Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

No to w takim razie zaciskam kciuki, żeby ich ilość się zwiększyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luna, skoro kazał czekać 2 tygodnie, to jeszcze nic nie jest przesądzone. Może wybierz się jeszcze do innego lekarza? W razie czego w szpitalu uzupełniają ilość płynu, mój gin opowiadał, ze miał taki przypadek i "sobie z tym radzą". Nie denerwuj się jeszcze i pij dużo płynów. A mnie dzisiaj mocno boli brzuch, nabiegałam się rano, wzięłam juz 3 nospy, ale nie pomaga :( Denerwuję się, bo M. w delegacji, brat też na wyjeżdzie i nawet gdybym zdecydowała się na podjazd do szpitala, to nie mam komu psa zostawić. Na razie postanowiłam leżeć plackiem i się nie ruszać, ale to nie takie proste z moim bieganiem do toaltety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luna0207 a który to tydzień ??? Ja również trzymam kciuki żeby się wszystko ułożyło i żeby się wody podniosły. A to lekarz na zwykłym Usg umie stwierdzić poziom wód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luna, trzymam kciuki. Elita, napisz co z siostrą. Pewnie nie masz teraz głowy, ale jesteśmy z Tobą jeśli to czytasz :-) Dziewczyny, czy wy sobie zdajecie sprawę ile myśmy juz razem przezyly? Pierwsze testy, wizyty, usg, informowanie rodziny, wymioty, zgagi, wyniki, swieta, bole brzuchow, pierwsze kopniaczki, poronienia, wypadki...a jeszcze tyle przed nami. Oby tylko na dobre szło Jesli chodzi o kase to u nas odwrotnie bo ja wiecej zarabiam...zdecydowanie wiecej...a ile mi beda wyplacac to sie okaze pod koniec lutego. Licze, ze duzo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego tez ze wzgledu na kase po macierzynskim od razu do pracy wracam. Niestety nie moge sobie pozwolic na siedzenie w domu. A zadna babcia nie mieszka w tym miescie...zreszta obie pracuja bo mlode sa jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tydzień 22 miałam mieć usg połówkowe i miałam sie dowiedziedziec czy chłopczyk czy dziewczynka. Lekarz nie mógł stwierdzic bo kontrast był za mały czy coś w tym stylu. Pomierzył wody i stwierdził, ze mało. No nic teraz będę pić duż ilośś wody:) No cóż ja od września chce iść do pracy ale czy ktoś mnie zechce to zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luna na pewno wszystko będzie ok :) gdyby to było aż tak poważne to nie kazałby Ci tylko pić wody i czekać, więc na pewno wód przybędzie ;) izzkka to się tak wydaje, że mąż dużo zarabia, ale tak na prawdę to w sumie mamy kasy na styk, wiadomo, wydatki, byłoby super jakbym ja pracowała... ale na razie czekamy na podwyżkę męża to nas mocno odciąży :) Kropelka03 faktycznie - długo już tu razem piszemy :) i to nie tylko o wizytach u gina i mdłościach :) ja dziś cały dzień przespałam... jakaś padnięta byłam, wyszłam z łóżka po 16, jak mąż z pracy wrócił... głowa mnie bolała, ale na szczęście jest już lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luna ... mam nadzieje ze te wody ci sie uzupelnia, nie martw sie kochana i odpoczywaj a my juz po wizycie :) no i co?? BEDZIE CHLOPAK :) NA 90% widzialam siusiaka, tak sie ladnie maly usawil ale tylko na chwile bo zaraz sie zaczal obracac i wierzgac (pewnie sie zawstydzil), wymiary w porzadku, ale nie wiem ile maly mierzy , ale wazy jakies 270g , moj M bardzo zadowolony , patrzal na monitor jak w obrazek :D zaraz uzupelnie tabelke.. ah jestem taka szczesliwa :) a co do moich wynikow to gin mowi ze sa ok, jesli mnie nic nie piecze, nie swedzi ani nie boli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
