Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ancymonka21

slubujemy - WRZESIEN 2012 :)

Polecane posty

heh, nic mi nie mówcie dziewczyny ... my z moim D, to tylko wspomnimy i już nas brzuchy zaczynają boleć :D chyba znalazłam coś dla rodziców :) baaardzo mi się podoba, jest eleganckie i nie tak ostentacyjne jak np te kryształy z grawerami. Zobaczcie same :) http://moda.allegro.pl/eleganckie-podziekowania-dla-rodzicow-slub-wesele-i2397755323.html#tabsAnchor do tego duże bukiety kwiatów. Podpowiedzcie mi jeszcze w jednej kwestii. Rodzice D nie są razem. Te pamiątki na podziękowanie, to zamówimy im osobno dla każdego, ale jak z kwiatami? Bo ja myślę, ze tylko jeden bukiet kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie się tam kryształy podobają i nie uważam żeby były jakoś specjalnie ostentacyjne, ale Twoje też ładne. coś mi się wydaje że ja strasznie kiczowata jestem, ordynarne buty, ostentacyjne kryształy.. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tusia nie chciałam Cię jakoś obrazić ... mnie się te kryształy też podobają, ale niektóre. Na początku miałam właśnie coś takiego zamawiać, ale jakoś mi się gust zmienił ;) jak ze wszystkim ślubnym zresztą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko ja się nie obrażam, każdy ma swój gust, po prostu jak tak czytam to wydaje mi sie jakbym była jakąś jolą rutowicz czy kimś w tym stylu :D :D :D a nic z tych rzeczy, tylko podobają mi się takie trochę kiczowate akcenty jak np bańki mydlane podczas pierwszego tańca itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skonczylismy juz nauki przedmalzenskie Powiem szczerze ze beznadzieja moj narzeczony wyszedl strasznie wkurzony na te nauki a zwlasza o planowaniu rodziny.Pani ktora prowadzila to swierdzila ze kazdy facet chodzi na prostytutki i tylko facet ma potrzeby.Zostala nam poradnia pod koniec miesiaca po tych naukach az mam nie smak isc do poradni. Czy wy tez tak mialyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati ja nie lubię takich starych piosenek, ale ta ma fajny tekst, taki w sam raz w ten klimat :) Dzisiaj byliśmy u księdza naszego, ale nie miał czasu i w tym tygodniu mamy się do niego zgłosić jakoś. Powiedziałam mu, ze mój D ma zaświadczenie o kursie, a ja miałam dostać, ale ksiądz nas wyrolował i dostałam tylko świadectwo katechizacji. To powiedział, ze mam ksero przynieśc i będzie dobrze :) mam nadzieję, ze już zdania nie zmieni. Dziewczyny powiedzcie mi... ile Wy dajecie na zapowiedzi? Bo my mamy w planach 200zł. Nie wiem, czy to dobrze. Dzisiaj usłyszałam, ze taka laska od nas dała 500zł ... myślałam, ze padnę na zawał... W piątek udoskonaliliśmy z D zaproszenia dla rodziców :) teraz czekam na papier i drukuję :) może uda mi się wkleić zdjęcie jakieś. No i mamy zaplanowane pierwsze wizyty z zaproszeniami. Powiem Wam, ze jest tak ciężko, bo albo nam nie pasuje, albo komuś ... nie wiem do kiedy się z tym wyrobimy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co slyszalam to daje sie co łaska a przewaznie to daja po 50zl za osobe.Uwazam ze to itak duzo jest .U nas ksiadz pewnie nie bedzie chcial bo za slub tez nie bierze tylko orgnista itd.(my wiexcej nie damy )Nie patrz na kogos ze dal 500zl .Czasami ludzie tak mowia a w rzeczywistosci jest cos innego.Nigdy nie slyszalam zeby ktos tyle placil za zapowiedzi.Za slub to ok mozna dac tyle ale nie za zapowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już chyba jestesmy zdecydowani na tą piosenkę janusza laskowkiego (link wyżej) zapomniałam że wy nie lubicie starych piosenek, a ja znowu uwielbiam. moi ulubieni wykonawcy to własnie ci starsi zdzisława sosnicka, halina frąckowiak, andrzej rybiński, edyta geppert, krasicki itp. z zespołów najabardziej lata 90te. taki już mój skromny guścik:) wczoraj pokazałam tą piosenkę Łukaszowi i powiedział ze bardzo fajna. w koncu trafiliśmy na coś co podoba się nam obojgu bo już zwątpiłam. my na zapowiedzi mamy zamiar dac 100zł dla mojego księdza i 100zł dla Łukasza księdza. ale teraz się zastanawiam czy nie dac 50 bo pytałam sie moejgo kuzyna który teraz się żeni ile dawali powiedział ze dawali po 50. jeszcze zobaczymy. na pewno nie damy więcej niż 100, a te 500zł to nie chce mi się wierzyc