Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

**Karolina23**

Kobiety Starające się zajść w ciąże i będące w ciązy ZAPRASZAMY:)

Polecane posty

Gość Anikaaaa84
dzięki Zora,ja biorę go w tabletkach,a długo piłaś krople?tak właśnie myślałam że ta lekara na odczepnego przypisala mi ten mastodynon,nie wiem dlaczego ona mi nie zleciła badań,może dlatego że jeszcze rok nie minął od rozpoczęcia starań hmm...stwierdziła tylko że moja prolaktyna jest podwyższona przez stres heh.W którym dniu cyklu bada się prolaktynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anikaaaa84
Asiu chę się dowiedzieć czy któraś z was brała ten lek i czy on pomoga w zajściu,coś słyszałam, że jest podobny do castaginusa ale mogę się mylić.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_1893
Anika,dzięki za odpowiedź,tak myślałam,że chodzi Ci czy pomógł ten lek zajść w ciążę,ale nie chciałam strzelić gafy,a przy moim zamuleniu jest to bardzo prawdopodobne:) przy pierwszej ciąży pomógł mi castagnus-zaskoczyłam pod koniec 3 miesiąca brania...ale niektórym dziewczynom namieszał w cyklach i zepsuł samopoczucie z tym kwaśnym / słodkim,to tak jak mówicie-co region to obyczaj. u mnie też na ch kwaśne,a raczej słone, na dz-słodkie kiedyś obiło mi się o uszy coś na temat różu i błękitu. chyba w okolicach Częstochowy i w stronę Małopolski, jest tak, że pudrowy róż jest dla chłopców-bo Pan Jezus jest w delikatnych rózowych szatach, a błękitny jest dla dz, bo Maria ma takie szaty. i co Wy na to?jak jest u Was? u mnie różowe są tylko dz :) Zora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_1893
Zora, współczuję z tym przeziębieniem u synka. A nie ma zimnych stóp jak przychodzicie ze sspaceru? Pytam,bo dziś moja miała lody a nie palce u stóp. Niby kupiłam buty firmoowe, ubrałam rajtki i spodnie,no bo nie będę wbijać jeszcze skarpet,bo buty mają kożuszek,a po niecalej godzinie stopy zimne. muszę jutro kupić srebrne wkładki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anika, tak dokładnie to nie pamiętam, bo to było bardzo dawno ale kojarzę, że lekarka mówiła że na efekty czeka się długo. Minimum 3 miesiące. I tyle chyba to brałam. Wtedy długo starałam się o ciązę. Jedna z pierwszych diagnoz brzmiała: zaburzenia hormonalne. Ale jakie itd nikt mi nie mówił. Mastodynon miał pomóc. Dopiero długo po tym okazało się, że jednak pcos. -----`-Asia, no wlasnie dzien wczesniej kupilismy mu nowe, cieple butki z futerkiem wiec to nie to. Katar przeszedl na szczescie. Moze to jez przez codzienne kapiele. Mlodego trzeba wtedy na sile wyciagac z wanny. Siedzial by i siedzial we wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anikaaaa84
Dzięki dziewczyny:) mam nadzieję, że mi ten Mastodynon pomoże biorę go dopiero miesiąc więc na razie za krótko by coś stwierdzić 3majcie kciuki:)pozdrawiam i życzę zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Ja ma mega wnerwa poprostu porazka. Bylam u gina. Zrobil usg, pecherzyk 20 mm a drugi 15 mm 15 dc. Bez kuracji z clo pierwszy miesiac . czyli pecherzyki sie ładnie same tworza. Po 3 m-cach czyli od pazdziernika do grudnia brania clo oczywiscie bez monitoringu podobno mam torbiele ale rzekomo niegrozne. Skwitował to tak ''no to jest efekt brania tego leku,, Najlepsze- znow przepisal mi clo na 3 m-ce. Po cholere skoro pecherzyki sie w tym cyklu wytworzyly bez stymulacji?! Poprostu ewidentnie one nie pękają wiec po co clo? I to znow bez kontroli bo mam przyjsc za 3 m-ce. Oprocz tego sobie cwaniak podwyzszyl stawke. Zbiera te pieniądze z biurka jakbym mu łapowke dawala. Porazka. Powiedzial ze jak teraz lek nie pomoze to mam szukac dalej pomocy, czyli klinika. Bezczel jeden. Tz on jest mily ale zero wysiłku. Przepisac clo bez monitoringu a torbiele niech sie tworzą. To umieją te konowały. Za to zbierac pieniądze to doskonale umieją, za co? Za nic! Nie bede wykupowac recepty bo po co skoro to i tak nic nie daje. Moze na naturalnym cyklu sie uda, bez wspomagaczy skoro jest ładny 20 mm pęcherzyk, owu niby miałaby być na dniach teraz- teoretycznie. Ahh... M ma powtorzyc badania bo mam z przed 2 lat. Niby nie sa najgorsze ale tez nie ma rewelacji wg. Niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_1893
