Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lemingi pierdolone z was

Dzień po wyborach a Tusk już przyznał się, że was okłamał!!!

Polecane posty

"Normalnie nie ma dzisiaj ważniejszej sprawy w polsce" No tak, bo lepiej dążyć do stworzenia Budapesztu z Polskiej stolicy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"No tak, bo lepiej dążyć do stworzenia Budapesztu z Polskiej stolicy." ta to jest taka głupia że po prostu słów nie ma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
!offerma "ta to jest taka głupia że po prostu słów nie ma" Off, z kolei drugiego takiego kretyna jak ty to ze świecą szukać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozia woli drugi londyn
z tłumami kolorowych i zblazowanych loozerów palących domy i rabujących 40 calowe plazmy bo im się należy. Co ten socjalizm robi z ludźmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja przynajmniej nie daje się co wybory nabierać kolejnemu cwaniaczkowi obiecującemu ze mi "zrobi dobrze". jak w radio sluchałem tych łzawych reklam palikota obiecujących urzędników którzy "będą nam pomagać" to się zastanawiałem jaki idiota się na to nabierze. teraz już wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Off, no widzisz, ja przynajmniej poszłam na wybory i zagłosowałam, a ty zostałeś w domu, obrażony, że i tak twój boski PiS nie wygra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"przynajmniej poszłam na wybory i zagłosowałam" tyle że oddanie głosu na cwaniaczka który będzie nas kolejne lata doił to żaden powód do dumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"w 1933r niemcy zostaly zwolnione od splaty dlugow z I. wojny " chyba przez samych siebie: "W lutym 1933 r. rząd Adolfa Hitlera odmówił spłaty pożyczek i odsetek. Jednak powojenne zachodnie Niemcy znów wzięły na siebie dawne zobowiązania finansowe. Do 1980 r. rząd federalny wypłacił wierzycielom w przeliczeniu na dzisiejszą walutę ok. 670 mln euro." http://swiat.newsweek.pl/niemcy-wciaz-placa-za-i-wojne-swiatowa,50374,1,1.html ja już po prostu nie mam siły udowadniać ciągle jak bezczelnie łżesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
!offerma "tyle że oddanie głosu na cwaniaczka który będzie nas kolejne lata doił to żaden powód do dumy." Nie rozumiesz. Ja mam takie poglądy jakie mam i głosuję na takich przedstawicieli, a nie innych. Ty potrafisz tylko szczekać, a nic innego nie robisz. W Polsce jak zwykle frekwencja znowu nie przekroczyła 50%, widocznie tamci myśleli tak jak i ty. Szkoda słów, jeśli nie głosowałeś to siedź cicho i nie krytykuj decyzji innych. I naucz się deklinować: "jak w radio sluchałem tych łzawych reklam" Pamiętaj-> W radiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma to jak się
chwalić głosowaniem na populistę co ma program oderwany od realiów i istotnych spraw gospodarczych oraz sytuacji budżetu 🖐️ to dopiero "mudrość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Ja mam takie poglądy jakie mam" mnie nie obchodzą twoje "poglądy" tylko twoja głupota. jak jesteś idiotką oddającą kraj w ręce kanciarzy żadne "poglądy" nie są tu wytłumaczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo wybory to nie "taniec z gwiazadmi" ze jeden sobie może zagłosować na muchę a drugi na urbańską i to jest "rzecz gustu". wybory to powierzenie władzy nad krajem określonym ludziom a skoro powierzyłaś ją oszustowi z gumowym kutasem w ręku bo ci niestworzonych rzeczy nobiecywał to świadczy tylko o tym jaka jesteś głupia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
!offerma "mnie nie obchodzą twoje "poglądy" tylko twoja głupota. jak jesteś idiotką oddającą kraj w ręce kanciarzy żadne "poglądy" nie są tu wytłumaczeniem." Cholera tępaku nie rozumiesz, że twoje zdanie można odwrócić i to ty będziesz dla mnie idiotą, bo po pierwsze nie poszedłeś na wybory (z góry zakładając przegraną), a po drugie to właśnie ty dla mnie chciałbyś oddać nasz kraj w ręce szaleńców- PiSu. Rozumiesz, to co właśnie chce ci przekazać, czy znowu się najeżysz i będziesz pyskował? Ok, pisz co chcesz, ja muszę wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"wybory to powierzenie władzy nad krajem określonym ludziom a skoro powierzyłaś ją oszustowi z gumowym kutasem w ręku' myślę, że tym kutasem przeważył sprawę. Aneta po prostu podświadomie dąży do zaspokojenia swoich potrzeb :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"że twoje zdanie można odwrócić i to ty będziesz" oczywiście że "moje zdanie można odwrócić" tak jak każde zdanie. stwierdznie że "ziemia krąży wokół słońca" też można odwrócić tylko że nie oznacza to że ktoś twierdzący że "słońce krąży wokół ziemi" ma po kolei we łbie. ja bym cię nie nazywał kretynką gdybyś potrafiła te swoje poglądy w jakikolwiek sposób udowodnić, jakimikolwiek faktami uzasadnić. ale ty potrafisz tylko powtarzać "mam takie pogądy", "a ty off nic nie rozumiesz". a jak próbujesz się brać za fakty to się tylko ośmieszasz (jak z tym rozwaleniem koalicji POPiS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekkk..
