Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

fresia a jakże, że na euro nawet ma bilety na Polska-Czechy i mam z nim jechać już jestem zmęczona jak o tym mysle:) A mój gin nic nie wspominał o liczeniu ruchów zobaczymy jak teraz mam wizytę w czwartek pierwszą od miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z drugiej strony dziewczyny nie pozwolcie wejsc sobie na glowe, mowie to do tych co sa niedawno mezatkami. Jak przyzwyczaicie do nicnierobienia to potem bedzie tylko gorzej. Widzialy galy co braly jak to sie mowi, ale jeszcze jest czas by jakos sobie te relacje i zycie rodzinne ulozyc. Ja na szczescie nie musialam sie takimi rzeczami przejmowac, ale mowie na przykladzie kolezanki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka w sumie pewnie w necie albo innym forum jest o tych ruchach mowa, wiec moze poszukam i jak znajde to Wam dam znac. A co do meczu Polska - Czechy zazdroszcze CI! i widzisz jednak nie jest tak zle ze Ciebie chce zabrac a nie kumpla zamiast Ciebie. Moze to faktycznie hormony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze ze 4 Kobietki przede mna :) ciekawe w jakiej kolejnosci urodzimy :) Pinaa, no widzisz mowilam zebys sie nie martwila. dobrze ze dorwalas ginke, na pewno jestes spokojniejsza-jednak co fachowiec to fachowiec :) Milka>>>gratulejszyn!!! :) Luna>> ja tak od 3 dni popuchnieta chodze... masakra jak patrze na te moje nogi. dzisiaj na szczescie zaczelo mi schodzic. Wczoraj pol dnia nogi moczylam w chlodnej wodzie z sola-tak poradzila polozna jakby puchly nogi. w dodatku Mój robił mi masaz stop-zaciagnac ich troche trzeba!! :P hehe no i odpoczywalam dzisiaj caaaaaly dzien i widze ogromna poprawe :) fressia>> ja jeszcze nie liczylam. w gabinecie dostalam specjalna ksiazeczke-tabelke do liczenia ruchow, ale polozna kazala to robic 2 tyg przed terminem, wiec jeszcze mam czas. swoja droga to jest bardzo uciazliwe bo trzeba to robic(zeby bylo wiarygodne) 3 razy w ciagu dnia po godzine o tych samych porach-maaaasakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola_Fasola - serio tylko 3x w ciagu dnia o tej samej porze? Hm, dziwne mi sie to wydaje. Bo wiadomo ze jednego dnia o tej porze moze spac dziecko, a innego moze byc aktywne. Z I ciazy (4 lata temu) cos mi sie kojarzy ze liczyc mialam od powiedzmy 9 rano do uzyskania okreslonej liczby ruchow i potem juz nie musialam. Nie pamietam ile to bylo. Zaraz poszukam inf. o tym w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luna >> polozna mowila , ze nie ma czegos takiego ile jest norma.. to ty obserwujesz ta norme swojego maluszka... np bo dla jednego norma w danej porze moze byc 15-ruchow a dla innego 8 i nie ma w tym nic dziwnego. wazne zeby Twoj maluszek mniej wiecej tyle samo ruchow o danej porze dnia robil... poza tym zdarza sie ze sa mniej aktywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obliczanie ruchów płodowych - info z ebrzuszek.pl 1. Co oznacza obliczanie ruchów płodowych ? Występowanie częstych ruchów dziecka podczas ciąży jest doskonałym wskaźnikiem dobrego stanu zdrowia płodu. Pierwsze płodowe ruchy albo "trzepotania" są zwykle odczuwalne przez matkę między 16-tym a 20-tym tygodniem ciąży. Ruchy ogólnie narastają pod względem natężenia i częstotliwości w trakcie ciąży, szczególnie wieczorem oraz kiedy kobieta odpoczywa. Pod koniec ciąży (36 tygodni i dalej), normalna jest - powolna zmiana w