Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Witam :) Malo pisze troszke z braku czasu,troszke z problemow,czekam na wizyte z fizjoterapeuta i na pas ,ktory ma przyniesc ulge mojemu spojeniu ..w kazdym razie nie zycze tego nikomu takiego bolu jak mam np po calym dniu aktywnym...Do tego mlodsza corka przechodzi bunt dwu latki i poprostu po calym dniu jestem umeczona i rece wisza mi do samej ziemi...u mnie nadchodzi 28 tydzien,brzuch najwiekszy jak w poprzednich ciazach...pozdrawiam wszystkie mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suse! Witaj! Czuj się jak u siebie!!! :-) Stella!!! Cieszę się, że wszystko dobrze!!! Mój doktor kazał zrobić test obciążenia glukozą 75g między 24 a 28tc. Chodzę na wizyty prywatnie, więc za badania płacę. Wiecie może ile mniej więcej to kosztuje? Bo w cenniku mojego laboratorium nie znalazłam... Dziewczynki mam pytanko... Czy Wy też czujecie taką "ciężkość" brzuszka na wieczór? Nie mówię tu o żadnym "stawianiu się" brzuszka ani o tym, że twardnieje... tylko taka jakaś bardziej napięta jestem wieczorem. Chociaż w dzień odpoczywam, nie robię nic męczącego. Jak wstaję po nocy to jest wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suse! Witaj! Czuj się jak u siebie!!! :-) Stella!!! Cieszę się, że wszystko dobrze!!! Mój doktor kazał zrobić test obciążenia glukozą 75g między 24 a 28tc. Chodzę na wizyty prywatnie, więc za badania płacę. Wiecie może ile mniej więcej to kosztuje? Bo w cenniku mojego laboratorium nie znalazłam... Dziewczynki mam pytanko... Czy Wy też czujecie taką "ciężkość" brzuszka na wieczór? Nie mówię tu o żadnym "stawianiu się" brzuszka ani o tym, że twardnieje... tylko taka jakaś bardziej napięta jestem wieczorem. Chociaż w dzień odpoczywam, nie robię nic męczącego. Jak wstaję po nocy to jest wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za nazwy wóżków. dziś się nie udało oglądać, bo za dużo czsu wybieraliśmy rower dla córki na zająca. Mała uzbierała 350zł i powiedzieliśmy, że ma się dogadać z zającem coś dołoży i będzie pożądny prezent. Chodzi nam o to żeby właśnie jej woda sodowa nie uderzyła, że matka z ojcem wszystko kupi. Myślę, że strasznie nie postąpiliśmy. Pigułeczka robiłam wczoraj za wszystkie badania zapłaciłam 82 zł le to była morfologia, mocz, glukoza, TSH, Ft3, Ft4. Gdzie te 3 ostatnie kosztują około 60zł, więc sądzę, że między 15 a 20 zł. Od godzinu 14.30 jeździliśmy po mieście i chodziliśmy po marketach a brzuch nie zrobił się twardy. Posłuchałam Was i chodzę bardzo powoli. Dzięki za radę. A swoją drogą wyniki mam ok, więc też się cieszę. A teraz już idę do łóżka, bez popołudniowej drzemki to jakoś oczy mi się ciężkie robią. To pa dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta, ja tak mam. Brzuch niecko ociężały po całym dniu. Zmęczony i tyle. Podejrzewam, że u ludzi otyłych też to występuje, bo brzuch przyciąga grawitacja. Skoro musi z nią walczyć to i zmęczony jest ;-) dlatego ja na sen podkładam sobie plaska poduszkę pod brzuch, żeby leżał, a nie zwisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmaljunga podobno coś koło 3.500 pln. Też mi się podoba City Cross. Czekam aż lekarz pozwoli mi wstać z pozycji horyzontalnej i idziemy oglądać wózki na żywca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak myślałam, ale tyle na wózek nie chciałbym wydać. Osobiście jestem pod wrażeniem, ale z doświadczenia wiem, że mogłabym zrezygnować z gondoli. Nie wiadomo czy taka opcja też istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupilam wozek Britax b-dual dla dwojki dzieciaczkow na poczatek http://www.youtube.com/watch?v=TErc1DWOKLs Mozna odwracac siedzenia i wypiac to od noworodka i sie robi spacerowka od 6 miesiaca,dla mnie na poczatek to najlepszy wybor.. Co do imienia Patrick,wybralismy bopasuje do nazwiska i jest znane i uzywane zarowno w Uk jak i w Polsce,na cyzm nam zalezlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie! Ale tu dziś cichutko, a ja akurat umieram z nudów. Mąż poszedł do pracy, a mnie znów czeka samotny dzień :( za oknem brzydko, to nawet na spacer nie wyjdę :/ próbowałam wczoraj wrzucić filmik, ale ciągle przerywało :( może dziś mi się to uda. Wczoraj byliśmy na szkole rodzenia. Panie ćwiczyły, potem było o ułożeniu dzidziusiów w brzuszku, o tętnie. A w nagrodę słuchaliśmy tętna. Filip oczywiście