********************************************************** ** ************************************ NICK..............wiek.........ost @...........ile cykli.......termin porodu.....imię ********************************************************* *************************************** Amelia1975.......36.........28.09.2011.........26........ ...28.06.2012.......Iga madziaz...........24.........27.09.2011..........?....... ....29.06.2012.....Wiktoria tusiana............22.........27.09.2011..........?...... ......06.07.2012..... neli8...............23..........30.09.2011..........2....... ....07.07.2012.......Filip ma_rka...........23.........27.09.2011..........?........ ... .07.07.2012.......Filip Pina_789..........22.........30.09.2011..........6.......... .07.07.2012..... lipcówka.kasia....26.........03.10.2011..........3...... .....09.07.2012..... *Berry_AB*........24.........03.10.2011..........?.......... ..09.07.2012..... Benica..............?.........29.09.2011...........?........ ...10.07.2012..... Diamondxstar......21........05.10.2011..........2........... 12.07.2012..... Kikaa84............27........05.10.2011..........2....... .....13.07.2012.....syn Qanchita...........?..........08.10.2011..........?...... ......15.07.2012..... elita83.............28........10.10.2011..........1......... ...16.07.2012..... kiniam85..........26.........09.10.2011..........2.......... .16.07.2012..... Lipcówka2012.....33........11.10.2011..........1........... .17.07.2012..... P. kwiatek polny...20........10.10.2011..........1............17.07.2 012..... SzczęśliwaMama...21.........13.10.2011..........1...... ......18.07.2012..... synuś justysia88..........23........13.10.2011.........13...... ......21.07.2012.....Zosia izzkka77...........23.........12.10.2011.........13...... ... ..23.07.2012..... Milka862...........25.........16.10.2011..........3......... ...23.07.2012..... weronikakrz......29.........17.10.2011..........1........ ....23.07.2012..... Efciaczek..........29.........17.10.2011..........1...... ......24.07.2012..... Moka0110..........?..........17.10.2011..........?....... .....24.07.2012..... Fressia.............31.........21.10.2011..........2........ ....26.07.2012..... Scarlett4..........32.........19.10.2011..........?...... ......26.07.2012..... oby_lipcóweczka..32.........19.10.2011..........?....... ....26.07.2012......syn Stella Polare.......29.........26.10.2011..........4...........29.0 7.2012..... kuleczka@13......31.........22.10.2011...........?.......... .29.07.2012..... Nenia..............23.........19.10.2011..........12........ ..31.07.2012..... madlen28.........28..........24.10.2011...........?...... ....31.07.2012..... strzałka............25.........09.10.2011..........1.... ...... 01.08.2012....Gabriela Kropelka03........28.........16.10.2011...........?...... .....03.08.2012..... Nadia__25........32.........28.10.2011............1......... .04.08.2012.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na dodatek dostalam od niego dwie takie male buteleczki syropu na katar, takie probki, i na skurcze i dretwienie przepisal mi magnez , i mam go brac 3 razy dziennie, a jako bardzo wazna rzecz wam powiem : nie masujcie brzuszkow bo to powoduje skurcze macicy, jak wmasowujecie krem to lepiej dwoma szybkimi ruchami, albo wklepac najlepiej, ja sie az zdiwilam bo nie sadzilam ze to prawda ... a jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luna, tak jak wszystkie pisały, pij teraz dużo wody. I nie denerwuj się, zobaczysz, wszystko będzie w porządku. A nawet jeżeli szpital okaże się koniecznością, to tam Ci pomogą bo w dzisiejszych czasach mała ilość wód płodowych to już dla nich nie problem, a z tego co słyszałam to dość częste jest 🌻 Szczęśliwa, gratuluję chłopca 🌻 I super, że wszystko jest ok. Aż mi się mordka cieszy jak czytam Twój post :D Ja, jeżeli chodzi o sprawy finansowe, to staram się nie martwić na zapas. Najważniejsze jest zdrowie, a pieniądze rzecz nabyta. Choć wiem, że bez nich ciężko. My odkładaliśmy pieniądze, jak pracowaliśmy razem- to był głównie pomysł mojego M., bo on rozsądniejszy w tych sprawach niż ja, i chwała mu za to, bo teraz się przydadzą. Zarobki mojego M. nie są najgorsze, ale nadgodziny są częste, a mój to taki typowy pracuś. I setna strona nam na forum wybiła :D A jeszcze tyle przed nami.. fajnie, że jesteście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też trzymam kciuki za wody! Szczęśliwa - gratuluję chłopca! Czekam na wieści od Elity. Co do pracy - my oboje z mężem raczej dobrze zarabiamy, przy czym