Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Panna Młoda 2012

Ślubujemy Pażdziernik 2012

Polecane posty

Dziewczyny to ile wczesniej trzeba spisac protokol?bo jak czytam wasze wpisy na forum to juz nie wiem...nam ks.mowil ze wystarczy przyjsc 2 tyg.przed,ale on jest taki roztrzepany ze juz nie wiem.mi nie powiedzial np.ze jak mieszkam z narzeczony to lepiej zebym nie wybierala sie po zapowiedziach do spowiedzi tylko od razu na 1 i 2 spowiedz dzien przed slubem,mojej kolezance np.nie dal kartek do spowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam kazał przyjść 16 sierpnia więc 2 mmiesiące przed ślubem. Ja nie wiem jak u mnie będzie z ta spowiedzia też mieszkam ze swoim narzeczonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna jesienna
ja gdy byłam u księdza zapytać co i jak, powiedział mi by z dokumentami - zaświadczeniami itp plus na protokół wpaść nie wcześniej niż 3 m.przed ślubem. Ja po prostu chyba załatwię wszystko za jednym zamachem: dokumenty, zapowiedzi i protokół - potem tylko dowiozę potwierdzenie z poradni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panna Mloda 2012 to lepiej nie wybieraj sie spowiedzi po zapowiedziach tylko tuz przed slubem...chyba ze na spowiedzi nie powiesz ze mieszkasz z narzeczony.nie dostaniesz rozgrzeszenia :-(jak powiesz ze mieszkasz z narzeczonym.ja tak mialam...ks.w konfesjonale mi wytlumaczyl dlaczego,bo zyjemy w konkubinacie ale pogratulowal nam decyzji o slubie i zyczyl nam wysztkiego dobrego i byl nieco zdziwiony ze ks.w kancelarii nam o tym nie powiedzial ze nie mamy sie co wybierac do spowiedzi.powiedzial mi ze najlepiej gdy wybiezemy sie w piatek lub w sobote przed slubem i powiemy w konfesjonale ze jest to 1 i 2 spowiedz przed slubna,jutro badz dzis mam slub a spowiadam sie tak dlatego ze mieszkam z narzeczonym(cos w tym stylu powiedzial)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panna Mloda 2012 to lepiej nie wybieraj sie spowiedzi po zapowiedziach tylko tuz przed slubem...chyba ze na spowiedzi nie powiesz ze mieszkasz z narzeczony.nie dostaniesz rozgrzeszenia :-(jak powiesz ze mieszkasz z narzeczonym.ja tak mialam...ks.w konfesjonale mi wytlumaczyl dlaczego,bo zyjemy w konkubinacie ale pogratulowal nam decyzji o slubie i zyczyl nam wysztkiego dobrego i byl nieco zdziwiony ze ks.w kancelarii nam o tym nie powiedzial ze nie mamy sie co wybierac do spowiedzi.powiedzial mi ze najlepiej gdy wybiezemy sie w piatek lub w sobote przed slubem i powiemy w konfesjonale ze jest to 1 i 2 spowiedz przed slubna,jutro badz dzis mam slub a spowiadam sie tak dlatego ze mieszkam z narzeczonym(cos w tym stylu powiedzial)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna jesienna
Ci księża to naprawdę cudują... Ja kiedyś nie dostałam rozgrzeszenia przez wspólne mieszkanie. Poszłam do innego księdza i problemu nie było :P Mogli by się naprawdę określić jednoznacznie a nie wszystkim mącić w głowach... Idea jest taka: mieszkać można byle nie współżyć i już. Jak ksiądz mówi że okazja czyni złodzieja i że jak się razem mieszka to jestł atwiej o grzech, to ripostuje w prosty sposób. Czy jeśli w piątek mam w lodówce kiełbase, to czy znaczy że ją zjem? Ergo czy w związku z tym nie zasługuję na rozgrzeszenie jeśli pójdę w piątek do spowiedzi mając kiełbasę w lodówce? A co jeśli postanowię wytrwac w niejedzeniu :P Tym się różnimy od zwierząt że nie kierujemy się instynktem, więc na litość boską, naprawdę by sobie darowali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak byłam u spowiedzi to mi powiedział że żaden ks.nie da mi rozgrzeszenia bo przysięgali że takich grzechów nie będą odpuszczać...dziwne bo gorsze grzechy odpuszczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertteee
no ja też wolę mniejsze welony (kolejna jesienne-chyba mamy podobny gust), ale skoro Tobie się podoba to powinnaś taki mieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertteee
a no i mam już zaświadczenie. Poszłam do parafii gdzie byłam chrzczona dostałam akt z zaznaczoną datą bierzmowania. Pan w kancelarii zażyczył sobie za akt co łaska i dostał 20zł:D Co łaska chyba wynosi więcej bo Pan się nie mnie dziwnie popatrzył, ale mnie już to nie obchodziło, zawinęłam dokument i wyszłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi nie podobają się welony z jakimiś aplikacjami mi podobają się gładkie nawet nie obrobione końce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertteee
no widzisz a mi wręcz odwrotnie uwielbiam welony z koronką:) dlatego najważniejsze żebyś Ty się dobrze w nim czuła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wcześniej myślałam o toczku,ale to niestety nieco w górę mnie wyciągnie,a ja nie mogę w góre się wyciągać:-( mój narzeczony jest ze mną równy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertteee
a w jakim stylu masz sukienkę?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALEX_ANDRA
kolejna jesienna- mamy ślub 27.10 (akurat w moje urodziny :) ) w sierpniu zaczniemy działać dalej z przygotowaniami....bielizna....buty.....obrączki....niestety póki nie wiem ile będzie ludzi na weselu to dużo nie załatwię......nie wiem kto mi potwierdzi już mi dochodziły słuchy ze ten chyba nie przyjdzie ten się zastanawia.....qwa nie chcą to nie dla nas lepiej bo zapłacimy mniej :D No i jeszcze USC i kościół....ja powiedziałam....ślub ile łaska ale jak mi wyjadą z kosmicznym cennikiem to automatycznie zmieniamy i ślub będzie tylko cywilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzus
Oj dawno tu nie zaglądałam i po prostu zdołowałam się:( My zaproszeń jeszcze nie rozdaliśmy bo mój Pan jakoś nie garnie się do tego. A tak naprawde kupa roboty przed nami. Ksiądz kazał nam zgłosić się w sierpniu więc lada moment. A powiedzcie co z butami? Ceny są po prostu kosmiczne to przecież tylko na 1 raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.belladonna.net.pl/Kolekcje/Suknie2012/Atelier%20Diagonal%202012/Atelier%20Diagonal%202011%20-%20Suknia%20Oran/slides/Kolekcja%20Atelier%20Diagonal%202012%20-%20Suknia%20Oran-B%20%5B2808%5D.html będę miała taką sukienkę. dziś chodziłam po sklepach rozejrzeć się po sklepach za biżuteria i na razie nic mi nie wpadło w oko tak żebym koniecznie chciała to mieć.jedna kobieta strasznie chciała mi wepchnąć diadem,może komuś to i pasuje mi się to nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
genova ładna suknia, ale do niej trzeba mieć szczupłą sylwetkę, a ja taka raczej średnio szczupła... muszę mieć biodra ukryte. Ja w pon byłam w Maksimusie pod Nadarzynem poszukać butów ślubnych. I nic nie kupiłam. W każdym sklepiku to samo. Wszystko na jedno kopyto i niewygodne... Nie wiem gdzie mam buty kupić. Nie muszą być skórzane, bo to w sumie na 1 noc, ale muszą być wygodne. Może macie jakieś propozycje? Gdzie kupić ślubne wygodne buty i nie wydać na nie 200 zł lub więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem wysoka mam 176cm i szczupła 36-38 rozmiar. na szczęście nie muszę nic maskować (no może poza wzrostem nic wyciągającego w górę:-P)kupiłam sobie baleriny w deichmannie za 60 zł nie są ze skóry na razie są wygodne tyle co w nich chodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja lubię markę clarks i ecco ale nie było nic ciekawego na niskim obcasie lub baleriny.na przecenie w tych markach można coś ciekawego i wygodnego kupić,co będzie nie tylko na 1 raz.ja myślę że moje baleriny jeszcze kiedyś założę chociaż czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzus
Zgadzam się z malinowadziewczyna. Niby wybór w butach jest ale żeby jakiś konkret to niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djraff.pl
