Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lemingi pierdolone z was

Dzień po wyborach a Tusk już przyznał się, że was okłamał!!!

Polecane posty

"1 listopada 1923 roku: Pół kilograma chleba kosztowało 260 miliardów marek. Funt mięsa 3,2 biliona marek. Dniówka robotnika wykwalifikowanego wynosiła 3 biliony marek (1 bilion marek = 1 000 000 000 000 marek). Ceny rosły z godziny na godzinę. Banknoty w krótkim czasie stawały się bezwartościowe. Ludzie jedli psy. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekkk..
to byly czasy przed hitlerem lata 20 - 26 , zreszta w polsce dzialo sie podobnie , zdecydowana wiekszosc afer spekulacyjnych popelniali ...nie nie niemcy banki zbijaly kapital na spekulacji , pracy nie bylo , socjalisci i nazisci rosli w sile , kraj byl ogniskiem zapalnym dla roznorakich idei adolf przekonal ludzi ze spekulantami i wlascicielami bankow i udzialowcami korporacji wspoldziajalacymi z nimi , byli glownie niemiecy zydzi ...latwo ich bylo poznac po nazwiskach ( dlatego pozniej , zapadla uchwala o zmianie nazwisk , na wspolgrajace z danym narodem , w ktorym zyli )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ogóle przeciez budowa
dróg nie naprawi gospodarki czy inne "inwestycje państwowe" bo trzeba komuś wpierw zabrać albo pożyczyć. i same w sobie nic dać nie moga. Mogąbyć dobre tylko w ściśle okreslonych przypadkach kiedy dadzą realne gospodarcze korzyści a nie tylko przesunięcie z jednej kieszeni do innej w ramach tego samego kraju. Ale cudów w rodzaju Zabierzemy wam 1% Vatu wiecej a za to zbudujemy 200 km autostrad i polska będzie wielka to nie ma :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w latach trzydziestych było to: "W 1932 r. bezrobocie w Niemczech osiągnęło liczbę 6 mln., a w Wielkiej Brytanii 3 mln. Wszędzie wystąpiła masowa nadprodukcja wartościowych skądinąd, ale w tym momencie bezwartościowych towarów, których nie można było sprzedać, czyli kawy, węgla, mięsa, żelaza, cukru, wełny, miedzi i innych. Handel światowy spadł do 1/3 poziomu z 1929 r." "Produkcja w 1932 stanowiła jedynie 46% produkcji z 1929. W tym samym okresie spadek produkcji w Niemczech wyniósł 47%, we Francji 31%, w Polsce 32%. Bezrobocie w Niemczech wynosiło 28%, w Polsce 26%, we Włoszech 20%. Kryzys dosięgnął także rolnictwo. W 1931 ogłosił swą niewypłacalność austriacki Kredit-Anstalt Bank. W 1932 niemal wszystkie banki amerykańskie zostały zamknięte." więc naprawdę nie wiem skąd ci się wzięło przekonanie o zajebistej sytuacji gospodarczej niemiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Zabierzemy wam 1% Vatu wiecej a za to zbudujemy 200 km autostrad i polska będzie wielka to nie ma" szczególnie że efektywność wydawania pieniędzy przez państwo jest wielokrotnie niższa niż efektywność wydawania przez osoby prywatne. ale to rozumie może z 5 procent ludzi a reszta jak usłyszy że "państwo da", "państwo zapewni", "państwo zbuduje" lub "państwo stworzy" to się cieszą jak dzieci i nie w głowie im zastanawianie się skąd to państwo na te wszystkie "inwestycje" weźmie. piszę inwestycje w cudzysłowie bo dla biurokratów każda wydana przez nich złotówka to "inwestycje". np "iwnestycje drogowe". wczoraj jechałem drogą z warszawy na poznań. pięć kilometrów przed sochaczewem koszmarny korek. wskutek "inwestycji" zbudowano drogę która owszem, jest prosta i wygląda ładnie ale której przepustowość jest mniejsza niż przed "inwestycją". i to ma być "inwestycja"? dla mnie to koszmarne marnotrastwo. zmarnowano ileś tam milionów złotych po to żeby jeździło się gorzej niż przedtem. tak właśnie państwo "inwestuje" nasze pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekkk..
taki byl kryzys ...poniewaz nie bylo za co kupic tych nadprodukowanych w latach 20stych uzywek nie inwestowano wtedy w drogi , infrastrukture , tylko produkowano akurat to na co rozbuchany wysokimi cenami akcji , swiat pwenej nowobogackiej mnejszosci , potrzebowal , a wiec auta , kawe , drogie meble , rozne uzywki budowa drog dla plebsu nie interesowaly raczej nikogo , tloku ani pospiechu na istniejacych , raczej nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" taki byl kryzys ...poniewaz nie bylo za co kupic tych nadprodukowanych w latach 20stych uzywek " aha. i dlatego bezrobocie wynosiło 25%. nie wiem czy ty się człowieku zaraziłeś idiotyzmem czy z innych powodów uparłeś się ignorować rzeczywistość i opowiadać jak to w niemczech było zajebiście. nawiąż kontakt z rzeczywistością to pogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekkk..
