Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

..agusiiiii, jestem jestem tylko nie mam co pisać :P Mały mi dwie noce dał popalic. Tej nocy w koncu spał. Na okrągło stoi w łóżeczku :) Tylko mówic nie chce :( Mówi NIE (nadal nie wiem czy świadomie) i nauczył się kiwac główką na boki gdy czegos nie chce. Zabawnie to wyglada :D Jakby ktos go nie znal to by pomyslal że ma jakis atak :D Ostatnio dużo gada po swojemu używając litery ,,G''. Wychodzi mu: GY, GU, a nawet GIE. Niech juz zacznie mowić!! :( Raz mi sie wydawało ze powiedzial do mnie TATA ale pewnie mi sie przesłyszalo :) ..Dziewczyny, a mogłbyście napisac jak bylo u was z mówieniem?? Kiedy dzieciaczki zaczęły i jakie słowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguś uwierz mi że bardzo bym chciała mieć taka kumpele do spacerków z dzieckiem super by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć W pracy - spokojnie - robię swoje i sie nie czepiają. W domu Tesciowa małego dogląda więc mam spokój. Przychodzę to akurat ma drzemkę więc sobie coś na spokojnie zjem. Jak wstaje daje mu owoce i bawimy się do 20,30 a potem amu, kąpu i spać. Zorka - co do mówienia to u nas z tym - chyba - kiepsko - miki zaraz bedzie miał rok a nadal bohaterem odcinka jest literka rrrrrrrr. Poza tym wie kto to tata - bo jak pytam gdzie tata to sie do niego odwraca, wie kto to żaba - bo patrzy ma zabawkę, rozumie chodz, idz. Poza tym bez rewelacji - ale ja sobie tłumacze, że to chłopiec więc raczej później uczą sie mówić i chodzić od dziewczynek - z reguły oczywiście. Miki raczej sie do chodzenia nie kwapi - łazi przy meblach, wstaje oparty o ściane - ale nadal nie chodzi np trzymając się za jedną rękę czegoś. Jak go biorę za rączki to czasami trochę kroczy a potem wyrywa się do raczkowania. Więc czekamy nadal..... Bywajcie kochane ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa sorry nie wysyłało to wysłało 4 razy :P Zorka- bądź cierpliwa z mówieniem, a wcześniej jak gaworzył to co udało mu się niechcący powiedzieć? mój od początku płakał i mówił nieeeee, nieee, potem mama, mame, teraz tak woła jak jest śpiący lub chce jeść, lub jak tata go smaruje na spacer kremem a to zdarza się tylko w niedziele czasami, tata gada jak chce się bawić i widzi mojego, poza tym baba , i z gugania, ostatnio mówi ko, ko śmiesznie było ja mówie kocham Cię kocham a on się śmieje i mówi ko ..ko ... także wiecie... :)... różne połaczenia głosek stosuje :) śmieszne to jest bo to tak wygląda jakby wiedział już do kogo mówi i mu się udawało, zobaczymy potem jak będzie :) A pamietaj zorka jak dziecko się zaczyna rozwijać motorycznie to rozwój mowy jest stopowany, nie da się wszystkiego na raz :) Buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Love- jak już chodzi przy meblach to zaraz zacznie Ci chodzić sam :) bardzo za nim tęsknisz jak jesteś w pracy? Dzieci i dwuletnie zwykle mówią kilka słów bo rozwijają się w innych aspektach, no ale to prawda statystycznie dziewczynki szybciej mówią, czasem jest tak że dziewczynki prowadzą rozmowy całymi zdaniami a chłopiec w tym wieku zna ok 10 ale się po jakimś czasie wyrównuje znajomość i umiejętność wymowy, cho wiadomo, że dziewczyny wolą dłużej rozmawiać i więcej :P Nika- gdzie mieszkasz? Przeprowadź się obok mnie !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusiiiii, niezbyt kojarze co mu sie udalo fuksem powiedziec. Chyba baba (ale tylko raz), tha tha (tak jakby tata z przymuszonym pokasływaniem). Wołajac tate woła też na niego,, E!''