ja mam własną działalność gospodarczą, więc jak tylko przestanę pracować, to zacznę zarabiać zero złotych. Dlatego mam nadzieję, że uda mi się jeszcze wrócić do pracy chociaż na jakieś 2 miesiące. Na razie umówiłam się, że pracuję z domu, ale w nieskończoność pewnie nie będą tego tolerować :-) Na macierzyńskim na działalności zus coś wypłaca, ale ja odprowadzam najniższe możliwe składki, więc nie będzie tego dużo. Do pracy planuję wrócić w styczniu, czyli po 5 mcach siedzenia w domu. W moim zawodzie na upartego mogłabym czasem podłapać jakąś fuchę i cośtam zarobić, ale myślę, że na te 5 miesięcy dam sobie na luz i nie będę się spinać. Dla dziewczyn, które nie mają pracy - zainteresujcie się zarejestrowaniem działalności gospodarczej. Przez miesiąc czy dwa odprowadzicie składki i potem będzie Wam przysługiwał macierzyński. Oczywiście rodzaj działalności nie może być tak całkiem od czapy, żeby us się nie przyczepił, ale możecie coś wymyślić, nawet na niewielką skalę, żeby mieć parę faktur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa Mamusiu, gratukuję synka :) Stella, to już rozumiem ten pęd do pracy... Ja jestem na etacie i prawie wcale mnie tam nie ciągnie, a bynajmniej nie mam ciśnienia i szczerze mówiąc dziwiłam się, że taki pracuśz Ciebie, a ja się lenię koncertowo. Ale sprawdź sobie jak to jest, jak pod koniec ciąży podwyższysz składki w zusie. O ile kojarzę, to był nawet taki wyrąk sądu, że jak ciężarna podniesie składki, to od tej wyższej świadczenia wypłacają. To inaczej, niż na zwykłym chorobowym, gdzie liczą średnią. Ja dzisiaj leżę. Już lepiej się czuję, ale wczoraj miałam niezłego stracha. Mocno bolał mnie brzuch, juz chciałam brać taksówke i jechać do szpitala.Lekarz mi kazał tak zrobić przy większym bólu, bo mięśniak podobno nieprzewisywalny, ale jak samemu ten ból ocenić? Postawiłam na nospy i leżenie, potem zasnęłam. Ale z nerwów to łzy mi leciały jak z kranu, a mój M. we Wrocławiu, brat, który ma klucze odmojego mieszkania, żeby chociaż psa zabrać - wKkarpaczu. Zeby nie było-my z drugiego końca Polski - z Gdyni :) i nawet nie mogłam nikogo o pomoc poprosić. Ale juz jest lepiej i maluch kopie, co za ulga, bo wczoraj nie dawał znać. Wiecie co? Martwię się nie tylko o siostrę elity, ale o nią też, tyle dni już się nie odzywa, a przecież mieszka dalego od siostry, bo we Włoszech, i ile dobrze kojarzę, więc nie przesiadują teraz razem... Elitka, co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję kolejnego syneczka jak narazie jeszcze bezimiennego, ale macie czas;) NO tak to już 100 strona a gdzie tam koniec ciąży;) A co do tej działalności to w Polskim prawie nie ma tak do końca, że jak w ciąży czy przed sama końcówką się coś podniesie albo zarejestruję to oni wypłacają fortunę, myśmy też tak kombinowali żeby M, zaczął płacic PZU w pracy i wtedy by dostał 1000 zł na dziecko, ale to nie jest tak że dziś zacznie płacic a za 5 miesiecy dostanie kasę tylko oni to weryfikują i sprawdzają, dużo ludzi tak chce kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby_lipcóweczka - też mam z tym kłopot, że trudno ocenić taki ból Ja też nigdy nie wiem, czy boli tak jak powinno, bo się rozciąga, czy boli tak, że należy się niepokoić. Co gorsze - lekarz też nie wie, bo mówi, że każdy człowiek inaczej odczuwa te same rzeczy, więc on zakłada, że - oprócz ciągnięcia więzadeł - jeśli boli, to źle i trzeba leżeć. Co do pracy - pieniądze to jeden aspekt, ale ja przede wszystkim b. lubię swoją pracę, a za to kompletnie nie nadaję się do siedzenia w domu. Zwykły pracoholik jestem, o! :-) Więc mnie ciągnie. Nie pracowanie ma dla mnie sens wtedy, kiedy można jechać na wakacje, pojeździć na rowerze, pograć w tenisa itd. A z przyczyn oczywistych teraz nie mogę, więc chrzanię takie leżenie - wolę do roboty :-) Zdziwienie wcale mnie nie dziwi, bo pół świata mi się dziwi ;-) A co do składek na zus, to prawda, że jak się pod koniec ciąży podwyższy, to zasiłek macierzyński jest wyższy - zus wyciąga chyba średnią z ostatnich 12 miesięcy. Muszę tylko usiąść i to policzyć, czy