Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

hej hej ja wczoraj bylam na szczepieniu, mala "idzie" bezmiennie na 75 centylu od jakiegos czasu karmie wylacznie piersia. w zwiazku z tym,ze mala ma ta mala wade serca dowiedzialam sie ze przysluguja nam pneumokoki bezplatnie wiec za 2 tyg idziemy. po szczepienu byla marudna jak ja bralam na rece- zapewne ja te miejsca bolaly a tak to nic. Aneta ja wychodze, idzie zima bedzie tylko chlodniej ;-) choc wczoraj po poludniu nie bylam bo tak wiaslo,ze masakra;/ Sikorka trzymaj sie!!!! i daj znac jak wyjdziecie ze szpitala! Asia- dzieci ktore urodzily sie wieksze przybieraja mniej bo i tak sa wieksze wiec tyle kg na 6 tyg jest jak najbardziej w normie, a po drugie chlopacy przybieraja inaczej jak dziewczynki. a po trzecie ja uwazam,ze dziecko przybiera tyle ile powinno nie wazne ile to jest ;-) to jak z doroslymi, jedni sa takiej budowy inni innej wkladke dla noworodka chyba ok 3 msca mozna juz wyjac - ale pewna nie jestem Tralala... wiadomo smutno- ale bedziecie razem! i to jest chyba najwazniejsze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneta sorki ze pytam ale jaka wade serduszka ma dokladnie Twoja malutka??? tzn bo pisalas kiedys o tym ze ma malutka dziurke ktora powinna sie zrosnac moj maly ma tez cos takiego nazywa sie to bright spots czy to to samo??? pytam ze wzgledu na te pneumokoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
we wnioskach z echo mam napisane niewielkie ads II, nie wymaga leczenia, kontrola za rok. i pediatra powiedziala mi tak" zalicza sie to do wady serca, niewielka ale jest" i pneumokoki za darmo. dopytaj sie bo moze to jest tak,ze jakakolwiek wada serca kwalifikuje do szczepienia za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam to samo w echo serca ADSII napisali ze stwierdzono ubytek w IAS o wielkosci 3,7mm mam kontrole w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi w listopadzie ale potrzebowalam wczesniej isc zeby miec skierowanie ze nie ma przeciwwskazan do szczepien no i bylam prywatnie ale nic mi debil nie napisal ze moge taka szczepionke otrzymac ale skoro mowisz ze sie nalezy to bede walczyc o nia w koncu one sa cholernie drogie ja molabym sobie pozwolic na nia zeby zaszczepic po 1rż a tak moze dla jego dobra uda mi sie cos zalatwic chyba musze sie przejsc poprostu do innego kardiologa z nim dzieki :) wiecie fanie ze mamy to forum czlowiek moze sie wyzalic :) bo oczywiscie kazda z nas boryka sie z podobnymi problemami no i skorzystac z doswiadczenia innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha jeszcze a Twoja przychodnia sama to załatwia czy musisz miec wlasnie jakas opinie od kardiologa ze to kwalifikuje sie do wady serca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej:)Aneta0804 moja mała ma identycznie jak Twoja córcia:)katarek też tylko rano jakby bo się czasem zadławi i słychać że to z noska chociaż nic się nie leje z noska psikam solą odciągam i też niewiele się ściąga właśnie. Potem w ciągu dnia tak samo spokój nie ma tego katarku. Może gdzieś zalega ta gęsta wydzielina i po nocy się kumuluje tylko czemu nie chce się ładnie ściągać to nie wiem. Ja też coś z małą przez tą pogodę właśnie nie wychodzę choć wiem że wystarczyło by cieplej ubrać. Moja mała z tego co widzę ma stały rytm już. Około 20 kąpiel do 23 jest marudzenie nieraz ostre właśnie bardzo jak zaśnie śpi do 4 potem po karmieniu do 7 i potem znow po karmieniu do 9 lub 10. I potem koło południa zasypia na trochę znów. I tak codziennie.Od 3 dni coś mi mała inaczej je słabiej jakby ale kupki robi ok sika też ok może marudzi trochę bardziej może to skok rozwojowy. Zważę ją dziś i zobaczę jak waga. Ważę ją raz w tygodniu ostatnio ważyła5100:)Współczuję tych wad serduszek na pewno się ładnie pozarasta z czasem wszystko:)a wkładkę z fotelika Asiulka ja wyjęłam dawno bo małej było niewygodnie bardzo nie