Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Gość Suse
Cześć dziewczyny chciałam się podzielić z Wami poruszanymi kwestiami. Co do glukozy robiłam przed wczoraj (25 tydz.) najlepiej wypic na raz z zatkanym nosem bo dla mnie gorzej pachniało niż smakowało. Byłam taka głodna na czczo ze powiedzialam ze wszystko co bedzie inne z rana niz woda mineralna bedzie super:) Co do wózka oglądałam różne oferty, potem wybraliśmy się do sklepu i wybór jest taki ze głowa puchnie. W końcu po rozmowach ze sprzedawcami w roznych sklepach zdecydowaliśmy się poszukać X-Landera . Kupiliśmy na allegro świetny zakup wózek używany dosłownie jak nowy. Model XA kolor czerwony 3 w1 za 1200zł. Jest stabilny super skrętne wszystkie koła, duże , waga jest mi obojętna bo mieszkamy w domu. Wykonanie naprawdę porządne materiał super wszystko odpinane mozna prac a wrazie uszkodzenia łatwo dokupić. Komplet wszystkich moskitier parasolek , spiworków takze zakup bardzo udany. Łóżeczko z materacykiem również dzisiaj przyszło. Może niektóre z Was napiszą ze za wczesnie, ja wychodzę z założenia ze lepiej kupowac stopniowo niz potem na huura i zbankrutować bo wszystko kosztuje. Na szczescie wogóle nie musze kupowac ubranek, dostałam w spadku . Chcialabym poruszyc inny temat a mianowicie butelek i smoczków jakie macie spostrzezenia co kupić i ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj suse co do butelek ja kupiłam zestaw avent ponoć jedne z najlepszych butelek udało mi sie dostać na allegro zestaw gdzie były 2 mniejsze butelki, 2 większe do wszystkich oczywiście smoczki do tego 2 dodatkowe jeden smoczek do dziecka i laktator ręczny wszystko za 160zł nie całe. Nic więcej z butelek nie będe potrzebować bo na początku będą mi potrzebne tylko te mniejsze butelki gdzie w smoczku jest jedna dziurka a później te większe one mają w smoczkach 2 dziurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstawać śpiochy!!! :) ma_rka, Fifi ładnie w brzuszku dokazuje, prawdziwy piłkarz :P A i filmik z trójmiejskiej skm-ki niezły, ja rzadko jeżdżę naszą koleją, bo mam takie szczęście, że jak jest jakiś żul, albo zboczeniec, to właśnie do mnie się przyczepi. Mój wózek wczoraj dotarł :) Mutsy 4 rider single spoke 3 w 1 z fotelikiem maxi cosi. Jest bardzo ładny, niezniszczony (kupiłam uzywany komplet wysłany do mnie z niemiec). Wszystkie części niebieskie, ale inne odcienie, więc sie nie będzie nudził. Jestem baaardzo zadowolona :) Całe wczorajsze popołudnie sie nim bawiłam, montowałam wszystkie części po kilka razy, wszystko juz mam rozpracowane :P I ma wszystko, na czym mi zależało, czyli: duże koł, przednie mniejsze, skrętne (przez co nie jest lekki, ale nowe mieszkanie bedzie na parterze) fotelik. który łatwo sie montuje na stelażu i ma regulację dla noworodków, można "wypchnąć" bardziej na płasko miejsce do leżenia dla dzieci do 5 kg spacerówka z przekładanym siedziskiem, rozkładana na płasko gondola z białym wnętrzem (na upały). Za całość dałam 1000 zł, nowy komplet kosztuje ponad 3 tys, a naprawdę nic nie jest zniszczone. A dzisiaj mam badanie połówkowe na 13 i oczywiście sie stresuję. Trzeba było pospać do 10, a nie od 6.30 łazić :) Widziałam te łóżeczka, ładne. Ja juz kupiłam białe z ikei i materacyk kokosowo-piankowy. Ale mam bez szuflady. Na pewno by sie przydała, ale uznałam, ze będę z łóżeczkiem wędrować między sypialnią a salonem i z szufladą trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby_lipcóweczka to tak jak ja mam dziś połówkowe na 13 i normalnie nie śpie już od 6.30 masakra jakaś.hehe A co do buteleczek ja też kupuję AVENT to są butelki antykolkowe 2 mniejsze i 2 większe,ponoć tą firmę sobię chwalą i laktaor z tego, zdania na jego temat są podzielone, ale jak nie przy tym to się przy 2 dziecku przyda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izzzka, doskonale Cie rozumiem :) Jeszcze tyle godzin, najmadrzej byłoby pospać, bo w nocy słabo mi to idzie i czuję się, jakby mi ktoś piasku do oczu nasypał, ale weź tu zaśnij człowieku... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzymam kciuki za Wasze połówkowe! Ujawnianie poszło zabawnie - wszyscy byli zaskoczeni, zwłaszcza jak na pytanie "który miesiąc" odpowiadałam "koniec piątego" :-D No i jak weszliśmy to gospodarz imprezy od razu obczaił brzuch, bo na moje "mamy niusa" od razu odpowiedział "właśnie widzę" :-D Tak więc jedna grupa znajomych już w komplecie wie, jeszcze została druga, ale tu czekamy na spotkanie na początku kwietnia, bo wtedy będzie takie zbiorowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izzkka i Oby_Lipcóweczka!!!! Trzymamy kciuki!!! Pochwalcie się potem Waszymi Perełkami!!! Też przejrzałam szybciutko te laktatory na allegro, ale chyba się wstrzymam na razie. Z tego co widzę to kobietki użyły je dwa, trzy razy... ciekawe dlaczego... może nie dla każdej jest on potrzebny po prostu... w razie czego kupić można w każdej aptece czy innym sklepie z art. dziecięcymi... a poza tym mam obiekcje przed używanymi... tak jak przed używaną wanienką. No chyba że po własnym dziecku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby lipcóweczko i izzkka trzymam kciuki za badanie :) A ja wpadłam na chwilkę, poczytać was i się szykuję do szkoły. Czeka mnie dziś 250 km i pół dnia zajęć :( i aż smutno męża zostawiać w tak piękną pogodę. No ale cóż... Miłego dnia mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny trzymam kciuki za badania zaraz się meldujcie!:) Co do laktatora rozmawiałam z szwagierką i mówiła, że jej się przydaje często odciąga pokarm bo córcia zasypia przy piersi, poza tym samo karmienie piersią trwa bardzo długo. Tak słyszałam:) Dziś nockę przespałam bez problemu i nadal nie wiem co mi było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się! :) Wszystko dobrze :) Lekarz sprawdził parametry, budowę serduszka, klatki piersiowej, mózgu, twarzy, pepowinę, łożysko, rączki, nóżki, tylko warg sie nie udało, bo się malec zbuntował. Ale wszystko dobrze, określił go jako "perfekcyjny chłopiec". Z tych parametrów to taki wykres miał, z linią min i max i mały dokładnie pośrodku, mówił, że rzadko tak sie zdarza. I jeszcze jedno: pindolek okazały :P Poważnie, aż zmierzył i ma 1 cm :) I fotkę pindolka specjalnie zrobił, powiedział, że baaardzo okazały :) A mały waży 444g, mi sie wydawało, że to niewiele, ale podobno dobrze. Nie wiem, ile ma długości. Jestem w połowie 23 tyg. I w głowie mam kilkadziesiąt razy powtórzone w trakcie badania "prawidłowo" i "perfekcyjny chłopczyk" na koniec. Ufff, bardzo się cieszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny co do butelek to ja z doświadczenia kupuję Avent, bo przy Milenie się sprawdziły a laktator mam po niej, więc butelkę się przykręca bezpośrednio do laktatora.Ale Mileny nie karmiłam, bo się nie udało i piła tylko z tych butelek, ale faktycznie kolki ani razu nie miała, tyle, że ja nie wiedziałam że one są antykolkowe :-)). Dopiero po 9 latach się dowiedziałam, dobre ha ha ha. Ja nie miałam brodawki i mała nie chwyciła mi cyca dlatego przez 6 tyg ściągałam pokarma, a że z całego dnia uzbierałm tylko na jedno krmienie to po tym czasie zrezygnowaliśmy. Podobno jak ktoś nie ma brodawki to właśnie laktatorem przed karmieniem dobrze jest dwa lub trzy razy nadusić, żeby ją wyciągnąć co ułatwi maleństwu schwycenie piersi. To taka mała rada, może komuś się przyda. Marka współczuję Ci tak tyle jeździć i cały czas myślę, że