Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

hej wczoraj przeglądałam gazetekę z lidla. Maja być rzeczy dla ciężarnej:) staniki do karmienia tez i z tego co kojarze to po 20 pare zł i nie takie babcine jak moje:) Nad kremem też sie kiedys zastanawiałam i nic nie wymyśliłam. MUszę iść do rosmana i sobie wszystkie pooglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amiaga, bo mój od początku na drobnego kurczaczka się zapowiadał. Mój w 32 tyg waży ponad 1500g. Ale i u mnie w rodzinie i u mojego M. małe dzieciaczki się rodzą. Ja ważyłam 2500g, mój 2900g. Największy to chyba był syn mojej mamy brata, 3100g. A mi się chce spać.. ale niestety, mój za niecałą godzinę będzie, i znowu krótki rajd do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marka, no to teraz pozostaje nam trzymać kciuki, powodzenia w walce. Ja tam wierzę, że dasz radę :D A później opowiem Filipkowi, jaką to on ma waleczną mamusię :P Ja kiedyś przywiozłam z wycieczki maskotkę Kubusia Puchatka (chyba z zoo). I moja kuzynka mi zabrała misia tak na tajniaka, wsadziła do plecaka i poszła do domu. Dopiero na drugi dzień ciotka za łóżkiem znalazła i się młoda przyznała. A ja wtedy tak rozpaczałam, że go nie ma. Chyba w 3kl. podst. byłam. Ona normalnie wiecznie mi coś podwędzała :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra jak poszła na USG tydzień przed terminem to lekarz jej powiedział, żę nie wiem ile dziecko waży bo juz sie nie mieści w wymiary. Wieć biedna siostra panikowała jak nie wiem co a urodziła Antosia 4200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luna, a no tak bywa. U mnie jednak to pewne, bo i u mojego gina na USG i w szpitalu wychodzi małe maleństwo. Ale gin mówi, że mam się nie martwić, bo synek jest odpowiedni do moich wymiarów i po prostu u nas to jest rodzinne. I że z takiego małego człowieczka też wyrośnie duży, fajny człowiek ;) Ale i tak mam cichą nadzieję, że 5 czerwca jak pójdę na wizytę to będzie miał już ponad 2kg, co najmniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta ja jestem zadowolona z pościeli i tych wszystkich pierdołek, fajne są. Co prawda wszystko wsadziłam spowrotem do foli, niech poczeka na pranie ale ogólnie jestem bardzo zadowolona z zakupu, a powiem że miałam obawy bo nigdy nie kupowałam takich dużych rzeczy przez allegro chodzi mi w tym momencie o łóżeczko. Marka życzę powodzenia z tymi bakteriami, oby tym razem się udało je wyleczyć. Pinia mi moja ginka też powiedziała że ja nie urodzę dużego dziecka tylko max do 3 kg bo mała jest drobna, tak to stwierdziła po badaniu usg, ale pociesza mnie że bardzo urodna, hehe ona zawsze po usg mówi że niektóre dzieci to już w brzuszku są takie ładne, ale zobaczymy dopiero po porodzie ile będzie ważyć. Z 1 strony dobrze, bo małemu dziecku lepiej do wyjścia:) Ale potem takie maleństwo na rączkach trzymać:) A większe to już się lepiej trzyma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a co do lidla to mama do mnie dzwoniła i mi mówiła ze w gazetce widziała termometr co się do czoła przystawia czy jak będzie jutro czy chce, powiedziałam ze chce. O ile zdąrzy.;) Bo niektóre rzeczy szybko idą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anettaaaaaaa - Twój domek Orion III też mi się bardzo podoba, widzę, ze dużo okien też macie, wykusz (ja jestem z niego bardzo zadowolona)... U mnie w projekcie domu nanieśliśmy kilka zmian, m.in. nie robiliśmy na górze dwóch łazienek, czyli nie mam w sypialni łazienki (dla mnie mniej sprzątania ;P). Co do imienia to rezygnuję z Radka, a Mikołaj - do przemyślenia. Milka - mnie na poczatku ciązy (w I trymestrze) strasznie bolała kość ogonowa i pachwiny. Teraz na szczęście ból ustąpił, ale współczuję Ci tego bólu, bo ja ledwie chodziłam i siedziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o zgagę to ja też mam straszną ;/ aż mnie cały przełyk pali, mleko na jkiś czas pomaga albo woda... To chyba się na razie wstrzymam z tym laktatorem bo jeszcze sporo rzeczy mi brakuje kupie najwyżej przy końcówce albo jak urodzę... Butelki co prawda mam cały zestaw i