patrzyłam na miesiące. Skoro Pola duża jest i ciasnawo jej to myślę że śmiało możesz wyjąć:)Goja moja też ma podobne wieczory od paru dni jak Twój Igor tylko że krócej to trwa niż u Ciebie:)Tralala razem to zawsze lepiej nie będziesz sama z dwójeczką dzieciaczków:)a z partnerem blisko przy boku będzie ze wszystkim łatwiej:)trzymam za Was kciuki:)Mąż spi po nocce mała też mam luz:)rozmrażam karczek zamarynuję i upiekę na obiad:)szukam na allegro profesjonalnych naturalnych pędzli do makijażu bo moje już wołają o pomstę do nieba heh:)ale taki wybór że nie mogę się zdecydować:)zmykam szukać:)miłego dnia Kochane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie sie pomylilam ;-) niewielkie asd II czyli to samo,. mi tez wlasnie jak poszlam za pierwszym razem nie wyrazila zgody pediatra na szczepienie, dala skierowanie do kardiologa na cito zapisalam sie poszlam zrobil, dal mi to badanie (opis, wnioski-w IAS ubytek 2,5 mm, zdjecia) zanioslam wczoraj do przechodnii tyle, to ona powiedziala mi sie to jest wada serca, fakt niewielka ale jest i dlatego zaszczepia za darmo. u kardiologa bylam na nfz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwonilam do sanepidu pani kazala isc do pediatry zeby napisala ze jest choroba przewlekla serduszka i zostawic w historii to echo serca i powinien dostac szczepiomke ide popoludniu do pediatry zobaczymy co powie w razie czego to 8.11 mamy szczepienia a 12.11 kardiologa wiec jak bedzie potrzebne ewidentnie na pismie ze kwalifikuje sie do szczepien na pneumokoki to wtedy p w poradni powiedziala ze nie ma problemu zaszczepimy 13 wielki dzieki tak to bym nawet sie za to nie wziela :) awogole fajna ta kobietka w sanepidzie mowi do mnie ze ona to dalaby z checia wszystkim dzieciom te szczepionki ale niestety mamy chore rozporzadzenia a jeszcze gorszych ludzi w rzadzie i tak jest a nie inaczej :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja-nie wychodziłam w niedzielę bo u nas cały dzień padało,a we wtorek okropnie wiało i bałam się z nią wyjśc ,a tak to zawsze wychodzę.. Amela dzisiaj ładnie mi śpi :)od7-10.40 a teraz poszła spać o 13 :))Tyle dzisiaj porobiłam i porządny obiadek :))hehe..Teraz oglądam na allegro spacerówki i bardzo mi sie spodobały z Graco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta - jak pada to ja tez nie wychodzę, zresztą dla nas to ma być też przyjemność! a propo deszczu własnie nas złapał, ajk wracaliśmy z przedszkola... Brrrr paskudnie się zrobiło:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mój mały miał 54 cm przy urodzeniu więc 10 do przodu:) VVVVVVVVVVVVVVVV VVVV Aneta te maluszki karmione piersią mają taką tendencje do szybszego przyrostu masy w pierwszych miesiącach:) potem to troszkę hamuje i mogą spaść nawet na 25 centyl.... ja się zastanawiam czy mój się wpisze w ten trend:) VVVVVVVVVVVVVVV VVVV my spacerujemy tylko w lesie, bo tam spokojnie mogę na ręce wziąć i pokarmić:p ale jak pada też odpuszczamy... zbieramy grzybki przy okazji:p trochę borowików na koncie w tym roku mamy.... marzy mi się kania smażona... :) :) :) VVVVVVVVVVVVVV VVVV KasiulaUK dzięki te stronki znalazłam i sobie przetłumaczyłam bez problemu, chodziło mi o to, że na PL stronie NEXT nie ma zakładki sale i się zastanawiałam czy będzie w ogóle (i jakby nie było to kupiłabym nawet w NEXT.uk gdyby była wysyłka) bo zachorowałam na te pajacyki, ale są drogie i szkoda mi nieco pieniędzy, a jak będzie przecena kupie w 2ch rozmiarach na teraz i na zaś:p - aż tak mi się spodobały:)) http://www.nextdirect.com/pl/pl/shopping/boys/newborn-boys/13/4 tak samo jak zakupiłam te w smyku hehe: http://www.smyk.com/rampers-chlopiecy-z-dlugim-rekawem-3-pack-rozmiar-80,p1044788697,ubranka-dla-dzieci-p VVVVVVVVVVVVVVV VVVV Basia my z naszym nie mamy żadnego rytmu ustalonego, ale zasypia między 19 a 21 na 3,4 -4 h, potem znów na 2-3,5 h... i tak do mniej więcej 5 rano, kiedy to wstaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas wykapany własnie karmie teściowa ma przysc za pól h a my do kina na 19.30 ciekawe co z tego wyjdzie :-) My wychodzimy na spacerki nawet 2razy dziennie no chyba ze pada. Fajnie macie z tymi domkami my nadal nie wiemy co chcemy czy dom na odludziu czy mieszkanie z ogródkiem blisko centrum czy może kupić działkę bliżej miasta i tam sie budować... Tylko wtedy trzebaby było sprzedać działkę na odludziu, a wiadomo jak to jest teraz ze sprzedażą:-( No mały odpukac chyba zasnął :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja w koncu zawitałam do gina :) troche pozno ale nie mialam kiedy wczesniej :) wszystko ok narazie wzielam tabletki a jak dostane miesiaczke to umowimy sie na zalozenie wkladki mam tylko nadzieje ze organizm jej nie odrzuci bo mam dosc brania tabletek i pamietania o tym co mi zreszta ostatnio ewidentnie nie wyszlo :D:D:D bylam u pediatry maluszek bedzie mial za darmo szczepionki na pneumokoki :) chociaz tyle dobrego z tego wyszlo mam nadzieje jednak ze ta dziurka mu maleje i ze niedlugo nie bedzie po niej sladu no coz wiecej dowiem sie w listopadzie a tak wogole to po badaniu tak mnie jajniki (chyba) bola okropnie ledwo sie ruszam :( maly moj chyba jakis skok rozwojowy ma dzisiaj caly dzien marudzil spal po troszeczku jadl praktycznie co godzine i to niemale ilosci :) jak ostatnio narzekalam ze malo je to dzis sie balam ze go przekarmie takze tesciowa nie miala latwo dzis ja wyszlam z domku o 16 to wrocilam godzine temu moj maz tez wiec ona sama z moja dwojka a maluszek szalal biedulka wykonczona jest :) na szczesci malutki juz zasnal i mam nadzieje ze troche pospi nie zdazylam tylko na kapanie i szkoda mi go budzic mysle ze nic mu nie bedzie jak jeden dzien mu odpuszcze :) biore jakas tabletke przeciwbolowa i ide spac vicodin pajacyki faktycznie śliczne :) dobrej nocki kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam u gina a tesciowa zostala z mala i przy okazji wyszlo czemy sie tak rzuca mezowi wieczorem...mloda zasypia tylko ze mna...mimo z widzi tesciiwa.moja prawie codziennie darla sie jej i robila podkowke usteczkami..a teraz lezy obok mnie i cisza....to ten etap co dziecko juz poznaje a nie da sie mu wytlumaczyc wiec mam przechlapane :) u ginka oki, kazal sie zastanowic czy wkladka czy tabsy...wole tabsy ale i do tabsow i tak gumka :) ale powiezial ze najwczesniej za 1,5 miesiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, niby wszystko jest ok, ale co chwile coś drobnego się przyplątuje! Dzisiaj małemu miejsce szczepienia zrobiło się czerwone, opuchnięte i ropieje :( A minęły już ponad 3tyg od szczepienia.. vicodin- ładnie rośnie Ci synuś, mój miał przy urodzeniu 56cm a teraz ma 60cm.. Mały zasnął w leżaczku, idę go przełożyć do łózeczka i sama zmykam do wanny i spać :) Dobrej SPOKOJNEJ I PRZESPANEJ nocki wam życzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vicodin mam te body ze smyka stas dostał od mojej przyjaciółki nac68cm. Ale ja nie jestem zadowolona ze smyka poprzednie wypralam ze 2 razy ubrał kilka i zmechacone. A te w NeXT słodkie ile kosztują. Ja do gina za tydz ale tydz temu sprobowalismy z mężem i coś mnie ta rana pobolewa wiec nawet nie dokanczalismy :-) Mam w miejscu naciecia takie zgrubienie jeszcze wy tez? Teraz drugie nocne karmienie. W kinie było spoko. Nie musieliśmy wracać w połowie seansu ;-) stas sie przebudzil ale teściowa dała trochę mleczka i usnal. Stwierdziła ze może częściej przychodzić taki grzeczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, my po szczepieniu, nocka na szczęście spokojna:) pediatra zauważła, że mała wygięła sie przzy niej w litere c-kazała obserwowac czy tak nie robi i z tego co widze robi tak tylko jak jest rozebrana czyli reakcja na chłód, czy wasze maluchy tez sie tak czasem wyginaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) u