Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

może ci sie rozchodzić spojenie łonowe na co lekarze też zalecają leżenie a na noc jakies obwiązywanie ale to musi lekarz zalecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też strasznie krocze bolało jakiś czas temu i to był taki ból że czasem chodzić się nie dało, ale lekarka stwierdziła że to jest normalne na tym etapie ciąży i powiem ci( pfu, pfu) że już tak nie boli często, czasem jeszcze boli ale już nie aż tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o leki to cała garść biorę ;P jak jakaś lekomanka: nospa, scopolan, luteina, aspargin... a do tego jeszcze urosept i żelazo Lekarz nic nie mówił że to rozejście się spojenia (tylko że Mały jest bardzo nisko i to pewnie z tego powodu) ale dzięki Luna za info bo poczytałam teraz w necie i faktycznie takie mam objawy izzkka77 uff to super że przeszło u Ciebie, może i mi w końcu odpuści :) chciałabym tyle rzeczy w domu porobić przed rozwiązaniem ale na razie jestem uziemiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Layssa, z tym kroczem to raczej normalne. U mnie na tym etapie tez sie pojawiały takie bóle. Mała moja była jakis czas temu odwrocona nozkami do dołu i te dolegliwosci byly wtedy wieksze i przy kazdym jej ruchu, kopnieciu czulam jakby mi miała noge przez ci*** wystawic :D pozniej sie uspokoilo. teraz zaczał mi sie 37 tydzien i coraz czesciej odczuwam bóle w pachwinach i w kroczu, to spowodowane jest ciężarem dziecka. NAjbardziej czuje to jak sie przeforsuje za dlugim spacerem itp. czuje jakby ten brzuch byl ciezki bardzo wtedy. Nie ma sie co przejmowac tylko staraj sie poodpoczywac wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma_rka - super, że we wtorek 38 tc. Wtedy już chyba się nie bierze nospy, co? Jak się kurczy to się kurczy i tyle ;-) My już mamy w domu pożyczoną kołyskę - jest całkiem duża - ma 90 cm długości i z 50 cm szerokości, więc z łóżeczkiem na razie się nie spinamy. Mamy już w sumie wybrane, ale zamówimy jakoś w ostatniej chwili, bo i tak nie będzie na początku wykorzystywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To juz niedlugo wszystkie donosimy i moze przenosimy hehe. Ja juz popralam wszystkie ubranka, pieluszki i reczniki zostaly mi kocyki i posciel dla niuni, jeszcze czekam na dostawe naszej sypialni i dopiero koj M rozlozy lozeczko dla malutkiej i wszystko gotowe ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella no i wczoraj już miałam dylemat czy brać nospe czy nie. Ale to był pewnie mój ostatni raz, a chciałabym donosić ciażę. W niedziele wraca z urlopu moja położna, wiec do niedzieli MUSZĘ poczekać. A poza tym 90 cm to długa :) jak gondola w wózku. Myślę, że spokojnie posłuż przez jakieś pół roku :) więc jeszcze macie troche czasu na zakup lóżeczka. Co do bólu krocza to ja jeszcze tego bólu nie doświadczyłam. Ani razu mnie nie bolało. Pachwiny też nie ( odpukać). Za to czasem jak wstanę to noga robi się nieruchoma. Pewnie Filip naciska na jakiś nerw. luna tak jak Pina pisze, pod koniec ciąży jest tam ciaśniej. Mój mąż po ostatnich igraszkach też stwierdził, że jakoś strasznie cisano się tam zrobiło i "to na pewno główka Filipa" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim:) Ja od 7 rano na nogach, byłam oddać siuśki i zrobić morfologie. Byliśmy też kupic wózeczek z fotelikiem, już mam wszystko obcykane tylko czekam na małą pasażerkę tego wózka;) Co do bólu w kroczu to niestety mam to samo