Ty w szkole. Lipcóweczka gratyluję!!!! Napisz jak na zdjęciu u Ciebie wygląde ten pindolek, bo ja jak u mnie patrzę to mi to jakoś dziwnie wygląda i na razie się nie nastawiam ale we wtorek idę może moja gin mi potwierdzi. A ja dziś rano obudziłam się z takim bólem brzucha aż promieniowałdo kręgosłupa. Wzięłam nospę jeszcze trochę poleżałam, dopiero teraz będzie chyba dobrze. Wyszłm na chwilę na dwór na spcerek ale już miałam pory pełne... Tylko, że ja mam bardzo bolesne wzdęcia i przed załatwianiem się też potrafi mnie tak boleć, więc to może być to, ale nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby_lipcóweczka - gratulacje!!! super!!! a ja dzisiaj spędzam dzień na leżaku na balkonie i jest wspaniale wieczorem przychodzą znajomi a jutro mieliśmy iść na 1 urodziny córki mojej przyjaciółki, ale nie idziemy, bo sąsiad zaniemógł na rota wirusa, a wczoraj i przedwczoraj był u nas, więc nie wiadomo jeszcze, czy nas nie pozarażał - a na urodzinach ma być 4 maluchów, więc nie wypada iść z wirusem :-) chociaż tak naprawdę to mam oczywiście nadzieję, że nas ominie ta atrakcja - wolę nie wylądować pod kroplówką co do butelek to ja już po czytaniu Was nie biorę pod uwagę żadnych innych, tylko Avent :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, lipcóweczka gratuluję akazałego sprzętu syna :-) Co do laktatora i butelek to ja chyba jednak zostanę przy tommyym tippee bo tą firmę polecały mi inne mamy karmiące, mówią, że najlepsze...zwłaszcza jeśli naprzemienne z cycem bo smoczki mają kształt piersi, wiec dziecko nie zapomina Byłam wczoraj u rodziców i znalazłam w szafie zbunkrowane przez moja mamę ciuszki dla Kluski a jak jej o tym powiedziałam to się zapytała czy znalazłam tylko te w szafie... Hmmm...mój blyskotliwy umysł zatem podpowiada, że nie były to jedyne rzeczy tak więc sama nie planuję na razie żadnych ciuchów dla malucha kupować. Za to moja mama powiedziala, że na pierwsze miesiące bardzo przydaje się kosz wiklinowy dla dziecka. Tzw kosz mojrzesza, używany można nawet niedrogo kupić. Zwłaszcza dla mam, którym łóżeczko się nie zmieści do sypialni (czyli mi), więc się chyba skusze Marka, brzuch pięknie Ci faluje. Mój tak codziennie o 4 rano jak ta mala terrorystka żąda żeby ją nakarmić...zwłaszcza jak odmawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już jestem i 100% DZIEWCZYNKA, mała zrobiła nam psikusa;) Wszystko ok, miała pomierzone wszystko i jest ok. I waży równe 500g;) Zaraz się wpiszę do tabelki;) A teraz jest u mnie mama i okna myję więc odezwę się póżniej.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
************************************************************ NICK..............wiek.........ost @............termin porodu.....imię ***********************************************************< br /> madziaz...........24.........27.09.2011.........29.06.201 2.....Wiktoria luna0207...........27.........25.09.2011........02.07.201 2......Jagoda lipcówka.kasia....26........03.10.2011.........04.07.201 2..... Adaś tusiana............22.........27.09.2011.........06.07.20 12..... neli8...............23..........30.09.2011........07.07.2012 .......Filip ma_rka...........23.........27.09.2011..........07.07.201 2.......Filip Pina_789..........22.........30.09.2011.........07.07.2012.. ......? Diamondxstar....22........05.10.2011...........10.07.2012 ...Liwia Aaannneeetttaaa..31........06.10.2011........10.07.2012.. Mikołaj Kikaa84............27........05.10.2011..........13.07.20 12.....syn Kalla...............33.........09.10.2011.........15.07.2 012....synek elita83.............28........10.10.2011..........16.07.2 012...syn kiniam85..........26.........09.10.2011....... .16.07.2012.....synek