Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ancymonka21

slubujemy - WRZESIEN 2012 :)

Polecane posty

Cześć dziewczyny :) Jakoś nie mogę się nigdy zebrać, żeby coś tu skrobnąć, ale codziennie czytam :) szpileczki są świetne te turkusowe, takie kolorki teraz soczyste są modne, świetne naprawdę! A szpileczki tusi są kosmiczne! szczególnie wysokość szpilki :P ja bym się nie odważyła :):):) Pati, ja myślę,że ten pomysł z zapoznaniem świadków jest bardzo dobry, my też mamy świadków, którzy się nie znają. Znaczy niby znają się, raz się widzieli :) ale ani jedno nie kojarzy, ani drugie :D więc coś wymyślimy na pewno. Pati, może lepiej jakiś grill pod gołym niebem niż taka kolacja? Zawsze tak swobodniej, ja też myślę o jakiś grillu z kiełbaskami :) No i wiecie, zaproszenia mi przyszły. Są bez zarzutu, takie delikatne :) są drobne błędy w wierszykach tych przed głównym tekstem zaproszenia, ale to moja wina, bo nie chciało mi się sprawdzać wcześniej jak dostałam projekt, więc nie mogę mieć pretensji do tego pana, który zaproszenia "produkował" :) ja mam fioła na punkcie poprawności językowej, literówek i innych i zauważyłam małe nieścisłości, choć wydaje mi się, że nikt nie powinien na to zwrócić uwagi :P Tusia, ja też marzę o takim filmiku z pleneru, tylko obawiam się, że to nie jest już w cenie naszego pakietu :P bardzo fajnie takie filmik wygląda... Zrobiłam dziś dziewczyny super deserek z arbuza :) http://wrzucacz.pl/file/5871338830510 już się nie mogę doczekać kiedy się zsiądzie :P:P:P Trochę się rozpisałam, ale co tamn, ,czytajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrześniowa panna 2012
Witajcie dziewczyny :) Ja również trochę się opuściłam w pisaniu :) Chociaż jakby tak dobrze pomyśleć to wiele do napisania i tak bym nie miała... :( Zazdroszczę Wam postępów w przygotowaniach!!! U mnie ruszyło się tylko w sprawach sukni. W końcu się zdecydowałam :) :) :) Cala reszta niestety nadal leży :( Nie mamy obrączek, zaproszeń, garnituru i reszty dodatków typu koszula, welon, buty itp. Nie mam zaklepanej jeszcze wizyty w fryzjera. Sama nie mam pojęcia co na tej głowie zrobić. Nie kupiliśmy jeszcze alkoholu, do tej pory nie zdecydowaliśmy się na piosenkę na pierwszy taniec. W pracy mamy ostatnio zawirowania. Wracamy wieczorami padnięci i już za nic nie chce nam się zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PieSNIARKA
Jakie dokumenty są potrzebne do ślubu kościelnego i ile kosztują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati takie spotkanie jak najbardziej:D ale w wersji domowej czyli na luzie, bez spinki :D jakieś smakołyki, winko, drineczek. A nóż widelec świadkowie przypadną sobie do gustu i jeszcze coś z tego będzie ;p Tusia, te buty wybacz ale mi w ogóle nie podchodzą, całkowicie nie mój gust. Takie ordynarne:D ale każdy ma swój gust:) My bylismy wczoraj na zajęciach w poradni rodzinnej, zajęcia z panią katechetką- było super :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpilki nie takie znowu wysokie;) często chodzę w 13-14cm;) boję się tylko czy mi ten suwaczek z tyłu nie bedzie przeszkadzał, ale zobaczy się to bedą i tak tylko takie zastępcze ślubne będą na pewno troszkę niższe i mniej "ordynarne" ;D ;D ;D my teledysk ślubny i plener w innym dniu mamy w pakiecie i szukam inspiracji na youtube :) moja siostra to również początkujący fotograf i tez zażyczyła sobe sesję z nami, chyba cały tydzień po weselu spędzimy na sesjach;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tusia, nie chodziło mi o to ze są wysokie :) Tylko jak dla mnie mają coś dziwnego w sobie. Nie lubie jak biały ut ma czarną podeszwę na przykład:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andziula pisała o wysokości, ja tam lubię rożnego rodzaju dziwności ;) ogólnie mam fioła na punkcie butów mój musi mnie czasami hamować inaczej byłabym