smoczków ale to myśle że przydadzą się też później do herbatki, wody czy soczków, a w zestawie były tańsze i na allegro niż w mojej hurtowni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Ja już jestem po wizycie- malutki ten mój Filip bo na dzień dzisiejszy 32t5d waży 1700g i jest o 9dni do tyłu wg usg ale lekarz powiedział że jest w porządku i że niby waga też w normie. W sumie to po cichu chciałam żeby nie był jakiś tam wielki przy porodzie bo zapewne takie mniejsze lżej się rodzi,nie wiem przynajmniej tak się pocieszam. Mam nadzieję że to nie moja wina tylko poprostu niektóre dzieci rodzą się małe i tyle. Dzisiaj miałam tylko usg a we wtorek mam iść na wizytę z badaniem bo powiedziałąm lekarzowi że ostatnio brzuch mi twardnieje w nocy to kazał mi przyjść jakby dzisiaj nie mógł mi tam zajrzeć... :/ ale trudno. Dzisiaj zaliczyłam też dentystkę i puki co mam z głowy, mówiła że mogę przyjść w czerwcu na kontrol ale wątpie czy w miesiac mi sie cos pojawi a siedziec w kolejce i sie denerwować to sobie odpuszcze i pójde gdzieś pod koniec lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinaa_789 - może Twoje dzieciątko nie bedzie dużo wazyć, ale może lżejszy bedziesz miała przez to poród. A później szybko dzidziuś będzie przybierać na wadze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ile kupujecie tych podkładów poporodowych widziałam że są pakowane po 10 sztuk, 2-3 paczki wystarczą?? A później można używać np podpaski?? I mjatki poporodowy widziałam jednorazowe pakowane po 7 sztuk? tyle wystarczy czy lepiej mieć z 2-3 paczki?? W sumie lepiej mieć chyba zapas? Niż ma braknąć. A jeśli chodzi o kosmetyki to ja chyba stawiam na nivea....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wagi to ja byłam malutka bo około 2800 ważyłam za to mój partner ponad 4 kg hehe to spory był za to teraz starsznie chudy jest ledwo waży 70 kg przy wzroście 183cm to tyle co ja w ciąży, tyle że nie przy takim wzroście. Śmieje się że córka mogłaby po tacie odziedziczyć figurę;) nie będzie musiała się odchudzać;) J bym chciła żeby tak ważyła z 3200 bo te 4000 to pewnei ciężko urodzić, zresztą niech rośnie byle była zdrowa!!:) ja się jakoś poświęce. Co do imienia ja też nie mogę się zdecydować,nie chcę żadnego oklepanego musi być typowao polskie ale jakoś ciężko mi, mój chce nazwać Gosia i już cały czas mówi Gosia albo Małgosia i chyba zostanie bo ja to co miesiąc zmieniam zdanie.... Podoba mi się Kornelia albo Martyna... Njagorsze jest to że większość imion się kojarzy z kimś że ten taki albo ktoś już ma z rodziny lub znajomych, że siękogoś nie lubi i ciężko mi wybrać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też bym miałą problem wybrać imię jakby po porodzie okazało się że to jednak dziewczynka a nie chłopak... Marka walcz i nie poddawaj się :p Szczesliwa gratuluję dużego dzieciaczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propo chłopców i dziewczynek to położna na szkole rodzenia opowiadała nam, że wczoraj rodziła kobieta. No i rodziła syna, a okazało się, że to dziewczynka :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, próbowałam nadrobic zaległości, ale sporo tego... Dzięki dziewczyny za 3manie kciuków, juz piszę, jak to się zadziało: miałam trochę więcej chodzenia, bo nowe mieszkanie robimy, więc markety, wybieranie mebli itp. I w sobotę juz nie za bardzo sie rano czułam, źle spałam, bo brzuch bolał itp, ale byliśmy umowieni z ludźmi od kuchni, potem znowu jakis market. A brzuch bolał coraz bardziej, zauważyłam tez taki regularny silniejszy ból, wtedy zorientowałam się, że to skurcze. Wróciłam do domu, poleżałam po 2 nospach z godzinkę i na izbę przyjęć. Tam ktg, badanie i decyzja, że nie mogą mnie puścić do domu. Byłam tydzień, na fenoterolu, z czego 5 dni z pompy, bez wstawania nawet do toalety. Doszli mi do maxymalnej dawki 12, kilka razy dziennie ktg i ciągle skurcze, w poniedziałek juz bardzo silne i bolesne, pamietam że biegali lekarze i połozne, dostałam kilka zastrzyków, w tym pierwszą dawke sterydów, pytali ile waży dzicko. Mi tylko łzy ze strachu