DJ NA WESELE na www.djwesele.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie to te buty "ze slubnej"kolekcji sa brzydkie a ceny maja w kosmiczne....ja na szczescie zakup butow mam juz za soba jeszcze bielizna(to kupie dopiero pod koniec wrzesnia)welon,jakies lekko ocieplane bolerko,ponczochy i bizuteria oraz poodwiazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie to te buty "ze slubnej"kolekcji sa brzydkie a ceny maja w kosmiczne....ja na szczescie zakup butow mam juz za soba jeszcze bielizna(to kupie dopiero pod koniec wrzesnia)welon,jakies lekko ocieplane bolerko,ponczochy i bizuteria oraz poodwiazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozwolicie, że się dołącze do dyskusji :) mam suknię ślubna w stylu hiszpańskim, bez zadnych cekinów itp : http://www.morilee.pl/systemfile/307_2b7d24c67c83b71e7cdd346e866f1e65.jpg do tego kupiłam sobie czerwone buty lakierki, bo te typowe ślubne białe mnie odstraszają. planuję mieć czerwony bukiet. tylko mam problem z fryzura, z jednej strony chcialabym mieć kwiata we włosach, z drugiej strony podobaja mi się strasznie woalki, no a jednego z drugim raczej nie mozna połączyć, albo? jak myślicie? w która stronę pójść? aha i jeszcze jedno pytanie :) gdzie kupujecie bielizne? ja mam troche problem z biustonoszem, bo noszę 65G, rzadko który sklep z bielizna oferuje taka rozmiarowke :( swego czasu upatrzylam sobie w Esotiq śliczną koronkową bardotkę, mam juz inne kolory z tego fasonu i jestem mega zadowolona, ALE wycofali je ze sprzedazy! :( i chyba bede musiala kupić zwykły, no chyba że podrzucicie mi jakieś sklepy gdzie można kupić fajną bieliznę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaręczony jeżyk ja chyba postawiłabym na kwiat we włosach:-),ale zrób ja chcesz.... mi osobiście takie sukienki nie podobają sie jak ty wybrałaś.. a co do bielizny lepiej się wstrzymaj z zakupem chyba że jesteś pewna że biust ci nie "spadnie" lub się powiększy.i wtedy co nerwy kolejny musisz kupować...ja mam rozmiar 65e i bez problemu kupuje biustonosze z firmy ava lub kinga czy kontri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda2027
oj dawno mnie tu nie bylo widze ze coś o spowiedzi piszecie a ja i tak nie dosstane rozgrzeszenia bo mieszkamy razem odkad jestesmy zareczeni a teraz to juz musimy razem bo kto wychowa nasze maleństwo którym sie właśnie pochwalę ;) Igorek 26.07.2012r waga 3900g i wzrost 58cm he no i już mam wiecej roboty i przygotowan do ślubu heh ale dam rade;) a i na studia też mnie przujeli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna jesienna
Cześć dziewczynki :) Nie odzywałam się bo miałam intensywną końcówkę tygodnia :D Najpierw realizacja młodzieńczych fantazji - koncert Bryana Adamsa w Poznaniu, potem szybki powrót formalności ślubne i fruu... do teściów nad morze :) Słuchajcie - jesteśmy po spisaniu protokołu. Jestem b.zadowolona, ksiądz był sensowny, dowcipny i naprawdę na czasie - uśmiał się, że razem mieszkamy, nie robił żadnych niestosownych uwag. Poza tym nakierowywał na właściwe ;) odpowiedzi i wdawał się w fajne dyskusje np na temat naturalnych metod antykoncepcji. Siedzieliśmy u niego ponad godzinę, ale naprawdę nie poczułam :) Mój luby, który jest niewierzący też wyszedł zadowolony - ksiądz był bardzo ok. No i jak zapytałam ILE? powiedział, że prosi o kilka zdrowasiek, bo protokół to jego obowiązek :P i nie ma powodu by za to płacić. ŻYCZĘ WAM TAKICH KSIĘŻY :) ps. jeżyk uważam że masz piękną suknię, do włosów tak jak któraś z dziewczyn pisała dobrałabym jakiś kwiat w stylu dołu sukni :) genova - Twoja kiecka też wymiata :) malinowa - przyznam, że Twoja jest ciekawa ale troszkę nie w moim stylu - ja nie czuję się dobrze w asymetrycznych ramionach , a w tej sukni takie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×