Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lemingi pierdolone z was

Dzień po wyborach a Tusk już przyznał się, że was okłamał!!!

Polecane posty

Gość na świecie powinno się
przywrócić wymienialność waluty na złoto , czyli parytet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce ci sie
ale referaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadluzona i ja ratuje
tusk bierze na marszalka kopacz bo ta ma dlugi i musi splacic . to dopiero zalsona argumentacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk..
jeden dłuższy referat , osobiście wyjaśniajacy zjawisko 'uwłaszczenia nomenklatury ' traktowane , jako 'liberalizację póżnej komuny ' reszta ... to nieco komentowane wklejenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Państwo nie 'skradło ' złota obywateli ( wiadomo kogo zreszta ) , tylko odkupiło" jasne że "odkupiło". a gdy ktoś nie miał ochoty sprzedać to czekało go 10 lat więzienia :D takie to było "kupno" baranie. no ale komunistyczne ścierwa zawsze uważały że mogą okradać kogo tylko chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a "cena" była tak "rynkowa" że 1 maja 1933 roku za złoto rząd płacił niecałe 21 dolarów a 1 stycznia 1934 podniósł cene złota do 35 dolarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk..
z tego co wiem , skupowano złoto przez parę lat gromadzac je w Forcie Knox, a ustalenie uncji na pozomie 35USD za uncje , odbyło się w 1936 r. sprawdzę znowu jakieś obelgi typu ...baranie w żywe oczy po jakich takich odzywkach , dostałbyś w ryło , i może nauczyłbyś się elementarnej kutury , nie tej medialno - inyternetowo -- telewizyjnej , tylko normalnej raczej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"w żywe oczy po jakich takich odzywkach , dostałbyś w ryło" chciałbym cię zobaczyć w akcji pedale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"w żywe oczy po jakich takich odzywkach , dostałbyś w ryło , i może nauczyłbyś się elementarnej kutury" Pff, dostałby w ryło, a dalej by był takim prostakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może wyjaśnie o co mi chodzi. ktoś kto twierdzi że rabunek złota za pomocą groźby 10 lat więzienia i 10 tys (to odpowiednik ponad 150 tys usd obecnie) usd kary jest "kupnem" jest dla mnie śmieciem i nie mam z nim o czym dyskutować. i usprawiedliwienia komuchów że jesteśmy okradani "dla naszego dobra" mnie nie interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk..
moje poglądy sa raczej konsetwatywno - liberalne tzn. mozliwie jak najbardziej liberalna gospodarka oraz dość mocne państwo zapewniające mimimum świadczeń socjalnych oraz majace możliwość obrony obywateli przed spekulacja międzynarodowych gangów i karteli , które może odgrywać rolę interwanta w wyjatkowych sytuacjach kryzysowych , nie aż tak dbajac o majatek tych krórzy sią dorobili na tym . Długi państwa powinny być minimalne , socjal umiarkowany , a podatki takie , aby rozwijały głównie działalność gospodarczą , a nie nie wypasionych ludzi na stanowiskach , żyjacych z wysokich apanaży na wysokich stołkach , albo z wystrajowanych b niewiadomo jakichb gaży . Nie wszystko musi być prywatne , a państwo nie może być też tylko biernym strażnikiem szalejacego kapitału płacącego podatki np. na Kajmanach . Interwencjonizm jest dopuszczalny w sytuacjach kryzysu , lub wykrycia przyczyn słabnięcia państwa . Polska taka nie jest od dawna , a miała szansąę .. Czechy jej nie zmarnowały , przekształcajac się stopniowo z zupełnie socjalistycznego państwa , w kraj bez bezrobocia , wielkich długów , niezadowolenia społecznego , w kraj neoliberalny , taki , jakim powinna być teraz Polska . Przesloczyli nas parenaście dobrych lat praktycznie we wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo właściwie dlaczego ukradziono obywatelom złoto? było tego w sumie niewiele bo ci co mięli go dużo zdeponowali je w bankach za granicą. ale ten przepis miał jeden cel - pozbawić obywateli możliwości obrony przed rządem. mówił o tym alan greenspan zanim jeszcze został szefem rezerwy federalnej: " W roku 1967 w rozdziale Gold and economic freedom książki Ayn Rand Capitalism: the Unknown Ideal Greenspan mądrze i niezwykle trafnie wyjaśniał kluczowy link między złotem a wolnością jednostki: Polityka finansowa państwa opiekuńczego wymaga aby właściciele mienia nie mieli żadnej możliwości obrony. To jest brudny sekret tyrad polityków państwa opiekuńczego przeciwko złotu. Deficit spending jest po prostu metodą konfiskaty mienia. Złoto stoi na drodze tego podstępnego procesu. Stoi na straży prawa własności. Gdy ktoś to pojmie, z łatwością zrozumie antagonizm polityków do standardu złota." http://dwagrosze.com/2011/02/nawrocenie-alana-greenspana.html dokładnie o to chodziło. nie o to żeby zabrać ludziom złoto tylko żeby zakazać im posługiwania się nim. żeby oszczędności musieli przechowywać w dolarach. wtedy rząd mogąc drukować dolary może kraść te oszczędności. gdyby oszczędności były przechowywane w złocie nie mógłby tego robić bo nie da się "dodrukować złota". a to że były by gromadzone w złocie wynika z prawa kopernika-greshama że pieniądz gorszy ("psuty" przez rząd USD) wypiera z obiegu pieniądz lepszy (złoto) który jest gromadzony w formie oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk..
