Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Dziewczyny a powiedzcie mi jak wyparzacie butelki i smoczki bo ja nie kupowalam zadnych sterylizatorow i mama mi mowila zeby narmalnie wygotowac je przez 10 min. ale sie boje ze ten plastik popeka bo mam butelki avent a i jeszcze jedno po co do wozka posciel?? Ja bede raczej uzywala kocyka jako przykrycia w wozku a po za tym idzie lato a na zime i tak bedziemy musialy nasze malenstwa przenosic do spacerowek bo gondola bedzie za mala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neli spokojnie ja mam już tez opuszczony i to z 3 tygodnie. Więcej leż a będzie ok. A ja się cykam samegoporodu, bo że donoszone to wiem, a ja jestem panikara :-P Obniżony brzuch wygląda tak jakby był obwisły, między piersi a brzuch możnaa włożyć dłoń. Madziaz po co do wózka pościel? Bo była ładna :-P imi się strasznie podobała, ale kołderka jest cieniutka więc na jesień i zimny dzień i tak będę używała kocyka. Co prawda mam gondolę taką dość sporą więc mam zamiar przez zimę przewieźć dziecko w niej :-), Milenę też woziłam zimą w gondoli. Ale zobaczymy czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam dwa cieniutkie kocyki bardzo milusie w dotyku a kupowalam w auchan po 20 zl niecale, i sadze ze sa dobre jakosciowo, pieluch mam 5 tetrowych kolorowych i 5 bialych, chusteczki mam jedne hugiisa jedne nivea, zobaczymy co sie sprawdzi :) anetta tam masz takie cos z boku jak ksiazka adresowa czy jakos tak podobnie nazwane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneta tak jak mowie , tam po lewej stronie gdzie sa nowe wiadomosci, facebook itp, itd jest cos takiego jak ksiazka adresowa, wczodzisz w to a pozniej po kolei sobie klikaj kazda dziewczyne i tam sa dane i nr tel :) a zeby dodac swoj to dajesz na siebie i edytuj i zapisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sczęśliwa dzięki, staram się spokojnie, ale mi nie wychodzi przed chwilą spałam i śniło i się że poszłam do toalety i odeszły mi wody :-/ Podświadomość robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masakra jak te dni się ciągną... Chłop kima z naszym kotem a ja sie nudze. Mam jakas masakre ostatnio bo obzeram sie na maksa slodyczami a moj ukochany jeszcze mi ptasie mleczko podrzuca do nocnej szafki dopiero co sie skonczylo a tu nowe pudelko mam ;) moje dziecie znowu ma czkawke drugi raz dzis.. Ja mam nadzieje ze te pol roku w gondoli powoze bo specjalnie szukalam wiekszej,dlatego tez wybralam ten wozek bo podobaly mi sie inne ale odpadly ze wzgledu na male gondolki,no ale to zobaczymy, zalezy od niuni jak bedzie rosla. U mnie leje a chcialam na spacer do lasu isc chociaz na chwile ;/ Zostaje wiec lezenie a pozniej walne mecze z reszta domownikow. Ja kupilam sterylizator mikrofalowy i w tym mam zamiar sterylizowac smoczki,butelki,nakladki na piersi czy laktator pierwszy raz chyba tylko wygotuje czytalam instrukcje od smoczkow i pisalo ze 5 min we wrzatku a z butelek nie czytalam.A pozniej mam zamiar wrzucac do sterylizatora, mikrofali i moze nawet stac caly dzien wyparzone;) poszlam na latwizne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile przed porodem bedziecie wyparzaly butelki?? Ja juz dzis wyparzylam bo w sumie moge wrodzic na dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez sie zastanawiam i chyba zostawie to zadanie dla mamy, ja moze jedna butle i smoczek wyparze? nie mam pojecia bo nie wiem na ile czasu starcza taka sterylizacja? i skad mam wiedziec kiedy urodze.