Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

la emacie tempo pisania:) Ja farbowałam włosy jakos na Wielkanoc. palet wydało serie farb co sie trzyma na włosach tylko 10 minut. Farba ładnie złapał. Teściowie moi na początku maja sprzedali krowę i teściu chiał dołożyć kasy i kupić traktor. POjechał jeden oglądać i wrócił z koniem:))) Do tego kupił dzis bryczkę z 3 tyś. He ma gość zdrowie, dodajmy, że nigdy nie miał nic z końmi współnego:). A klacz śliczna, pięcioletnia tylko nigdy na sobie nie miała siodła. A oni juz bryczkę kupili:)) Ale za to jaką dzieciaki mają radochę:) No i ja sie cieszę bo Jagoda będzie od małego ze zwierzętami:))Mnie dziś też obudził skurcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim:) widzę że spać nie możecie;p bo ja dopiero wstałam o 12, korzystam z ostatnich dni bo za dwa miechy to przespać się na 3 godziny będzie cudem??? Zwłaszcza jak mała będzie aktywna tak samo jake teraz, a w nocy to najbardziej. Za to dośpi w dzień- na spacerku a ja będę padać;) aż się nie przyzwyczaje. Ja słyszałam że kontrolują ale bardziej takie co zaczęły prace i szybko zaszły w ciąży, czy nie fikcyjnie zatrudnione albo dziewczyny które zakładają działalność, ja pracuję około 3 lat w tym samym miejscu, więc chyba po prostu mam pecha że na mnie padło. Śmieszne to dla mnie, bo jest pełno symulanntów a oni nie potrzebnie stresują. Tym bardziej że ja długo się broniłam przed zwolnieniem, brałam tylko na tydzień, dwa jak byłam przeziębiona i raz jak miałam straszne rozwolnienie i wymioty, musiałam brać antybiotyk bo podobno jakieś bakterie i wtedy juz gin na mnie nakrzyczała i dała na 4 tygodnie zwolnienie i od tamtej pory stwierdziłam że nie jest tak źle w domu ;p No ale trudno jakoś trza to przeżyć z tym zusem, zobaczą że nie mam poduszki tylko prawdziwy brzuch i tyle;p Z tą szyjką u mnie niby też jest coś nie tak, że niby się skraca, zresztą dużo osób mówi że mam brzuch nisko, lae nie wiem czy to ma coś ze sobą wspólnego? Na razie kazała mi więcej leżeć nie przeginać ze spacerami, sprzątaniem itp. i przepisała duphaston. Ja też w tamtym miechu byłam strasznie przeziębiona i nie mogłam tego wyleczyć w dodatku się przeprowadzaliśmy więc naganiałam się jak głupia i narobiłam to nie wiem czy to nie było przyczyną... Okaże się w poniedziałek na wizycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale popłynęłyście z ilością tekstu, tematów:-D. My mieliśmy zaproszenie w niedzielę na komunię, ale odmówiliśmy ponieważ 200 km trzeba by było jechać :-(, tego bym nie przeżyła :-P. A wczoraj M wrócił z pracy i mnie poinformował (zakcentem na poinformował), że 26 maja mamy zaproszenie na 18-tkę. I to gdzie, na działkę na której nie ma nawet poczciwej toalety :-P. No chyba ogłupiał, tak zimno ja dużo ciuchów nie mam żeby teraz grubo się ubrać i siedzieć z 5h na działce :-(. Dwa poronienia mu nie starczyły żeby się przekaonać jak muszę osiebie dbać. Żenada wk...ił mnie, no. Ani wygodnego krzesła czy fotela ledwo złażę z tapczanu to z leżaka tym bardziej będzie mi źle. Tym bardziej że to taka głupia rodzina trochę patologiczna, lubią pić, z kobiet sobie nic nie robią, nie mają do nich szacunku. A ja w takim poważnym stanie mam jechać na taki spęd szczurów? Aż mnie nosi... Sory już koniec, ale przynajmniej wyżyłam się na klawiaturze :-D. A ja mam dopiero za tydzień wizytę, a wydaje i się to tak długo jeszcze... A dziś byłam na badaniach: TSH, ft4, glukoza, morfologi, ocz i Hbs. Nie wiem co to jest to Hbs. A co do US to ja składałm 10 marca i jeszcze nic :-( Wrrrrrrrrrrrrr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetko, Hbs a właściwie antyHbs określa ilość przeciwciał przeciwko żółtaczce typu B, czyli czy masz WZWB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to po obiadku :) Synol zadowolony - bo była pomidorówka, za to Mężon pewnie do najszczęśliwszych przy obiedzie nie będzie należał. Jutrzejsyzm gulaszem mu się zrehabilituję :P Milka>> już jakiś czas temu miałam zapytać - wiem, że się budujecie - i my też mamy w planach postawić własne 4 ściany - ale przed nami dłuuuuga droga :) szukamy jakiegoś przyzwoitego projektu domu :) jeśli mogłabyś mi podesłać zarys (o ile masz takowe plany) to ja bym chętnie pooglądała :) i na bieżąco weryfikowała problemu budowlane :) Co za palant z tego kolesia - kurcze niektórym od tej całej wiedzy i stanowisk w doopach się poprzewracało!! Mar_ka>> No to duży Chłop był z Filipa w tym 30tc :) Pocieszam się tym, że faceci szybciej rosną :) i że moja mała Pyza będzie jednak mniejsza :P Pina>> :) nooo :) wyglądasz super :D ja bym Twojej ciąży ze wzdęciem nie pomyliłą :P Kalla>> ja używam farby L'oreal Preference. Farbowałam nawet w pierwszym trymestrze :) nie mają one amoniaku i jakoś specjalnie mnie nie podrażniały - jeśłi chodzi o zapach :) Pigułeczka>> Fajowy rożek i poducha :) Kolory mnie powaliły :) ale zastanawiam się jak używa się tej poduchy do karmienia :) bo ja bym wścieku dostała trzymając Młodą w takim rogalu... A szyjka się u mnie waha - z reguły ma 2 - 2,5 cm (z tej krótszej strony - bo moja szyjka jest przód ma krótszy a tył dłuższy) :P teraz jest bardziej miękka i plastyczna, no, ale to już prawie końcówka ciąży :) więc póki co nie panikuję... Wydaje mi się, że sam proces przygotowania macicy i szyjki do tego ekstremalnego wysiłku też musi potrwać :) nooo 3 kg może ciut więcej też mi wystarczy. Chociaż ja ważyłam sporo, potomek pierwszy tez ważył sporo... heh :) 18go czerwca bede miala podgląd - bo mam ostatnie USG na NFZ :P to które mialam zrobic w 32tc ale nie było juz terminów ;) Własnie Młody mnie do prac plastycznych wyciaga ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
'prawie końcówka ciąży' - brzmi imponująco :-D mój maluch ostatnio zaczął konkretniej kopać - może miał jakiś skok wzrostowy, bo z dnia na dzień te kopy zmieniły się w mocniejsze ja chyba też miałam skok wzrostowy, bo mi ciasno w jedynych spodniach, jakie mam większe mam sukienki na lato, tylko tego lata ani widu ani słychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella>> no pewnie, że prawie końcówka ciąży :) co to te dwa czy dwa i pól miesiąca :) w końcu to III trymestr :P Luna>> jak ja CI "zazdroszcze" tego konika, krów i całego gospodarskiego inwentarza :) Wakacje spędzalismy u dziadków na wsi i taki bezpośredni kontakt ze zwierzętami bardzo sobie cenie :) A moje dziecko widzialo do tej pory kury i kaczki... a no i króliki. O poklepaniu mućki a tym bardziej "wydojeniu" może sobie pomarzyć... a szkoda .... Często mi opowiada czego to nie bedziemy miec jak już wybudujemy dom :) wiecie krowy, świnie :P króliki, kozy ;) i staw z rybami ;) Hodowca trzody i bydła z niego rośnie :) aaa no i ekspert od jajec :) bo kurnik musi być obowiązkowo :) i wybieranie jajek spod pup kurzych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efciaczek ja nie mam projektu na kompie niestety bo myśmy spisali sobie co chcemy i pojechali do projektanta i na tej podstawie dostaliśmy gotowca w sumie. Generalnie cały czas coś zmieniamy bo w projekcie mamy 3 pokoje (sypialnia i 2 dla dzieci) kuchnia, łazienka, ubikacja, i jadalnia z salonem obok z