ooo jeszcze ..pedał doszedł :D pedały nie siedzą na damskim forum , to chyba oczywiste :D:D:D chyba , że ktoś inaczej myśli , ale to już nie moja sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"mozliwie jak najbardziej liberalna gospodarka oraz dość mocne państwo zapewniające mimimum świadczeń socjalnych" czyli "socjalizm tak, wypaczenia nie" po raz tysięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i za każdym razem idioci się dziwią "dlaczego to nie działa", "znowu zostaliśmy oszukani". żenujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk..
'Liberalizm konserwatywny jest obecnie bardzo szeroko rozpowszechniony w krajach europejskich, gdzie dużą rolę w życiu społecznym odgrywają zasady wiary, nie pozwalające na prowadzenie radykalnej polityki liberalnej. Według liberałów konserwatywnych tzw. „kolibrów jedynie połączenie liberalizmu gospodarczego z konserwatyzmem społecznym jest właściwym sposobem na prawidłowe funkcjonowanie państwa.' tak mniej więcej to wyglada , co uważam i nie ma rutaj miejsca bana żadne socjalizmy , czy tez jakieś podobne sprawy ale taczej nie znasz sie za bardzo różnymi odmianami , niby tych samych rzeczy poglady JKM szanuję , choć wydają mi się przestarzałe i nieadekwatne o dzisiejszego świata , rzadzonego przez korporacje i masonerię , , mających kapitał i mogących z każdym krajem praktycznie , zrobić co zechcą . Liberalizm JKM , oddaje władze praktycznie , w obecnej sytuacji ...w ich ręce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ty oddajesz władzę w ich ręce pozwalając im okradać obywateli. teraz widać to najlepiej. wielkie banki i finansowe korporacje czerpią bez żadnych skrupułów miliardy z kieszeni podatników. dokładnie tak samo wyglądał "new deal" - okradziono ciężko pracujących obywateli żeby naładować kieszenie uprzywilejowanych. no ale jakie pojęcie może mieć o ekonomii człowiek który pisze takie brednie: "W czasach kryzysu szalała inflacja." inflacja to nie "katrina" żeby szalała sama z siebie. jedynym źródłem inflacji jest emisja pieniądza. rząd w ten sposób okrada obywateli z ich oszczędności. niestety dla rządy, gdy obywatele przechowują oszczędności w złocie to nie może ich ukraść. może ukraść tylko to co jest w bieżącym obiegu. natomiast oszczędności nie tracą na wartości. wtedy na niewiele sobie może pozwolić. dlatego robi wszystko zeby zmusić obywatelido przechowywania oszczędności w dolarach. wtedy może ukraść znacznie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo czym się różnią wydatki rządu od wydatków obywateli? ano tym że jak obywatel nie ma pieniędzy to nie może wydawać. a rząd je może sobie po prostu wydrukować. i w ten sposób bierze forsę z powietrza. i za tą "wyczarowaną" forse kupuje sobie co chce. tyle że taka dodatkowa forsa bez pokrycia powoduje inflację. jeżeli ta dodatkowa ilość dolarów trafi do obiegu to inflacja postępuje błyskawicznie i rząd niewiele dóbr za te lewa dolary może kupić. ale gdy oszczędności są również w dolarach to te oszczędności podlegają inflacji i tracą na wartości. i nagle okazuje się że 100 tys za które można było kupić dom już jest warte mniej niż dom. a co się stało z resztą? ano resztę "zjadł" rząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk..