Anika-mam nadzieję, że pomoże Ci lek i uda się. Póki co nadzieja jest :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_1893
Zaraz się wkurze Aguuula już po raz 3 piszę do Ciebie i zrywa mi łączę a młoda woła mnie. Mam nadzieję że uda Ci się właśnie tak jak piszesz-bez clo. Tylko piszesz że podejrzewasz że owulacje masz ok 15dc,u siebie też tak myślałam a miałam 20dc przy 28dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_1893
Zaraz się wkurze Aguuula już po raz 3 piszę do Ciebie i zrywa mi łączę a młoda woła mnie. Mam nadzieję że uda Ci się właśnie tak jak piszesz-bez clo. Tylko piszesz że podejrzewasz że owulacje masz ok 15dc,u siebie też tak myślałam a miałam 20dc przy 28dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, mi sie wydaje ze owu jest właśnie pomiedzy 15 i zakladam 20 dc, oczywiscie teoretycznie. Bo najprawdopodobniej jej nie mam. Nigdy zadnych objawów. Ja juz mam dosyc tych lekarzy. Poza tym tesciowa wciąż naciska- idz sie leczyc gdzie indziej, szukaj kliniki, a mogłaś powiedziec to, tamto, juz mam dosyc tego jej gadania. Nie przypuszczałam ze to wszystko tak długo bedzie trwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_1893
ach te kochane "mamusie"....jak własna matka czasem czegoś nie chlapnie , to choć na teściową można liczyć :) ...u mnie moja prędzej mi dogryzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, medium Ty moje ;) Zwracam honor i prosze o wybaczenie :D Miałas rację z tymi butkami ale w naszym przypadku nie chodziło o te kozaczki z dworu tylko o domowe papucie. Wczoraj miałam natchnienie na obciecie młodemu paznokci u nóg przed kapiela zamiast jak zwykle po. I mało się nie przewróciłam z szoku. Stópki miał jak sople lodu. Baaaardzo zimne. Az się przeraziłam. Zaraz załadowałam je sobie pod bluzke by je ogrzac. Jak ja mogłam wczesniej tego nie zauwazyć?! U nas znowu zaparcie :( Ja juz wysiadam!! A było wszystko ok. Z jedzieniem tez na nowo kiepsko. Jadlby tylko mleko, parówk ei jogurt naturalny. Moze dlatego ma zaparcia bo je niewiele i wciaz to samo? aż sie wyc chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguuula Skoro jaja rosną jest ok. Skoro są torbiele to znaczy ze jajeczka Ci się nie uwalniają i nie masz owu! Tak jak u mnie. Czemu ten czub C**pregnylu nie przepisał na uwolnienie jajeczek? Wrr. Moze wcześniej miałaś torbiele. Ja miałam usg i tez niby ładnie, pieknie a u innego gina ze torbiele i na prawde tam byly bo mi je pokazywał. Cala masa. Dziwiłam sie jak wczesniej inni nie widzieli ich na usg?Nalegaj na pregnyl bo jajniki zawali Ci torbielami a potem to laparoskopie miec bedziesz. Ale sie wsciekłam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musiałam polowe wiad skasowac bo bralo mi za spam. co to za forum na którym pisac nie wolno!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora mnie tez ostatnio jak pisalam posta wyswietlilo ze spam a mimo wszystko i tak wyslalam i wiadomosc sie pojawila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz mam gdzies tych lekarzy z okolicy. Dzis zapisalam sie do kliniki niepłodnosci. Wizyta na luty. Szkoda kasy i nerwow. Powili bede robic badania na świezo, m rowniez i bierzemy sie za konkretne leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apropo, dziewczyny- jakie badania zrobic? Prolaktyna, progesteron co jeszcze? I w jakich dniach cylku je najlepiej robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_1893