. Ogólnie cos tam gada po swojemu ale zadnego ze słów to nie przypomina. Mały ma takie etapy ze powtarza ciag sobie znanych liter, np. kiedys kombinował z ,,ha'' a teraz z ,,G''.Od 4 m.ż. powtarza ,,alle alle'' - to jedyne co mu sie nie zmienia i lubi to cokolwiek to znaczy. Najcześciej mój synek piszczy, krzyczy, grucha jak gołąbek i wydaje takie dzwięki jakby gardlo płukał ..Przewaznie gdy zbliza sie pora powrotu meza z pracy to stoimy z malym w przedpokoju i czekamy az sie drzwi otworza. Zawsze wtedy mowie: ,,Gdzie jest tata? Idzie tata''. I maly sie cieszy. A dzis lezymy sobie we troje w lózku i pytam małego: gdzie jest tata? A on za każdym razem spogladal na drzwi :D :D Widocznie kojarzy te pytania z tym ze ktos przyjdzie :D Gdy mąż spytal go gdzie jest mama to spojrzal na mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguś mieszkam 100 km od Krakowa na południe :P Byliśmy dziś na szczepieniu achh trzy kłucia ale Adaś był dzielny po pierwszym nie zapłakał a po dwóch nie było tak źle. Szczepiłyście swoje dzieci na NFZ czy kupowałyście szczepionki skojażone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka34565
Ja się staram od pół roku. Podczas tego cyklu kupiłam sobie żel conceive plus, podobno wspomaga zapłodnienie :) Życzcie powodzenia, bardzo chciałabym zostać mamą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Mamy drugi ząbek:) ale nadal jest marudna.....M dzis odebrał wyniki posiewu kału małej, nic nie wykazało wiec te kupy czeste to chyba na zeby, tak sobie to tłumacze:( Love daj małemu czas, każde dziecko w swoim tempie sie rozwija , mówi itd, moja Marychna np. wogóle nie raczkuje:( kłade ja na brzucho i nie ma ochoty sie podnosić, za to smiga za rączki jak stara:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. U nas w sobote roczek i chrzciny. Tymula ma 11 zębów,chodzi już jakos pod koniec 10 miesiąca,nerwus i mądrala jeden. pozdrawiam,podesłałam Wam pare dni temu zdjęcia na poczte jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusiii, z tym wekowaniem, to chodziło o to, że jak gorące wlewam do słoiczków, to się zasysa nakrętka, nic tam już dodatkowo nie gotuję. Moja ma 12,5 m-ca i też mało co gada. Cały czas tatata i ko na światło, bo każe się nosić i wszędzie zapala i gasi światło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia, widziałam fotki :) Podoba mi sie to w torbie swiatecznej :D I widze ze pieska tez macie? My nie mamy zwierzakow bo M ich nie lubi. Za to ja sie wychowywalam w domu pełnym zwierzat. Czego ja juz nie miałam kiedys.. Psy, koty, kroliki, chomiki, myszki, golębie (przygarniete zimą a potem wypuszczane), papuzki hehe. Czasami brakuje mi jakiegos pupila ale wiem ze przy małym nie ogarnełabym :P Moja kumpela chrzcila syna po ponad roku. A moja znajoma byla chrzczona przed Komunią sw bo jej mama nie ochrzciła (wstydzila sie jako samotna matka czy cos). Monia, licze na focie ze chrztu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomalu konczymy 9 miesiac a mnie dopiero dzis olśnilo ze mały nie ma kubka-niekapka! Musze koniecznie mu go kupic. Kala, gratulacje z okazji ząbka. Nam cały czas wychodzi ta gorna jedynka (trzeci juz ząbek) i jakos dlugo idzie. Czuc ją wyraznie a nie chce wylezc konkretnie. Maly marudzi, zle sypia lub spi w nadmiarze. Lece bo pryta i pryta - czyli mega koopa sie zbliza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika,tak