zwłaszcza jak leże na boku i wstaje to czasmi taki ból że nie mogę chodzić, muszę chwile rozchodzić.. Dużo pomaga poducha do spania bo gdyby nie ona to nie wiem. To jeszcze z dwa tygodnie i będziemy miały pierwsze mamusie:)) Co do wagi już pisałam ale napisze jeszcze raz że moja mała ważyła w 31 tc 1636 ale wiadomo że granica błędu jest i bym się tym nie przejmowała. Weronikarz trzymaj się i zaciskaj nogi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja zazdroszczę tym które mogą sobie pozwolić na igraszki!! Mnie już takie sny nawiedzają że nie wiem jak wytrzymam:) W poniedziałek mam wizytę to podpytam czy można ale z moją szyjką to wątpie i będzie trzeba zaczekać do 38 tyg czyli jeszcze 4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój gin przy skończonym 36 tc chyba uznaje, że jest luz, bo powiedział, że będzie mnie męczył tym oszczędzaniem tylko do końca czerwca, a potem niech się dzieje wola nieba :-) Więc ja jeszcze ze 3 tygodnie się pilnuję, żeby skończyć 8 miesiąc, a potem zaczynam normalnie chodzić. Chociaż najbliższy cel to koniec 34 tc :-) A teraz czekam na 13/06, bo wtedy mamy usg. Co prawda takie bez 3 i 4D, więc będą tylko szare maziaje, ale chcę wiedzieć, czy chłopak rośnie jak trzeba i ile waży + gin kazał sprawdzić szyjkę na usg. Najbardziej się boję, że każda część ciała będzie z innego tygodnia i znowu zacznę schizować. Więc te usg to takie fajne i niefajne zarazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest tak zawsze że każda część ciała z innego tygodnia i innego dnia, więc to normalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zdarzyło się tak żeby jakieś dziecko było idealne? Bo ja po prenatalnych też miałam każdą część z innego tyg, a teraz to nie wiem bo babka mi nic nie mówi że jest coś źle, tylko że ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za pocieszające słowa :) To chyba od tego leżenia w domu wariuję i różne myśli po głowie mi chodzą. Właśnie poszłam do sklepiku spożywczego na 5 min spacerek, w sumie to ledwo się wczłapałam na górę, ale powiew świeżego powietrza czyni cuda :) A z tymi rozbieżnościami dot. części ciała to chyba norma, na ostatnim usg u mnie najwyższy tydzień to 34/5d a najniższy 31/6d więc duuuuża różnica. Ale ponoć wszystko w normie i tego się trzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór dziewczynki :) No, no, wszystkie jeszcze w dwupaku, ale widzę, że niewiele brakuje :P A my dzisiaj po zakupach w ikei, kupę kasy zostawiliśmy, jeszcze się otrząsam :) Ale pościel, naczynia, ręczniki do nowego mieszkania itp. i wanienkę dla Tymka kupiliśmy. Już się nie mogę doczekać przeprowadzki, zaplanowana na przyszły weekend. Mój brzuch też się buntuje, a w swoim "menu" mam m. in.fenoterol 3x1 i nospe3x2 , jak wróciliśmy z ikei, to padłam, nawet tabletek po raz pierwszy zapomniałam. AAAAAAAAA, muszę Wam dzisiejszą anegdotkę z małym chłopczykiem i moim M. opowiedzieć. Dzisiaj w ikei ja odpoczywam na kanapie, obok siada dziewczyna z maluszkiem, na moje oko miał ze 2 miesiące. Podchodzi M, pytam się go ile ma ten mały, a on mi na palcach pokazuje, że 7. Pytam jego mamy i ma.... 7 tygodni, więc ja zachwycona i zdziwiona, skąd taka dokładność u mojego, ja obstawiałam 2 mies, a on sie przyznał, że myslał, że mały ma... 7 miesiecy! Takie pojęcie ma o dzieciach. Więc cóz się dziwić, że w wyprawce nie pomaga, jak sie facet nie zna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapraszam...zapraszam...