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella ten stres to dlatego że nie wiem czy podołam z takim maleństwem. Jutro pewnie wezmę sie za pranie ubranek bo najwyższy czas i zaczne pakować torby do szpitala... Co do sterylizacji butelki i smoczki też nie mam pojecia, trzeba będzie sie mamy zapytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tam baby - luzik. Urodzic sie urodzi, a potem sie ogarnie. Ja powtarzam jak mantre - byle zdrowe. Jak bedzie dzidziol caly i zdrowy, to reszta to juz bulka z maslem. Ja mam wszystkie stresy z jednej kategorii - zeby dotrwac do konca 36-37 tc, zeby niczego nie schrzanili po porodzie i zeby dzidziol byl zdrowy. Potem to juz bedzie fajnie - zupki kupki te sprawy ;-) A przede wszystkim dluuugie spacery i - dla tych, co leza - powrot do normalnej aktywnosci, czyli do zycia :-) Ja bym sie z Wami chetnie zamienila na ten finish :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werka to coś na zasasie elektrycznej niani tylko o połowę tańszy, wysyła sygnał jak koło dziecka jest głośno ( albo jak płacze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wyparzania to ja zalewam wrzątkiem, odstawiam na 5 min i wyciagam. Tak zrobiłam z laktatorem przedwczoraj :) póki co innych rzeczy nie wyparzałam bo to chwila i nawet z dzidziusiem w domu można to zrobić :) A liście malin są naskurczowe. I pije się je na wywołanie porodu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzięki za wszystkie opinie co do pieluszek nr 1. Myslę, że na początek mały rozmiar ok 80 szt wystarczy. Madziaz ja nie będę używać poduszeczki, ani kołderki w wózku, w lecie uważam, ze to zbyteczne. Ja się zaopatrzyłam w kocyk. Własnie zakupiłam sobie kocyk w kolorze jasnym żółtym http://allegro.pl/puszysty-kocyk-mikrofibra-76x102-bobas-nowe-wzory2-i2394517707.html Czekam właśnie na przesyłkę, a w upalne dni będę używać pieluszki flanelowe jako przykrycia do wózka. Co do sparzenia butelek, będę robić podobnie, czyli butelkę, smoczki wyparzę przez kilka minut we wrzątku (spokojnie butelkę Avent można w ten sposób wyparzyć i nic jej się nie stanie). Aaannneeetttaaa powiem Ci, że ja też się cykam samego porodu Żeby akcja porodowa przebiegła, bez powikłan i żeby dzidziuś był zdrowy. werkaa_a mój bobasek ma kilka razy dziennie czkawkę. Sama się zastanawiałam czy to normalne, bo zdarza się, że 3-4 razy na dobe mój brzuch rytmicznie przez kilka minut się rusza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyobrazcie sobie ze moja mama wyslala paczke do mojej tesciowej ale dla mnie bo moj M do polski pojechal i mial odebrac i miala dojsc w piatek tylko moj M w tej samej wiosce ma ciotke o tym samym imieniu i nazwisku co tesciowa i paczka doszla do niej a nie do tesciowej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marka czytalam jeszcze w necie ze masowanie brodawek tez przyspiesza porod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziaz no nie źle z tą paczką. Powiem Wam, że z jednej strony fajnie jak położna tak mówi żebym się na maxa oszczędzała, bo grozi wcześniejszy poród, bo M się zmobilizował i wysprztał szafkę dla Mikusia a tak to nie miał czasu. I dziś kolację do łóżka dostałam :-D Fajnie fajnie, no a teraz idę spać. Życzę długiej przespanej nocy dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh się rozpisałam i mi skasowało wszystko. Jak tam minęła niedziela?Mi na lenistwie. Zaraz idę się kąpać wskakuje lw piżamkę i z powrotem do łóżka. Podczytałam czerwcówki i ładnie im idzie rozpakowywanie a są i takie co doczekać się nie mogą i chodzą z rozwarciem jakiś czas więc nie ma co panikować;) ja tu Was pocieszam a jutro pewnie mnie też gin nastraszy moją szyjką itd :P Coś mnie kolana bolą, zwłaszcza jak siedze i chcem wstać :( od tego cieżaru pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to jednak liście malin:) Ja się już wystraszyłam że jednak mięty a ja tak lubie herbatke mietowa:) a mam na ogrodku miete i tak pije taka swieza co wieczór po kolacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tradycyjnie jako jedyna chyba nie śpie. Od godz 3 jestem na nogach. Mam już serdecznie dosyć. Nie dość, że mam chore sny to jeszcze jest mi niewygodnie z tym bebolem. I dziś jest ten dzień kiedy oddałabym wszystko, żeby urodzić. Będę od rana narzekać :P poza tym leje deszcz i czeka mnie nudny dzień. Wczoraj ze szwagierką zrobiłam niezły spacer. Nawet nie wiem kiedy nam się tak daleko zaszło, bo jak wróciłyśmy do domu to równą godz chodziłyśmy. A żar z nieba sie lał, chyba ze 30*C było. Padłam później u teściów i trochę podrzemałam. A o 18 byłam już w piżamie, wykąpana i gotowa do spania :D i mimo spaceru i zmęczenia moja macica była tak spokojna, że zaczynam obawiać się, że poród to ja będę miała, ale wywoływany, po terminie. Pieluszki kupiłam pampersy. 