dopiero teraz. Jakoś zawsze schodziło. Zora to nie nasz,to u cioci m byliśmy. Tymula bardzo lubi psy. Teściowa też ma psa ale pies nie toleruje Tymona,ugryzł by go... zdjęcia będą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia_aa, szynszyla? Ciekawe zwierzatko :) Taka przerosnięta mysza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora wiewiórko mysza :D strasznie milutkie,sierść super puszysta :) siostra ma w domu,Ździch sie zwie ;) dzis przyszedł nam upominek z nuka : smoczek,długopis,wkładki przy karmieniu,notes i płyn dom mycia butelek. A zagłosowałam tylko na FB na smoczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już są szanse że Tymon coś zapamięta ze swojego chrztu :) fajnie :) a zwierzątko super :) też bym chciała coś podobnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane jak podawałyście pierwsze marcheweczki to kiedy jabuszko czy inny owoc a kiedy troszke soczku do picia? Tak się właśnie zastanawiam jak to uporządkować jakoś :P zeby dzidzi jakiś stały rytm miało w miare możliwości w ogóle. i takie pytanko mam czy mogła się dziecku kaszka z mlekiem przejesć ?? Daje adasiowi zawsze na noc a od dwóch dni nie chce kaszki wypluwa smoczek a mleko samo ciągnie... chyba mu zrobie kilka dni przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia-aa a myślałam, że ja będe późno chrzcić synek tydzień temu zaczął 6 miesięcy :) my chcemy na wiosne, a zobaczymy czy nie w lato, u nas plowy miejsca brak mamy 2 krzesła :P w małym pokoju ledwo się wszystko miesciło a w domu... W sumie też :P no ale goście by siedzieli na pofłodze :) niby można w restauracji tyle, że tu nie znamy gdzie i co i jak ehh noi kasy brak, życie na debecie mi sie nie pdoba zakup jedzenia czy ubranek musze przemyslec zawsze kilka razy, nie ważne :) Monia, dziękuje bo miałamwyrzuty jeszcze jak mi babcia gada, że po miesiacu powinniśmy :( a połączyłaś to z pierwszymi urodzinami? Nie mialam jeszcze jak sprawdzic poczty. Nika- ja mieszkam teraz jakies 40 kilka km od Wawy na południe :) Zorka to może chociaż rybki? :) Macie jakaś dobrą strone www ze schematem żywienia rzy karmieniu piersią? Ale szczegółowy? Mój synek dziś drugi raz jadł ziemniaka z dynią zachwycony nie był ale te pół słoiczka co nałożyłam to zjadł :) mleczko dalej jest najlepsze :) Dziewczyny jak robicie barszcz czerwony? Buziole!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia-aa a myślałam, że ja będe późno chrzcić synek tydzień temu zaczął 6 miesięcy :) my chcemy na wiosne, a zobaczymy czy nie w lato, u nas plowy miejsca brak mamy 2 krzesła :P w małym pokoju ledwo się wszystko miesciło a w domu... W sumie też :P no ale goście by siedzieli na pofłodze :) niby można w restauracji tyle, że tu nie znamy gdzie i co i jak ehh noi kasy brak, życie na debecie mi sie nie pdoba zakup jedzenia czy ubranek musze przemyslec zawsze kilka razy, nie ważne :) Monia, dziękuje bo miałamwyrzuty jeszcze jak mi babcia gada, że po miesiacu powinniśmy :( a połączyłaś to z pierwszymi urodzinami? Nie mialam jeszcze jak sprawdzic poczty. Nika- ja mieszkam teraz jakies 40 kilka km od Wawy na południe :) Zorka to może chociaż rybki? :) Macie jakaś dobrą strone www ze schematem żywienia rzy karmieniu piersią? Ale szczegółowy? Mój synek dziś drugi raz jadł ziemniaka z dynią zachwycony nie był ale te pół słoiczka co nałożyłam to zjadł :) mleczko dalej jest najlepsze :) Dziewczyny jak robicie barszcz czerwony? Buziole!