którego jest wyjście na taras a i kotłownia. Teraz pozmienialismy i sypialnia będzie duża z 2 połaczonych pokoi kotłownia w garażu a zamiast kotłowni pokój dla dziecka ciagle zmiany a już i tak licze się z tym, że jak zamieszkamy to i tak okaże się, że coś jest nie funkcjonalne albo nie w tym miejscu w którym być powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do mnie przyszedł kurier z łóżeczkiem i pościelą, jejciu wygląda to na żywo lepiej niż na zdjęciu. Oczywiście pośc iel różowa, hehe zresztą ja mam wszystko różowe, parę pajacyków co dostałam jest innego koloru. łóżeczko już stoi bo musieliśmy sprawdzić czy jest ok w razie reklamacji, i jest ok, potem je trzeba złożyć spowrotem i czekać na rozwiązanie. Ale chyba łóżeczko może stać już z tydzień przed rozwiązaniem, bo ja nawet nie wiem kiedy się je rozkłada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba się rozkłada wtedy kiedy się chce. Ja umówiłam się ze znajomymi, że nam przywiozą kołyskę w czerwcu. Już bym chciała trochę na zakupy dzidziowe, no ale czekam do czwartku. Ty wszystko różowe, a ja najchętniej kupiłabym rzeczy nie ewidentnie dziewczyńskie czy chłopakowe, tylko taki bardziej unisex (z nastawieniem na drugiego dzidziola). Ale o takie rzeczy dla dzieci chyba trudno, więc będą chłopakowe i najwyżej jak będzie następna dziewczynka to będzie chodziła ubrana jak chłopak. Zawsze lepiej tak niż w drugą stronę :-) Na razie wypatrzyłam sobie w necie niebieski rożek, niebieski ręcznik z kapturem i pieluchy flanelowe w samochody - tylko nie wiem, czy nie lepsze tetrowe - jak myślicie? A pewnie i tak będę mało kupować przez net - spróbuję wszystko ogarnąć w czwartek po usg w jakichś sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie wróciłam od gina ze skierowaniem do szpitala. Jutrfo mam sie zrana wstawic na izbie przyjec. Nie wiem jak ja tam wytrzymam...Prawde mówiąc miałam cichą nadzieję że nie wystawi mi tego skierowania tylko przedłuży mi zwolnienie ale nici z tego...Mam nadzieję że w sobotę mnie wypuszczą do domu. Już mi smutno że tam idę, w dodatku własnie się dowiedziałam że mojego dziadka zabrała karetka do szpitala bo zrobił mu sie zator...Boże mam nadzieje że wyjdzie z tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella ciężko takie uniwersalne kupić, bo jak idziesz po sklepach to jest podzielone na dziewczynkę i chłopaczka a uniwersalne ewentualnie białe. Trudno jak 2 będzie chłopak, to ciuszki zawsze idzie pocisnąć dalej kto ma dziewczynkę a zacząć kupować dla chłopaka. A co do pieluch to ja mam 10 tetrowych w tym 4 kolorowe w jakieś tam misie i 2 tetrowe też w jakieś wzorki, tetrowe lepsze ale flanelowe też mam w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nenia będzie wszystko dobrze, głowa do góry. Pewnie wezną cię na obserwację, a jak nie ma powodu to wypiszczą cię po 2 dniach i tyle. Napewno w szpitalu nie będą trzymać osoby której nic nie dolega, wogóle nie rozumiem twojego lekarza, ale ten temat już przerabiałyśmy tu na forum eh szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nenia głowa do góry! I dawaj znać jak tam. No to kupię pieluchy tetrowe, skoro lepsze. No właśnie widziałam, że zwykle na ubranku jest od razu wskazanie, czy to dla chłopca, czy dla dziewczynki. Ale moim zdaniem niebieskie, zielone czy żółte nadają się dla tego i tego. Białe też. Kurcze, ale dziś jesienna pogoda, najchętniej cały czas bym spała. Ok. 19 przychodzi do mnie koleżanka w odwiedziny - mam nadzieję, że nie będę jej ziewać co 5 minut :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella - wg