Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

Hej kobietki MAlo sie odzywam ale ostatnio nie mam na nic checi. Od przedwczoraj wszystko mi smierdzi. Dzis Caly dzien poleguje w lozku mam lenia ale przemoglam sie i zrobilam obiad mezowi. Sama co chwile glodna jestem, w nocy wstalam i skrecalo mnie z glodu poszlam do lodowki wzielam parowke sprobowalam i odlozylam bo mnie cofalo. Napilam sie wody i poszlam spac. Poza tym mialam jakies koszmary balam sie zasnac a potem mi sie juz glupoty snily. Acha i wieczorami mecza mnie wzdecia i od czasu do czasu glowa boli. Caly czas czuje zamulony zoladek to nie sa chyba mdlosci, raczej uczucie jak na kacu :P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katiaa85...nie chcę Cię "pocieszac" , ale ten stan może troszkę potrwac...oby jak najkrócej Niezapominajka...od soboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezapominajka, lekarz może się pomylić (tzn. USG) o kilka dni - tydzień w wyznaczeniu daty porodu, ale nie kilka tygodni, to raczej niemożliwe. Jeśli Cię to pocieszy to ja też miałam ogromny brzuch (nawet kiedyś pani w warzywniaku zapytała czy bliźniaki będą ;) ), także nie martw się. Ja jestem niska, więc miałam wrażenie, zebyłam szersza niż wyższa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riolek, jedna torbielka (z tego cyklu) nie da żadnych objawów. Ja poszlam do gina w styczniu i naliczył mi na lewym jajniku 20 parę sztuk a na prawym kilka _nie pamietam dokladnie ile sztuk bylo. I nigdy nie miałam żadnych objawów czy bóli a już na pewno nie plamień. Nic poza cyklami od 60 do 120 dni nawet. Samopoczucie rewelacyjne. Szanse są zawsze. Ale ja bym sie teges codziennie wtedy ale to tylko moje zdanie. Każda celowała inaczej :) Nic sie stanie z tym że wzięłaś lutke 2 dni pozniej!! Tylko mnie dziwi to Twoje plamienie. Ono się pojawilo w trakcie brania lutki czy przed nią?? A będziesz miala usg by potwierdzic owu? Dobrze by bylo. No i teraz luzik i czekamy na termin @. Sorki jesli powtarzam pytania a Ty już pisałas o tym ale ostatnio zakręcona chodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezapominajka, lekarz na pewno się nie pomylił. Tak myślę. czasami dzidzia sama się śpieszy na świat. Ostatnio moja znajoma urodziła synka miesiąc przed terminem. Porod naturalny, dziecko zdrowe i w ogole ok. Także różnie bywa. Ale 2 miesiące to chyba za wczesnie.. Coc moja kumpela tez pod koniec się dowiedział że rodzić będzie wczesniej bo widocznie miesiączke miała bedąc już w ciązy. A badanie czy tam usg (nie znam sie) nie pokazalo że idzie u Ciebie na poród??? A masz skurcze może? Może to o to chodzi: ,,Skurcze Braxtona-Hicksa Napięcie i stwardnienie macicy, jakie często ma miejsce po 20. tygodniu ciąży, przyszłe mamy odczuwają jako rytmiczne, bezbolesne, choć raczej nieprzyjemne skurcze, tzw. skurcze Braxtona-Hicksa. Napięcie może trwać nawet dwie minuty, choć zazwyczaj czas jednego skurczu nie przekracza 30 sekund. Im bliżej porodu, tym skurcze stają się bardziej odczuwalne, częstsze i trudno je odróżnić od skurczów porodowych. Jeśli oprócz rytmicznych, coraz częstszych skurczów czujesz ból brzucha lub w okolicy krzyża, to najprawdopodobniej rozpoczął się poród.'' A tak poza tym to boli Cię czy czujesz tylko ze brzuch ciąży?? Sorki ale albo nie doczytałam albo pominęłaś przyczyne niepokoju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężko to jedna sprawa i pewnie tak wszystkie mają,ale tu chodzi o to,że mnie brzuch boli po bokach mam uczucie jakby ciągnęło mi wszystko w dół .Są przerwy,że jest okej ale jak przyjdzie moment,że zaczyna ciągnąć w dół to czuję jakby mała zaraz miała wyjść na świat:(|:(:(:(:(:(A wierci się strasznie.Na ostatniej wizycie mi nic nie mówiła a ja CZUŁAM się ok:( Mama mówi,że nie mam się czym zamartwiać,ale to chyba nie jest normalne?!