gra jest warta świeczki - bo zdaje się, że żeby zasiłek był wysoki, trzeba też odprowadzić całkiem pokaźne składki. Przez tą średnią z 12 miesięcy super pomysłem (dla osób, dla których jest to wykonalne) jest założenie działalności gospodarczej pod koniec ciąży - wtedy od razu odprowadza się wysokie składki i te wysokie składki stanowią siłą rzeczy średnią z ostatnich 12 miesięcy :-) więc zasiłek macierzyński jest wysoki (cos ok 6.000 pln) więc jeżeli któraś rozważa robienie czegoś na własny rachunek, a teraz siedzi w domu bez pracy, to warto to rozważyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy zastanawialyscie sie juz nad posciela do lozeczka? ja ogladalam sobie na allegro ale czytam na roznych forach, ze nie mozna dla niemowlaka miec koldry, bo sie moze udusic i faktycznie zaczelam sie nad tym zastanawiac.... nawet jak bylam w sklepie dzieciecym to byly lozeczka z zalozona posciela i wygladalo to faktcznie niebezpiecznie jakos.. sama nie wiem, jak myslicie, co bedziecie mialy w lozeczku?czy kolderke czy ystarczy tylko ochraniacz na szczebelki a dziecko w rozku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiniam85 ja szczerze nie zastanawiałam się nad tym, ale w lipcu jest gorąco, a dziecko nie wolno przegrzewać. Może wypowiedzą się osoby które już mają starsze dzieci i pamietają jakto jest, bo jak narazie to ja jestem w tych sprawach zielona, ja jeszcze nic nie mam kupione bo czekam na wiosnę i na 100% znaną płeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.ekorodzice.pl/zasilek-macierzynski-a-dzialalnosc-gospodarcza,40,93,1090,strona,2.html stella, ale zobacz ostatni akapit z 1 strony tego atykułu. Prawdą jest to, co mówisz, ale w przyp. zawieszenia na okres pow. 30 dni placenia składki na ubezp. chorobowe i powrót z wyższą skłdką, to nie ma ciągłości i licza jak przy nowej działalności. Moim zdaniem temat warty zgłebienia :) izzkka ale pzu i zus to zupełnie inne bajki... pzu zwykle ma karencję 6 lub 9 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) LUIna>> no to czekamy na szybki przypływ wod płodowych :) Na pewno wizyta w szpitalu nie będzie potzrebna :) Szczęśliwa>> ohoho :) siusiorek będzie ;) super :) Stella>> a mi sie kołącze po głowie, że trzeba opacać 3 pełne miesiące wyższych składek, żeby w przypadku prowdzenia działalności gospodarczej dostawać póxniej wyższe świadczenie. Koleżanka która zaszła w ciąże, jak tylko się o tym dowiedziała, podniosła sobie skłaki, żeby potem pokorzystać ;) Oglądacie czasem kuchnie+ ?? Zakochałam się ostatnio w programie 30 minut Jamiego :) co za jedzonko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stella, no własnie co do tego bólu, to ja nie umiem ocenic zagrożenia, ale mi sie wydawało, że jak boli w pachwinach, to się rozciąga, a lekarz w sobotę mi powiedział, że ten ból też groźny. I tez zwrócił uwagę na głaskanie brzuszka, że nie wolno, bo dotknęłam sie przy nim. Ja kupuję tradycyjna pościel, ale bratowa mówiła, że lepiej jej sie kocyki sprawdziły i może faktycznie, bo można cieńsze, albo grubsze wybrać. Słyszałam też o patencie kłdzenia maluszka na pieluszc tertrowej w upały, bo podobno ona chłodzi i nie odparza od spodu, a w upały to maluszka tez sie podobno tylko pieluszką przykrywa i to pewnie żeby od słońca nóżki ochronić bardziej, niż od zimna. Ja juz widzę naszego malca w rampersie z napisem "little bro" i skartetkach, jak na spacerek jedziemy :) I najbardziej chodzi mi po głowie imie Michał, hmm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem zupelnie zielona, nie wiem nawet ile i jakie ciuszki kupowac czy 56 czy 62 czy z dlugim czy z krotkim czy same body, spiochy, kaftaniki czy tez takie ciuchy na wyjscie jak np. ogrodniczki i zwykle bluzeczki... doswiadczone mamy prosimy o rady dla pierworodek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz pierworodny urodzil sie na początku maja. Nie używaliśmy żadnej poduchy, z przykryć jedynie kocyki, bo jednak maj był całkiem chłodny. A jeśłi chodzi o ubranka - nasz potomek miał 55 cm przy urodzeniu więc na 56 mieliśmy dosłownie