Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coraz bardziej zawiedziona!

Dlugie , bezowocne starania o dziecko w dojrzalym wieku! Grupa wsparcia!

Polecane posty

Hej!Hej! Heloł! Sorry dziewczyny za długą nie obecność ale praca, praca...i jeszcze przed urlopem dużo spraw muszę zakończyć, ach.... ale już za tydzień...:) mój leżaczek w Turcji będzie zajęty:) Ewo na grupponie sprawdź tam Hotel Ryn w dobrej cenie widziałam wyjazd weekendowy dla dwóch osób ok. 480 zł z wyżywieniem i do Spa można się wyrwać. Widzę, że na dziewczynkę próbujesz ...hm...przyznam się ,że i mi - rok poleciał jak tak celowałam 3,4 dni przed owulką. Ale potem jak tak poczytałam to wysnułam wnioski, że to też nie zawsze się sprawdza. Myślę,ze diabeł tkwi w szczegółach czyli : zakwaszanie ma znaczenie. Zauważyłam, że kobietki , które są na diecie - gdzie się je dużo nabiału mają córeńki . Podobno dużo magnezu to też ma znaczenie. A jeszcze tabletki dopochwowe te, które maja bakterie kwasu mlekowego. Rachelko Stefanio nie bój się burzy, sama przyznaj, że jak tak się patrzy w niebo nad łąką - piękne te wyładowania. Karmi rodzinna istoto, aż żałuję, że bliżej nie mieszkam też z przyjemnością korzystała bym z basenu:) Całusy, miłego dnia wszystkimmmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaaaaaaaa Gerwazy ty się kobieto nie nakręcaj. Wiesz ten kto chce mieć coś na sumieniu nie musi od razu lecieć do Azji, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz dawno na nogach. Bylam troche na zakupach-skladniki na salatke bo tylko tym sie od paru dni zywie. Kupilam w H M fajna w zarowiaste paski letnia sukieneczke:-) ZYCZE MILEGO DNIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w to poniedziałkowe przedpołudnie. Ivanko73... a udało Ci się z tym celowaniem? Ja podjęłam decyzję od tego cyklu ,że działam w dni płodne , bo już za bardzo czasu nie mam na takie eksperymenty.Po prostu. W zeszłym roku planowałam ,wzięłam pod uwagę kalendarz chiński ,a owu mi sie przesunęła (była wcześniej) i jak zaszłam w ciaże był chłopiec. W zeszłym miesiącu tak sobie wymyśliłam z tym celowaniem ale w tym już odpuściłam. Nie wiem ,będzie to będzie . Jedna z dziewczyn pytała o te testy owulacyjne. Robię je sobie od wielu miesięcy z przerwami.Coś mogę na ich temat powiedzieć.Mianowicie dobrze jest stosować je przez jakiś czas ,bo naprawdę co miesiąc bywa inaczej. Ja używałam testów z allegro ,tańszych (też dobre) a teraz głównie a apteki (chyba Pink) ,bo w moim przypadku wskazują jak rośnie mi faza owulacji. Np. Dwa pierwsze dni mierzenia jest tylko jedna kreska, na 3 dzień pojawia się już trochę drugiej kreski ,na czwarty jest druga jeszcze bardziej widoczna a w sam szczyt LH sa już wyraźne dwie krechy.Piąty dzień jedna z kresek zaczyna znowu blednąć aby na 6 okazało się ,że jest już tylko jedna. Ale bywały też cykle ,gdzie po pojedyńczej kresce nagle w kolejnym dniu pokazywały się dwie kreski ,żeby na trzeci zniknąć pozostawiając tylko jedną z bladziutką drugą. Konkludując , owu w każdym cyklu przebiega różnie . Czasami wzrasta,czasami pojawia się nagle . Zwykle po 14 dniach od wzrostu LH (+/- jeden dzień ), najczęsciej na 15 dzień ma @. Stąd jakby ma to cel badawczy dla mnie , może też służyć dla celów antykoncepcyjnych. Ostatnio używam Lvaginal-u profilaktycznie co drugi dzień ,lub tylko w pierwszej połowie cyklu ,a diety nie przestrzegam , nie chce mi się. Jej skuteczność jest taka sama jak kalendarza chińskiego pewnie. Pozdrawiam i uciekam. Dzięki