' to ty oddajesz władzę w ich ręce pozwalając im okradać obywateli.' nikt nie okradł wtedy 'obywateli ' - zmuszono do oddania złota po cenie obowiazującej a kto miał to złoto ? - ci , którzy windowali giełdę , krzycząc kupujcie bo Ameryke na wszystko stać - sami wycofując pieniadze z przewartościowanych akcji , wiuedząc co się dzieje ( zmowa koleżków zawsze tej samej nacji) wiedzacych , że się to wszystko załamie ...milony bezrobotnych , tysiace samobójstw z powodu braku pracy , poniżenie dziesiątek milionów żebrzących o jakiąkolwiek prace , choćby czyścicieli butów tym którzy zarobili . ..okradli oczywiście , naszych ziomali też okradli polacy , gdy wybuchła wojna ... holokaust itd. , a oni teraz żadają biedni , zawsze okradani ...tzw. obywatele ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"zmuszono do oddania złota" a co to wg twojego komuszego światopoglądu jest kradzież skoro "zmuszenie do oddania" swojej własności nią nie jest? to jest właśnie klasyczny komuch - jak on zabiera to nie kradzież. ale oczywiście jak ktoś nie chce oddać (np unika komunistycznych, paskarskich podatków) to "złodziej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"- ci , którzy windowali giełdę , krzycząc kupujcie bo Ameryke na wszystko stać - sami wycofując pieniadze z przewartościowanych akcji , wiuedząc co się dzieje ( zmowa koleżków zawsze tej samej nacji) wiedzacych , że się to wszystko załamie" nie bądź śmieszny. to są właśnie najwięksi beneficjenci tego złodziejskiego systemu. i oni na państwowym rozboju tylko zyskują. wszystkie te "goldman sachsy" i inne dostają nie miliony ale setki miliardów dolarów które rząd wyciąga z kieszeni podatników i które "statystyczni amerykanie" będą musieli spłacać. a wszystko przy udziale taki "pożytecznych idiotów" jak ty którym się wydaje że okradanie ludzi to sposób na sprawiedliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk..
nazywanie mnie komuchem jest zwykłym idiotyzmem , zresztą wyraziłem wsześniej swoje poglady w sytuacjach kryzysu nie do opanowania przez zwykłe rynkowe metody, czy wojny , zagrożenia rozpadu państwa ( zresztą taka była cena rynkowa złota wtedy ), podejmuje sie zazwyczaj nadzwyczajne środki np. o zaciemieniu w czasie nalotów było to najrozsądniejsze wyjście( kryzys nie trwał rok , tylko już prawie cztery - spadek produkcji - ponad 40% ) Kongres to ustalił a Roosevatt podpisał , przyjął i zatwierdził - demokratycznie i po dyskusji w tym najbardziej liberalnym państwie chyba wtedy na świecie , nie był to dekret prezydenta , tylko dyrektywa prezydencka , do przyjecia i zatwierdzenia , można było to odrzucić . Gospodarka ruszyła , a biedni 'okradzeni ' i wzbogaceni na spekulacji i sztucznej nadprodukcji ...płakali , że ich okradli , sami okradajac wcześniej miliony obywateli , oszukując , korzystajac z własnych mediów , nadmuchując balon spekulacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ależ komunistyczne wykręty mnie nie interesują, po co ty mnie nimi raczysz? to że komuchy mają zawsze milion wytłumaczeń dlaczego nas okradają to ja wiem i bez ciebie. tylko że to niczego nie zmienia. ty jak każdy komuch wyszukujesz sobie "wroga" i przypisując mu wszelkie możliwe "zbrodnie" dajesz sobie prawo do przywłaszczania mienia obywateli. niczym się nie różnisz od tych którzy w ZSRR walczyli z "kułakami". i demokracja nie ma tu nic do rzeczy. to że ktoś został demokratycznie wybrany nie oznacza że każda jego niegodziwość jest usprawiedliwiona. taka "demokracja" (i taka jak teraz ją mamy w polsce) to nie demokracja tylko tyrania większości. większość wybiera sobie przedstawicieli którzy w jej imieniu rabują. już to kiedyś tu pisałem jakiemuś komuchowi ale powtórzę. skoro system polityczny łamie wszelkie podstawowe prawa obywateli (np wolność czy prawo własności) to nie czyni z niego demokracji i praworządnego państwa fakt, ze raz na kilka lat ci obywatele mogą sobie wrzucić do urny kartkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk..