e tam, Zora po prostu mam starsze dziecko to szybciej zobaczyłam ;) kup filcowe wkładki lub te srebrne , bo i tak za chwilę wyrośnie z tych kapci-niech trochę jeszcze je pozdziera :) tylko zobacz czy musisz na klej przytwierdzić...albo rzuć okiem na skarpety/rajtuzy czy nie sa "plastikowe" ja do kozaków kupiłam srebrne wkładki i mam zamiar zimę przepękać, zresztą u nas takiego extra mrozu nie ma kup zielonego pysia (sok) z biedronki-kupa powinna być-z kiwi jest :) Gosia zawsze polecała kiwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, probowalam kiwi juz. Bylismy u lekarza, calkowiz zakaz czekolad, słodkich napojow a nawet wód smakowych. Mamy debridat na miesiąc, probiotyk i blonnik. Jak to nie pomoze to wizyta u gastro kogos tam bo albo maly jest tym typem dziecka ktore nie potrafi przec i wstrzymuje albo ma leniwe jelita. Z tym ostatnim to jest tak ze albo taki jego urok albo winna jest dieta, czyt.niejadek. po debridadzie zaczyna pomalu robic no ale co po tym miesiacu?! On za malo je innych rzeczy. Wciaz to samo by jadl codzien. Sprobuje go przeglodzic****odawab wtedy inne posilki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguuula, zrob testosteron, andestendion (sprawdz w necie bo przekrecilam pewnie nazwe) i DHAS. To sa badania z krwi na obecnosc pco i pcos. No i clo bez pre.nylu nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguula, skoro tworzą się torbiele, to tak jak mówi zora wystarczy pregnyl albo to drugie na "O" 2x droższe I po sprawie. Tylko to trzeba monitorować I jak jajko ma 19mm to załadować I wtedy po 36h jest jajeczkowanie. Teraz znowu będziesz full kasy wydawać na badania, a tu pewnie tylko to przeszkadza. Idź do gina, niech przepisze pregnyl, przy 19-20mm dać zastrzyk, jajko pęka przy 22mm, więc musi jeszcze niecałe 2 doby rosnąć, więc trzeba mieć stosunem min. 6h przed pęknięciem.przy bardzo słabym nasieniu (to tak technicznie wygląda). Ja mam jeden, ale przeterminowany, 05.2013, bo bym Ci wysłała darmo. Kurde w Twoim przypadku to naprawdę chyba pikuś, a kasy zedrą z człowka I nerwów napsują!!!! Asia gratulacje, Jak to przy drugim dużo łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora dobrze prawi, Clo bez pregnylu spowoduje, że tylko torbieli narośnie I trzeba będzie czekać aż się wchłoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany moje dziecko mnie wymeczy ona ma tyle energii ze ciagle w ruc****est a ja latam za nia a jak sie poloze to ona zaraz po mnie skakac chce, zamkne oczy to palce mi wklada bym otowrzyla je bo nie moge spac... Teraz np lata od kuchni do pokoju z zalozona rekawiczka i nas straszy i musimy sie bac :D a ona ma taka radoche ze czkawke dostala :P i pomyslec ze jeszcze nie tak dawno takim spokojnym dzieckiem byla a teraz male tornado po domku biega..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głupia jestem bo mogłam powiedziec o pregnylu. Ale w zeszlym roku miałam raz podany i tez nic z tego. Oczywiscie nie wiem czy pękło bo nie było monitoringu. Chyba i tak pojade do kliniki na wizyte i tam juz powiem jak sprawa wyglada. Za wizyte zaplace tylko 10 zl wiecej niz u tego lekarza do ktorego chodze wiec przezyję. Dzięki za rady :-) :-) od 15 dc jak bylam na usg to mialam 2 pecherzyki 20 i 15 mm wiec działamy, a moze akurat sie uda teraz. Trzeba miec zawsze nadzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale faktycznie przemysle czy od nastepnego cyklu nie pojde jeszcze do tamtego gina i nie zarządam juz pregnylu bo dał mi znow clo. Pewnie tesciowa strzeli foha bo to ona namowila mnie na klinike ale zibaczymy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie Paweł ma ostatnio syndrom "męczybuły". Marudzi ja nie wiem, nie licząc jego kombinacji przy jedzeniu. Jak nie ma zajętych łapek jakaś zabawką to można zapomnieć o karmieniu :\ Jedyny plus, że ostatnio jako tako śpi po nocach. Pomału zbiera się też w końcu do chodzenia. Na razie puszcza się i sam stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) dawno nie pisałam, a teraz weszłam się pochwalić, że tydzień temu też zobaczyłam 2 kreseczki na teście :) a dzisiaj powtórzyłam test i testowa jest już ciemniejsza od kontrolnej :) tym razem udało się za 4 razem :) i tak czytam, że znowu miesiąc po miesiącu będą forumowe dzieciaczki :) gratulacje dziewczyny!!! :) to która następne? Trzymam mocno kciuki, żebyś to była w końcu Ty Aguula!!! Już za długo czekacie na to cudo maleńkie! Pozdrawiam!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha ha, ja nie mogę :D justysia super, gratuluje. Idzie szybciej niż za pierwszym razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×