za zaproszenie od Kasi na NK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, muszę Was zapytać jeszcze o witaminę B6. Cofam się do wcześniejszych dyskusji na ten temat, ale nigdzie nie znalazłam informacji o tym, czy bierzecie ją tylko do owu, czy przez cały cykl? W opisie aucji w przeciwskazaniach piszą, żeby nie podawać kobietom w ciąży. Więc raczej tylko do owu..? W pracy mam nerwówkę, ludzie na urlopie, pod oknem pracują młoty pneumatyczne.... Zazdroszczę tym, którzy na urlopie lub przed :P 6 dc, piersi jak balony :( Właśnie kupiłam na allegro B6, w tym m-cu będę wszystko stosować sumiennie, ogarnia mnie bezsilność i tyle tylko mogę :( , M w delegacji. Nawet niespecjalnie chce mi się pisać :( Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rachelko... ja używam preparatu o nazwie Magne B6,czyli magnez z wit. B6 i z tego co wiem ma on właściwości leku nie suplementu diety (chociaż nim jest ) , z uwagi na badania i certyfikaty. Polecam .łączy on działanie dwóch składników -magnezu i tej witaminy. Brałam go w ciąży również i uważam ,że zapobiega skurczom .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazy Malinowski
Rachel, Biore po 100mg B6 kazdego dnia a czytalam, ze spokojnie mozna do 200 mg brac. Juz w pierwszym miesiacu super mi pomoglo na bol piersi. Normalnie zaczynaly bolec zaraz po owulacji, ledwo sie dalo dotkac. A tym razem okres jutro badz pojutrze (i czuje juz typowy bol brzucha i dolnego krzyza) a piersi ok. Cud :) A swoja droga czepiam sie nadzieji jak glupek. Czuje ten nadchodzacy okres na 100% ale wmawiam sobie, ze to rowniez moga byc wczesne objawy ciazy :O I wyszukuje coraz to nowe historie kobiet, ktore tez sie czuly dokladnie jak przed okresem a teraz maja roczne dziecko :) Moze mnie ktoras puknac w ta moja pusta makowke i sprowadzic na ziemie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy... nie wyprowadzę Cię z błędu,bo wszystko możliwe. Ja podczas ciaży z 11 letnim synem przed okresem miałam bóle okresowe , mało tego trwały one jeszcze potem przez jakis czas .Panikowałam i wydzwaniałam do gina ,bo myślałam ,że poronię. A w zeszłym roku było podobnie , zaszłam w ciążę w maju i już tydzień przed oresem pobolewał mnie brzuch jak na @ . Byłam na 150 % pewna ,że nie zaszłam ,dopiero dwa dni opóźnienia mnie zreflektowały no i kolejne dni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa no właśnie nie wycelowałam..he.he...i tak sobie myślę, że będę tutaj do końca świata i jeden dzień dłużej:D A co do witaminki, którą się faszerujemy ja wziełam w zestawie wszystkich Witamin B, a w necie znalazłam to: Witamina B6 (pirydoksyna, pirydoksal i pirydoksamina) Funkcje w organizmie: - bierze udział w wchłanianiu białek i tłuszczów; - pomaga w zamianie tryptofanu, aminokwasu niezbędnego, na niacynę; - przeciwdziała zaburzeniom nerwowym; - bierze udział w syntezie kwasów nukleinowych, przez co zapobiega starzeniu; - ma działanie moczopędne; - osłabia nocne kurcze mięśni i drętwienie; - korzystnie wpływa na niektóre stany zapalne nerwów obwodowych; http://www.encyklopedia-witamin.fao.pl/b6.html - obniża poziom estrogenu we krwi i poprawia detoksyfikację z hormonów płciowych takich jak estrogen w wątrobie, - jest potrzebna dla wielu funkcji mózgu, między innymi produkcji neuroprzekaźników takich jak serotonina, dopamina i noradrenalina, - ryzyko ataku serca jest pięciokrotnie większe u osób z obniżonym poziomem aktywnej formy witaminy B6 we krwi. http://www.nutrisolmedica.pl/witaminy.htm#witamina_b6 