mnie pieluszki tetrowe są fajne do wycierania Maleńswa, np. podczas ulewania, zaś flanelowe (grubsze) ja osobiscie uzywałam jako przykrycie w upalne dni (mój synek pierwszy też sie urodził w lipcu). Zresztą w praktyce wszystko wyjdzie ;) Ja miałam tetrowych pieluszek ok. 10 szt i 4 szt. flanelowe i uważam, że dla mnie to było wystarczajace. w użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nenia ten twój lekarz jakiś głupi na prawdę, nie rozumiem po co masz iść do szpitala skoro wszystko jest dobrze, nie martw się szybko cię wypuszczą. Dziewczyny byłam dziś u kuzynki i poleciła mi łóżeczko troszkę drogie ale widziałam na żywo i jestem zachwycona a pościel cudna! http://allegro.pl/lozeczko-radek-vii-6-koloro-szuflada-13-el-gdansk-i2327735463.html popatrzcie sobie gość ma więcej zestawów, co mi się podoba jest bez tej wszechobecnej moskitiery która jest już wszędzie chyba, no i można kupić u niego pościel razem z osłoną na szczebelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny jestem z forum sierpniówek i mam do was pytanie czy któraś ma założony pessar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie łóżeczko już stoi, chiałąm kota oduczyć wskakiwania na nie. Kotka ma gdzieś łóżeczko i woli spać na drukarce. łóżeczko spełnia funkcje przechowali rzeczy do prasowania. Dziewczyny w którym tygodniu pakujecie torbe do szpitala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izzka z tego co pamiętam będziemy rodzić w tym samym szpitalu:) mi właśnie dzisiaj Binkieiwcz powiedział, ze szyjka się skraca przez twardnienie mamcicy mimo magnezu, więc jesli za 2 tyg się nic nie poprawi to założą mi pessar. Odczuwasz jakiś dyskomfort?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dostałam tylko trzeba je pomalować i przykleić hehe Nie nic nie czuję, nawet przy założeniu nic mnie bolało, gdy jest dobrze założony to nie przeszkadza w niczym, tylko go czuć jak wkładam luteinę.Więc spokojnie nie masz się czym przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka rzeczywiście ładniutkie te łóżeczko. Moje też już wkrótce dotrze: http://www.tosia.pl/sklep/product/p/1001/klups,bartek,ii.html i też pewnie trzeba będzie złożyć i sprawdzić czy wszystko gra :-) Ja kupiłam tą pościel do wózka i ona jest na tyle duża, że wystarczy spokojnie na pół roku, więc zrezygnowałam póki co z kupna większej do łóżeczka, tym bardziej że to lato będzie. A jak rodzice będą chcieli coś nam sprezentować to najwyżej kupią już większą kołderkę i poduszeczkę. A ochraniaczy na szczebelki też nie chcę, bo zasłonią mi cały widok na małą, a wolę mieć ją na oku patrząc ze swojego łóżka. Poza tym malutkie dziecko nie szaleje na tyle w łóżeczku żeby obijać się o szczebelki. W późniejszym okresie może być przydatne :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efciaczek wie że pytnie było do Milki ale może się przyda, ja mam taki projekt http://www.dobredomy.pl/projekt/orionIII/lustro Pozytywny aspekt dzisiejszego dnia: Starostwo ma dla nas dokument odbioru częściowego domu :-D Hura!!!!!!!!!!!!!! W końcu jutro składamy wniosek w banku o przeniesienie hipoteki. A w ogóle dziś miałam skierowaniena badania a okazało się że muszę za nie zapłacić 100 :-( Nenia to skierowanie totylko dlatego, że tak chce Twój lekarz, prawda? Więc w sumie dobrze że nic złego się nie dzieje. Głowa do góry trzymam kciuki. Co do pieluch to flnelowe też są potrzebne, przynajmniej mi były, żeby szeroko pieluchować bobaski. Stella ja też dziś co chwilę śpię, nawet normy nie wyrobiłam w tych moich krzyżykach :-P Izzka zestaw super, mi