leciały. Ale sie unormowało w koncu, przeszłam na tabletki, fenoterol , nospa i isoptin, czuje sie jak narkoman. Dzisiaj byłam na wizycie, mały waży 1440, konczymy 30 tydzien, szyjka 2,5 cm, ale zamknięta (miała 3,8). Juz nie musze leżeć plackiem, ale mocno sie oszczedzam, nie chce podobnych przejść, poza tym średnio sie na tych lekach czuję. Nasłuchałam się w szpitalu rodzących, napatrzyłam na dziewczyny po cesarce i nie wiem, jak gorzej. Ale tydzien w szpitalu pozwolił mi sie oswoić z sytuacją i uznałam,ze trzeba finiszować z wyprawką, bo może być różnie. Torby do szptala zamierzam mieć 2: jedna dla mnie (koszule, podkłady, kosmetyki) i osobna dla synka. Może byc tak, że ja jadę nagle, np. taksówką i nie zamierzam wszystkiego dzwigać, a czasem to fałszywy alarm i dziewczyny leżą kilka dni, więc po co maluszkowe rzeczy mają się po szpitalu plątać. I widziałam, że dziewczyny tak właśnie mają. Fajnie byłoby pójść i urodzić w terminie, ale niektóre długo leżą, juz wiem, że 3 koszule to lipa, że musi być więcej i to cienkie, bo w szpitalu gorąco. Mi M. jechał do hurtowni dokupić i musiałam nosić to, co wybrał... :) różowe kokardki górą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oby_lipcóweczka - pisałaś 13/05, że już jesteś po szpitalu w domu. Od tamtej pory jest ok? Ja mam jutro usg i jeżeli będę się dobrze czuła to zakupy. Torbę spakuję jak będę wszystko miała do szpitala - czyli za jakieś 2-3 tygodnie. Dziś zaczynam 30 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oby lipcoweczka ciesze sie bardzo ze juz z wami wszystko dobrze, to lez i odpoczywaj kochana i niech maly siedzi w brzusiu jak najdluzej!! kurcze to ja sie az boje swojego porodu jak maly bedzie tak przybieral na wadze :D ale niech sobie rosnie moja kuleczka kochana, oby zdrowy tylko byl,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a czy jedna paka tych duzych podkladow starczy a pozniej tylko podpaski zwykle?? czy to za malo?? ja tez sobie za jakies 2-3tygi zaczne torbe pakowac, niech sobie lezy i czeka cierpliwie bo pozniej to faktycznie roznie bywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, w piątek mnie wypuścili i kazali na lekach leżeć plackiem do wizyty u swojego lekarza, a byłam dzisiaj. W szpitalu badania to jakaś parodia, nie powiem, ktg kilka razy dziennie, ciśnienie, temp też, ale juz usg i badanie na fotelu tylko przy przyjęciu i badanie na fotelu w dniu zaplanowanego wypisu. Lekarz powiedział, że szyjka 1,5 cm, a w wypisie miałam 2,5 i w sumie to nie wiedziałam do dzisiaj (jest 2,5 wg usg). A najważniejsze podobno, że jest zamknieta (w kształcie litery T a nie Y)Więc juz jestem spokojniejsza, ale na pewno przewrażliwiona. Ja podkładów mam 2 opakowania (po 10szt) i 6 par jednorazowych majtek. Myślę, że wystarczy, najwyżej mi dokupią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki ja też uważam, że tę torbę można spakować wcześniej i niech sobie spokojnie stoi. Jeść nie woła :-) myślę, że po skończeniu 34tc już się tym zajmę. Czyli za 3 tygodnie. Fajne te Wasze domki, już stojące i te w planach! My dopiero 4 lata w swoim małym M mieszkamy i jeszcze nie zdążyło nam się znudzić, ale jak przyjdzie pora na 2 czy 3 dziecko to kto wie... :-) Moja Niunia wagowo jak najbardziej w normie, ale liczę po cichu, że skoro dziewczynka to jakaś wielka nie będzie, pierwszy poród wolałabym jednak lżejszy :-) Dołączam i ja do grona cierpiących na ból kości krocza :-) jak się zasiedzę to masakra żeby wstać i kilka kroków zrobić :-) A ja się bawię w to liczenie ruchów... dziś naliczyłam 83 przez 45min i dałam sobie spokój... przecież ja za nią nie nadążę :-)))) Oby_lipcóweczko czyli spokojniejsza jesteś po dzisiejszej wizycie? Szczęśliwie, że Twoja macica zareagowała w końcu na te leki i poród udało się zatrzymać. Jak leżałaś w szpitalu to Maluszek jak mały był, że pytali o wagę??? Te sterydy to dla niego na szybszy rozwój płuc, prawda? Werkaa_a ale Małgosia jest cudowna!!! U nas już wszyscy tak o Niuni mówią :-) żeby nie było bezosobowo:-) A Ty może byś nam się pokazała i jakieś zdjątko na pocztę wstawiła :-) Dotarła dziś i do mnie duża paczka z gadżetami dla mnie i małej. Kupiłam bella mamma 2 paczki po 10 szt (gdyby zabrakło w szpitalnym kiosku są takie rzeczy) i 7 szt majtoszek jednorazowych. Ale te wkładki laktacyjne (ja mam baby ono 60szt) jakie duże są!!! Mnie też dość często zgaga męczy. Poza domem biorę Renne a w domku sok z cytryny. A w nocy budzi mnie tylko kiedy na prawym boku leżę. Ma_rka miałaś pokoik dla Filipa w weekend urządzać, ale pewnie po tych wyjazdach do szkoły już dosyć miałaś? Strzałki nie ma, ale i Kropelka chyba dawno nie pisała....