Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

agataK- u nas była troche głupia sytuacja, bo jak wychodziliśmy do domu to mała chora, infekcja dróg oddechowych i przez tydzień musiałam ją izolować od małego żeby nie dostał zapalenia płuc:( Jak przyjechała po nas do szpitala to wszystkim w poczekalni opowiadała że przyjechała po swojego braciszka, jak z nim wyszłam i kierowaliśmy się już do wyjścia to tak się cieszyła i mówiła "to jest mój mały braciszek właśnie" :) Więc wszyscy oczekujący w szpitalu się miło uśmiechali do nas :) Ale ogólnie reaguje na niego fajnie, cały czas zagląda do niego patrzy czy śpi, głaska go po rączce jak się obudzi i dużo dużo mu opowiada :) A on patrzy w nią jak w obrazek:) Super widok! Jak na razie zazdrości u nas nie widać, dużo mi pomaga, pieluszki wyrzuca, podaje mi ubranka iii myje mu nóżki jak go kąpiemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekhmmm ;)
tralala.... dlaczego nie odciągniesz pokarmu i sobie go nie zamrozisz? Piszesz, ze masz tak dużo. To weź sobie zamróź i np jak będziesz chciała sobie gdzies wyjść to tata będzie mógł nakarmić małego. A i ktos moze pomyśli, ze jestem walnięta ale...mozesz na swoim mleczku zrobić córce kakao :) Niektórzy dzieci w wieku Twojej córeczki jeszcze piersią karmią. Więc skoro masz tyle mleczka to małej też mozesz dać. Samo zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agata - jednak mąż nie pojechał, a szkoda, bo kłócimy się cały dzień i wolałabym, zeby go nie było! Wkurza mnie tak, że nie mam ochoty na niego patrzeć:( Zjadlam obiad, dostałam zgagi, blee! Dzień beznadziejny, mogłabym zacząć rodzić, to przynajmniej może humor by mi się poprawił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zaraz cholery dostane jak nie urodze!! moja mala.jest tak.duza.ze.kopnela mnie.w.prawego.cycka!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla nowych mamusiek:) 🌻 Oj kasiula zmrozilo mnie troche :(jak przeczytalam o twoim synku.Buziole dla was:) Ja jem wszystko procz wzdymajacych cebuli i czosnku.Slodkie jem chyba na potege:) duzo pije. Wczoraj pozarlam paczke chipsow orzechowych mniam.Czesto jem w biegu bo przy tym moim niespiochu inaczej nie da rady. Karolinko w koncu sie doczekalas superr:) Lilimum fajnie ze dobrze sie czujesz:) :) Sikorka ale mialas fajna niespodzianke od swojego.Mam nadzieje ze juz cisnienie w porzadku. Trala ja tez mam zaparcia:(plakac sie chce normalnie kupilam czopki zuzylam cale opakowanie ale za przeproszeniem nawet do d*** sie nie nadaja:( ech:( Ja laktatora w ogole nie uzywam bo Michalek zeby sie najesc do z dwoch piersi je:) glodomorek. Jutro mam wizyte poloznej zobacze ile znowu przybral:) Kobietki a jak wam polog mija?Ja jeszcze plamie. Zapisalam sie juz na wizyte do gina.Szwy juz wypadly ostatniw zeszlym tygodniu:) He jakie ja mialam przerazenie w oczach jak pierwszy szew wypadl hihi tysiac mysli ze cos sie rozeszlo :P to ktora sierpnioweczka teraz nastepna w kolejce:):) jedno jest tylko pocieszajace ze upalow nie ma. POZDRAWIAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trala moj tez tak lapczywie je:( pare razy przez kolano i klepalam bo powietrza nie mogl zlapac. Strach w oczach normalnie:( wiem co to znaczy:( przez lzy mowilam zeby wiecej mi takich numerow nie robil:( i czarne mysli zaraz nachodza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, bez jaj nie rodzić mi tu jeszcze, bo w końcu wyjdzie na to, że ja zostanę na końcu wśród sierpniówek! już mam dość tego czekania. dziś już 4 dzień po terminie. krocze mnie boli, brzuch mnie boli, mały rozpycha się na całego :-( w dodatku wszystko mnie denerwuje ... jutro mam iść do szpitala i zobaczymy co zadecydują ... mam nadzieję, że nie będą mnie tam trzymać w nieskończoność, tylko jakby co, to spróbują wypędzić małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja ja swojego to bym gołymi rękoma udusiła. Jest w domu 2 dzień, a wogóle się nie możemy dogadać, mam wrażenie że to nie ten sam człowiek co 3 miesiące temu. Chodzę nabuzowana, podejrzliwa... Ale to pewnie moja wyobraźnia tak działa przed porodem. Wogóle się ogarnąć nie mogę. Zachcianki mam jak na początku ciąży, właśnie