powojenne niemcy zostaly zmuszone do splacania dawnych dlugow po II wojnie przez zydowskie naciski bankierow , ktorzy nie zapominaja o takich niuansach :) ... ale wymuslono jakos ...plan Marshala ...i z dawnych dlugow , pozostaly wspomienie , a naplyw nowej kasy zaczal rozbudzac wszystko w starej UE bankierzy zapomnieli , albo woleli zapomniec ...gdyz ta sytuacja po wojnie , powolnej odbudowy europy , nie za bardzo podobala sie im ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"powolnej odbudowy europy , nie za bardzo podobala sie im" bardzo ci gratuluje debilu ale jak to się ma do twoich kłamstw o zajebistej sytuacji niemiec przed II wojną światową i braku długów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekkk..
dlugi niemiec w tamtym czasie , to przyszczyk w porownaniu np. z dlugami wspolczesnej japonii pewne rzeczy nalezy , jakos tak rozwazniej ...rozwazyc niemcy uwolnione od splat wynikajacych z dawnych zobowiazan , pobudzane miedzynarodowym kapitalem , oraz checia calego spoleczenstwa do pracy oraz odbudowy ...zaczely szalec , stajac sie gigantem w skali swiarowej w przecoiagu paru lat ...jak chiny teraz !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"...zaczely szalec" niewątpliwie zaczęły szaleć. ich szaleństwa wszyscy dobrze znamy, szaleli w nas parę lat. a i gigantem faktycznie się stały, na całą europę się rozlazły i jeszcze dalej. i co współczesna japonia ma z nimi wspólnego? ty jesteś jakiś upośledzony intelektualnie? masz stwierdzony niedowład mózgu że takie brednie wypisujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"niemcy uwolnione od splat wynikajacych z dawnych zobowiazan" i ciągle te same łgarstwa. i le razy trzeba ci powtarzać że niemcy nigdy nie zoastały od niczego "uwolnione", po prostu przestały spłacać swoje długi. wojna była dla nich jedynym rozwiązaniem bo zadłużenie było tak gigantyczne że nie było w ogóle możliwości jego spłaty. zresztą hitler zawsze twierdził że długi niemiec nie będą spłacane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekkk..
to ze niemcy zaczely 'szalec ' to juz sprawa ideologii wtedy panujacej skutkiem pewnych analiz z przeszlosci ...USrael takze szaleje ostatnio wzniecajac wojny w krajach , ktore im sie przeciwstawialy, a byly ekonomicznie wolne od ich wplywow a moze jednak jestes z tej nacji ? majacej rzadzic swiatem , w mysl jakichs tam regul tzw. wolnego rynku i robta co chceta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekkk..
czyli niemcy wywolaly wojne , chcac pozbyc sie dlugow , napedzajac jednoczesnie koniunkture u siebie ..nie przecze i nie potwierdzam ...ale idee adolfa byly bardziej osobiste , ponad sprawami finansowymi przypomina to nieco wspolczesny usrael wojujacy z takimi roznymi slabymi krajamui , zagrazajacymi Israelowi tylko ze hitler potem ruszyl na caly swiat , wbrew wszelkim zasadom ekonomii , sojuszy , zobowiazan jak mogl odwazyc sie na cos takiego nie majac kasy , bedac podobno zupelnie zadluzony oraz bez wsparcia reszty swiata ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ty pieprzysz
co ma wspólnego zadłużenie z wojną ze wszystkimi? był zadłużony we Francji? No i co? Przecież zajął francję a z drugiej połowy zrobił wasalne księstwo :P. Więc czemu miałby się przejmować koniecznością spłaty długów tej hipotetycznej francji? Dotarło? 🖐️ Długami to się trzeba martiwć jak chcesz koegzystować pokojowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"jak mogl odwazyc sie na cos takiego nie majac kasy , bedac podobno zupelnie zadluzony oraz bez wsparcia reszty swiata ? " bo za te gigantyczne długi zbudował potężną armię. bez wojny nie było by w ogóle szansy na to żeby te długi spłacić. kredyty które pozaciągał dały owszem niemcom pracę ale przy zbrojeniach. jedynym celem, jedynym przeznaczeniem tych inwestycji była wojna. firmy które powstawały nie produkowały zabawek tylko czołgi i samoloty. "Więc czemu miałby się przejmować koniecznością spłaty długów tej hipotetycznej francji?" a kto twierdzi że się przejmował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"co ma wspólnego zadłużenie z wojną ze wszystkimi?" jak to co ma wspólnego? skoro niemcy zaciągnęły gigantyczne długi których nie zamierzały spłacać a za te pieniądze budowały czołgi i samoloty to jasne że wojna była dla nich jedynym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekkk..