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba bede tylko na tym forum siedziec bo na innych co jestem dzieja sie smutne rzeczy i wole sie nie schizowac to forum jest szczesliwe wiec siedze teraz tylko tutaj :P A wczesniej bylam jeszcze na czerwcoweczkach. Do wizyty jeszcze tyle czasu ze zwariuje. Dobrze ze sa jakie objawy bo by dopiero sie schizowala. Wiecie co mam ochote na spagetti lub na Maca :P Niezapominajka oby Marysienka az tak sie nie spieszyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezapominajka, nie wiem co Ci doradzić bo jestem zielona i jeszcze nie doszłam do tego etapu ;) Ale skoro bylo ok to widocznie tak być musi. Kiedy masz kolejną wizytę? Mam nadzieję że wkrotce. A może to tak musi być że im bliżej porodu tym ,,gorzej''. Dzidzia wazy, wody plodowe też. O kurczątko, nie mam pojęcia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katiaa85, a pewnie że tu siedz. Gdzie chcialaś nawiac?! Ja jestem na forum kwietniowek ale tam rzadko ktoś cos pisze. Niesmiałe te dziewczyny czy co? Jest nas tam malutko (kwietniówek) a najlepsze jest to że ja mam termin na szarym końcu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co moj maz powiedzial jak zaczelam mu mowic na co mam ochote do jedzenia? mowil dlaczego nie moge miec normalnych zachcianek na ogorki czy dzem lub sledzia tylko wymyslam jakies macdonaldy lub schaby :P Yyyy to powiedzialam ze chce smazone ziemniaki z moimi ogorkami po meksykansku lecz skonczylo sie tym ze musialam sie zadowolic na kolacje chlebem z cebula... Masakra ktora tak miala z was? Dobrze ze kawa i cola mnie nie kreca juz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też sie czasem wydaje że zaraz urodzę, np jak jade autem po dziurach:) Niezapominajka a tak poważnie to wiele kobiet skarży się na podobne dolegliwości w trzecim trymestrze. Mnie wiele rzeczy już teraz jest cięzko zrobić. Mój brzuch jest tak twardy że nie mogę się schylić, nie założe rajstop, butów na stojąco, pediciur ostatnio robiłam latem... Moja siostra przy drugim dziecku miała różnice miesiącaWedług @ dziecko miało się urodzić 31 sierpnia według usg 27 lipca Urodziła 3 sierpnia w ksiązecze wpisali że dziecko urodziło się w 37 tyg- ale młody dostał 10pkt i ważył 3.900 (wiem bo ostatnio wszystko analizowałyśmy) więc tak naprawde natura wie co robi. Synek chyba zostanie Adrianem, Michał brzmi ładnie, ale mój brat ma córeczkę Michasie i tak nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to wróciłam z USG :) rosną mi 4 pęcherzyki - 2 w prawym i 2 w lewym jajniku :) te w prawym mają po 14mm, a w lewym po 13mm. I ze względu na to, że te w lewym jajniku są mniejsze od tych w prawym, dostałam zastrzyk, żeby wszystkie 4 rosły równomiernie, bo zależy nam na tym, żeby to te z lewego jajnika urosły i pękły :) następne USG w czwartek i wtedy dowiem się kiedy dostanę coś na pęknięcie tych pęcherzyków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARACZKI: ********************************************************* ************************** NICK................WIEK..........SKĄD..... .CYKL STARAŃ.....TERMIN @ ********************************************************* ************************** Anirak..................32.........pomorskie.........38.. .. ......... HANKA81...............30........ŚLĄSKIE.............49? .. .........21.11. netta2..................27.......mazowieckie.......29.... . .......27.10 justysia88.............23........lubelskie............13. .. .........10.11 ??? zaczynam od nowa...31........zach-pom..........14.............18.11 CIĘŻARÓWKI: ********************************************************* ************************* NICK................WIEK.......SKĄD..............PŁEĆ. .. ....TER.PORODU ********************************************************* ************************* Asia1983.............28......zach-pom............ Dz ........ 12.12.2011 Niezapominajka....23.......wielkopolskie...... .Dz........ .18.12.2011 Monia__aa...........24......wielkopolska.........CH...... ...28.01.2012 Lovekrove ..........29......warm-maz........... CH..........02.02.2012 Wanda23............24.......wielkopolskie........CH...... ...17.02.2012 Aguśka1.............26.......podlaskie........... .......03.03.2012 Mala_Gosienka.....25......zach-pom.......... .......30.03.2012 KALA85..............26.......pomorskie......... .......08.04.2012 Zora85..............26........kuj-pom........... .......19.04.2012 Beti2905............31......mazowieckie...... . .......03.05.2012 Agusiiiii28..........28......mazowieckie....... ........... 