kilka sztuk :) Bobasy szybko rosną. Najbardziej na lato przydały się po prostu bodziaki na krótki rękawek, w upały siedział młody w pampersie i koszulce na ramiączka, bo gorąc i żar lał się z nieba. Na noc dobrze się sprawdzały śpiochy albo cienkie pajacyki i leciuchny kocyk :) kurcze ale to szybko minęło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na chłodniejszy czas pakowaliśmy Młodego na noc w spiworki - takie zakładane na ramionka i z workiem na dole :) też się dobrze sprawdzały :) Myśłałyście może o zakupie chusty do noszenia bobasów?? Z doświadczenia wiem, że nie wszedzie da sie wjechac wozkiem, a czasem nawet szybciej jest wyskoczyc chociażby po jakąs pierdółkę do sklepu bez dodatkowego osprzetu typu wózek... Te "plątane" i motane wokoło dzicka i matki wydają misię strasznie skomplikowane i mało wytrzymałe... ale znalazłam coś takiego http://allegro.pl/womar-wielofunkcyjne-nosidelko-n11-zaffiro-banana-i2114125414.html niestety nie znam nikogo kto by takie nosidełko przetestował... ale wydaje mis ię ze na przykład na spacery po plazy albo po lesie byłyby jak znalazł ( po cichu planuje wyjazd nad morze we wrześniu ;) tylko nie wiem czy uda mi sie ogranąć cały chaos do tego czasu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby_lipcóweczka - wiem, że jest ta opcja przerwania na 30 dni, tylko nie jestem przekonana, czy w moim przypadku się to sprawdzi. wykonuję zawód regulowany, więc musiałabym pewnie wszystkim świętym się wytłumaczyć z tych 30 dni :-) chociaż oczywiście zapodałam temat księgowości i czekam, aż mi rozpracują, co się najbardziej opłaca :-) co do ciuszków - ja myślę raczej o tych 62, tych malutkich może kilka sztuk. wyobrażam sobie, że taki dzidziol super szybko rośnie :-) co do pościeli - nie mam zielonego pojęcia, ale też chętnie się dowiem :-) co do chusty do noszenia dziecka - wydaje mi się, że to b. fajny patent. zamierzam kupić taką plecioną, która ponoć jest na wiek od 0 do 2 lat, czy coś takiego. nosidełka super, tylko nie wiem, czy one nie są dla większych maluchów - niemowlaki chyba powinny być pousztywniane, czyli szczelnie zawinięte w chuście? http://viggo.pl/ciaza-i-polog/art/kalkulator-wagi-w-ciazy/ znalazłam kalkulator wagi w ciąży i chyba muszę się ogarnąć, bo mam o kilogram za dużo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak przy okazji - córka mojej przyjaciółki kończy lada dzień 1 rok. macie pomysł na fajny prezent dla roczniaka? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluje synka ja tez pomalutku planuje wyjazd do polski ale w sierpniu mam nadzieje ze na miesiac nam sie uda wyjechac bo moze odrazu chrzciny zrobimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MI się też wydaję że te większe, bo dzieci szybko rośną to raz a dwa że nie wiemy jakie się urodzi, teraz od kuzyna mały się urodził i miał 60 cm a ważył 4 kg duży chłopczyk więc on też raz dwa wyrośnie z tych 62, a jak miała kupione mniejsze to nawet się d nich nie zmieścił, nie mam z nimi jako tako kontaktu tylko przez nk. A co na roczek, a mamusiu nie mam pojęcia może pooglądaj na allegro i coś ci w oko wpadnie. Napewno praktyczne są ciuszki a co jeszcze nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma_rka, oby lipcóweczka bo tak było, ledwo zarys, ostatnio mi taki bęcorek urósł izzkka fajnie by bylo bo ja np chcialabym chlopczyka, choc wiadomo ze najwazniejsze zeby Dzidzius byl zdrowy. Facet chce dziewczynke wiec ktores bedzie zadowolone;D luna trzymam kciuki. Szczesliwa ale masz fajnie :D to i u mnie by bylo pewnie widac :D gratulacje ;) fajnie napisalas "pewnie sie zawstydził" :D na bank :classic_cool: o ja a ja wczoraj nawet troszke masowalam :O myslalam ze tylko jak napiety to nie.. w nocy sie obudzilam i myslalam ze umre z przerazenia, z jednej str mialam lodowaty brzuch, ale mialam schizy :O Efciaczek tez fajnie napisala "siusiorek bedzie" :D Kuba tak na naszego malca mowil :( ja Michal bym dala ale jego brat tak ma :O Ja tez nie mam pomyslu. A i ja za to schudlam ost kilo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×