dlugi niemiec nie byly az tak gigantyczne i nie wzrastaly w porownaniu co ten kraj dokonak w ciagu paru lat , dlugi te moglyby byc splacone bardzo szuybko ...gdyby nie polityka adolfa , ktory mial gdzies splacanie , majac na mysli jedynie ekspansje oraz podboj calego swiata 'Znacząca planie rozwoju Niemiec była intensyfikacja programu budowy dróg i mostów z roku 1929 oraz rozwój przemysłu motoryzacyjnego. Organizatorem i menedżerem budowy autostrad został Fritz Todt. Do pełnego zatrudnienia w Niemczech przyczynił się, zarówno program budowy autostrad (w odniesieniu do grupy robotników niewykwalifikowanych), jak i wzrost zatrudnienia w branżach zbrojeniowych, przede wszystkim w przemyśle stoczniowym i lotniczym. Również znaczący był wzrost liczebności sił zbrojnych ze 100 tysięcy do około 1 miliona w roku 1939. Od 1935 młodociani byli wcielani do Służby Pracy Reichsarbeitsdienst (RAD). Ostatecznie do roku 1939 osiągnięto w wybranych zagadnieniach następujące wskaźniki: bezrobocie w roku 1938 spadło poniżej 1 miliona zarejestrowanych, budowa autostrad - zatrudnienie wzrosło 25 razy, produkcja pojazdów mechanicznych - wzrost zatrudnienia prawie 6-krotny, przemysł lotniczy, - wzrost zatrudnienia 41 razy, flota morska nakłady wzrosły 12 razy. Zwalczanie bezrobocia przebiegało jednocześnie z likwidacją niezależnych związków zawodowych. Dnia 2 maja 1933 zajęto budynki związkowe, majątek został skonfiskowany, a przywódcy związkowi uwięzieni .'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"dlugi te moglyby byc splacone bardzo szuybko " a na jakiej podstawie tak twierdzisz? ma to jakieś podstawy czy tylko rojenia twojego chorego umysłu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"To właśnie zbrojenia pochłonęły największą część siły roboczej a przede wszystkim surowców. Wzrost produkcji przemysłowej w Niemczech był duży, lecz w bardzo małym stopniu dotyczył on artykułów konsumpcyjnych. Ograniczano przydział surowców dla tych gałęzi produkcji a nawet stosowano zakaz inwestycji." http://www.trzeciarzesza.info/polityka-gospodarcza-przed-wojn%C4%85-r118.htm w jaki niby sposób niemcy miały spłacić zaciągnięte długi? jedynym możliwym sposobem był "eksport czołgów i samolotów" i to właśnie zastosowali. najpierw do polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekkk..
podaje przyklad niemiec , jako klasyczny przyklad interwencjonizmu , gdy mimo dlugow , udalo sie w ciagu paru lat rozbudowac wszystko , bez jakiegos wielkiego wzrostu tych dlugow wiekszosc bezrobotnych pracowala jednak w budownictwie i rozwoju infrastruktury oczywiscie , bylo inne wyjscie - eksport broni , technologii , stopniowe i pokojowe opanowanie swiata w ten sposob , co nie bylo raczej zamierzeniem szalonego adolfa ...wspolczesne chiny tak postepuja, prowadzac do bankructw mniej konkurencyjnych przeciwnikow - im nie potrzeba wojny , jako wojny - nauczyli sie czegos niemcy nie musialy splacac dlugow wojnami , wystarczylo nieco cierpliwosci ...ale nie przy tym wodzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"podaje przyklad niemiec , jako klasyczny przyklad interwencjonizmu , gdy mimo dlugow , udalo sie w ciagu paru lat rozbudowac wszystko" zawsze się da "rozbudować". to nie jest żadnym problemem. problemem jest spłata długów. niemcy je spłacały aż do obecnych czasów więc nie opowiadaj mi pierdół że "mogły spłacić bez problemu" bo się ośmieszasz pajacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×