06.2012 MAMUSIE: ********************************************************* ***************************** NICK...........WIEK........SKĄD...........DATA PORODU....IMIĘ DZIECKA ********************************************************* ***************************** krakowianka..29......małopolskie....... ..18.06.2011 (córka) Vilia.............27.........łódzkie........... 17.08.2011 Bartuś justynp.........32.....świetokrzyskie......ok 21. 08.2011 (syn)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justysia trzymam kciuki, żeby się wszystko udało. U mnie plamienia dalej i chyba @ zbliża się wielkimi krokami bo zaczyna być coraz bardziej czerwono :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justysia !!! No to będziesz przy starankach miała w nas dość dużą publikę !!!! Będę trzymała kciukasy !!!! Netta - trzymaj się !!! Te plamienia chyba trochę krócej s=niż w ostatnim cyklu - może coś zaczyna pozytywnego się dziać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, no justysia - ładna hodowla ;) A może te mniejsze dogonią wieksze i będą czworaczki. Ale by były jaja :P Normalnie bym padła ;) katiaa, ja mialam z początku ochote na gruszki i to bardzo! Potem gruszki, jabłka i winogrona. Nastepnie mięso, potem frytki, kebab i pizza. Teraz bardzo mi smakuja ogorki kiszone i napoje gazowane ale nie pije ich za często by nie pogłębić wzdęć. Mialam tez moment że nie mogłam patrzec na wedliny i mięsa ale nie z powodu mdlości tylko po prostu nie miałam na nie ochoty, tak jakbym ich nie lubiła. Ogólnie to smak mi się w ciązy poprawil i wszystko na co mialam ochote bylo/jest tak pyszne że szok. Az mrucze podczas jedzenia!! :) Wanda, Adrian brzmi niezle :) Pisalas też o Aleksandrze - tez ladnie. I pamietaj że to Ty i Mąż macie wybrac imie dla dziecka a nie teściowa czy ktoś inny. To wasze dziecko i wasza sprawa :) Przypomniał mi sie serial na TVNie, glówna bohaterka na pytanie jak ma na imie jej syn odp: Gniewek. Tylko nie wiem czy tak powaznie czy na złośc innym to wymyslila (nie oglądam tego serialu ale rozbawiło mnie to niesamowicie :D ). Mój teść mówi o wnuku Kubuś, choc płeć jest nie znana ale dla św spokoju nie zwracam na to uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) :) :) z polecenia gina dzisiaj mamy się zabawić, a potem post aż do podania zastrzyku na pęknięcie pęcherzyków, żeby nasienie było gęstsze jak to on ujął... Nie bardzo go z tym zrozumiałam :P Zorka, czworaczków to na pewno nie będzie, jak już to mogłyby być bliźniaki, bo prawy jajowód mam niedrożny, więc nie ma możliwości na zapłodnienie tych jajeczek z prawego jajnika... :( Cieszę się, że jest 2 pęcherzyki w lewym jajniku i mam nadzieję że oba pękną ;) jakby były bliźniaki, byłoby super, bo zawsze o nich marzyłam :D chociaż na pewno byłoby trochę strachu, że sobie z nimi nie poradzę :P ale na razie nie ma co gdybać na ten temat :) zobaczymy czy oba pęcherzyki z lewego jajnika pękną :) a po tym dzisiejszym zastrzyku moje jajniki ucichły. Chyba się przestraszyły :P albo mobilizują siły do rośnięcia pęcherzyków :) oby :P a za ten zastrzyk dzisiaj zapłaciłam aż 150zł... :( plus 70zł USG... Portfel się trochę lżejszy zrobił... :( a to jeszcze nie koniec wydatków na ten miesiąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezapominajka, mam nadzieję, że dziś lepiej się czujesz. mnie dopadło w sobotę i wczoraj, ale centralnie po środku w samym dole, ból jak mega zakwas, trzyma 10-15 minut i puszcza i pojawia sie za jakis czas znowu...powiedzialam,ze dam radę do wizyty (dzis) i poki co sie trzymam tego planu. spróbuj poleżeć lub jesli lezysz -pochodzic po mieszkaniu. wez nospe (pisalam Ci o tym) w kazdym razie badanie usg ,zeby zobaczyc stan szyjki lub ktg, zeby wykryc skurcze, ktorych nie czujesz , byłoby mile widziane, aby ewentualnie wyciszyc to do co najmniej 36/37 tyg. ciężkość brzusia ciężkością, ugniatanie