Niedobór powoduje: - napięcie nerwowe i drażliwość, - depresja, - zaburzenia snu, - dysfunkcje układu nerwowego i neuromięśniowe, - pogorszone funkcje mózgowe, - brak równowagi hormonalnej (np. napięcie przedmiesiączkowe), - choroby układu krążenia, -niedokrwistość, - stany chorobowe w okresie ciąży, - obniżony poziom tolerancji glukozy, - podrażnienia języka i warg, - drgawki niemowląt (wskutek długotrwałego niedoboru w czasie ciąży), - nadwrażliwość na glutaminian sodu (tzw. "zespół chińskiej restauracji). http://www.nutrisolmedica.pl/witaminy.htm#witamina_b6 Suplementację tą witaminą stosuje się w leczeniu: - zespołu napięcia przedmiesiączkowego, - choroby sercowo-naczyniowej (tj. miażdżyca tętnic, nadciśnienie), - zatrzymywania płynów, - stanów chorobowych w okresie ciąży (nudności, wymioty), - zespołu kanału nadgarstka / urazów na skutek powtarzalnych czynności (RSI), - autyzmu, - depresji, - neuropatii cukrzycowej, - astmy, - niedoboru kwasu solnego w soku żołądkowym, - nadwrażliwości na glutaminian sodu, - stresu (jako składnik witamin B-kompleks) http://www.nutrisolmedica.pl/witaminy.htm#witamina_b6 Nadmiar może powodować: - zaburzenia układu nerwowego; - zwyrodnienia tkanki nerwowej; - osłabienie panowania nad mięsniami, uczucie mrowienia; - wpływa niekorzystnie na obecność aminokwasów we krwi; (niektóre z tych zmian mogą być nieodwracalne) http://www.encyklopedia-witamin.fao.pl/b6.html Czynniki powodujące obniżenie poziomu witaminy, zmniejszające jej wchłanianie i/lub aktywność: - alkohol, - nadmierne spożycie białek, - niedobór witaminy B2 i magnezu, - stres, - sztuczne barwniki żywności, - substancje zobojętniające kwasy, - antybiotyki, - doustne środki antykoncepcyjne, - diuretyki, - penicylamina, -kortykosteroidy, - leki przeciwdrgawkowe. http://www.nutrisolmedica.pl/witaminy.htm#witamina_b6 Źródła pokarmowe - drożdże piwne, - kiełki pszenicy, - pestki słonecznika, - rośliny strączkowe (zwłaszcza soja), - drób, - ciemny ryż. http://www.nutrisolmedica.pl/witaminy.htm#witamina_b6 Interakcje, toksyczność nadmiar jest toksyczny! http://www.encyklopedia-witamin.fao.pl/b6.html - Codzienne przyjmowanie witaminy B6 przez dłuższy okres czasu (od kilku miesięcy do kilku lat) w ilości większej niż 500mg lub codzienne jej przyjmowanie przez krótszy okres czasu (dłużej niż kilka miesięcy) w ilości ponad 2000mg powoduje u niektórych osób zatrucie układu nerwowego (degeneracja nerwów, mrowienie lub drętwienie kończyn, brak koordynacji mięśni). Mimo że doniesienia sugerują, że takie objawy mogą wystąpić przy długim stosowaniu witaminy B6 w ilości już 150-200mg, te wyniki badań są kwestionowane przez wielu naukowców ze względu na brak wiarygodności i/lub spójności wyników z innymi badaniami. Po analizie badań nad witaminą B6 wybitni toksykolodzy w USA ustalili tzw. LOAFEL (lowest observed adverse effect level - najniższy obserwowany poziom negatywnego oddziaływania) na poziomie 500mg http://www.nutrisolmedica.pl/witaminy.htm#witamina_b6 Zapotrzebowanie dobowe: 2mg http://www.nutrisolmedica.pl/witaminy.htm#witamina_b6 Typowe dawki suplementacyjne: 10-200mg dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rachela codziennie, do końca cyklu. A jak stwierdzimy "stan odmienny" to udajemy się do gina, następnie po wolutku odstawiamy ale nie z dnia na dzień!