w stanie całą wypłatę wydać właśnie na buty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie ja tez muszę pomyślec o jakichś butach na zmiane na wypadek gdyby w tych moich ślubnych bolały mnie nogi. najchętniej chciałabym zwykłe białe baleriny ale przecież nie mogą byc tez całkiem płaskie bo bede przydeptywac sukienkę. myslałam o czymś takim http://moda.allegro.pl/ideal-sexy-cudne-czolenka-na-koturnie-white-39-i2380467732.html http://moda.allegro.pl/eto-moda-ecru-lakierowane-na-koturnie-38-b-109-i2359619461.html http://moda.allegro.pl/wygodne-buty-na-koturnie-bl12002off-r-39-i2374525313.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati, bardzo fajne buciki, i na pewno wygodniejsze niż szpilki :) ja też myślę o zakupie takich bucików, a nuż będą i na drugi dzień :) Wypisuję zaproszenia właśnie. Masakra! Mam problem z odmianą nazwisk :/ kiedyś znalazłam taką stronkę w necie i podany był adres, że w razie wątpliwości językowych i innych można napisać. Więc napisałam odnośnie tych nazwisk, których nie byłam pewna, mam nadzieję, że niedługo odpiszą :) Dla mnie ta odmiana jest czasami dużym problemem. Inaczej tak na co dzień a inaczej zrobić głupi błąd w odmianie nazwiska w zaproszeniu...zresztą ja zawsze za bardzo to wszystko przeżywam :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzula rozumiem cię, tez sie tego obawialam, dlatego wybrałam taki tekst gdzie gości wpisywało się w mianowniku. Było tak: Rodzice i Narzeczeni wielce zaszczyceni bedą gdy... na uroczystosc przybedą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie...było o tym pomyśleć wcześniej i nie byłoby problemu... Ale jak to mówią, mądry Polak po szkodzie :) Znalazłam coś takiego :) niezła sprawa, wpisujesz nazwisko i wyskakuje cała odmiana :) http://www.nazwiska.pawlowice.pl/ tylko na ile to poprawne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buciki ładne ale ja strasznie dziwnie się czuję na takm niskim koturnie, kupiłam raz jedne bo myślałam że będą wygodne i miałam je może raz na sobie bo dziwnie się czułam i wydawało mi się że brzydko wyglądają na nodze.. ale może tylko ja takie trafiłam.. my zaproszenia drukowaliśmy w drukarni i pani powiedziała nam że nazwisk się raczej nie odmienia (chyba że takie gdzie odmiana jest oczywista np kowalską itp) a temu programowi to bym nie ufała za bardzo, wpisałam nazwisko swoje i znajomych i nieźle się uśmiałam :D Novia oczywiście że jak buty to i pasująca torebka musi być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nazwiska się odmienia! Język polski jest językiem fleksyjnym! Może niektórzy odbierają to jak taką odmianę na siłę, ale dziewczyny nazwiska się odmienia i będę przy tym stać twardo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tusia ale to mają byc buty na zmiane a nie do ślubu. do ślubu kupiłam ostatnio białe skórzane szpileczki obcas 9 cm. upięcie ładne jest zasada w jez polskim ze nazwiska powinno się odmieniac ale niektórzy sobie nie życza odmiany swojego nazwiska np moja babcia ma nietypowe nazwisko i nie chce zeby je odmieniac. Ja teraz po mężu bede miała nazwiko przymiotnik coś jak Konieczny/ Konieczna (nazwisko wymyslone) i u niech tez jest niby tak że na początku kobiety pisaly się jako Anna Konieczny a pozniej zaczeli odmieniac i jest Konieczna, ja tez tak się bede pisała Patrycja Konieczny nie bardzo mi pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat z takimi nazwiskami wiem, ze zakończone na -a się odmieniają normalnie jak przymiotnik a te zakończone na -y zawsze zostają w takiej formie. I tu akurat kobieta może sobie wybrać. Jeśli mąz ma na imię Cichy to kobieta na do wyboru, albo Cicha albo Cichy. Ale z reguły jest tak jak kobiety w rodzinie używają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to przepraszam nie znam się, na swoje usprawiedliwienie mam jedynie że na co dzień