piekę struclę z dżemem jabłkowo truskawkowym. A jutro będą kotlety cordon bleu. I nie dziwne że 24kg na blacie więcej... Ale jakoś w nosie to mam. Mój P. mówi że patrzeć nie może na moją skwaszoną minę, podobno mi się już zmarszczka na czole robi :P Jak jestem faktycznie taka nieznośna to mam nadzieję że po porodzie przejdzie, bo inaczej ucieknie do Londynu i nie wróci więcej :P W szpitalu jak leżałam to pozbyłam się opuchlizny z nóg, a od wczoraj znów to samo... Boże, daj siłę by wytrwać do końca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja wam powiem ze.chyba cos.im.wszystkim.facetom jest...ja dzis.zdazylam.zjesc sniadanie, pozmywac gore.naczyn..ponad 1,5 h prasowalam.jego koszule na.stojaco.a.on w tym czasie.wlozyl.soczewki.i ogladal perfidnie na moich oczach film...a jak.poprosilam.by naprawil.gniazdko.w.sypialni.to.sie.nagadal.tyle.ze.normalnie.mialam.ochote.patelni uzyc i.pacnac go.zdrowo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka mój chodzi narzeka że nuda na wiosce, tak się biedny przyzwyczaił do wielkiego miasta, a żeby tą nudę zabić to gra na komputerze... Jak mówię żeby pojechać jutro po komodę, bo bajzel w pokoju nic nie poukładane a mogę w każdej chwili rodzić to mówi "Kobieto, daj mi żyć". A mnie nosi. Z tego wszystkiego jak rzuciłam fajki tak dziś po prostu wzięłam i zapaliłam bo ciśnienie to by mnie rozsadziło chyba. Idę zaraz do koleżanki, bo dojdzie do morderstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, Ci faceci chyba bardziej przeżywają te porody od was :) im też hormony buzują :P Mój za to słodki aż do zemdlenia chwilami :)) No co do odciągania i zamrażania to pomysł niby dobry ale w moim przypadku pewnie pomroże i później się nie przyda, albo minie już termin ;) Ale cóż chyba będę musiała bo serce boli jak tyle idzie do zlewu.. Mój mały w tydzień 400g przybrał :D Spokojnie dziewczyny doczekacie się, ja też tak marudziłam i narzekałam a i tak urodziłam 3dni po terminie :D a skórka Brajankowi do dzisiaj schodzi z całego ciałka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach sikorka, mój po malowaniu przyklejał listwy przypodłogowe i o jednej zapomniał...to po wielkiej aferze przykleił ją wczoraj...a wiesz kiedy było malowane?? na koniec marca!!!! i tak codziennie afera i coś robi co mogłoby już dawno być zrobione..same pierdoły a dla niego to jak jakieś wyzwania!!! jak on się dzieckiem zajmie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej Mamusie:)rozpakowane i te w pakietach jeszcze:)dzielnie się trzymacie z tego widzę co podczytałam Was:)już każda lada dzień zacznie rodzić, ale takie czekanie kiedy jest wkurzające. Trzymam za Was nadal:)U nas w porządku mała ma 18 dni waży już 3500 prawie a ze szpitala wyszłyśmy z wagą 2730:)w nocy tylko mały problem ze spaniem bo jak się wybudzi to potem po 2 godziny ją usypiamy eh...dziś padł rekord obudziła się o 22 jak się kładliśmy a usnęła o 2. Noszenie wożenie śpiewanie nie pomaga heh. W ciągu dnia śpi dużo to w nocy już nie chce eh mam nadzieję że się przestawi jakoś:)Co do diety ja się boję jeść, mimo że w ciąży wszystko jadłam co chciałam. Jem tylko żółty ser kompot z jabłek kawę inkę wodę herbatę bez cytryny. I właściwie koniec na tym, no na obiad rosołek na drugie coś z kurczaka i tyle. Boję się jeść normalnie eh nie wiem może po miesiącu dwóch będę pewniejsza i zacznę jeść normalnie. Co do połogu mi krocze się goi szwy się powoli rozpuszczają chociaż dwa mi ropieją, mam nadzieję że to opanuje. Przemywam tantum rosa octaniseptem rumiankiem do podmywania płyn po porodzie z daxa. Ale muszę chyba szare mydło kupić. Jutro mamy u lekarki wizytę z małą jakoś się boję, na usg bioderek mamy dostać skierowanie bo w 4 tygodniu życia się robi. Eh pozdrawiam Was wszystkie gorąco posyłam z Zuzią buziaczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialam pogratulowac wszystkim mamusiom, które się już rozpakowały... czytam was regularnie i sledze Wasze losy, choc nie udzielam sie, bo wy tu juz zgrana grupa i moje wpisy były i tak ignorowane... Trzymam kciuki za reszte mamuś "w poczekalni" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikorka - ech znam