się też tam podobaja moskitirki i te bajery. A w ogóle przy Milenie przydało się żeby okryż trocheod komarów bo ja mieszkam na wsi i tego dziadostwa jest pełno. Ale mam ochotę na płatki na mleku ale te starodawne :-P, płatki owsiane :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nenia to on chce Cię położyć tak profilaktycznie? Co oni wymyślają;/ Ja też mam zestaw z moskitierą, też mieszkam na wsi i komary atakują o tej porze to powinna się przydać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale macie fajowo z tymi łóżeczkami :) nasze pewnie zakupimy jakoś tuż przed urodzinami Niuni :) bo najpierw trzeba przystosować sypialnię :) No ale jakiś baldachim trzeba będzie zainstalować. Obowiązkowo!! W końcu w przypadku jakiegoś bzykanka nie będę skrępowana :P Stella>> uniseksów jest baaardzo dużo na allegro :) i to całkiem renomowanych firm :) kilka sztuk na pewno tam kupię, bo nie zawsze mam cierpliwość do biegania po sklepach :) wolę sobie wygodnie usiąść w fotelu i zamówić, zwłaszcza, że tych dzieciorowych rzeczy i tak nie trzeba mierzyć :) Pigułeczka>> a ja myśłałam, że bobasa się jakoś w tą dziurę wkłada :P ja chyba pozostanę przy własnym przedramieniu :) chociaz pewnie przy pierworodnym zaopatrzyłabym się w taki coś :) Nenia>> no co za koleś z tego ginekologa... pewnie myślał, że Cię tym skierowaniem odstraszy i nie weźmiesz skierowania a potem było głupio mu się wycofać... palantunio... Potraktuj to jako wakacje na koszt państwa, szkoda, że nie w milszym otoczeniu ;) Aneta>> dzięki :) wszystkie linki się przydadzą :) Twój dom będzie czadowy :) My założyliśmy natomiast, że kształt ma być jak najprostszy w formie, dach dwuspadowy, dom w zasadzie parterowy z ewentualną możłiwością zaadaptowania strychu... Tak na prawdę to chcemy jak najszybciej wynieść się z naszego mieszkania.. gdziekolwiek, nawet do lepianki :P Upatrzyliśmy kilka projektów: taki prosty, bardzo przypadł mi do gustu ze względu na rozplanowanie :) http://www.domoweklimaty.pl/projekty-domow/wszystkie/projekt-2929_karmel tyle, że mały i nawet gdybyśmy podnieśli nieco piętro to nie ma gdzie wstawić schodów hehe :) i ten jest fajowy :) http://www.domoweklimaty.pl/projekty-domow/wszystkie/projekt-2873_gryf-ii już nawet obczaiłąm, ze gdyby zrezygnować z toalety dla gości albo zmniejszyć główną łazienkę i zrobić malą przeróbkę, to dałoby się wcisnąć schody na pięterko :) a ja w przyszłośći miałabym swoją dłubalnię a mąż czytelnie :) dzieciory miejsce do zabawy w domu :) ale to jeszcze odległe plany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz dom musiał być taki tzn. wąski, bo graniczymy z lasem i wtedy są obwarowania, że dom musi być min 12 m od linii lasu, z tąd też wybraliśmy z użytkowym poddaszem. Ale szczerze to ja też wolałabymmić wszystko na jednej płaszczyźnie a nie latać po schodach. Strasznie zrobiłam się wygodna. Projekty fajne mi się podobają, jedno musisz wziąść pod uwagę te przeróbki. Czy oby na pewno można coś zmienić w projekcie i w gotowych projektach jak coś zmieniasz to nie raz trzeba zapłacić tej firmie od której kupujesz projekt. :-). Do dziewczyn które budują domy mała anegdota. Kiedyś starsza babka powiedziała mi, że budowa i urządzanie domu to wielka próba dla małżeństwa :-D. Pomyślałam, że przesadza ale dziś jej przyznaję rację ;-). Całąniedzilę kłóciliśmy się jak ma być podwieszony sufit w kuchni i rysowaliśy falę :-D. Ale przekomażań jest co nie miara :-P A ja zamiast śpioszki, kaftaniki zorgować to póki co to gipsy szpachelki itp :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×