Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Panna Młoda 2012

Ślubujemy Pażdziernik 2012

Polecane posty

Ertteee Moj narzeczony jest w podobnej sytuacji jak ty innej parafii kazdy sakrement.i nam powiedziano i tak tez zrobilismy ze wszystkie dane kiedy chrzest bierzmowanie beda w parafii w ktorej byl chrzest ks.sobie przekazja sobie takie informacje.wiec pojechalismy do kosciola gdzie moj mial chrzest i tam ks.wszystko napisal zaplacilismy 50zl A co do protokolu to ks.powiedzial nam ze spiszemy2 tyg. przed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna jesienna
Dziewczyny informacyjnie już ustaliłam w USC: w tytule opłaty tej 84 zł wpisuje się: opłata za sporządznie aktu małżeństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejna jesienna dobrze wiedzieć:) ślub ślubem ale ciekawa jestem czy palujecie już może jakieś maleństwo? :) a może jesteście juz mamuśkami? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna jesienna
Nie, my nie planujemy, może kiedyś to się zmieni. Chcemy nacieszyć się sobą, nadal jeździć po świecie i zmienić mieszkanie na dom i robić to wszystko bez wyrzeczeń. Tak więc póki co nie chcemy dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda panna
hej dzoiewczyny czy ktoras tutaj na forum jest juz po slubie pazdziernikowym;)? bo zastanawiam sie nad tym miesiacem ale chcialabym ustlyzszcec jakas opinie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertteeee
a mogę wiedzieć po ile macie lat?:) W sumie u mnie jesteśmy baaaaardzo długo z Narzeczonym i niedługo po ślubie planujemy dziecko ale mamy po 27lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecka tak zaraz po ślubie nie planujemy, chociaż teściowie to już by chcieli żebyśmy mieli dzieci,poczekamy jakiś rok z dzieciątkiem.mamy oboje po 27 i jesteśmy razem 6 lat a 5 lat jesteśmy zaręczeni. wczoraj byłam z narzeczonym w usc chcieliśmy załatwić formalności cywilne i po raz kolejny odprawiono nas z kwitkiem...aż krew człowieka zalewa.za pierwszym razem zaszliśmy w piątek (jakieś 3 tyg.temu) o 14.55 urzad do 15.30 i nam powiedziano że nic nie załatwimy bo nie mam kierownika, na pytanie kiedy będzie pani powiedziała że nie wie.Specjalnie urywailśmy się wcześniej z pracy...Próbowaliśmy wczoraj i co powiedziano nam że dziś jest dzień bez interesantów i żeby przyjść następnego dnia...no to ja jestem dla urzędów czy oni dla mnie?i znowu trzeba kombinować żeby się tam zjawić.teraz to już chyba wcześniej zadzwonię i się zapytam czy dziś przyjmują i czy będzie kierownik bo ile można chodzić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apropos papierkowej bieganiny... Ja miałam chrzest gdzie indziej, bierzmowanie gdzie indziej i ślub będzie gdzie indziej. Myślałam, że będę musiała po akt chrztu i bierzmowania do dwóch parafii biegać. Ale, wczoraj byłam w parafii chrztu po akt chrztu i się okazało, że mają dane na temat mojego bierzmowania, bo parafia im przesłała, więc dostałam akt chrztu i bierzmowania na jednym papierku. :) :) :) Kosztowało mnie tyle, co łaska... dałam 50 zł. Dziś idę do USC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna jesienna
my do USC idziemy w piątek na 8 - oby nie było problemów, bo potem od razu na 9.45 jesteśmy umówieni na protokół. Czy za protokół i zapowiedzi daje się coś ekstra? Czy wszystko mieści się w tych 6 setkach? ps. 32 lata ja, narzeczony 28 - 2 lata razem, oświadczył się na Gwiazdkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALEX_ANDRA_
Ojej...wiedze, że wy to już daleko jesteście z przygotowaniami....ja to dopiero końcem sierpnia ide zamówić obrączki, za tydzień będe chodzić za butami, i bielizną....potem tort i ciasta.....1 przymiarka sukni a i sprawy urzędowe i raczej myśle że to załatwimy gdzieś we wrześniu......hmmmm.....jak to jest z tymi zapowiedziami?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna jesienna
ALEX - a którego masz ślub? Bo przyznam że takie załatwianie na ostatnią chwilę wiąże się z bieganiną i nerwami bo wszystko jest na styk -tak bym nie chciała. Zapowiedzi są w kościele właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania i w sumie chyba się je daje po załatwieniu wszystkich formalności. nie wiem dokładnie. My będziemy mieć je w parafii ślubu, jako że od 2 lat już mieszkamy tak że do tej parafii należymy. Wszystkiego dowiem się w piątek. Dekorujecie Kościół? Zastanawiam się czy wziąć jakąś firmę do tego. Ta w której planuję zamówić bukiet, również stroi kościoły, więc myślałam o jakimś symbolicznym (bez zbytniego festynu) przystrojeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejna jesienna U mnie będzie przystrajała Pani z kwiaciarni u której zamawiam bukiet. Jedyne co chce no to na ołtarzu jakiś bukiet, i na każdej ławce jakaś ozoba czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak to jest z tymi oplatami w USC? Bylam ostatnio z narzeczonym zalatwic termin w USC, wszystko pieknie, podpisalismy wszystkie papierki itp itd ale urzedniczka ani slowem nam nie wspomniala o oplacie!! A my w calych tych emocjach zapomnielismy o tym i dopiero pozniej nam sie przypomnialo... czy to mozliwe ze nie musimy za to placic biorac slub w piatek?? dziwne... nie chce zeby sie pozniej okazalo ze slubu nam nie udziela bo niezaplacone :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panna młoda dziekuje za odpowiedz. byc moze tak bedzie, dziwne tylko ze ani slowem o tym babeczka nie wspomniala. na wszelki wypadek powiem narzeczonemu zeby tam zadzwonil i wypytal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś byłam w USC i się okazało (pewnie dla wszystkich oczywiste, hehe), że musimy mieć akty urodzenia z narzeczonym. Więc ... właśnie wróciłam z USC miejscowości, w której się urodziłam i po zapłaceniu 22 zł za akt, mam go do odbioru za tydzień. Wobec tego pójdziemy do USC nie wcześniej niż za tydzień po ten papierek o braku przeciwwskazań do zawarcia związku małżeńskiego. Nie wiem czy to coś kosztuje, ale pani w USC powiedziała, że jak będą akty urodzenia to wypiszę od ręki w ciągu pół godziny. Słyszałam, że za akt małżeństwa płaci się 84 zł. Ale kiedy, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna jesienna
84 zł to opłata skarbowa za sporządzenie i wydanie aktu małżeństwa. Wnosi się ją na konto urzędu który jest właściwy do jego sporządzenia, czyli to tego do którego ksiądz zawiezie papiery po ślubie :). NIE ZAWSZE JEST TO TEN SAM URZĄD CO URZĄD DO KTÓREGO IDZIE SIĘ PO ZAŚWIADCZENIA!!! Mnie powiedziano że potwierdzenie uiszczenia opłaty trzeba mieć przy sobie gdy idzie się do USC po zaświadczenie o braku przeszkód - nieważne że urodziałaś się w poznaniu i tam idziesz po zaświadczenie o braku przeszkód, a ślub bierzesz w Gdańsku i na to konto płacisz 84 zł. Idac do urzędu w poznaniu masz mieć potwierdzenie zapłaty na konto w Gdańsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki a akt urodzenia to ma jakąś waznosc ??? Bo ja mam taki akt urodzenia który otrzymała moja mama jak się urodziałam, ale nie wiem czy to tez ma ważność tych 3 miesięcy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna jesienna
Panna Młoda >> my mamy też takie stare akty. Pytałam w urzędzie telefonicznie. Kobitka powiedziała, że jeżeki jest zielony :) i pobrano od niego opłatę skarbową (my mamy pieczątki "opłata podbrana") to wszystko gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna jesienna
Panna Młoda - nie ma za co :) Wy mi natomiast powiedzcie, czy za zapowiedzi i protokół się płaci? Czy to się mieści w tym 600 zł za ślub?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja mam ślub 20 października, jestem tu pierwszy raz, już zaczęłam szukać po forach pomocy. W zasadzie część rzeczy związanych z ślubem już załatwiliśmy ale.... wciąż nie mam butów i biżuterii.... sukienka to hiszpańskie koronki więc nie mogę za bardzo zaszaleć z dodatkami a nawet nie chce, co radzicie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna jesienna
cześć ollka - no jeśli koronki to zdecydowanie biżuteria delikatna, ciężko ocenić nie widząc sukni. Panna Młoda - my oboje mamy zapowiedzi tam gdzie ślub- więc nie wiem jak do tego podejść. Zapytam wprost księdza i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panna Mloda 2012 ja slyszalam ze skrocony akt urodzenia jest wazny pol roku.troche dziwne bo niby co sie mialo zmienic w moim akcie urodzenia... Ollka27 fajnie by bylo zebys wkleila linka ze swoja suknia wtedy bysmy mogly cos ci podsunac z bizutetii,raczej skromnie z ozdobami przy koronkach moja suknia jest bardzo prosta nie ma zadnych ozdob ma zakladki ktore bardzo fajnie podkreslaja figure

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolejna jesienna u nas ksiadz nic nie wziął za protokół:) (w mojej parafii) wprawdzie pytalismy go ale stwierdzil, ze dogadamy sie przed ślubem:) ale to wszystko zależy od księdza :) znam takiego księdza, do ktorego poszła dosc biedniejsza rodzina z prośbą czy za 200 zł ochrzci im dziecko.... Ksiądz stwierdził, ze jak dozbierają to dopiero wtedy maja do niego przyjść.... jest to ksiadz w parafi mojego lubego... tez mieliśmy z nim nie przyjemna sytuacje ale tego jest zbyt duzo do pisana :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×