to... Tobie przynajmniej ciasto wyszlo! Mi znów wyszedł zakalec:( Kuźwa mam sprawdzony przepis na piernik i zawsze wychodził, a odkąd jestem w ciąży ciągle zakalec:( Szlag by to wszystko trafił! Basia - ja tez byłam taka ostrożna w pierwszej ciąży przez pierwsze tygodnie. Potem trzeba powoli próbować, mi to na widok gotowanej piersi już rzygac się chcialo. Jeju, zrobiłam sobie ponad 3 godzinny spacer. Ledwo żyję, ale może coś się ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja mi takie zakalce przy blizniakach wychodzily ale zawsze cos pokombinowalam i nawet lepiej potem smakowalo:) hej mnie dziwne bole wziely wiec sie doprowadzilam do ladu i moge jechac rodzic zobacze co sie bedzie dzialo w nocy. A jutro mam tyle zalatwien ze szkoda mowic jeszcze malym ida zeby chyba pare naraz masakra jak moj z nimi sam zostanie to nie wiem. Jak sie jutro wieczorem nie odezwe bo od rana dzieci u mamy a ja interesy to znaczy ze urodzilam:) troche sie boje jak ja bez moich maluchow wytrzymam one juz cos przeczuwaja bo maly sie tak tuli ze spalabym z nim w ramionach. No nic to powodzenia wszystkim zwlaszcza tym co juz bawia jak najmniej klopotow z maluchami:) niech rosna zdrowo i dadza sie wam mamy wyspac , Basia wspolczuje tych nocek ale sama nie wiem co mnie czeka:) ide jeszcze poogladac fotki nowe milych snow wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toficzek nikt tu nikogo raczej nie ignoruje :) Ja trochę przystopowałam z nerwami bo ciśnienie zaczęło rosnąć, znowu 150/100, a co jak co ale na ginekologie juz nie wracam, dopiero na porodówke :) Także obiecałam sobie nie denerwować się... Wasze maluchy też takie spokojne przed porodem? No ja swojej nie poznaje, zawsze energiczne kopniaki, a teraz czuję ruchy, ale takie ospałe od 2 dni jak nie wiem. Może siły zbiera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi chyba spokoj nir grozi...wierci sie.bo czuje z jej ciasno..wiec jak sie wierci to ja.do niej: to.Pola.wylaz...a ona nic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralalala alez.Ci piekne dzieci wychodza!! ale maja takie duze sliczne oczka!!! normalnie do schrupania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka jeszcze mamy parę dni - spokojnie i my urodzimy. Ja nawet żadnych objawów nie mam oprócz większego ucisku w kroczu. Pozdrawiam i czekam na relacje!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś mega bóle brzucha okresowe od 5 rano, po ciepłym prysznicu przeszły ale ledwo z bólu do wanny weszłam...ja chyba wolę raz a porządnie niech boli niż tak mnie szczuło będzie niewiadomo ile...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK************** WIEK*******SKĄD************TERMIN PORODU******PŁEĆ**********IMIĘ ____________________________________________________________ _________ .A.N.I.A..............31........S-ce.............01.07-02.08 ..........??.....................?? Quore1988.........24.......Sandomierz........10.08.......... .....synek...........Kacper Gosiaaa .............32........St.Wola...........11.08/18.08........ ..??...................?? Agulindda..........30.........Wrocław.............13.08.... ..........córka........Natalka 30juz30.............31........lubelskie..............17.08.. .........synek........Wiktorek goja27.10..........30........Wrocław..............17.08.... ........synek.................?? qwerty28...........28........mazowieckie.........20.08...... .........??...................?? basieńka77.........35........Sanok..................21.08.. .............??...................?? Camerata.............28........Kraków.............22.08.... .........córka..........Emilka sikorka1988........24........Mazury................23.08.... ........córka.......Malwinka asiulka358..........28........Warszawa.............23.08.... .......córka..............Pola Oliwia27l ...........28.........Dzierżoniów..........24.08.......... .córka............Zuzia sierp.2012..........27.........Wł-ek..................24.08 ...............??.................?? Tynka0901.........24.........Niwy....................24.08.. ............syn................?? Aga.S................38.........St.Wola................26.08 ............córcia.............Iga supernudziara.....24.........Kalisz...................26.08. .............??..................?? Susełek1............36.........Olsztyn.................26.0 8..............??.................?? JoannaUK1987.....24.....Doncaster/Raszkow.....26.08......... synek......Alex James Pafi86...............26..........Gliwice.................26. 