Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

polinkama

Rok 2011-moje maleństwo jest już na świecie:-).

Polecane posty

Gość justyan
RUDAMAMA- my też po spacerku, 1godz., słonko u nas świeci, ale też wieje mocno. Wpadłyśmy już w rytm spacerowania, wychodzimy codziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) RUDAMAMA... zrobiłam tą kaszę, ale Mała zwymiotowała :/ Blender zostawił grudy, konsystencja nie ta... myślę, czy nie zmielić kaszy na sucho w młynku do kawy :) Kupiłam Małej też kaszę gryczaną białą niepaloną (do zupy), deserki firmy Holle. Moja mama kupiła z Gerbera jabłko z jagodami i inne po 4 miesiącu :) i są bez cukru :) ale jeszcze ich nie próbowałam. Co do bioderek... my 1 kontrole mieliśmy po 6 tygodniach, w sumie były 3 wizyty i następna za 4,5 miesięcy. Z bioderkami od początku wszystko ok jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mam nadzieję że weekend mija Wam spokojnie;-) Kooralinkaa - co do tych wyjść to my też bardzo rzadko sami wychodzimy. Co tam nowego u Was? Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwazja, coś mi się wydaje, że ogólnie coś jest nie tak z tą kaszką, bo mój już akceptuje grudki, a nawet spore kawałki, a ta kaszka jednak mu nie wchodziła (a wręcz przeciwnie :( ) jeśli chodzi o słoiczki z gerbera i hippa, to ja ich używam- są bez cukru. dopiero w części po 6mc-u jest cukier, ale nie we wszystkich, trzeba czytać etykiety! ja polecam, dużo smaków i rodzajów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwazja, a ty dajesz swojej małej jakąś mleczną kaszkę, bo mój w ciągu dnia już bardzo mało cyca je i chyba powinnam zacząć mu podawać dodatkowo coś mlecznego...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polinkama, tak ja pisałam ci wcześniej. do deserku dodaję mu kaszki bezmlecznej bezglutenowej, a do obiadku kaszki bezmlecznej glutenowej (nestle 8 zbóż- zdrowy brzuszek), w sumie po to, żeby zwiększyć objętość posiłków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polinkama, a zwykłe kaszki mleczne ryżowe też są bezglutenowe. np. manna jest glutenowa, ale chodzi mi o jakieś sprawdzone. na dobrym mleku i bez zbędnych cukrów i innych syfków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety w tej kwestii nie pomogę bo jeszcze mu nie podaję ryżowych tylko manną wiem tylko że z bobovity od 4 miesiąca zawierają cukier i przygotowuje się je na mleku także tych nie kupuj nawet nie trać czasu na czytanie etykietek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polinkama, ale manna jest właśnie z glutenem! a tą z nestle 8 zbóż robi się tylko z przestudzoną wodą i ja dodaję troszkę oliwy. nie podaję jako oddzielny posiłek, tylko tak jak pisałam jako dodatek. no właśnie wiem, że ta z bobovity najlepsza nie jest ;(, stąd czekam na info od inwazji, bo ona ma oko do dobrych produktów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poszperałam trochę i znalazłam :) hipp ma kaszki bezcukrowe bio i nawet z pełnym ziarnem. chyba takie kupie! tak się zastanawiam, czy taka kaszka rano i wieczorem i cyc w nocy ze 2-3 razy, to wystarczająca ilość mleka dla takiego malucha, ale co mam zrobić, skoro w ciągu dnia praktycznie nie chce cyca? idę spać :) może jutro będzie jakiś dialog, bo gdyby nie polinkama, to bym odstawiała monolog :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chełka
hej mamuśki;-) Gluten można wprowadzać przez codzienne dodanie do posiłku ok. 1 łyżki stołowej ugotowanej zwykłej kaszy mannej (ja używałam błyskawicznej z "Kupca"). Robiłam taką ekspozycję na gluten od 5,5 m-ca do prawie 8. Teraz synek ma ponad 9 m-cy i wcina wszystkie kaszki glutenowe, zjada też piętkę chleba (potrafi nawet wciągnąć prawie całą niedużą bułkę;-), biszkopty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chełka
Dołączam;-) Nick...................Wiek....Miejsc./Woj.....Poród.... ........Płeć......... wściekła mrówa.....25......Śląskie.............21.02.20 11....Syn........... elinova................32......Pomorskie........01. 03.2011....Syn........... yolanta20............29......Siedlce.............07.03.20 11....Syn............ RUDAMAMA...........27......Toruń...............14.03.201 1....Chłopiec..... Inwazja..............28......Śląskie..............22.03 .2011....Córeczka.... GnM...................23......Anglia ..............27.o4.2o11....Syn........... Kooralinkaa..........22......Pomorskie.........20.05.2011 ....Syn........... olamary...............30......Wrocław...........13.06.20 11....Syn............ polinka...............19.......Lubelskie..........18.06.2 011....Syn........... aśka2010............32.......Mazowieckie.....19.06.2011. ...Córka........ martta...............27.......Lubelskie..........01.08.20 11....Córcia....... justyan..............28.......Śląskie.............04.10 .2011....Córka......... chełka...............28.......kuj-pom...........16.02.2011.......Syn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chełka