ruchach, z mniejszą ilością szturchnięć oraz większą ilością ruchów toczących i wyciągających. Liczenie ruchów płodowych to obliczanie przez matkę i śledzenie ruchu płodowego. Medyczne badania popierają liczenie ruchów płodowych jako proste, wartościowe, efektywne, wiarygodne i nieszkodliwe badanie wstępne stanu zdrowia płodu podczas trzeciego trymestru zarówno w ciążach o niskim jak i wysokim ryzyku. Liczenie ruchów płodowych to obliczenie ruchu płodowego, które zawiera szturchnięcia, kopnięcia, przeturlania, obroty i skręty ale nie czkawki. Znaczące zmiany we wzorze ruchu płodowego mogą pomóc zidentyfikować potencjalne problemy z ciążą, które mogą wymagać dalszej oceny i leczenia zanim wpłynie to negatywnie na puls dziecka. W ten sposób, może to pomóc zapobiec martwemu porodowi. Są różne sposoby dokonania obliczeń ruchów płodowych. Amerykański College Położnictwa i Ginekologii (ACOG) zaleca obserwację czasu jaki zajmuje wyczucie 10 szturchnięć, ruchów płodowych, przeturlań, obrotów i skrętów. Zdrowe dziecko powinno mieć 10 ruchów w czasie poniżej 2 godzin. Większości dzieci zajmie to mniej niż 30 minut. Niektóre poradnie radzą, że jeżeli nie było 10 ruchów płodowych w czasie 1 godziny, należy skontaktować się z poradnią, w celu dalszej oceny. 2. Dlaczego liczenie ruchów płodowych jest tak ważne ? Bądź pro aktywna! Jesteś pro aktywna pod względem ochrony zdrowia swojego dziecka, jeśli chodzisz na rutynowe wizyty w zakresie opieki przedurodzeniowej i robisz badania okresowe aby dostrzec i zapobiec potencjalnym komplikacjom ciąży. Możesz być bardziej zaangażowana w troskę o zdrowie swojego dziecka poprzez czuwanie nad jego lub jej ruchem. Poświęć zwykle poniżej 30 minut dziennie aby dokonać obliczeń ruchów płodowych! Poznaj swoje dziecko. Nawet jeżeli Twoje dziecko jest bardzo aktywne, robienie obliczeń ruchów płodowych pozwoli, żebyś była obeznana z "normalnym" wzorem ruchowym swojego dziecka, a w ten sposób możesz łatwiej dostrzec stopniowe albo nagłe zmiany we wzorze ruchów dziecka. Nawiąż i wzmocnij więź ze swoim dzieckiem. Poczujesz te cenne ruchy: szturchnięcia, kopnięcia, przeturlania, obroty i skręty. Tylko wtedy gdy dziecko jest wewnątrz Ciebie. Liczenie ruchów płodowych daje Ci wyjątkowy czas, kiedy możesz być bardzo blisko dziecka. Jest to również czas dla Twojego partnera aby uczestniczyć w tym unikalnym przeżyciu z Tobą. Przede wszystkim, znaczące zmiany we wzorze ruchu płodu mogą pomóc zidentyfikować potencjalne problemy z Twoją ciążą przed badaniem pulsu dziecka. Skonsultuj instrukcje obliczenia ruchów płodowych ze swoją poradnią położniczą 3. Co wiemy na temat ruchów płodowych ? Badania naukowe na przestrzeni ostatnich 40 lat pokazały, że ruch płodowy to najlepszy wskaźnik zdrowia Twojego dziecka. 4. Co jest uważane za ciążę wysokiego ryzyka ? Uważa się, że niektóre kobiety mogą mieć ryzykowne ciąże wymagające bliskiej kontroli z powodu określonych warunków medycznych i położniczych, zawierających: Ciąża po terminie Skąpowodzie albo wielowodzie (Zbyt mało albo za dużo płynu owodniowego) Płodowe problemy wzrostu Ciąża wieloraka (dwa albo więcej płodów) Problemy łożyskowe Poprzedni martwy poród Nadciśnienie Cukrzyca Nerka albo choroba serca 5. Moje dziecko jest zawsze aktywne, dlaczego powinnam zrobić obliczenia ruchów płodowych ? Nawet gdy dziecko będzie zawsze aktywne, codzienne liczenie pozwoli, żebyś zauważyła znaczną różnicę we wzorze ruchu dziecka. Możesz zawiadomić swoja poradnię położniczą o tych zmianach. 