Aniu i nie bierz sobie do głowy bo albo sciemniają, albo chceili zaszpanowac. w życiu bym tyle nie dała, bo my za ślub płacimy 400zł + organista 200 Ania co do zaproszeń to nie umawiajcie się bo tak to nigdy nie rozdacie. my poprostu braliśmy 15 czy 20 zaproszeń i po połuniu jezdzlismy bez zapowiedzi, jak nie było ludzi to zostawialismy dzieciom czy komuś kto był w domu. niestety jest tyle latania że nie sposób z kazdym się umawiac. a poza tym jesli bedziesz się umawiac bo będziecie zobowiązania do posiedzenia bo wiadomo ze ktoś kto spodziewa się gości zrobi jakieś ciasto czy coś i wtedy głupio nie wejsc. my niektórym dawalismy poprostu w progu i mówilismy ze musimy jechac dalej. effa- słyszalam własnie ze niektóre nauki takie są, nic nie wnoszą i jeszcze obrazają. jak dobrze ze my nie musimy tego przechodzic. My już się szykujemy na wesele, bo w sobotę idziemy. troszkę się pobawimy. mam juz te buty który kieys wam pokazywaąłm takie turkusowe są zajebiste, kolor troche inny niż na zdjęciu ale i tak fajne. do czarnej kiecki super pasują:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie rację dziewczyny, damy na zapowiedzi tyle, ile uważamy i na ile nas stać. Nikim nie trzeba się sugerować. A z tymi zaproszeniami, to umawiamy się tylko z chrzestnymi i najbliższą rodziną, reszta gości będzie z zaskoczenia ;) Teraz korzystam ze słońca i próbuję nie myśleć, jak ten czas szybko mija ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozdajecie zaproszenia z zaskoczenia a jak nikogo w domu nie zastanieci to jedziecie jeszcze raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malenkamala
hej:) ja równiez mam wesele we wrześniu. Już pora iść dawać na zapowiedzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effa - Ci, których zapraszamy "z zaskoczenia" ;) to ludzie mieszkający w najbliższym otoczeniu, więc nawet jeśli nikogo w domu nie będzie, to możemy wejść do nich innym razem. A Ci, którzy mieszkają dalej, to nasza najbliższa rodzina, więc z nimi jesteśmy umówieni już. Hihi, mam stresa przed jutrzejszym debiutem zaproszeniowym ... ;) Malenkamala - witaj wśród nas :) na zapowiedzi już pora dawać ;) no chyba, ze masz ślub na koniec września, to jeszcze możesz się wstrzymać, bo zaświadczenie z USC jest ważne tylko 3 m-ce i by Cię nie załapało ;) Mamy już dekorację na samochód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malenkamala
ja już zaczynam powoli zapraszać, bo w między czasie mam inne wesela a mogę zapraszać tylko w week kiedy ja i Tż nie idziemy do pracy czyli zostaje niedziela.W ogóle to zaproszenia robiliśmy sami i też mam stresa, czy sie spodobają. Ja też muszę pomyśleć nad dekoracjami samochodu... A robicie coś takiego jak winetki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malenkamala
a co do podziękowań dla gości to u nas też nie ma, bo dajemy ciasto i wódkę, więc myślę, że tyle wystarczy, bo nawet pierdoła a kosztuje.... a co z podziękowaniami dla rodziców??? Bieżecie oklepaną piosenkę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobitki, muszę nadrobić Wasze wpisy. Przez tydzień szaleliśmy na podróży przedślubnej :D dzis wybieram sie do UCS, o ten niezbędny papierek, pod koniec tygdoni spisujemy protokól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limuzyna
www.biala-limuzyna.pl zapraszamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malenkamala - nie martw się, zaproszenia na pewno będą się podobały. Z resztą tylko my chyba zwracamy na nie większą uwagę, goście nie sądzę ... Zobaczą gdzie, kiedy, o której i włożą do półki. Więc nie ma się czym przejmować ;) Winietki będziemy mieć. Dla nas to dobre rozwiązanie. Pola - my też chcemy załatwić w tym tygodniu zapowiedzi, ale nie wiem, czy ksiądz będzie miał czas ... Już bym chciała mieć to za sobą. Sukces! Ułożyłam teksty na podziękowania dla rodziców - do tej pamiątkowej "książki" (nie wiem jak to nazwać :D ) Po konsultacji z moim D będę mogła zamówić to i kolejna rzecz będzie załatwiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malenkamala