Cześć dziewczyny. Mam do sprzedania mnóstwo ciuszków, z których wyrósł mój synek. Możecie skompletować całą wyprawkę. Większość ciuszków dla dzieci w wieku od urodzenia do 4 - 5 miesięcy. Ubranka jak nowe, wyprane i wyprasowane. To mój link na allegro. http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=3883428 Możemy również dogadać się poza allegro. Gorąco zapraszam i polecam. http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=3883428

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej nie wiem czy ogarnę wszystkie wpisy, ale się postaram :-) Izka u mnie w wszpitalu mam wszystko w pokoju, więc luz Weronikarz trzymam kciuki, aby wszystko było dobrze Layssa to leż jak najwięcej i się nie forsuj Oby lipcóweczka nie źle oszacował Twój ten wiek :-D A ja wyprawkę skompletowałam. Muszę kupić tylko aspirator, mydełko i bluzę na chłodny dzień 62. Ale przyjechałam do domu i nie dość że brzuch delikatnie bolał jak na okres, po leżeniu przechodziło, to kości biodrowe mam wrażenie, że rozchodzą się na bok i mnie bolą do tej pory :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na promocje nie trafiłam, ale mam u siebie w mieście sklep firmowy i za komplet koszulka i śpiochy płacę 10zł. Więc mi się nie opłaca dużo szukać, bo super cena jak z lumpiku :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, byłam na usg i ale mam mętlik. Jestem w 32 tc (zakończony, początek 33) a moje dziecko na pomiarach ma tyle co w 36 tc....i waży....uwaga 2700! Czujecie to? Jak tak dalej pójdzie to będe miała cesarkę ze względu na wagę. Ciekawe co moja ginka powie w pon.... P.s. Wygląda na to,ze ciagle dziewczynka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski, ja także melduje się jako 2w1 :). Dzisiaj tak samo jak Pina zaczynam 36tydz. Od czasu wyjścia ze szpitala staram się oszczędzać ale mimo tego dopadają mnie bóle podbrzusza gdy np pochodzę troszkę po domu :(. Weronikarz trzym się, będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelka powiem Ci, że szykuje się duuże dziecko :). Dla porównania podam przykład mojej kouzyknki której maleństwo jakieś 2mies przed terminem ważyło 2,8kg, urodziło się kilka dni przed terminem przez cc z wagą 4,6kg i 61cm długości. Już wiem dlaczego od dawna pisałaś że masz duży brzuch, w końcu ten gigancik potrzebuje trochę miejsca :). Marka fajny brzusio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę spać... :-( obudziłam się pół h temu i nie mogę zasnąć Trochę jestem przerażona bo nastawiałam się na sn..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelko witaj w klubie. Ja nie śpie od 5 :/ Mąż chrapie jak najęty, a mnie wcale sen nie bierze. Kto to widział w sobotę zrywać się o 5 :P Gratuluje dużej córy :) co do porodu to nie martw się na zapas. Może trochę przystopuje :P licząc średnio 1kg na miesiąc to do 4 kg nie dojdzie może :) więc głowa do góry, kobiety rodzą dzieci po 4,5kg naturalnie, więc jeszcze nic nie przesądzone. Neli to jeszcze tydzień i będzie z górki :) a póki co staraj się oszczędzać, jeszcze chociaż tydzień musisz pochodzić zapakowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też nie śpicie od 5 rano? :( Specjalnie staram się zasypiać jak najpóźniej się da żeby rano pospać przy weekendzie no ale niestety :) Mój też chrapie ale co raz się rozbudza bo dzieci sąsiadów przesiadują od 6 na balkonie i co raz krzyczą "Polska biało czerwoni" albo śpiewają koko spoko ;P Czy któraś z Was ogarnęła temat materacyków do łóżeczek? Czym więcej czytam tym gorzej na tym wychodzę... Jak to w końcu jest, ma być twardy czy raczej średnio twardy. Naturalny czy jakieś inne cuda typu pianki i lateks?