6. Dlaczego muszę liczyć ruchy płodowe mojego dziecka kiedy mogę usłyszeć bicie serca przy pomocy badania Dopplera ? Liczenie ruchów płodowych pozwala, żebyś skontrolowała ruchy dziecka jako wskaźnik zdrowia płodu. Znaczna zmiana w ruchu płodu może zidentyfikować potencjalne problemy zanim faktyczne zmiany w pulsie będą mogły być dostrzeżone. Do czasu gdy serce zwolni albo zatrzyma się, może być za późno. 7. Kiedy mam zacząć liczyć ruchy płodowe ? Obliczanie ruchów płodowych może być wykonane raz dziennie w czasie kiedy Twoje dziecko jest najaktywniejsze. Jest to zwykle czas po posiłkach, po aktywności fizycznej, albo wieczorem. Twoja poradnia położnicza może poprosić Ciebie, żebyś zaczęła liczyć ruchy płodowe codzienne od 24 -26 tygodnia jeżeli masz ciążę wysokiego ryzyka. W przeciwnym razie liczenie ruchów płodowych można zacząć w 28 tygodniu ciąży prawidłowej. 8. Jak mam wykonać obliczenia ruchów płodowych ? Są różne sposoby wykonania obliczenia ruchów płodowych. Przedyskutuj wykonanie obliczenia ruchów płodowych ze swoim lekarzem. Jedna z najbardziej powszechnych metod polecanych przez Amerykański College Położnictwa i Ginekologii (ACOG) polega na obliczeniu czasu, jaki zajmuje dziecku wykonanie 10 ruchów, wśród których są szturchnięcia, kopnięcia, przeturlania, obroty i skręty. Twoje dziecko powinno wykonać jeden z tych ruchów 10 razy w czasie poniżej 2 godzin. Licz ruchy płodowe 1 raz dziennie. Wybierz porę dnia najbardziej odpowiednią dla Ciebie i kiedy Twoje dziecko jest zwykle aktywne. U większości kobiet, ruch płodowy jest zwykle najsilniejszy po posiłkach i wieczorem. Wykonuj obliczenia ruchów płodowych codziennie o tej samej porze. Usiądź wygodnie albo przyjmij pozycję leżącą. Odpręż się i poświęć ten czas aby poczuć cenne ruchy Twojego dziecka. Możliwe, że będziesz chcieć położyć swoje ręce lub ręce swojego partnera na swoim brzuchu aby lepiej poczuć ruchy. Twoja zdolność czucia dziecka zależy od grubości Twojej ściany brzusznej, lokalizacji łożyska i Twojej wrażliwości na ruchy. Zanotuj czas pierwszego ruchu płodowego dziecka i czas 10-go ruchu. Najczęściej wykonanie 10 ruchów płodowych zajmuje dzieciom czas poniżej 30 minut. Ponieważ zdrowe dzieci mają cykle snu, Twoje dziecko może nie kopać, albo kopać mniej niż zwykle albo wykonać mniej niż 10 ruchów płodowych w okresie 2 godzin. W takim przypadku, obudź dziecko wypijając trochę płynu albo chodząc przez 5 minut. Powtórz obliczenie ruchów płodowych. Skontaktuj się ze swoim lekarzem albo z izbą porodową jeżeli wciąż utrzymuje się zmniejszony ruch płodowy albo jeżeli jest znaczna zmiana w ruchach. Niektóre poradnie mogą zalecić, żebyś skontaktowała się ze swoją poradnią w celu dalszej oceny, jeżeli nie wystąpiło 10 ruchów płodowych w przeciągu jednej godziny,. Przedyskutuj instrukcje dotyczące obliczeń ruchów płodowych ze swoją poradnią. 9. Jak mogę zarejestrować moje sesje obliczeniowe ruchów płodowych ? Możesz użyć BabyKick albo możesz zanotować czas w jakim wystąpiło 10 ruchów na kartce papieru albo na tabeli obliczeń ruchów płodowych. 10. Co jest uważane za normalne obliczenie ruchów płodowych ? Najbardziej zdrowym dzieciom 10 ruchów płodowych powinno zająć okres poniżej 2 godzin. Każde dziecko jest inne. Zapisywanie informacji o sesjach liczenia ruchów płodowych pozwoli ci poznać co jest "normalne" dla Twojego dziecka. Zawiadom swoją poradnię jeżeli Twoje dziecko nie poruszyło się 10 razy w przeciągu 2 godzin albo gdy nastąpiły znaczące zmiany. 