jak zawsze dał popis. Każdy dzidziuś w brzuszku spokojny, a on jak zaczął kopać, to położna tylko- ojej jak on kopie,a cały brzuch mi chodził. Potem jak znalazła tętno to waliło jak szalone. Nie wiem co te moje dziecko tam wyczynia, ale wczoraj cały dzień szalało. Dziś za to spokojne. W grupie jest Pani z bliźniakami. Nie wiem, w którym tyg, ale brzuch ma pokaźny. Wczoraj widzieliśmy się z naszymi znajomymi- tymi od wczorajszej ciąży. Ciekawe kiedy mają zamiar brać ślub. Mi to powiem wam, że nie na rękę. Mąż ma być świadkiem, a ja w maju w 8 miesiącu musiałabym wysiedzieć całą noc i następny cały dzień na poprawinach. Ani zabawy, bo wiadomo jak to z brzuchem. Mówiłam wczoraj o tym mężowi, powinien mnie też wziąć pod uwagę. W tym roku mąż miałbyć też świadkiem na śląsku na weselu, ale niestety ślub w sierpniu, więc zapewne nie pojedziemy. To drugi koniec Polski, a z maluszkiem byłoby ciężko. Trochę mam wyrzuty, bo męża ominie świadkowanie, ale niestety, to nie jest najważniejsze. Dziewczyny a jak u Was z paleniem? Ta moja koleżanka w ciąży paliła, a teraz strasznie ciężko jej nie palić. W sumie to nigdy nie byłam palaczem, więc nie wiem jak to jest, ale myślę, że lepiej wcale nie palić i walczyć z tym dla Maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny faktycznie cicho. Któraś pytała o glukozę,ponoć ta glukoza w aptece kosztuje 5 zł więc to chyba nie majątek żeby kupić i iść do laboratorium bo u mnie nie wiem czy mają czy trzeba mieć swoją za normalną płaciłam 5 na początku ciąży a ta z obciążeniem będzie pewnie droższa coś ok 15 zł ale napewno nie droższa. A co do wózków ja jeszcze nie mam swojego typu ale szwagieka mi poleciła firmę CONECO mówiła że nie są drogie a fajne, a tak z ciekawości oglądałam wózki na allegro i można kupić nawet takie za 300 zł ciekawe czy się nie rozlecą po 1 jeździe. Ale za wózek 3 tys bym nie dała bez przesady;) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie palilam przed ciaza, wiec nie mialam tego klopotu. Ale gdybym palila, to bym przestala. W koncu czerwone wino tez rzucilam ;-) My mamy 2 sluby i wesela w czerwcu ok 100 km od domu. Chcialabym pojechac, a czy pojade czas pokaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale miałam dziś masakryczną noc ubzdurałam sobie, że się coś dzieję i miałam taka panikę, że szok strasznie mi serce waliło i byłam przekonana, że zaraaz się coś zacznie nawet do szpitala chciałam jechać:( Nie wiem co sie działo ze mną bo z dzieckiem nic poza tym, że strasznie mocno kopała i to w dodatku tak nisko, że to chyba przez to myślałam, że cos jest nie tak. Bo te kopy to aż bolały i falami rozchodziły się w dół. Mówię Wam w jaka panikę wpadłam a teraz jestem nie przytomna ze zmęczenia. Co do papierosów ja przed ciążą dużo paliłam, przez pierwsze 3 albo 4 miesiące ciąży w ogóle nie tknęłam papierosów a teraz bardzo rzadko ale zdarza mi się niestety:( Wiem, że nie powinnam :( Przynajmniej alkoholu nie ruszam choć marne to pocieszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dotychczasowe typy (Teutonia i Emmaljunga) tyle kosztuja. Tlumacze sobie, ze bedzie tez dla drugiego dziecka :-) Moze w sklepie wpadnie mi w oko cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki!!! U mnie dziś piękna pogoda, prawie 15 stopni!!! aż się chce na podwórko od razu lecieć!!! Ja się umęczyłam dziś w nocy straszliwie... brrr... pobudka średnio co godzina i przerzutka na drugi bok... po godzinie zmiana... a boki tylko dwa :-))) a bolą strasznie! więc postanowiłam wstać zamiast się męczyć. Ale moja Rybka spała dziś chyba dobrze, bo szaleje od rana:-) Ja kupiłam niedrogi wózek (799zl) polskiej firmy KOMEKO - do znalezienia na allegro. Bardzo solidnie wygląda na żywo, wszystko jest w komplecie więc nie muszę już niczego dokupować. Myślałam co prawda o parasolce jeszcze ale to już w praktyce wyjdzie czy będzie potrzebna. A jakby miał się rozlecieć po jakimś czasie to kupię wtedy samą spacerówkę... myslę jednak, że to nie nastąpi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella na temat gustu i kasy się nie dyskutuję;) Ja też chce kupić jakiś wózek już na 2 dziecko i kolor też jakiś uniwersalny ale nie mam pojęcia jaki, myślałam nad jakimś kremowo-brązowym.Ale to się okaże. A co do palenia ja nie palę i nie mam tego problemu, alkoholu też nie piję, chodź nie powiem