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi nad samym ranem spi się najlepiej. Właśnie zasypiałam gdy w jakimś cholernym samochodzie włczył się alarm i nie przestaje wyć od 15 min. Ludzie wstydu nie maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sasiad jie daje spac cala noc bo chyba do 3 mial impreze a o 5 juz ktos do niego przez okno wchodzil a on nade mna mieszka wiec jie jest za fajnie ja nie chcialam zwracac im uwagi bo mojego nie ma a roznie bywa jeszcze mnie pobija hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie ja też mam wieści!!! Byłam wczoraj na usg prenatalnym, sprzęt najlepszy w województwie, babeczka specjalistka od wad serduszka, poza tym neonatolog. Pomierzyła bardzo dokładnie moją malutką i się okazuje, że ona już wcale taka malutka nie jest!!!! 2742 g!!!! A z poszczególnych wymiarów większa 5-7 dni, aparat uśrednił jej wiek na 35t3dni, czyli tydzień do przodu :-) ależ się cieszę :-) i dziewczynka na 100% :-) No ale Ty Kropelka to pojechałaś!!! Znaczy Twoja Córcia :-) fajnie, ciesz się a nie martw! Zobaczysz co Twoja ginka powie. Ale myślę, że może przyspieszą wyjście małej na świat i dadzą Ci urodzić naturalnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki :) spałam dzisiaj jak zabita do 8.00 rano :D nie pamietam kiedy tak spalam dobrze :) to chyba przez te wczorajsze emocje zwiazane z meczem hehe :) zreszta Maleńka moja chyba tez przezywała , bo szalała w brzuchu podczas meczu straszliwie :) JEsli chodzi o wage dzieciatka to ja w 34-35tc miałam 2.800-3,000kg. Więc też całkiem całkiem. Ale wiecie co, ja tak do konca nie wierze w te wyliczenia z usg.. Siostrze mowiono 3,800a urodziła 3,400kg. Jakby nie było prawie pół kg różnicy. Kropelko, co do materacyka to podobno lepsze sa twardsze niz miekkie. JA kupowałąm w zestawie razem z łóżeczkiem pianka -kokos i on jest taki srednio twardy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laryssa, polecają materace gryka-kokos, takie dwustronne i ja taki kupiłam. 120zl kosztował z tym, że mój jest większy bo 140*70. W standardowym wymiarze powinien być tańszy. Kokos jest twardsza stroną i kładziesz maluszkowi do ok. 6 m-ca, a potem przewracasz na grykę (takie fajne kuleczki masujące). A... i byłam na ktg wczoraj rano... jeden skurcz 60%, dwa po 40, ale co 10 min :-( trochę się zmartwiłam, ale pojechałam do domku, poleżałam, odstresowałam się trochę (zawsze się trochę denerwuję przed tym zapisem) i skurcze ograniczyły się do 1-2 na godz. A po usg to już w ogóle euforia mnie ogarnęła :-) doktor powiedział, żebym przyjeżdżała co 4 dni na ktg albo wtedy kiedy czuję taką potrzebę i tak też zamierzam robić, bo te same podróże przez miasto co drugi dzień są męczące. Wy też piszecie o skurczach (twardnienie brzuszka to skurcz), ale na tym etapie ciąży to już normalne i mają prawo się pojawiać, bo przygotowują macicę do porodu, no ale co 10 min to kurcze już przesada :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj brzuch czasem twardnieje, ale nie jakos mega. Moj gin chcialby zebym lykala nospe forte 3x dziennie, ale jak mam lepszy dzien to nie lykam. Luteine mam w tym tygodniu odstawic. A moj dzidziol jest w ogole jakis duzy, bo wlasnie mnie kopie jednoczesnie po wszystkich stronach brzucha. Ciekawe gdzie sa teraz moj zoladek i pluca ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×