11. Kiedy mam skontaktować się z moją poradnią położniczą ? Zadzwoń do poradni jeżeli Twoje dziecko wykona mniej niż 10 ruchów w przeciągu 2 godzin. Zadzwoń do poradni jeżeli u Twojego dziecka wystąpiła znacząca albo nagła zmiana w ruchach. Nie czekaj przez 24 godziny gdy nie ma żadnego ruchu płodowego albo gdy wystąpiły znaczące zmiany w ruchach. Kiedy masz wątpliwości, skontaktuj się ze swoją poradnią. 12. Czy dzieci kopią mniej blisko końca ciąży ? NIE! Blisko końca ciąży, dziecko może ruszać się różnie, może być mniej kopnięć i więcej przeturlań. Jednak obliczenie ruchów płodowych powinno zająć mniej więcej tyle samo czasu jeśli jest wykonywane o tej samej porze gdy dziecko jest najaktywniejsze. 13. Co powinnam zrobić jeżeli nie mogę poczuć ruchów dziecka ?Jeżeli nie możesz poczuć ruchów dziecka, wypij szklankę soku albo zimnej wody albo przejdź się przez kilka minut, a potem zacznij liczyć znowu. 14. Co zrobiłaby poradnia, gdybym zgłosiła zmniejszony ruch płodowy ? Twoja poradnia może poradzić, żebyś zgłosiła się do poradni lub do szpitala na dalsze badania kontrolne płodu. Badania mogą obejmować : Badanie ultradźwiękowe - fotografowanie fal dźwiękowych aby ocenić wzrost dziecka, ilość płynu owodniowego, łożysko, wzór przepływu krwi, itd. Test bezstresowy (NST) badanie pulsu dziecka w odpowiedzi na jego własne ruchy Profil biofizyczny (BPP) zastosowanie badania ultradźwiękowego z testem bezstresowym (NST) w celu zbadania pulsu dziecka, oddechu, ruchu ciała, napięcia mięśniowego oraz ilości płynu owodniowego Test stresowy (CST) Badanie pulsu dziecka w odpowiedzi na skurcze macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry za długi tekst, po prostu kto chce niech czyta a kto nie niech oleje. Ola_Fasola jest to jakas metoda a pamietasz ile czasu ma trwac jedna obserwacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z siorka chodziłysmy do tego samego gina, i ona robila tak: pierwsza obserwacja o 9.00-10.00 (bo tak jej bylo wygodnie) byla sama w domu i miala spokoj. dla ciebie moze to byc rownie dobrze 6.00-7.00 to Ty ustalasz pory. wazne zeby byly to trzy godziny w ciagu dnia spedzone na liczeniu... i z biegiem dni porownujesz i widzisz ze norma np. o tej 9.00-10.00 jest np 10-13ruchow dziecka. itd... jesli zauwazasz jakas wieksza anomalie to mozna to konsultowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Zapisywanie informacji o sesjach liczenia ruchów płodowych pozwoli ci poznać co jest "normalne" dla Twojego dziecka." to jest chyba najwazniejsza puenta z całego tekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fresia mi ginka mówiła o 10 na dzień, a w necie przeczytałam o 10 jak jest aktywność ruchowa. Milka gratulacje, a chłopem się nie przejmuj, przejdzie mu jak się dziecko urodzi:) Luna a mam pytanie do ciebie puchną ci też dłonie i palce u rąk? Bo mi nogi nie puchną tylko ręcę i nie wiem co mam z tym fantem zrobić. Jutro wizyta to się zapytam, ale jak byś miała jakąs poradę. A tak szczerze myśmy wszystkie markę obstawiałyśmy że urodzi, tak nas straszyła a teraz to nie mam pojęcia kto będzie pierwszy:) Mam nadzieję że nie ja, bo na mnie za wcześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola_Fasola u mnie - przynajmniej tak mi