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM I JA BYŁAM DZIS NA WIZYCIE U GIN MAŁY WARZY 1620 WG USG PORÓD NA 8 LIPCA I BY SIE ZGADZAŁO BO U MNIE NIEBYŁO MIESIACZKI PO PORONIENIU ODRAZU ZASZŁAM MYSLE ZE Z TA WAGA TO NIE MA REGUŁY MAM KOLEZANKE DROBNIUTKA A DZIECI RODZIŁA PO OK 4 KILO ROBIL MI KTG A MAŁY TAK KOPAŁ ZE ZAPIS BYŁ DZIWNY W MOCZU ZNOW CUKIER NASTEPNA WIZYTA ZA 3 TYG A I KUPIŁAM 2 STANIKI DO KARMIENIA I DWIE TUNIKI DO LEGGINSOW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wróciłam ze szkoły rodzenia, fajnie było, dowiedziałam się dużo rzeczy o moim szpitalu i to co mnie nurtowało już jest rozwiane. Ogólnie fajnie było i byłam z mężem zgodził się:) Ja mam 2 paczki tych bella i 1 paczkę tych podkładów po 10 sztuk i 6 jakiś innych rozmiarów. No z tą torbą do szpitala to nie ma żartów, a niech sobie stoi i czeka. Bynajmniej ja jestem panikara a różnie w życiu bywa a tak to będzie wszystko spakowane, a dla dziecka ja też chcę osobną. A co do wagi to ja też byłam malutka miałam 2700 mąż 3400 więc też tak optymalnie, ale lekarka mi też mówiła że Daria może być mała, ale się okaże po porodzie. Oby lipcóweczko to dobrze, ze wszystko jest ok, tylko dużo leż i odpoczywaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigułeczka a u Ciebie też Małgosia? Ja nie wiem czemu ale tak mi jakoś ciężko po imieniu mówić nie mogę sobie jej wyobrazić:) myśle że jak zobacze to będe wiedziała czy Małgosia do niej pasuje a może coś innego.... Ja gdzieś za tydzień będe zamawiała te rzeczy do szpitala bo już na ten miesiąć wszystką kasę wydałam na ciuszki tak że czekam na kasiore. W sumie jak będzie czegoś za mało to zawsze można dokupić... A ja nie wiem o co chodzi z tym meilem? jak wy z niego korzystacie? a i jeszcze pyatnie do pieluch kupuje tylko z 15 tetrowych i z 5 flanelowych do wycierania, przykrywania, kąpieli a do przewiajnia stawiam na pampersy... Wy też tak samo? Bo moja mama bardzo zbulwersowana że jak to takiemu maleństwu pampersa? i że nawet ze szpiatala nie wypuszczą w pampersie trzeba mieć tetre. No ja myśle że tak było ale 20 lat temu, a wy na jakie pieluchy stawiacie? i jaka firma?Pampers new born? ja chyba tych kupie 2 paczki po 43 sztuki na początek... Albo happy bo mają wycięcie na pępuszek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werkaa_a wyślij na adres lipiec2012@o2.pl ze swojego maila my ci wyślemy hasło i login i będziesz miała dostęp. A to co twoja mama gada to chyba za pierwy tak było. Teraz normalnie w 2 dzien już pampersy dają w 1 ponoć w szpitalne tetry. A ja mam 10 tetrowych i 2flanelowe i myśle że starczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Werka, napisz ze swojego emaila na ten adres o hasło na nasze konto emailowe: lipiec2012@o2.pl, a w odpowiedzi dostaniesz wszystko co trzeba ;) Tylko potwierdź tu na forum, że wysłałaś. I będziesz mogła wtedy wejść na te konto i pooglądać laski z forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, Iza już napisała. Szamię pizze, bo już tak mi się chciało a chyba wieki nie jadłam.. i posta 10 minut pisze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa takie sprytne jesteście:))) wysłałam prośbę o hasło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinaa, smacznego!!! Ja w sobotę też się skuszę, bo szkołę mam a mężowi pewnie nie będzie się chciało obiadku robić :-) Pieluszek tetrowych zakupiłam 10 szt i 5 franelowych kolorowych - cudnych! Kiedyś takich nie był...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×