a ile w usa wynosilo bezrobocie w latach kryzysu , czyli nadprodukcji niepotrzebnych na rynku towarow ? malo wiesz spraw istotnych dla sedna sprawy , opierasz sie na pewnych nieistotnych statystykach rzucasz sie , jak ten nabzyczony malolat , pouczajacy ojca , jak dzieci ma robic ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"malo wiesz spraw istotnych dla sedna sprawy , opierasz sie na pewnych nieistotnych statystykach rzucasz sie , jak ten nabzyczony malolat , pouczajacy ojca , jak dzieci ma robic ?" To niestety norma u Offermy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekkk..
lubie offerme , jako pewnego idealiste ale pewne rzeczy sa niestety , takie raczej niezrozumiale dla niego ...w strefie jego idealow , ktore sa fikcja we wspolczesnym swiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jelonekkk.., ja to nawet czasem lubię czytać jego wypowiedzi- nieraz mnie rozbawiały. :) Niestety Off pewnych rzeczy nie pojmuje, wszędzie widzi tylko komunistyczne roszady, jednocześnie idealizując PiS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo ludzie są idiotami
i wybierają do władzy socjalistów :classic_cool:🖐️ wy też głosowaliście na socjaluchów z PO bo wam obiecali gruszki na wierzbie albo na palikota bo "będzie smiesznie" albo "da" wam popalić zioło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"a ile w usa wynosilo bezrobocie w latach kryzysu , czyli nadprodukcji niepotrzebnych na rynku towarow ?" ale jakie tu ma znaczenie usa? twierdziłeś przed chwilą że w niemczech przed wojną było tak zajebiście że wcale nie mieli powodu rozpoczynać wojny. to ci napisałem jak było zajebiście. ale dla ciebie 25 procent bezrobocia to "nieistotna statystyka" tak samo jak spadek produkcji o 47%. no gratuluję. niezły z ciebie idiota. nie wiem doprawdy skąd tacy debile się biorą. jak można w tak uparcie zaprzeczać rzeczywistości? to coś niesłychanego po prostu. tymczasem w niemczech było właśnie tak jak napisał wcześniej jakiś pomarańczowy koleś. kraj był biedny, dużo bezrobotnych i na fali niezadowolenia hitlre doszedł do władzy. przestał spłacać reparacje wojenne i zaciągnął nowe długi przeznaczone w większości na przygotowania do wojny (budowa infrastruktury i zbrojenia). "Dług Niemiec ma ponad 90 lat. Kończący I Wojnę Światową Traktat Wersalski nakładał na pokonany Berlin olbrzymie odszkodowanie - 22 mld. funtów. Żeby zapłacić Aliantom, w latach 1924 - 1930 Niemcy zaciągnęły ogromne kredyty. Spłacają je do teraz. 3 października uiszczenie ostatniej raty niemieckich długów symbolicznie zakończy I Wojnę Światową." http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,8449252,Niemcy_koncza_splacac_dlugi_za_wojne__Pierwsza.html a ty wypisujesz brednie, dokładny cytat: "ale niemcy nie byly zadluzone na tyle , aby szukac pieniedzy w wojnie, marka byla silna i stabilna , nic nie bylo w stanie ja ruszyc mimo nadciagajacej wojny ," i jeszcze mi tu baranie pyskujesz. tak, wkurwiają mnie ludzie którzy w tak bezczelny sposób zaprzeczają faktom. jak w ogóle tak można? budować jakieś swoje bzdurne teorie w zupełnym oderwaniu od prawdy, od tego co naprawdę miało miejsce? to się mi po prostu nie mieści w głowie. coś niesłychanego jak można być taką załganą łachudrą byle postawić na swoim choćby za pomocą bezczelnych łgarstw w żywe oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Niestety Off pewnych rzeczy nie pojmuje, wszędzie widzi tylko komunistyczne roszady, jednocześnie idealizując PiS." ty się lepiej kretynko nie odzywaj bo znowu coś powiesz i obnażysz "głębię swojej wiedzy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekkk..