Rudamama ja też Toruń;-) Gdzie rodziłaś, Bielany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć chełka :), tak, u nas nie ma innej opcji, a jeździć po świecie, żeby urodzić, też mi się nie chciało ;) ale bardzo, bardzo miło wspominam poród :), a ty masz inne doświadczenia? a wy dziewuszki, powstawałyście już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! My już wstaliśmy a reszta towarzystwa jakoś się nie odzywa... Mam nadzieję, że nie pozapominały o nas;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) RUDAMAMA... Gerbera będę testować, bo te eko bio są 2x droższe, więc fajnie jakby i te i te jadła :) Pan mi tłumaczył, że owoce są hodowane wg. faz księżyca i coś tam... dla mnie grunt, że bez cukru i że nie wyhodowane na syfach :D ale Pan wiedział co sprzedaje przynajmniej :P co do kaszki to ja daję 8 zbóż z nestle :/ i robie ją na mleku, tym co Mała pije, daję też kaszkę mleczno-manną, też z nestle i dodaję do tego mus owocowy :) ta mleczno-manna jest po 4 miesiącu, ja ją zaczęłam dawać chyba w 7 :) Mała ją lubi, ale szybko jest po niej głodna, a je całą porcję. Nie wiem co z tą jaglaną jest, doradcy żywieniowi polecają ją, ale noo... nie wiem... W sobotę nie chciała zupki jeść, nie wiem co było, wczoraj wszystko zjadła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RUDAMAMA... skład tych kaszek może odstraszać, ale mleko modyfikowane jest tak nafaszerowane wszystkim, że to się powtarza i już to akceptuje :) innego wyjścia nie miałam i nie mam :) Gajcia pije mleko 4, 5 razy na dobę, po 180 mm., w nocy wypija 180, a w dzień troszkę zostawia, jakieś 20, 30 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z hippa... nie kojarzę takich kaszek w sklepach...muszę się przyjrzeć... :) cóż... musimy sobie jakoś radzić, samemu trzeba dojść do wszystkiego :P Mała usnęła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszę się temu przyjrzeć :) aha... ja kaszki daję jako osobny posiłek, raz ta, raz ta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RUDAMAMA... nie wiem czy to mało... na siłę się dziecku nic nie wciśnie... moja w sobote zupy nie chciała i koniec :P a wczoraj wmłuciła miseczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no te mleczne też zamierzam dawać jako odrębny posiłek. zobaczymy. ciekawa jestem, czy po wprowadzeniu kaszek na mm, mały nie zacznie robić kupy co 3 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta mleczno-manna jest z mlekiem mm, ale robi się ją na 150 ml wody. wiesz co... może robić co 3 dni, ale może robić codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.hipp.pl/poradnik-zywieniowy/jadlospisy/9-11-miesiac/ tu np. znalazłam taki tygodniowy jadłospis. niby samego mleka mm jest niewiele, ale za to, prócz obiadków, praktycznie wszystkie posiłki z dodatkiem mleka, a tyle to mój na pewno nie je! wiem, że nic na siłę, ale chyba jednak jest głodny bo jak mu podam "normalne jedzenie" to je chętnie. widać po prostu woli konkrety ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi,hi... bo on tak ładnie kupki robi. 2 dziennie to norma :) ładnie trawi, nie ma problemów z brzuszkiem i jak sobie pomyślę że teraz by miał robić co 3 dni... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszę te menu przeanalizować, widzę, że jest II śniadanie.....moja jak o 8 wypije mleko to nic nie zje do obiadu, jedynie soczek albo rumianek wypije, a obiad o 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie, dużo tu tych posiłków. już sama nie wiem, co robić :( może kupię ta kaszkę z hippa i na razie raz dziennie nu podam. niech się najpierw oswoi :) a postaram się wciskać cyca najczęściej jak się da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dużo dużo właśnie... same dojdziemy do tego :) generalnie plan dnia już jest wiadomy, tzn. co, kiedy i jak... czasem zdarzy się przesunięcie o pół godziny, godzinę, ale już jest to w miarę stabilne :) nie jest to już karmienie co 2 godziny :D damy radę !! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×