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika- pewnie, że może :) są kaszki smakowe- spróbuj ja nie podawałam jeszcze ale słyszałam że najbardziej smakują zwykle bananowa i malinowa. Nika ja robie tak, bo tak namnajbardziej pasuje, tak jakby na drugie śniadanie miedzy 9.30-10.30- zależy kiedy synek zaczyna być głodny ppdaje te warzywka 1 byla marchewka 4 dni po rząd 2 marchewka z ziemniakiem tak samo 3 ziemniak z dynia- dzis 2 raz Owoce sama robie, mi smakuje :) Synkowi raczej nie bo słpdko kwaśne :) ale wczoraj z 3-4 łyżeczki zjadł na owoce testuje który czas lepszy czy ok 13 czy wieczorem, ale myśle, że skoro dpopiero wprowadzamy nowe smaki owoce lepiej o wcześniejszej porze w razie różnych rewelacji i takie rady czytałam by nowe owoce, warzywa około południa dopóki będzie pewność, że nie uczulają, że brzuszek nie boli :) Nika aaaa mieszkasz blisko gór? Uwielbiam :)))) a po krakowie tylko raz chodziłam całe 2 godziny :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika- pewnie, że może :) są kaszki smakowe- spróbuj ja nie podawałam jeszcze ale słyszałam że najbardziej smakują zwykle bananowa i malinowa. Nika ja robie tak, bo tak namnajbardziej pasuje, tak jakby na drugie śniadanie miedzy 9.30-10.30- zależy kiedy synek zaczyna być głodny ppdaje te warzywka 1 byla marchewka 4 dni po rząd 2 marchewka z ziemniakiem tak samo 3 ziemniak z dynia- dzis 2 raz Owoce sama robie, mi smakuje :) Synkowi raczej nie bo słpdko kwaśne :) ale wczoraj z 3-4 łyżeczki zjadł na owoce testuje który czas lepszy czy ok 13 czy wieczorem, ale myśle, że skoro dpopiero wprowadzamy nowe smaki owoce lepiej o wcześniejszej porze w razie różnych rewelacji i takie rady czytałam by nowe owoce, warzywa około południa dopóki będzie pewność, że nie uczulają, że brzuszek nie boli :) Nika aaaa mieszkasz blisko gór? Uwielbiam :)))) a po krakowie tylko raz chodziłam całe 2 godziny :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie najpierw chrzciny miały być w czerwcu ale chrzestnemu nie pasowało i potem tak schodziło i schodziło... i w końcy ok października stwierdziłam że za jedną kasą zrobimy. robimy w restauracji,50zł od osoby,mysle że tragedii nie ma :) Tymon mleko je tylko w formie kaszki na gęsto,łyżeczką.... oj już dawnooo tak jemy,ja wiem od 7-8 miesiąca chyba,no i w nocy mu małą butle wcisne jak kaszki na noc zje mało... staram sie żeby zjadł coś na tym swoim mleku bo nabiału nie może jak na razie. Niedługo wizyta u gastrologa i zobaczymy... Agusi dobrze piszesz że nowości do południa,w razie sensacji brzuszkowych :) nic,młody śpi,zbieram sie za obiad bo m wróci z trasy dziś,w końcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o własnie najpierw chrzciny miały być w czerwcu ale chrzestnemu nie pasowało i potem tak schodziło i schodziło... i w końcy ok października stwierdziłam że za jedną kasą zrobimy. robimy w restauracji,50zł od osoby,mysle że tragedii nie ma :) Tymon mleko je tylko w formie kaszki na gęsto,łyżeczką.... oj już dawnooo tak jemy,ja wiem od 7-8 miesiąca chyba,no i w nocy mu małą butle wcisne jak kaszki na noc zje mało... staram sie żeby zjadł coś na tym swoim mleku bo nabiału nie może jak na razie. Niedługo wizyta u gastrologa i zobaczymy... Agusi dobrze piszesz że nowości do południa,w razie sensacji brzuszkowych :) nic,młody śpi,zbieram sie za obiad bo m wróci z trasy dziś,w końcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusiiiii, własnie