08...............??................?? Marti884........... 28..........Śląskie.................27.08.............cór ka.........Maja fabi784.............28...........Kraków................27.0 8.............synek.............?? malutka3110.......32..........Kraków................30.08.. ...........córka..............?? AgataK..............27..........?????????................30. 08..............córka.....Helenka Limetka_87........25..........lubelskie...............05.09. ...........córka...Marcelinka Ita3-84.............28..........Toruń...................05. 09...............??................?? MAMUSIE ROZPAKOWANE: NICK.........WIEK.........TP..........DP................WAGA /DŁ.........IMIĘ.......SN/CC ************************************************************ ******************************************** letnia_mama.........30.......02.08.......18.07.........3590/ 54.........synek..........SN taka tam aga........29.......02.08.......23.07.........3200/53....... ..Michał.........SN Pandora89...........23.......19.08........27.07.........???? /??...........Janek..........SN Basia2510............25......12.08........28.07.........2900 /55.........Zuzia..........SN Margaretka..........24......10.08.......03.08..........2700/ 50.........Nicola.........SN tralalalapimpirimpi...22.....02.08.......05.08..........3420 /56.........Brajan........SN Miss.M.................27......15.08.......06.08..........32 00/50.........Adam..........SN .a..ga.ta.............24.......03.08.......06.08..........38 50/??..........córka.........SN aneta_21............23........06.08......06.08...........398 0/57.........Kaja..........SN KasiulaUK............26......12.08........09.08...........41 30/57.........Franek.......SN vicodin...............29.......16.08.......10.08..........33 20/54........Tymoteusz...CC lilimum................??.........??.??........??.??........ ....3400/55..........Maja.........CC karolinkaa_j.........25.......10.08.......11.08..........300 0/50..........Gabryś......SN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) co do diety: smażone pierogi z serem, schabowy z ziemniakami i burakami gotowanymi, rosół, naleśniki z serem, słonecznik świeży, kasza manna z wiśniami ze słoika ( mała ilość ), żółty i biały ser, pasztet własnej roboty, kukurydza gotowana... póki co przy tej diecie mały czuje się ok:) bez wysypek, kupki dobre:) zajadam kwasy omega 3 - bo zalecane... piję herbatkę i wodę niegazowaną - picie ograniczam, bo im więcej płynów - tym więcej pokarmu - a i tak mam piersi pełne - 3jkę mogłabym nakarmić... za radą jednej z Was nie odciągam za dużo laktatorem - ale zamroziłam już troszkę mleka - raz ściągnęłam samym wyciekiem 60 ml - po włączeniu laktatora 120 ml z jednej piersi... a pierś wcale nie była jeszcze pusta... mój się też krztusi pokarmem przy jedzeniu, lubi sobie zasypiać przy cycu, a przy takiej ilości mleka to po prostu leci samo...:p po rozpakowaniu faktycznie się zmienia... Asiulka nacieszysz się jeszcze maluszkiem:)) mój jak najedzony tak się uśmiecha do siebie, bo świadome to jeszcze nie jest, że mogłabym go zjeść:) Tymek póki co w nocy budzi się na karmienie i idzie spać... w dzień troszkę pomarudzi, ale wolimy dzień niż noc... my od wtorku u siebie, mąż dziś do pracy, ale bez dyżurów do przyszłego piątku...