1 pakę 78szt. newborn na 2-5kg, a drugą 108szt. na 3-6kg. A potem mam zamiar kupić opakowanie DADA z biedronki. Czytałam opinie i mamusie je sobie chwalą, a podobno produkuje je też PAMPERS tyle, że dla bierdonki, więc zobaczymy czy się sprawdzą. werka wprowadziłam w błąd? Sorki, może przez przypadek napisało mi się o mięcie, ale na myśli miałam maliny :P Pina jak tam przygotowania do urodzin męża? :P Ja dziś chyba muszę wyskoczyć do miasta, kupić coś dla swego. Ostatnio ciągle gra w konsolę, więc może jakąś grę mu kupię. A jak Twoja macica? Szaleje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Werka całkiem nieźle chciałabym godz spacerować, gratuluję, ja to wczoraj tylko do kościoła i z powrotem (300m) :-D to są moje dystanse do szkoły po córkę mraton 500m :-P Werka jak tylko wrócisz od gin to się melduj. U mnie piękny dzień więc już wstawiłam pieluszki i piorę po południu mam plan wyprasować :-D. Na dobre trzeba się przygotowywać. Już małe przemeblowanie zrobione, meble przestawione :-P. No dobra idę jeszcze pospać a przynajmniej poleżeć :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marka, pina :) to wszystkiego naj naj dla waszych chlopow!! :D do mnie zaraz przyjezdza mamuska po nocce i babcia z totrem :) he he pierwsze urodziny gdzie ktos tak szybko sie pojawia :) takze czestuje dzisiaj wszystkie soczkiem i tym pysznym (zapewne) tortem , bo tylko to nam niestety mozna :) ja zamierzam wyparzac smoczki i butelke jak juz maly bedzie z nami, to jest chwila moment i mozna to zrobic na biezaco, :) a teraz zmykam poscielic lozeczko i troche ogarnac, trzymajcie sie dziewczynki , pozniej jeszcze zajrze co piszecie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczesliwa sto lat! Zdrowego dzidziola i lekkiego porodu :-) Ja dzis wyjatkowo wczesnie wstalam jak na mnie, ale to dlatego, ze maz mnie obudzil wstajac. Cala noc byla burza. Maluch sie wiercil od jakiejs 5 i to tym razem tak nieprzyjemnie przy pecherzu / pachwinie. W srode zaczynam 34 tc - juz mam dosc tej ciazy. No ale jeszcze musi maly troche podrosnac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Marka - witaj w klubie, ja tez dzis obudzilam się o 4 i po spaniu :/ teraz czuje się jak po całonocnej imprezie :/ Szczesliwa - wszystkiego co najlepsze! Z myślą o Tobie - za łatwy poród i zdowego dzidziusia wypiję kawę i zjem galaretkę z bitą śmietaną, którą mam w lodówce ;) Dzisiaj się ważyłam... i z przerażeniem zauważyłam, że w ciągu 3 tygodni przytyłam prawie 3 kg!!!! :o już mam 13 kg na plusie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, wczoraj byłam na festynie i jakoś po nim już nie chciało mi się pisać, tylko spać. Tradycyjnie nic nie wygrałam, ale za to moja ciocia i koleżanka wszystko zgarneły, jak zawsze zresztą, one to mają szczęście na losowanie główne:) Aneta musisz wejść na naszego maila i wpisać w książce adresowej swój num er telefonu nasze tam też są. Madzia ja też nie kupowałam sterylizatora tylko poprostu wrzątkiem wyparzasz i smoczki i butelki bynajmniej ja tak będę robić, ale jeszcze do tego nie doszłąm ale to chwila moment. Kurde dziewczyny współczuję wam tego nie spania, ale wy się już przyzwyczajacie powoli, ja też się budzę 5 razy w nocy ale potem jeszcze udaję mi się zasnąć. Aha i MILKA wiem że już się stresujesz ale trzymamy kciuki za ciebie żebyś obroniła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×