off.. dobrze widzi zdsecydowan wiekszosc spraw w polsce :) ale jego rada na zbawienie ..jest cos co nie oze zaistniec gnebi pis za interwncjonizm , ktory proponuja , jednoczesnie popiera korwinowski i cejrowski liberalizm (sympoarytczny zreszta z opowiadan ) , ktory tu nie moze zaistniec miota sie , oskarzajac swoich sprzymierzencow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo jedyne co potraficie to napisać "ach, ten oferma nic nie pojmuje" a jak przychodzi co do czego to jedynym poparciem dla waszych niedorzecznych teorii są wyssane z palca łgarstwa (albo bezdenna głupota, już sam nie wiem czy jesteście takimi idiotami czy tak zakłamani).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może opowiesz nam anetko jak to kaczyński POPiS rozwalał? śmiało, będzie się z czego pośmiać. a może masz jeszcze jakieś "złote myśli"? "miota sie , oskarzajac swoich sprzymierzencow " to że zgadzam się z kimś w jakichś sprawach nie oznacza że zgadzam się we wszystkim a już na pewno nie oznacza że będę mu przyklaskiwał kiedy bezczelnie kłamie żeby tylko "jego było na wierzchu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetka głosuje na palikota
bo palikto jest nowy i on pokaże temu towarzystwu i w ogóle jest nowoczesny i zalegalizuje zioło 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Off, dla ciebie to Pani Aneta. A zresztą lepiej ty napisz coś o Kaliszu i jego 'tłustym tyłku', bo oprócz czepiania się jego tuszy, nic konstruktywnego nie możesz o nim napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ekonomia jest prostą nauką. 2+2 musi być 4 i żadne cuda tego nie zmienią. wasze przekonanie że "świat jest bardziej złożony" z czego ma wynikać że są sytuacje w których 2+2 nie musi być równe 4 jest po prostu efektem wieloletnich manipulacji rozmaitych cwaniaków którzy obiecują wam niemożliwe. a tacy cwaniacy zawsze będą i zawsze będzie tak jak z PO - obietnice cudów a potem jakoś cuda się nie zdarzają. ale przy kolenych wyborach kolejne ekipy będą was przekonywać że się jednak mogą zdarzyć. to jest tak jak mówił korwin mikke - ogrom kłamstw serwowanych ludziom jest tak wielki że prawdę odbierają jak coś nierealnego. dokładnie tak jak wy. nie macie żadnych argumentów żeby mi je przedstawić na poparcie swoich bzdurnych, socjalistycznych i niedziałających teorii to piszecie "to jest bardziej skomplikowane a ty nie rozumiesz". ale oczywiście co w tym takiego "skomplikowanego" to już napisać nie jesteście w stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"bo palikto jest nowy i on pokaże temu towarzystwu i w ogóle jest nowoczesny i zalegalizuje zioło" Boże, dlaczego niektórzy uważają, że elektorat Palikota jest łasy tylko na obietnice zalegalizowania marihuany? Oprócz tego są inne ważne kwestie, nie róbcie z niego jakiegoś pajaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekkk..
w 1933r niemcy zostaly zwolnione od splaty dlugow z I. wojny nadal mialy parytet oraz najwyzszy rating w instytucjach bankowych , byly zadluzone , ale rating jako panstwa wzrosl i kasa zaczeka naplywac dosc pokaznymi strumieniami skad nagle tak nagle zaczeliby sie zbroic i zrywac wszelkie zobowiazania wobec traktatu wersalskiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"nic konstruktywnego nie możesz o nim napisać." nie używaj słów których nie rozumiesz. ja nie mam zadnego interesu w pisaniu czegokolwiek "konstruktywnego" związanego z tym człowiekiem. wręcz przeciwnie, chcę żeby ta zakłamana morda (jak również wszystkie inne zakłamane mordy) jak najszybciej odeszły w niebyt polityczny i nigdy z niego nie wróciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inne ważne kwestie
podatek od kościoła i małżeństwa dla pedałów? wow :D zaiste to bardzo istotne. Normalnie nie ma dzisiaj ważniejszej sprawy w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
!offerma "nie używaj słów których nie rozumiesz." Co?! To może wyjaśnij mi na czym polegał mój błąd, a jak nie potrafisz, to się zamknij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tusk chciał rozdawać laptopy to może palikot będzie rozdawał gumowe kutasy i to tak anetkę "urzekło". to jest żenujące żeby koleś przez 3 lata udający konserwatywnego, chrześcijańskiego liberała nagle dostaje się do sejmu po roku udawania socjalisty i antyklerykała. głupota wyborców nie ma granic po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do ratingów tuskomatołki
to patrzcie 1. http://en.wikipedia.org/wiki/File:World_countries_Standard_%26_Poor%27s_ratings.png 2. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Rating_S%26P%27s_Europa_06-2011.svg I jak wam się ratingi polski i cudaka tuska podobają? Takie same jak u bankrutujących włochów gorsze niż w hiszpani Cieszycie się z zasług waszego ryżego premiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×