanawiam się tylko czy nie za późno. jak myślicie? a czy któraś z Was szukała może już sukni w salonie w Warszawie i może jakiś polecić? chciałabym znaleźć suknię tak max do 2500 tys ale orientując się w cenach wydaje mi się to średnio możliwe większość ponad 3 tys:( a no i mamy jeszcze problem z Kościołem bo mój odpada zostaje albo Pana Młodego tylko tam jedyna wolna godzina to 19 albo jeszcze trzeci i tam zarezerwowaliśmy 17. bo 19 to chyba zbyt późno co sądzicie? Zastanawiam się też nad zaświadczeniem z mojej parafii wyrażającym zgodę na ślub gdzieś indziej ciekawa jestem czy są z tym problemy bo różne historie słyszłałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
malinka1984 z tym ślubem w innej parafii to jest tak że musisz mieć pozwolenie ze swojej i płacisz za nie ileś tam kasy bo oni tak jakby tracą "klienta",i chyba zapowiedzi musisz zamawiać w każdej z parafii,to jest z Twojej,Młodego i w tej której bierzecie ślub ale najlepiej zapytaj jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do zaświadczenia z parafii. Za to nie powinno się płacić..ale niestety każdy chce zarobić i będą chcieli za to pieniądze. Więcej nie wiem na ten temat. Ciągle myślę co z tą naszą małą na weselu. Nie chcę "zmuszać" nikogo z rodziny by z nią został, a po za tym nikt nie usiedzi całego wesela bawiąc się jedynie z córeczką państwa młodych wolałabym mieć pewność, że będzie przy niej ktoś cały czas. Nie wiem jeszcze co z karmieniem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wstępnie wybraliśmy "limuzynę". Piękny, biały, długi samochód, który akurat posiada kolega mojego męża :). A zapisałam się jeszcze do fryzjera..byłam przerażona tym jak bardzo są zajęte terminy..także do fryzjerki trzeba dużo wcześniej sie pisać..nie wiem jak to jest z kosmetyczką ale mam wrażenie, że podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
Iwonaa19 a gdzie mieszkasz?Ja mieszkam w małej miejscowości więc mam nadzieję że u mnie nie będzie problemu z terminami u kosmetyczki fryzjerki a jak będą to na szczęście mam koleżanki które się znają na wszystkim :P i robią make up i fryzury i paznokcie.Ale oczywiście wolałabym u kogoś z dłuższym stażem się pindżyć:P Ja na 100% pojawię się w Polsce w maju więc dopiero wtedy będę zamawiać wizyty,chyba że uda mi się polecieć gdzieś za miesiąc to się rozeznam jak to wygląda wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mieszkam w małej miejscowości, po prostu na wsi. Ale fryzjer czy kosmetyczka to w mieście oddalonym o jakieś 20-30 kilometrów i już jest ciężko z terminami.. Wydaje mi się, że to ze względu na lato, wysyp wesel :). Radzę trochę wcześniej się wybrać tak na wszelki wypadek lub zadzwonić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
problem w tym że nie mam mnie w PL a nie mam nawet kogo wysłać do jakiejś kosmetyczki czy fryzjerki zeby się zorientować w cencha.Mam nadzieję że uda mi się pojechać za miesiąc i się rozeznam a jak nie to dopiero maj mi zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ślubująca w sierniu
Mam dylemat. Ile płacicie za kamerę/zdjęcia? Ja widzę, że media bardzo drogo kosztują. Zarezerwowaliśmy fotografa za 3 tysiące, przykładam dużą wagę do zdjęć i kamrey , ale niestety jak oglądam filmy, które mi się podobają to wszystkie oscylują w granicy 4-5 tys zł. Nie stać mnie na taki film.Znalazłam jednego faceta który chce 3150zł i robi super film....ale żal mi takich pieniędzy A Wy ile płacicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My zarezerwowaliśmy dość taniego kamerzystę 1600 zł, ponieważ na filmie tak naprawdę nam nie zależy ( ja to wogóle chciałam zrezygnować). Natomiast fotografa też mamy taniego 1500 zł + dopłacamy 200 zł za plener całodniowy. Ogólnie cięzko było znaleźć za tą cenę. Kamerzysta jest sprawdzony a fotograf zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
a my nie bierzemy ani kamerzysty ani fotografa.Bo takowych mamy w najbliższej rodzinie więc niepotrzebnie byśmy wydali pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My za kamerę+fotografa+3 albumy ślubne+zdjęcia w plenerze płacimy ok.4 tysięcy złotych i niestety tu się nie da zaoszczędzić i nie chodzi tu o "profesjonalność" tylko to niestety tak dużo kosztuje.. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafinka
heyka ja biore ślub 18 sierpnia 2012:):)))))))) nad sukienką jeszcze nie myślę, ale kolo lutego zaczne się rozglądać, połowa spraw organizacyjnych załatwiona;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dziś kolejną sprawę załatwiłam potwierdziłam tort weselny:) ponieważ nasza sala nam go nie oferujemy, dostaliśmy namiary do babeczki, która zajmuje się tym prywatnie taniej niż w cukierni:) zapisaliśmy się też na pierwszy weekend lutego na nauki i jesteśmy po 2 spotkaniu w poradni rodzinnej. Dziewczyny czy myślałyście już nad pierwszym tańcem? będziecie się uczyć czy raczej improwizacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że raczej improwizacja ;). Myślę ciągle nad piosenką ale nie wiem jeszcze..na żadną się nie umiem zdecydować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzisiaj zrobiłam sobie rajd po salonach sukien w moim mieście i mam totalny mętlik w głowie :) Zmierzyłam ponad 20 sukienek o różnych krojach - wiem na pewno jedno - suknia musi miec gorset. Tak na prawdę najbardziej podobała mi sie jedna suknia, mam tylko wątpliwości co do materiału z której jest wykonana. Czy któras z Was ma suknię z tafty inteligentnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