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicodin - dietka niezła:P Widzisz, bałaś się o pokarm a tu taki bufet! Oby tak dalej! Kurcze, myślałam, że po tym spacerze to na pewno urodzę. A tu cisza... Chyba jakieś okienko dzisiaj umyję:P Najgorsze jest to, że mam ciągle jakieś bóle i moje ciało już jest takie przewrażliwione. Czuję się już zmęczona tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam wczoraj ze szpitala :):) Urodziłam przez cc w sobotę 11.08.2012 zdrowego Wiktorka, miał 3500 g i 54 cm :) Baaardzo Was pozdrawiam a poczytam co słychać chwilę później Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK************** WIEK*******SKĄD************TERMIN PORODU******PŁEĆ**********IMIĘ _________________________________________________________ ___ _________ .A.N.I.A..............31........S-ce.............01.07-02 .08 ..........??.....................?? Quore1988.........24.......Sandomierz........10.08....... ... .....synek...........Kacper Gosiaaa .............32........St.Wola...........11.08/18.08........ ..??...................?? Agulindda..........30.........Wrocław.............13.08. ... ..........córka........Natalka goja27.10..........30........Wrocław..............17.08. ... ........synek.................?? qwerty28...........28........mazowieckie.........20.08... ... .........??...................?? basieńka77.........35........Sanok..................21.0 8.. .............??...................?? Camerata.............28........Kraków.............22.08. ... .........córka..........Emilka sikorka1988........24........Mazury................23.08. ... ........córka.......Malwinka asiulka358..........28........Warszawa.............23.08. ... .......córka..............Pola Oliwia27l ...........28.........Dzierżoniów..........24.08.......... .córka............Zuzia sierp.2012..........27.........Wł-ek..................24 .08 ...............??.................?? Tynka0901.........24.........Niwy....................24.0 8.. ............syn................?? Aga.S................38.........St.Wola................26 .08 ............córcia.............Iga supernudziara.....24.........Kalisz...................26. 08. .............??..................?? Susełek1............36.........Olsztyn.................2 6.0 8..............??.................?? JoannaUK1987.....24.....Doncaster/Raszkow.....26.08...... ... synek......Alex James Pafi86...............26..........Gliwice................. 26. 08...............??................?? Marti884........... 28..........Śląskie.................27.08.............cór ka.........Maja fabi784.............28...........Kraków................2 7.0 8.............synek.............?? malutka3110.......32..........Kraków................30.0 8.. ...........córka..............?? AgataK..............27..........?????????................ 30. 08..............córka.....Helenka Limetka_87........25..........lubelskie...............05. 09. ...........córka...Marcelinka Ita3-84.............28..........Toruń................... 05. 09...............??................?? MAMUSIE ROZPAKOWANE: NICK.........WIEK.........TP..........DP................W AGA /DŁ.........IMIĘ.......SN/CC ********************************************************* *** ******************************************** letnia_mama.........30.......02.08.......18.07.........35 90/ 54.........synek..........SN taka tam aga........29.......02.08.......23.07.........3200/53....... ..Michał.........SN Pandora89...........23.......19.08........27.07.........? ??? /??...........Janek..........SN Basia2510............25......12.08........28.07.........2 900 /55.........Zuzia..........SN Margaretka..........24......10.08.......03.08..........27 00/ 50.........Nicola.........SN tralalalapimpirimpi...22.....02.08.......05.08..........3 420 /56.........Brajan........SN Miss.M.................27......15.08.......06.08......... .32 00/50.........Adam..........SN .a..ga.ta.............24.......03.08.......06.08......... .38 50/??..........córka.........SN aneta_21............23........06.08......06.08........... 398 0/57.........Kaja..........SN KasiulaUK............26......12.08........09.08.......... .41 30/57.........Franek.......SN vicodin...............29.......16.08.......10.08......... .33 20/54........Tymoteusz...CC lilimum................??.........??.??........??.??..... ... ....3400/55..........Maja.........CC karolinkaa_j.........25.......10.08.......11.08.......... 300 0/50..........Gabryś......SN 30juz30.............31........lubelskie..............17.0 8.. ...11.08......3500/54.....Wiktorek....CC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×