czasem mam smaka na winko, ale nadrobię po karmieniu hehe. A co nocy to ja się też nie wysypiam a to dopiero 6 miesiac a co będzie w 9??? Milka i nie strasz bo mnie dzidzia często kopie bardzo nisko i mam nadzieję że poprostu tak jest ułożona. A ja znowu mam takiego schiza że parę razy w ciągu dnia sprawdzam czy nie mam twardego brzucha i skurczy, jakaś obsesja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa... miałam Was o coś zapytać!!! Czy u Was pojawiła się już tzw. czarna linia na brzuszku? Słyszałam że to w drugim trymestrze już się dzieje i zwłaszcza u osób z ciemniejszą karnacją i włosami...Ale u mnie na razie nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa... miałam Was o coś zapytać!!! Czy u Was pojawiła się już tzw. czarna linia na brzuszku? Słyszałam że to w drugim trymestrze już się dzieje i zwłaszcza u osób z ciemniejszą karnacją i włosami...Ale u mnie na razie nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, u mnie tez dzis slonecznie :) wczoraj pol dnia przespacerowalam i dzis chyba tez sie wybiore dotlenic :) jak wczesniej musialam lezec plackiem i nic nie wychodzilam tak teraz nie moge sie opanowac i caly dzien chcialabym spedzac na dworze :P w niedziele moze zrobimy grilla na dzialce :) Co do wozka to ja wybralam Raptor, polskiej firmy, na allegro za 860zl, ponoc jest super za ta cene :) parasolki na razie nie kupuje, dam synkowi troche do niej podrosnac ;) Ten niby jajnik nadal mnie boli w nocy :/ zaczyna wieczorem i cala noc nie daje spokoju, nie wiem czy dzwonic do ginki, bo w koncu w ciazy chyba ma prawo bolec... To taki klujacy bol praktycznie na zgieciu przy nodze... Ma tak ktoras?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella na temat gustu i kasy się nie dyskutuje hehe;) Napewno takie wózki muszą być stabilne. Ja też chce mieć wóżek już na 2 dziecko i kolor jakiś uniwersalny ale nie mam pojęcia jaki, myślałam nad kremowo-brązowym ale to się okaże. Ja też nie paliłam i nie mam tego problemu, a alkoholu też nie piję chodź czasem mam ochotę na winko, ale nadrobię po karmieniu hehe;) Ja też w nocu nie mogę spać a to dopiero 6 m-c a co będzie w 9?? Milka nie strasz bo moja dzidzia praktycznie większość czasu kopie mnie bardzo nisko i ja sobie mówię że widocznie tak jest ułożona nie odbieram tego jak jakiś zły objaw. A ja znowu mam inne schizy, normalnie kilka razy w ciągu dnia dotykam brzucha czy nie jest twardy i czy nie mam skurczy, masakra jakaś. Czytałam o tych skurczach, wyście też tu pisały i moja psychika robi swoje. Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella na temat gustu i kasy się nie dyskutuje hehe;) Napewno takie wózki muszą być stabilne. Ja też chce mieć wóżek już na 2 dziecko i kolor jakiś uniwersalny ale nie mam pojęcia jaki, myślałam nad kremowo-brązowym ale to się okaże. Ja też nie paliłam i nie mam tego problemu, a alkoholu też nie piję chodź czasem mam ochotę na winko, ale nadrobię po karmieniu hehe;) Ja też w nocu nie mogę spać a to dopiero 6 m-c a co będzie w 9?? Milka nie strasz bo moja dzidzia praktycznie większość czasu kopie mnie bardzo nisko i ja sobie mówię że widocznie tak jest ułożona nie odbieram tego jak jakiś zły objaw. A ja znowu mam inne schizy, normalnie kilka razy w ciągu dnia dotykam brzucha czy nie jest twardy i czy nie mam skurczy, masakra jakaś. Czytałam o tych skurczach, wyście też tu pisały i moja psychika robi swoje. Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piguleczka ja ta kreche mam od dawna, nawet nie pamietam od ktorego tygodnia, ale wciaz robi sie coraz wyrazniejsza, od razu rzuca sie w oczy :) A papierosow nie palilam to nie mam teraz problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strzałka - warto wybrać się w tej sprawie do lekarza, ale powiem Ci że moje bolące więzadła obłe macicy też początkowo brałam za jajnik, już o jakimś stanie zapalnym myślałam i innych rzeczach... ale doktor wyprowadził mnie z błędu. Tym bardziej że długi czas bolało mnie tylko po lewej stronie, a dopiero od miesiąca doszła prawa. Więc teraz jest równowaga :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigulka ja mam ta kreche od bardzo dawna, robi sie coraz ciemniejsza, od razu ja widac :) wlasciwie po co ona jest? Ja nigdy nie palilam, wiec nie mialam problemu z rzucaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×