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa, ja też biorę preparat magnezowy - Chelamag B6, ale w składzie jest tylko 5 mg witaminy B6. Dziewczyny biorą vitB6 kapsułkach 100 mg niedostępną w naszych aptekach. I taką końską dawkę właśnie mam zamiar łykać ;) W ulotce stoi, żeby nie stosować w ciąży... Gerwazy, co do objawów wczesnej ciąży lub ich braku - nie ma reguły. W pierwszej ciąży nie czułam najmniejszych nawet jej oznak, przy drugiej miałam objawy jak na okres. Ale wszystko to było wieki temu, jakby w innym życiu i teraz jestem zagubiona w tej kwestii jak Wy wystkie :) Czy mam objawy czy nie, ciągle łudzę się nadzieją... W tym m-cu tej nadziei jakby mam mniej, więc dlatego zamówiłam witaminy, żeby je brać od pierwszego dnia cyklu. Bo zazwyczaj takie rzeczy kupuję dopiero jak dostanę @, żeby nie zapeszyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbierałam borówki w ogrodzie - z trzech krzaczków litr borówek - pycha :) A, zapomniałabym: pisałam kiedyś, że nie wzeszła mi cukinia.... Mam - i to dużą! Po prostu pomyliło mi się, gdzie ją posiałam... I liście cukinii wzięłam za dynie. Dopiero później zauważyłam różnicę :D Taka ze mnie ogrodniczka. Ale na swoje usprawiedliwienie wyaśniam - w tym roku jedno i drugie siałam po raz pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Denis6
rachela_71 Owoce i warzywa z własnego ogródka są o 1000% lepsze od kupnych, dlatego zawsze zazdrościłam tym co potrafią znaleźć czas by się nim zająć. W moim ogródku póki co jest trawa, brzozy tzw. betula pendula yongi (chyba tak się to pisze), srebry świerk i 2 migdłaki. Resztę skutecznie wygrzebała nasza suczka....... Przy okazji wydaje mi się, że udzielasz się na tym forum już od dłuższego czasu. Mam rację? Jeśli tak to czy mogłabyś mi podpowiedzieć czy blue_lady jeszcze tu zagląda? Czytałam jej wpisy dotyczące stosowania witaminy B6, magnezu na problemy z krótką fazą lutealną i jestem pod wrażeniem. Jeśli na mnie zadziała podobnie to uwierzę we wszystko.... A przy okazji zazdroszczę tym co mogą w pełni korzystać z ciepełka, bo u nas już straszą ochłodzeniem od czwartku a do mojego urlopu jeszcze szmat czasu :( Jeszcze nie zdążyłam się zalogować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Denis! Blue lady ostatnio jest rzadziej, ale zagląda od czasu do czasu. Ja ogród mam od niedawna, w tym roku postawiłam na więcej warzywek, bo w ub. roku miałam tylko jarzyny do zupy, sałatę, rzodkiewkę... W przyszłym roku będzie jeszcze więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazy Malinowski
To dzisiaj ja robie za koguta i wolam kukuryku! ;) Pobudka, wstawac!!! ;) Zaczeli niedaleko budowac apartamentowiec i teoretycznie nie wolno im zaczynac nic az do 7.00 rano. W pratyce jednak to podjezdzaja juz wczeniej ciezarowki i jak takich kilka ton po ulicy jedzie albo nagle sie zatrzyma to slychac. Obywam sie bez budzika :) Ceny maja szalone bo juz nawet myslelismy zeby cos kupic to moglibysmy nadzorowac budowe z balkonu :) We Frankfurcie jest dobry rynek pracy, za to koszty mieszkan czy domow sa ogromne :( Za to Junior mialby blisko na plac zabaw i do przedszkola. Czuje wyraznie, ze @ nadchodzi :( Takie typowe bole dolnego krzyza i podbrzusza. W przyszlym miesiacu zwieksze dawke B6 bo bardzo jestem z efektow zadowolona. Moze bedzie jeszcze lepiej :) Milego dnia Wam zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
ale sie rozpisalyscie bede miala co nadrabiac u mnie nic nowego po@ dzisiaj dzwonie do swojego lekarza dogadac kiedy mam sie polozyc jak cos bede wiedziala dam znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! U nas piękna pogoda, wreszcie bez burz i duchoty. Wolałabym więc znajdować się w innym niż praca miejscu :( Gerwazy, a u Ciebie który dc? Magdalenka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazy Malinowski