co do piosenki nie mam pojęcia,nie myśleliśmy jeszcze o tym a taniec raczej improwizacja:p klione a jak cenowo to u Ciebie wychodzi za sukienki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mierzyłam sukienki to ceny wahały sie od 1800 do 3500 zł, więc dośc duża rozbieżność była a odnośnie piosenki to my chcemy zatańczyć walca, ale nie mamy jeszcze wybranego utworu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym chciała zatańczyć jakiegoś zwykłego przytulańca, żeby goście chodzili w kółeczku i tak bardzo się na nas nie skupiali bo pierwszy taniec jest to coś co mnie najbardziej przeraża :( natomiast mój narzeczony wymyślił sobie.... tango, nie wiem jak my dojdziemy w tej kwestii do porozumienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym chciała zatańczyć jakiegoś zwykłego przytulańca, żeby goście chodzili w kółeczku i tak bardzo się na nas nie skupiali bo pierwszy taniec jest to coś co mnie najbardziej przeraża :( natomiast mój narzeczony wymyślił sobie.... tango, nie wiem jak my dojdziemy w tej kwestii do porozumienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anomalous
witam Panny młode;) My mamy wyznaczony termin na 25 sierpnia tego roku. Sala już załatwiona za tydzień wybieramy projekt dekoracji i takie tam, zespół jest, fotograf też, wodzirej zamówiony. Problem z kamerzystą bo brak wolnych terminów... za sukienką pobiegam jak się trochę cieplej zrobi;) Mam tyle ciekawych pomysłów... nie mogę się doczekać aż zaczną realizować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
dzisiaj był u nas ksiądz po kolędzie,nauki są 17 marca,pójdzie nam na rękę i wystawi zeezwolenie na ślub w innej parafii bo protokół przedślubny tutaj kosztuje około 50f a jak spiszemy w pl to będzie taniej albo wcale nie zapłacimy.Nie wiem właśnie jak się to tutaj odbywa.Więc już najważniejsze będzie załatwione,teściowa w przyszłym tyg idzie do parafii w której chcemy ślub żeby konkretnie zarezerwować datę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a której macie swoje śluby - ja mam o 16, ale teraz się zastanawiam czy to nie za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiwiaaa
ja mam na 25 sierpnia na 18. byłam w tamtym roku na ślubie na 16. na 17 byliśmy na sali i było mega jasno gdy młodzi tańczyli pierwszy taniec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja slubuje 3 sierpnia:) msza slubna o 17.00,kamerzysta,fotograf,dj,sala,menu weselne juz zalatwione:)w naszym zakresie to alkohol,napoje i owoce a reszta zajmuje sie zaloga:)Sukienki mam upatrzone i chce odwiedzic pewien salon,ale poki co to nie spiesze sie z wyborem,by potem nie zalowac:)obraczki tez juz mamy:)co do pierwszego tanca to wspolnie zdecydowalismy sie na polska piosenke,taka nie za wolna nie za szybka,nie chcemy uczyc sie jakis ukladow,stawiamy na naturalnosc:)a mam takie pytanko,czy w waszych parafiach jest mozliwosc puszczenia piosenki z cd w kosciele podczas wejscia mlodych do oltarza?ja bardzo chce miec taka jedna piesn....jeszcze z ksiedzem nie rozmawialam o tym,ale zapytam sie,co mi szkodzi,skoro tyle kasy bierze,to chyba choc takie malutkie zyczonko mozna miec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w kościele na 100% nie można puścić żadnej piosenki z płyty - wiem, bo w zeszłym roku koleżanka próbowała i dostała opiernicz od proboszcza - że kościół to nie dyskoteka. U nas jest siostra organistka - śpiewa całkiem ładnie. Ale my i tak będziemy mieć taka dziewczynę, która gra na organach, na flecie poprzecznym (przepiękne Ave Maria) i oczywiście śpiewa. demorela....a jaką pieśń chcecie puścić z płyty? bo jeśli chodzi o jakąś religijną to może nie będzie problemu.....daj znać czy ksiądz Wam pozwoli bo sama jestem ciekawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
ja nie wiem jeszcze o której ślub ale chcemy na 16,msza gdzies do 17,później życzenia i dojechac na salę tak więc myślę że na 18byśmy tam byli a zanim goście wejdą przywitanie i toast to myślę że pierwszy taniec koło 19 by był ale teżsię zastanawiam nad późniejszą godziną.Chociażby 17 ale mój się śmieje że się będzie bardzo stresował więc po co przedłużać stres :P on mógłby nawet o 14 brać ślub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonka1989
a mam takie pytanie na ile wcześniej zaczęłyście wszystko planować,szukać sali i rezerwować wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×