sie wydaje bez wczesniejszego wiekszego zwracania uwagi na to, wydaje mi sie nie sa godziny w ktorych nie ma zadnego ruchu! Dlatego sie zaczelam tym martwic i chce zobaczyc dokladnie jak to u nas jest i od jutra bede liczyc, chociaz jestem dopiero w 33 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanie odnosnie ruchow: Czy wazna jest pozycja podczas pomiarow? :D bo inaczej na pewno gdy lezymy, pozycja polsiedząca a inaczej pozycja siedząca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpisujesz te dane poprostu do tabelki kazdego dnia masz trzy pomiary , z ktorych kazdy trwa godzine. Tez sie troche zdziwilam ze to tyle czasu trzeba poswiecic bo zanim sie dowiedzialam znalam ten tekst co wyzej wkleilas :D wiec siostra miala cos takiego: pon 9.00-10.00 - 10 ruchow 1400-15.00- 16 ruchow 19.00-20.00- 18 ruchow i potem adekwatnie przez nastepne dni-wazne zeby o tych samych (wybranych przez Ciebie) porach dnia. po 3-4 dniach mozesz stwierdzi tak zwana norme dla towjego dzieciatka. jesli rusza sie wiecej badz duzo mniej niz "zwykle" wtedy najlepiej to skonsultowac z twoim lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szkrabiczek
milka862 może po prostu powiedz mu to wprost, że cie to wkurza jego zachowanie. Ja tam robiła i pomagało u mnie trochę inaczej bo teściowa drańska i często buntowała mojego teraz dała na luz. Nie czekaj aż się sam domyśli bo to raczej nie pomoże. Co do ruchów to ja jak byłam w szpitalu to od godziny 9 liczyłam do 10tego ruchu i zamalowywałam krateczkę z godzina kiedy go poczułam. Po wyjściu jak i przed pobytem w szpitalu mój gin nie nakazywał mi liczenia ruchów więc teraz tego nie robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola_Fasola - ale rozumiem, ze jest obojetna, byle taka sama zawsze? :) Dosc ruchliwe to dziecko Twojej siostry chyba bylo. Chyba ze moje jest wyjatkowo malo ruchliwe. Bedziesz liczyc? Ja bede jutro wg Twojej metody, o ile sie da przy moim 4-latku! Szkrabiczek, to ja chyba liczylam tak jak Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fressia> ja sie z tym nie mam zamiaru napinac jest bardzo ciezko znalezc 3h w ciagu dnia - bo roznie to bywa. czesto cos wypadnie itd. moje dziecie sie bardzo duzo rusza. najbardziej kiedy sie obudze- max 5 minut i zaczyna harcowac :D po obiedzie ;p i dokladnie miedzy 20-21 wieczorem :D pozatym sa dni kiedy faktycznie jest mniej aktywna, tak samo sa dni kiedy jest bardzo aktywna-w wolnym tlumaczeniu meczy mamuske :D jak duzo chodze albo sprzatam to ja ululam i wtedy malo sie rusza a jak ja jestem mniej aktywna to Mała daje czadu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fressia ten mój mąż to fajny jest po prostu puchna mi nogi, budzę sie ze strasznie zdrętwiałymi palcami u rąk aż ruszyć nimi nie idzie-budzę się to duże słowo bo mało sypiam brzuch przeszkadza, do tego to cholerne moje 4 piętro! Poza tym brzuch mi strasznie twardnieje ostatnio i to uczucie kłucia w pochwie no jakas masakra boli jak chodzę! tyle dobrze, że troche lepiej mi się oddycha (cholera wie czemu chyba brzuch mam niżej?) a ten Ci jeszcze powie, że ciąża to nie choroba ku,rwa aż się poryczałam (hormony jednogłośnie sama to wiem) I jeszcze jego tekst robił brzuszki i mówię, że mu zazdroszczę a on do mnie, że przeciez ja nigdy nie ćwiczyłam( Ja magister AWFu!) on zartował a ja strzeliłam focha i mówię mu to po co sobie brałes taka brzydką zapuszczoną, grubą