wiecie co?? slubowisko jest fajne i tam forum. nie widać tam zgryźliwich dusz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my zapraszaliśmy też tak "z zaskoczenia" jak trzeba było gdzieś dalej jechać to tylko dzwoniłam pytałam czy ktoś jest w domu i mówiłam że będziemy np za pół godz, na szczęście tylko do jednej rodziny musieliśmy jechać 2 razy resztę za pierwszym razem zastaliśmy, 3 popołudnia i zaproszenia mieliśmy załatwione, myślę że nie źle przy 170 gościach ;) winietek my robić nie będziemy u mojego kuzyna były i nikt nie był do końca zadowolony, dlatego my z tego zrezygnowaliśmy, każdy usiądzie gdzie chce dziewczyny mam pytanie, będziecie miały torebki? bo u sumie przydałoby mieć przy sobie parę drobiazgów ale z drugiej strony bukiet, torebka, mąż rąk braknie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja torebke sobie wezme ale podczas ceremoni zostawie w samochodzie a na sale weselna wezme ze soba albo bede miec przy stole albo w pokoju malzenskim zostawie:)))) itak pewnie w trakcie wesela urwiemy sie na skonsumowanie malzenstwa:)))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, jesli chodzi o zapowiedzi to one maja wisiec przez 3 niedziele, przynajmniej tak jest u nas, wiec spokojnie, macie czas... ja juz zalatwialam zapowiedzi, protokol w maju.. za slub placilismy 500zl, zapowiedzi u mnie 200 zl, zapowiedzi u mojego L 100 zl a za Msze 100 zl + organista 200.... koszta ogromne ;/ dobrze, ze nie potrzebuje tej licencji i ksiadz na to przymknal oko bo musialabym placic kolejne 200 zl... winetek na wodke nie bedziemy miec... na podziekowania prawdopodobnie rodzicom kupimy drzewka bonsai... na roznoszenie zaproszen tez sie nie umawialismy, na szczescie poszlo nam to szybko i sprawnie :) torebki nie bede miala, wezme sobie jakas wieksza kosmetyczke i bede ja miala w apartamencie, ktory mamy w cenie, prezenty tez tam chyba zostawimy czy koperty w zaleznosci co dostaniemy... mamy mala dziewczynke w rodzinie i chcialabym, zeby nam niosla obraczki, musimy z nia porozmawiac, wydaje mi sie to fajnym pomyslem :) u mnie nic nowego sie nie wydarzylo, bo bedac za granica nic nie zalatwie a na urlop narazie pojechac nie moge i jestem w lesie jednym slowem, bo najgorsze jest to ze nie mamy jeszcze sukni i garnituru ;/ a teraz juz uciekam spac, bo jutro na 8.30 do pracy :) dobranoc :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialabym zeby moje dzieci sypaly kwiaty coreczka za bardzoe nie chce a moj 2 letni syn pokazuje wyjscie i ucieka z kosciola wiec chyba nie da rady:)Tez myslalam zeby corka niosla obraczki Odebralismy zaswiadczenie o odbytych spotkaniach do bierzmowania. Za tydzien mamy poradnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malenkamala
nie mówiłam konkertnie o wrześniowym forum:) u mnie dziewczynka niesie obrączki :) poduszka zakupiona nawet sukienke niechcący zakupiona bo sie zakochałam w takiej jednej:D no cóż sie nie robi, żeby było jak w bajce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
effa- a nie lepiej taki welon http://allegro.pl/welon-slubny-ciety-z-krysztalkami-70-cm-gesty-i2369593142.html te z lamówką w ogóle mi się nie podobają i raczej nie są juz modne. Rękawiczek nie lubie więc się nie wypowiem:) Ja wezme większą kosmetyczkę i dac swiadkowej o torebki. Winietki chcemy robic. Za licencje płacilismy 100zł za zapowiedzi dla księdza z parafii Ł- 150zł (tyle zażądał) mojemu za zapowiedzi dam 100zł bo on mówi co łaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effa- moim zdaniem taki welon bez lamówki jest ładniejszy, a rękawiczki cóż wydaje mi się żę do Twojej sukienki nie będą pasowały. My winietek nie robimy, w dużej mierze ze względu na gości bo oni absolutnie ich nie chcą, aczkolwiek ja też wole żeby sami się "usadzili" A co to jest ta licencja bo ja to jestem zielona w temacie do księdza mamy iść zamiar dopiero za tydzień, ale już się boje ile mój ksiądz zażąda za ślub napewno nie będzie to mała kwota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my potrzebowaliśmy licencji bo bierzemy ślub w całkiem obcej parafii w mieście (a obie nasze parafie są na wsiach). czyli takiej karteczki ze nasz ksiadz pozwala na nasz ślub w innym kościele. taki papierek 100zł nas kosztował. cenią się ci księża ze ja pierdziele. jeszcze mój jest inny bo mówi co łaska, a ten w parafii Ł to normalnie cenami rzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×