Hej Rachelka, U mnie to dopiero 27dc wiec nie ma sie co nakrecac, wszytko w normie i czuje, ze czerwone zolnierzyki juz gdzie stam maszeruja, na razie powoli ale jednak :( Normalnie dostaje @ w 27 badz 28 dniu, czasem troszke wczesniej ale rzadko, czasem pare dni pozniej ale jeszcze rzadziej. Mysle, ze witamina B6 pomogla bardzo na bol piersi i przeczuwam, ze wydluzy mi nawet troche faze lutealna wiec pewnie @ przyjdzie dopiero w czwartek albo piatek zamiast dzisiaj czy w srode. Oprocz 100mg B6 kazdego dnia biore rowniez (ale nieregularnie) takie tabletki musujace dla sportowcow (z apteki), ktore zawieraja rozne mineraly, miedzy innymi 350mg magnezu i z tego co wiem to wlasnie taka kombinacja (znaczy magnez plus B6) ma dobroczynny wplyw na faze lutealna. Czasem (choc rzadko) zdazalo mi sie lekkie plamienie przed okresem, a teraz nic takiego nie bylo. Nie przypuszczalam, ze takie proste srodki moga tak efektywnie podzialac na takie rozne kobiece dolegliwosci. Chywa Was ozloce dziewczyny! :) Teraz po tym, zastanawiam sie czy nie siegnac po Castagnusa w przyszlym miesiacu... W tym miesiacu moja dieta witaminowa tak wygladala: B6 100 mg - raz dziennie B complex - raz dziennie (naczytalam sie, ze B6 lepiej dziala w polaczeniu z innymi witaminami B) Magnez 350 mg i inne mineraly - mniej wiecej raz dziennie albo co drugi dzien Wiesiolek - od pierwszego dnia cyklu do owulacji Folik - kazdego dnia Magdalenka, jak tak w domu? Jaka dluga masz teraz przerwe od pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! u mnie tez slonko swieci choc mowia, ze ma sie zmienic i troche nawet ochlodzic... na razie jest o.k. Wspominacie o tej B6, ja juz biore chyba trzeci cykl, jesli sie nie myle ( zaczelysmy razem z Ivanka, moze ona lepiej pamieta :) ) i na poczytku mi sie poprzestawialo z dlugoscia cyklu, mialam krotsze, ale teraz widze, ze wszystko zaczyna wracac do normy, co mm'nie bardzo cieszy :) Dzis moj 28 dc, zadnego brudzenia przed @, co bylo moja udreka, chyba rzeczywiscie progesteron sie poprawil , zadnych boli brzucha - nawet piersi mnie nie bola, tylko sa troche powiekszone - takze jestem bardzo zadowolona z witaminki i moge tylko smialo polecic ;) i mam wrazenie, ze faza lutealna sie przedluzyla, choc na 100% nie jestem pewna bo cos mi sie zdaje, ze w tym cyklu zwyczajnie mialam przesunieta owu, pozniej niz myslalam i dlatego ja chyba przegapilam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazy Malinowski
Tessa, Jak piersi powiekszone, nic nie boli to moze bedziesz sie wktorce przenosic do topiku MamusieMarzec2013? ;) Chcialabym uslyszec o jakims nastepnym topikowym babiku :) Wczoraj sie dowiedzialam, ze znajoma poronila teraz w 16 tygodniu :( Dziewczyna mloda, 30 lat, maja jedno zdrowe dziecko i z ciaza tez wygladalo, ze wszytyko w porzadku. Raz miala lekkie plamienie ale przeszlo. A miesiac pozniej niestety stracila malenstwo :( Nikt nie potrafi wytlumaczyc dlaczego :( Jezeli stanie sie cud i bede w ciazy to zwroce sie wylacznie do takiego ginekologa, ktory mi da swoj numer domowy, komorke oraz adres prywatny :) Czuje, ze bede perfekt pacjentka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam przed @ napęczniałe piersi i niedobre samopoczucie :( Zobaczę jak to u mnie będzie po vitB6 Ja w tym cyklu biorę: kwas foliowy chelamag B6 (magnez 