babę a ten do mnie, że no właśnie nie wie po co. Ech chyba stres z obrony mi wychodzi bo najchetniej bym go przez balkon wyrzuciła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fressia> tak obojetne w jakiej pozycji-byleby byla taka sama zawsze... to powodzenia z tym liczeniem przy małym brzdacu :D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to się pożaliłam i mi lepiej:) Teraz na poprawę humoru ide jeszcze po chipsy i colę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szkrabiczek
Mi tak kazali w szpitalu wiec liczyła tylko raz dziennie a poza tym akurat po 9 zawsze miałam podpinane KTG więc i tak maluszka nawet jak spał musiałam wybudzać, żeby się na KtG ruszał i żebym ja nie musiała leżeć podpięta tak dłużej niż godzinę więc tak czy siak zaznaczałam albo 10 albo 9:30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola_Fasola tez to u siebie zaobserowwalam ze jak duzo sie ruszam, to ona malo, a jak jestem spokojna to wtedy cos wyczuwam :) Milka spokojnie :) posiedz tu z nami to sie wuluzujesz 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka>>> ja bym go zamknela w piwnicy na pare godzin na przemyslenia hehe :P nie no dran jeden!!! a hormony to swoja droga ja bez takich docinek rycze jak bobr na kazdym kroku Daj swojemu "madrali" 20kilowy plecak na klate i niech zapierdziela tak codziennie 24h.. moze zmadrzeje... nie przejmuj sie :) co do klucia w kroczu to tez odzcowam coraz czesciej i mocniej... i czesciej mam skurcze.. a o bebolu to juz sie rozpisywalam jaki mam ogromny i czasami sie ulozyc to jest wyczyn-do spania. zbawienna jest poduszka-rogal ktora dostalam. bez niej nie daje rady spac. nawet ja ochrzcilam imieniem George :D zawsze sie smieje ze ide spac z Georgem :) nawet Moj ja tak nazywa haha jest ubaw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szkrabiczek
Mój lekarz jak jeszcze wcześniej pytałam go o liczenie ruchów to mówił, że on bardzo rzadko każe cos takiego robic bo zazwyczaj to tylko stresuje przyszłe mamy, że zaraz się martwią, że dziecko się nie rusza a ono sobie tylko śpi i ma wszystko w tyłku czy ktoś czeka aż się poruszy czy nie ;) A pozatym im ciąża bardziej zaawansowana tym dziecko mniej się rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja taka poduszke rogal mam z mysla o karmieniu dziecka ale jak piszesz ze tak dobrze sie z nia spi, to moze wyprobuje dzisiaj. Niestety przekrecanie sie z boku na bok teraz bedzie coraz ciezsze. P.S. Milka posluchaj OLi_Fasoli, dobrze mowi, polac jej coli czy co tam lubi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szkrabiczek
Nie mam weny czytać wątku od początku więc zapytam po prostu ;) czy któraś z Was miała zakładany pessar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkrabiczek no widzisz, moze ma racje Twoj gin, ze nie ma co sie stresowac na zapas... Ale w tym artykule pisza, ze to nie prawda ze rusza sie mniej, tylko te ruchy sa po prostu inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe :) nie moge :) sama sie wkurzam na mojego bo caly dzien go nie bylo dzisiaj , potem ojcu pomagal a teraz wybyl grac w pilke gamon jeden... i sie tez pobeczalam ze znowu siedze sama.. ale to bardziej hormony mna rzadza.. a jak was czytam to jakos razniej na serduchu i wogole smiesznie bo mamy bardzo podobne problemy i mozemy sie poradzic wzajemnie i podniesc na duchu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×