rybki ostanio sprawiła sobie moja siostra. Padają jak muchy, jedna po drugiej :D Nika, kaszki sie przejadaja. Ja za kazdym razem kupuje inny smak. A teraz juz tylko bananowa i jabłkowa bo inne po dwoch dniach nie wchodza w ogóle. Tez robie czasami przerwy bo albo nie chce jesc kaszki albo mamy zaparcia. Własnie moj maly ostatnio odmawia obiadków :( Nie wiem czemu. Najpierw byl przeziebiony - ok, pomyslałam. Potem ząbek. A teraz tez nie chce jesc. Łyknie ze 3 łyżeczki zaledwie :( Nie wiem co robić?! Mleko i kaszke wcina z ochotą. Jakies rady? Nie chce jesc ani słoiczkowych obiadkow ani tego co mu ugotuje. Nie odmawia tylko deserkow. Czyzby warzywa mu sie zbrzydly..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha dzięki zora kurde no ale jak mam to zrobić pisze na opakowaniu że po otwarciu można kaszke tylko 3 tygodnie trzymać a za 3 tygodnie jak powiedzmy bede miec dwa smaki to nie zużyje ich i pójdą do kosza bo małemu daje tylko dwie łyżki stołowe na 150ml mleka. Kurcze mam taki problem od wczoraj małemu prawie po każdym beknięciu ulewa się co się bardzo dawno nie zdażało, jak był malutki to ulewał często to myśle układ pokarmowy jeszcze nie dojżały i jak był starszy to przeszło wszystko a od wczoraj co ceknięcie to chlus z buzi i nie wiem czemu, na szczęście więcej zostaje w brzuszku jak ulewa bo dopiero bym się martwiła... wiecie może co może być przyczyną?? Dziękuje Aguś i powiedz mi ten ziemniak z dynią to z jakiej firmy masz?? Bo kurde nie widziałam u mnie w sklepie :/ a jak robisz owoce :))???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika-na pewno masz bliżej do gór niż ja :) Dynia z ziemniaczkiem jest chyba z hippa, jak chcesz to sprawdze poźniej :) Teraz się zastanawiam czy za dwa dni zacząć od ziemniaka ze szpinakiem- mniam :) czy od jarzynowej?? Jak radzicie??? A ta jarzynowa każda firma ma inny sklad raz do zuemniaka marchwi jest pietruszka raz chyba por a w trzeciej cos innego, wiec kupilam wszystkie :) bo to bedzie za każdym razem co innego a... Jest groszek-ale z tą się wstrzymam, bo podobno pp nim brzuszek boli. Nika ja na razie robie sama jabuszka :) boi jakos wierze ze lepsze niz w sloikach bo nasze polskie :P ale dzis uwaga kupilam uwaga... Bananki, sliwke, morele, brzoskwinie, gruszke, jagody z jabłkiem, jagody z malina i jabkiem :) także bedzie co próbować w zime :) Nika-w internecie czytalam jak zrobic, baardzo prosto :) obierasz jabłko, wycinasz pestki itd, do garnka kroisz na małe kawałki to jabuszko- by było szybciej :)- jak je "ugotujesz" możesz zamieszac coepłe są pyszne :) potem blenderem 3-5 sekund i jest lepsza kpnsystencja niż w słoiku :) ja wkładam do słoiczka część po hippie czy innym i do lodowki jak już wystygną -na nastepny dzień, reszta dla synka i dla mnie, mi bardzo smakują mniam :) można by i tak gruszki zrobic ale mój w zoraj dorwał i zjadł i zdziwiony, że dla synka :) także kupiłam w słoiku :) Monia u mnie też był problem z chrzesną na forim pisałam. To fajnie zorganizowałaś choć tak to może by dostał dwa razy więcej prezentów :) Zorka- to straszne, że jej padają :( może jakieś choróbsko? Moze filtr trzeba wymienić, może im za zimno? My mamy psa, wielkiego, latającego :) tak wysoko skacze że polizanie mnie po głowie czy policzku to nie problem i nie ważne że nie chce :/ :) Coś jeszczw chciałam, ale zapomniałam Wandaaa- jak się czujesz? Jak dajesz rade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×