555mg, witamina B6 5 mg) - jedną lub 2 tabletki dziennie vitaminę B complex, ale słabą, taką dostępną w aptekach - po kilka tabletek castagnus - po 1 tabletce (po ilosci tabletek, które mi pozostały widzę, że 2 razy zapomniałam :( ) a w nastepnym m-cu dołączę do tego 100mg B6 i wiesiołka albo olej lniany lekomania, hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej watpie Gerwazy bo tak jak pisalam staranka w tym cyklu byly takie wyluzowane (tzn niczego nie wyliczalam ) i jakos zle odczytalam objawy owu, myslalam, ze jest normalnie w polowie cyklu a zdaje mi sie byla pozniej, wiec raczej doopa. Zapomnialam dodac, ze z ojawow PMS-owych wlasciwie tylko drazliwosc, jakos sie denerwuje za duzo... ale to tez nic nowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gerwazy Malinowski
Tessa Tessa, Ten luz to juz podobno w niejednym przypadku nazywa sie teraz Zosia badz Jasiu i biega :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Denis6
Witam....... Rachela... lekomania to dopiero jest u mnie. Nawet mężowi się nie przyznaję co już biorę, bo by mnie opierdzielił.... B6 - 100 mg dziennie, Mg - różnie od 80 do 160mg, ale to i tak wychodzi, że mało..., folik, castagnus, norprolac na podwyższoną prolaktynę, a w fazie lutealnej duphaston i euthurox na tarczycę........... Szok sama nie mogę w to uwierzyć. Jeszcze całkiem niedawno byłam (w sumie nadal jestem) przeciwnikiem tabletek, ale jakie mam wyjście? Zioła, które sobie zaserwowałam kompletnie na mnie nie działały..., a może działały i święta Wielkanocne musiałam leżeć w łóżku (1 dc), bo myślałam że brzuch mi rozsadzi......Miałam jakieś dziwne wzdęcia i bóle, a po 3 godz. przeszło........Hmmmm....... Co do wydłużania fazy lutealnej przez B6 i Mg to wypowiem się po pierwszym cyklu, ponieważ mierzę sobie temperaturę i będę widziała czy coś się zmienia, czy nie...Oby tak, bo duphaston ostatnio nic tej fazy nie poprawił, a nawet brązowe plamienia były przez 2 dni po owu. Tessa..... Widzę i czytam, że sporo dziewczyn ma problemy z brązowymi plamieniami przed miesiączką. Ja mam przed, czasami po......cały mix. Gerwazy.... Współczuję Twojej znajomej. Być już w ciąży, cieszyć się nią, a potem stracić dziecko to chyba najgorsze co może spotkać kobietę.... Niestety wiek nawet młody niczego nie gwarantuje.Często wydaje nam się, że wszystko jest ok, a tak nie jest..... Pamiętam taką dziewczynę z mojego miasteczka, ładna, zdrowa przystojny mąż i śliczne dziecko. W wieku 30 lat druga ciąża z której bardzo się cieszyli a dziewczynka urodziła się z zespołem Downa...Wszyscy w szoku...Przecież nie była w grupie podwyższonego ryzyka, nawet żadnych badań prenatalnych nikt jej nie zlecał, bo była za młoda....... A druga koleżanka pierwsze dziecko urodziła w wieku 35 lat, drugie 37 i obaj chłopcy są zdrowi, ale badania robiła bo była już "wiekowa".... Medycyna jest niestety jeszcze w tej kwestii w powijakach.... Trzeba chyba tylko dbać o siebie najlepiej jak się da i mieć nadzieję... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ! Dziewczyny ,mam do Was nietypowe pytanie. Ja owu mierzę testami owulacyjnymi. W tym miesiacu (dzisiaj też robiłam test) jest jakoś dziwnie.Może któraś tak miała. Mianowicie , w niedzielę,poniedziałek i dzisiaj wychodzą mi po dwie równe krechy .O co tu chodzi ? Czy coś się przedłuża z tą owulacją,nie może się wykluć? Nigdy tak nie miałam. Może ktoś miał podobne doswiadczenia. Posyłam wszystkim dużo uśmiechów. :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×