pecherza głowką też swoją drogą, ale ból , który powoduje mrowienie nóg (?), dreszcze (?) , odczucie podobne do uderzenia w brzuch (?) nie jest taki dobry wozek juz złożyliscie? :) Katiaaa...faza ziemniaczana ? ja na poczatku mialam fazy na jedzenie :) przez tydzien mlode ziemniaczki z koperkiem i mizerka :) a potem tydzien nalesnikowy lub bananowy, bo nic przez gardło innego mi nie przechodziło, albo szybciej wracało niz wchodziło ;) trzeba było zrobic te ziemniaki-moze domaga sie organizm potasu...wiadomo, w smazonych jest go nieduzo...ale w sumie idzie zima i porozmawiaj o witaminach z ginem, co 2-3- dni 1 tab Wanda, jesli trudno jest Ci sie schylac to, to sie nie schylaj...po co? jestes w ciazy, masz dbac o siebie i Wasz kommfort. "proszę podnies to, bo mi sięzko jest zgiąć się w pól lub tym bardziej kucnąć po to".... W myśłl zasady Elektrycznych Gitar "Przewróciło się niech leży cały luksus polega na tym, że nie muszę go podnosić będę się potykał czasem ,będę się czasem potykał ale nie muszę ! " stópki :) obcinam sama, ale pumeks i tarka....chyba juz nie ogarne tego..wczesniej robił za mnie to piasek na plazy, a teraz.... Justysia-trzymamy kciuki ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora słuchanie nikogo mnie nie intersuje M bardzo chciał Aleksandra, a teściowa go wyśmiała Gdyby Aleksander podobał mi się ciupinkę bardziej to bym jej zrobiła na złość I nie myślcie teraz, że jestem jakaś wredna To jest jedyna osoba z mojego otoczenia, której nie cierpię- z rguły obce mi są takie uczucia szczególnie teraz ALe ona zaszłam mi za skórę poruszaniem drażliwej strony-posiadania dziecka, a tego nie wybacze Bo wszystko inne z czasem pewnie tak Naprawde mam problem z wyborem Chciałabym żeby imie pasowało do dziecka, żeby zdrobnienie ładnie brzmiło i powiedzmy dwulatek nie miał problemu z zwymówieniem własnego imienia Moje imie do mnie nie przylgnęło:) Mojego M dziadek (jego dziadek) tak skutecznie nazwał Kubą, że od dzisiaj w domu rodzinnym wszyscy tak na niego mówią(więć Zra uważaj) A swoją drogą, gdyby nie miał na imie tak jak ma to napewno tak ochrciłabym synka Jestem w rozterce między Adrianem, a Michałem i Maciejem, dodam że najbardziej jestem za Adrianem, tylko mam problem ze zdrobnieniem Asiu stram się nie schylać ale wiele rzeczy człowiek robi mechanicznie Wczoraj starym zwyczajem ścigałam się z M do łazienki i wygrałam :) a M na mnie ty grubasie, dałem Ci wygrać, bo myślałem że juz nie potrafisz biegać... Kocham go, ale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :-) Ale się rozpisałyście :-) My z M byliśmy 4 dni nad morzem :-) Była super pogoda, tzn. świeciło słoneczko, spacerowaliśmy codziennie, ogólnie wyjazd udany. Nawet cztery godziny jazdy samochodem szybko zleciało. Przed wyjazdem byliśmy na usg prenatalnym ( 13tydz ) i lekarka do mnie, że można się już pokusić z określeniem płci!!! mówi, że prawdopodobnie chłopak, ale na 100% to jeszcze nie pewne. M się cieszy jak nie wiem co. Pokazuje znajomym filmik z usg, nim jeszcze zdążą się rozebrać z kurtek :-) I jeszcze twierdzi, że widzi siusiaka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda :))) - moja krew - Mikołaj bardzo nie podobało się Teściowej czego nie omieszkała wyrażać przy każdej rodzinnej okazji. Oczywiście bardzo podoba mi się to imię (nie nadaje go ze złości) - ale używam go jak najczęściej przy niej - wiem jestem wredna ale ona nie musi tego wszystkim powtarzać, że to imię jest obrzydliwe. Wrrrrrrrrrrr Adrian - piękne imię - gdyby nie 2-ch Adrianów w rodzinie poważnie bym się zastanowiła - zdrobnienie Aduś, Adrianek :))) - sweetaśnie :)). Beti :)))))) kolejny kumpel dla naszych małych facetów. Super pomału gratuluję :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda Adrian bardzo ładnie, mój brat tak nazwał synka, mówili do niego Aduś, Adek, Adrianek :-) Ja jeszcze się nie zdecydowałam na imię, mój M żartuje i mówi wszystkim, ze będzie Leonsio :-) ( zdrobnienie od Leona ). W ogóle stwierdził oglądając ze mną wózki, że mógłby już się urodzić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×