Lipcówka2012.....33........11.10.2011.........17.07.2012 .....Synek P. kwiatek polny...20........10.10.2011.......17.07.2 012..... małżenka..........25........11.10.2011.........18.07.20 12..... SzczęśliwaMama...21........13.10.2011........18.07.2012 .....synuś Pigułeczkaa........27........13.10.2011........19.07.201 2......Małgosia justysia88..........23........13.10.2011.........21.07.20 12.....Zosia izzkka77...........23.........12.10.2011.........23.07.2012.... Daria Milka862...........25.........16.10.2011.........23.07.2012. .... weronikakrz......29.........17.10.2011........23.07.2012. ...Aleksander Efciaczek..........29.........17.10.2011.........24.07.20 12.....Siusinka Fressia.............31.........21.10.2011.........26.07.2 012..... oby_lipcóweczka..32.........19.10.2011.......26.07.2012. .....syn Stella Polare.......29.........26.10.2011.......29.07.2012.....chł opak strzałka............25.........09.10.2011....... 29.07.2012....synek kuleczka@13......31.........22.10.2011...... .29.07.2012....syn Neonka1935.......31.........21.10.2011........30.07.2012. ...Antoś Nenia..............23.........19.10.2011.........31.07.20 12..... Kropelka03........28........16.10.2011........03.08.2012. ....Kluska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny, a tatuś jaki dumny :P Luna, to wygląda no... normalnie. Jak prawdziwy. Doktor zrobił zbliżeni i idstaje na fotce taki siusiak o normalnym kształcie. Po prostu odstaje pod kątem prostym od reszty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zrozumiałam, że to było po prostu połówkowe? U mnie na połówkowym też badał milion parametrów - wielkość głowy, brzucha, długość kości udowej, długość kości nosowej, żołądek, nerki, szyję, kręgosłup, jakieś przepływy. No i oczywiście łożysko i szyjkę - powiedział, że szyjka jest ok, a łożysko "poza ryzykiem przodowania", czyli też ok. I badał na 2D, a co jakiś czas przełączał na 3D, żebyśmy sobie dzidziola pooglądali :-) Bardzo fajne było to badanie - było widać na przykład zaciśniętą piąstkę z kciukiem wyciągniętym do góry na "ok" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa - te parametry, o których mówisz, to są chyba te podstawowe, które się robi na połówkowym. A serce dziecka lekarz oglądał? Bo serce też się podobno powinno uważnie obejrzeć - czy są komory w takiej liczbie jak trzeba, i ogólnie takie jak trzeba, ogląda się zastawki itd. Nerki itd też się ogląda. Może on te wewnętrzne narzady też pooglądał, tylko po prostu nic Ci nie powiedział / nie opisał w wyniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam badane wszystko serce, móżdzek, nogi rece, brzuch i inne rzeczy, też miałam na 3d ale niestety nasza mała pół twarzy zakryła rączkami zawstydziła się że ją podglądaliśmy;) A mnie rozbawiło to że lekarz mówił zamiast dziewczynka to człowiek, hehe tak to dziwnie brzmiało, a ja miałam skierowanie i miałam z NFZ.Ale z Nfz refunduję tylko 2 badania te 3 jest płatne, ale na nie już nie idę. A tak przy okazji dostałam próbnik z Johnsons Baby;) Już mam 1 rzecz dla dziecka;) hehe No pół kilo to dużo też się zdziwiłam, ale lekarz 3 razy powtórzył wagę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izzkka, gratuluję córci :) Szczęśliwa mamusiu, dokładnie tak, jak Stella mówi, to było badanie połówkowe, mój gin. kazał je zrobić koło 22 tyg, a ten gin. genetyk chciał w 23tyg, bo wtedy najlepiej wszystko widać i tak też zrobiliśmy. Za normalne wizyty nie płacę, ale usg genetycznego nie mam w pakiecie, więc u mnie akurat 160zł, tyle samo, co to badanie genetyczne pierwsze, które robi się od 12 tyg. W sumie to nawet nie wiem, czy obowiązkowe. Lekarz mówił, to zrobiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×