równie dobrze mogę ci zarzucić , że jesteś żydem , który cierpi z powodu jakiegoś "okradzenia " swojego narodu w USA przez Roosevatla i Kongres , który się temu nie przeciwstawiał idąc dalej , podejrzewam , że część tego złota , którego nie chciano odsprzedać trafiła do Niemiec ...do adolfa , licząc na rozwój oraz szybki zwrot z naddatkiem ;) nic dziwnego w takiej sytuacji , że na listach sponsorów adolfa pojawiły się w tym czasie nazwiska znanych żydowskich inwestorów i bankowców ( Rockefeller ...itd. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Korwin zawszec działał blisko
żłobu 'Janusz Korwin-Mikke - Ozjasz Goldberg (mason, członek Stronnictwa Demokratycznego w latach 1962-82. Stronnictwo Demokratyczne partia sojusznicza PPR a potem PZPR'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz mi nawet zarzucić że jestem kosmitą ale to nie zmienia faktu ze masz typowy dla komucha pociąg do cudzej kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekkk..
przestępstwa spekulacji , grania , naciągania , robienia ludzi w balona obietnicami 'złotych gór' , powodujace stratę kasy milionów obywateli , powinny być karane szubienicą , a nie ustawową odsprzedażą uzyskanego w ten sposób złota po rynkowej cenie ..i tu się zgadzam z JKM - takie złodziejstwa powinny być tak karane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może i korwin jest żyd, nie wiem nic o tym. ale dla mnie jest to nie istotne. jeżeli chce sprawiedliwego państwa to niech sobie będzie i żyd. natomiast usprawiedliwianie własnej niegodziwości jakimiś wynajdowanymi wrogami to zakłamanie i hipokryzja. dzisiejszy news: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-usa-mimo-kryzysu-zdobywaja-miliony-na-kampanie-wyborcza,nId,366103 "To będzie rekordowa kampania wyborcza w Ameryce. Barack Obama zebrał już 150 milionów dolarów, mimo że do wyścigu o ponowną prezydenturę stanie w przyszłym roku. Wśród darczyńców są wielkie banki i korporacje. I to wszystko w kraju, w którym od ponad miesiąca ludzie masowo protestują z powodu kryzysu finansowego. O ból głowy przyprawia to okupujących Wall Street, którzy o takich pieniądzach na koncie mogą jedynie pomarzyć. Amerykanie nie są już reprezentowani przez swoich przedstawicieli. Przeciętny Amerykanin nie ma milionów dolarów, które mógłby dać swoim przedstawicielom żeby ci zechcieli go posłuchać - mówi jeden z nich korespondentowi RMF FM Pawłowi Żuchowskiemu." chcesz powiedzieć że ten facet z ulicy który płaci za manipulacje rządu przy pieniądzy będące bezpośrednim skutkiem konfiskaty złota sprzed 80 lat to żyd bo "cierpi z powodu okradzenia swojego narodu"? jest dokładnie odwrotnie niż ty mówisz, to ci co przekazali obamie na kampanie setki milionów dolarów są beneficjentami tego systemu który tak popierasz. bo wcześniej w ramach "walki z kryzysem" którą tak lubisz dostali od niego setki miliardów. systemu w którym rząd ma możliwość wyczyszczenia kont obywateli tak że nawet tego nie spostrzegą. a amerykanom zostaną z tego długi do spłacaenia. takie są zawsze skutki "deficit spending".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"przestępstwa spekulacji , grania , naciągania , robienia ludzi w balona obietnicami 'złotych gór' , powodujace stratę kasy milionów obywateli , powinny być karane szubienicą , a nie ustawową odsprzedażą uzyskanego w ten sposób złota po rynkowej cenie ..i tu się zgadzam z JKM - takie złodziejstwa powinny być tak karane " volenti non fit injuria. bezczelnie łżesz komuchu. CHCĄCEMU NIE DZIEJE SIĘ KRZYWDA to jest podstawowa zasada liberalizmu. ty zakłamana kanalio mienisz się tu liberałem a jesteś zwykłym komuchem. nie wiem zupełnie na jakiej podstawie uważasz się za liberała skoro nie uznajesz tej podstawowej zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nie łżyj zakłamana świnio. oskarżanie korwina mikke że nie szanuje zasady "chcącemu nie dzieje się krzywda", prawa ludzi do postępowania zgodnie z własną wolą, to bezczelne łgarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×