posługuję się j. niemieckim a tu nawet imion się nie odmienia ;) moi gości dostali nieodmienione zaproszenia i nikt się nie obraził ani nawet nie zwrócił uwagi albo z grzeczności albo też nie znają zasad j. Polskiego ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) tak się rozpisałyście, że nie wiem na co odpisać ;) nie było mnie tu trochę, ale przeczytałam wszystko :) dzisiaj byłam na małych zakupach i kupiłam sobie butki, kolor taki ciemny pomarańcz, szpileczka 10cm, mała platforma z przodu i powiem Wam, ze są tak wygodne i tak mi się podobają, że nie wiem, czy na poprawiny ich nie będę miała :) jakbym miała sukienkę jasną, to by fajnie pasowały. Jak mi się telefon opanuje (bo coś się z nim dzieje złego :/) , to wkleję zdjęcie jakieś. A! i co najwazniejsze, dałam za nie "aż" 45zł :) Co do odmiany nazwisk, to jestem na tak ;) dostałam zaproszenie gdzie nie byłam odmieniona, to glupio to wyglądało dla mnie. Tylko mam problem z niektórymi nazwiskami. Moze pomożecie mi kobitki, podam jakieś podobne. W tekście mam ... zapraszają Sz.P. i teraz: - Biś (Bisiów?) - Łuczak (Łuczaków?) - Stajuda ? - Włoch ? te dwa chyba bez odmiany? a i jeszcze jak mieliście kogoś z dzieckiem, to pisałyście : Annę i Dawida Iksów z dzieckiem, czy .... z Gabrysią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze nie wiem ja bym odmieniła tylko nazwisko Łuczaków, reszta pewnie tez się odmienia ale jakoś głupio brzmi. My ogólnie dzieci nie zapraszalismy, tylko te z najblizszej rodziny więc jeśli dziewczynka była jedna to pisałam z imienia, jesli 2 dzieci to pisalam z dziecmi. To super ze trafiłas na takie wygodne buty, mi moje turkusowe powinny przyjsc do końca tyg. a dzisiaj rozchadzałam moje ślubne, troszke mnie cisnie jeden but przy palcach ale podobno skóra szybko się rozejdzie i mam nadzije ze do ślubu beda juz wygodne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, ja bym odmieniła wszystkie. Brzmieć to może dziwnie, ale jak już konsekwencja to konsekwencja. Spójrz tu http://www.zachod.pl/2012/03/pytanie-od-uzytkownika-agnieszka-hrydziuszko/ Ja piszę wszędzie z dziećmi, z dzieckiem. Na początku myślałam, że jeśli jakieś małżeństwo ma tylko jedno dziecko, albo dzieci jednej płci to będę pisać np. z synem , synami, z córką, córkami. Ale rozmawiałam z mamą, babcią i doszłyśmy do wniosku, że jednak z dzieckiem, z dziećmi. W jednym przypadku chyba tylko napiszę z imienia dziecko, bo jeszcze wujek się obrazi i lepiej nie ryzykować. Ale z drugiej strony to chyba nie warto tak wyróżniać, porozmawiam o tym z moim Andrzejem jak wróci z pracy. Wiecie co dziewczyny, miałam ostatnio baaaaaardzo dużt problem z zakupem biustonosza do sukienki. Mam w tę sobotę przymiarkę i jest konieczny. Kupiłam w końcu, ale ile się musiałam nałazić to matko kochana! U mnie w tym Opocznie to cięzko cokolwiek załatwić... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gasha Twoje upięcie jeszcze piękniejsze ale ja niestety nie mam tak długich włosów ;( ja staniki zawsze na tej stronie zamawiam http://www.e-lady.pl/ trochę drogo ale na mój duży biust ciężko coś dostać a jak już w jakimś firmowym salonie to wychodzi jeszcze drożej.. ;/ już parę razy u nich zamawiałam i zawsze byłam zadowolona znalazłam chyba piosenkę na nasz pierwszy taniec http://yogotox.wrzuta.pl/audio/5BIWC6WmOaG/whitney_houston_-_i_have_nothing

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thx dziewczyny za pomoc :* jakoś to ponapisuję ;) no i zdecydowałam, ze te dzieci (mamy ich malutko) napiszę z imienia. Pati dobrze, że już zaczynasz rozbijać butki. Skórka podobno się "rozciąga", a jakbys dalej miała problem, to do szewca na kopytko :P w ogóle, Ty masz już tyyyle załatwione ... :) Anusia ze stanikiem, to masakra. Nie tylko w Opocznie tak jest :/ :) Ja dzisiaj sobie kupiłam, ale nie na ślub, tylko tak, to jestem średnio zadowolona. Raz na jakiś czas uda mi się kupić taki, ze ciorałabym go cały czas ;) mam czas, bo przymiarka pierwsza dopiero po 15 sierpnia :) Tusia piosenka jest bardzo fajna, taka przytulająca :) A co myślicie o takich fryzurach? wklejałam je, ale nie pamiętam, czy coś pisałyście ;) http://www.voila.pl/070/ofhm5/?1 http://www.voila.pl/084/2l4cm/?1 http://www.voila.pl/085/uzpck/?1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, fryzurki są bardzo fajne, bardzo bardzo :) takie niby zaplanowane, ale trochę szaleństwa też w nich jest. Jak masz Ania długie włosy, a wiemy, że masz to spokojnie. A może zapisz się na próbną fryzurkę jak już będziesz miała jakąś ostatnią przymiarkę i... :) ja też chciałabym mieć spięte, żeby nic mi nie latało :P podoba mi się coś takiego, ale nie wiem czy z moich włosków da się to cuś zrobić :P http://www.voila.pl/343/j7c7j/?1 A tu jeszcze odnośnie odmiany :) sama pisałam do tego profesora bo nie byłam pewna :) http://www.zachod.pl/2012/06/pytanie-od-uzytkownika-anna/ A z tymi staniczkami to widzę, że mamy tak samo :D ja mam w sumie dużo ich, ale chodzę raptem w 3 może w 4 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam tak samo z biustonoszami Aniu :P a z tymi fryzurami, to jeszcze mam jechać na konsultację do mojego fryzjera ;) wydrukuję te, które mi sie podobają i mam mu pokazać i zdecydujemy w którym kierunku uderzymy :D bardzo podoba mi się ta od tej ładnej pani :D ale nie wiem, czy nie czułabym się w niej jak w hełmie ;) i czy nie latałaby mi we wszystkie strony :/ chyba, ze ją zmodernizuje mi fryzjer :) a ta, którą wkleiłaś jest też śliczna. Ach ... my to mamy dylematy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati - za akt chrztu sie nie placi, idziesz poprostu do ksiedza i on od reki wypisuje.... to takie zaswiadczenie i tam wpisuje date chrztu i bierzmowania z takiej ksiegi :) wiec 5 min i juz z glowy :) My tez rezygnujemy ze zdjec w studio, zdecydowalismy sie tylko na plener.... bedziemy miec raczej w innym dniu, wiec zaliczymy kilka miejsc, napewno beda zdjecia w parku, gdzies w gorach, itp. Ladne zamowilas buty :) A dziewczynkom, ktore leca teraz do Pl zalatwiac sprawy ze slubem zycze powodzenia i obyscie jak najwiecej zalatwily :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla tych kobitek które jeszcze nie mają sukni, super wyprzedaże pięknych modeli :D http://www.madonna.pl/ ja tez miała problem z stanikiem... a to już kiedyś o tym pisałam, nie będę się powtarzać :) w niedziele jedziemy na zakupy :D moim celem będą kolczyki no i butki na poprawiny, mam nadzieje, ze wrócę zadowolona ;p dziś ma prawdopodobnie przyjść podwiązka zamawiałam przez neta ;) ale ten czas leci.. jeszcze 3 miesiące.., jak z górki pójdzie.. nam zostało jeszcze 9 zaproszeń do rozdania.. a Wy macie już z głowy tę kwestię. Miłego Dnia. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola- nam tez zostało juz tylko kilka zaproszeń. Jutro jedziemy do jednej rodziny i zostanie nam juz tylko dwoje znajomych. Ja tez niedługo musze się wybrac po zakup bielizny, tylko to mi zostalo do kupna resztę już mam:) planuje kupic stanik, majtki, 2 pary pończoch, podwiązkę, koszulkę nocną Mój Ł skarpetki i slipki i finito jestesmy ubrani;) Aniu ancymonko dzięki za info bo chciałam sie księdza zapytac czy to płatne ale skoro tak to nie bede pytac. mam nadzieje ze wszędzie tak jest Ania- mi się podoba ta fryzura którą pokazałas bo własnie lubie takie podniesione włosy na górze, tylko ze dałabym grzywkę na bok. ty masz grzywkę? Andziuli i Doroty też ładna- macie gust dziewczyny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy któraś z was orientuje się ile kosztuje podwiązka w sklepie z bielizną? bo ja jeszcze nie chodziłam i nie wiem czy bardziej opłaca się kupic na allegro czy w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×