nas noc super. Amela późno dość zasneła o 23,ale spała do 4 zjadła i spała dalej do 7.30 :) potem zjadła i leżąła w łóżeczku ,a mi pozwoliła pomyć naczynia, umyć podłogi i pościerać kurze,aż się nadziwić nie mogłam jaka Ona grzeczna :)Tylko musiałam śpiewać i mówić do niej :) Ale Polusia ma śliczną opaskę ,ja właśnie też teraz zamawiać opaskę na chrzciny,bo mamy w nastepną sobotę :) No nic muszę mała zasneła mi przed 9 ,więc ja idę kończyć robić sos i pewnie zaraz wstanie Amelka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita fajnie ze moglisciewyskoczyc gdzies z mezem :) mi tez sie marzy tak wyjsc gdzies tylko we dwoje niestety nie ma kiedy pewnie uda nam sie dopiero w grudniu na rocznice :) asiulka ja to ciebie podziwiam naprawde chodzi mi o ten laktator kurcze chcialabym miec tyle samozaparcia w sobie :) a my dzis w trojeczke w domku starszy wstal z kaszlem i katarem wiec go zostawilam mam nadzieje ze syropki troszke pomoga bo jak nieto jutro lekarz boje sie zeby mi malego nie zarazil poza tym gabrys dzis od rana znow cos marudny jest nie wiem czy to te pogody czy cos sie zaczyna z nim dziac nic trzeba obserwowac Gabrys dzis konczy 2msce :) kurcze ale ten czas leci a wydaje sie jakbysmy calkiem niedawo wyczekiwaly oznak porodu :D dziewczyny pytanie mam myslicie ze moge juz zaczac robic mleczko na zwyklej wodzie przegotowanej??? bo do tej pory robie na przegotowanym zywcu i tak sie zastanawiam ide obiadek robic milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinka - nie poradzę, bo nie karmię butelką:) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Mój już bez wrzasków spał standardowo i budził się w nocy 5 razy. Cos mało jadł. Teraz tak przysypia i się budzi. Zdążyłam poprasowac i poćwiczyć na rowerku, ale obiadu już chyba nie skończę:P xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Zimno się u nas zrobiło, szkoda, bo brakuje mi letnich posiedzen na ogrodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinka ja robilam od urodzenia małej mleko na żywcu, a kilka dni temu spróbowałam na normalnej kranówie, niestety mała dostała biegunki i zrobila sie płaczliwa, a normalnie nie płacze wcale (czyli pewnie bolał ją brzuszek). Od wczoraj znów robię mleko na mineralce i kupka jest normalna... ale nie wiem czy Twoje dziecko zareaguje tak samo, byc moze u Ciebie bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej Karolinka nie ma za co :) dobrze, ze wspomnialam o tym ;-) hehe z woda roznie bywa... dokladnie moze miec biegunke albo nie... ja bym jeszcze poczekala z kranowa zjadlam wczoraj bigos;] oczywiscie mlodej nic nie jest ;-) trawienie moje dzieci maja chyba po tacie hehe niewazne co, wszystko przejdzie ;-) u mnie tez dosc chlodnawo. ale spacerek zaliczony, rybka na obiad jest ;-) mam nadzieje,ze sie nie rozpada bo juz nie mozna wytrzymac z tym moim zbuntowanym dwulatkiem ;] nocka ok, pobudka o 2 pozniej 4 i do rana spanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój jednak dalej śpi i zrobiłam obiad. Smazyłam piersi z tego Pomysłu na papirus i powiem wam, że jeszcze tak dobrej piersi nie jadłam! Pyszna była:) Polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey u mnie mały zawsze sie wygina jak go przebieram bo mu zimno,i to chyba normalne;)od miesiąca podaje sztuczne małemu i podawałam zawsze z woda przegotowana z kranu, i do picia tak samo z kranu. i małemu nic nie było. połozna mi tak zaproponowała bo śmiała sie jak pojade do pl to bede musiała wziąśc pare litrów wody;) mój mały po szczepionce na gróźlice ma paskudna kroste ropna;( niby to normalne ale straszne sie boje żeby nic groźnego z tego nie wyszło. tak te śpioszki super słodkie;* ale teraz dość drogie;( materiał jest super bo mam dość dużo śpiochów i bodów z next i piore w 90 stopniach i nic im nie jest. mój malec od paru dni kłuci sie z karuzelą;|) widok słodki;) dopiero wtaliśmy;) ide gotować jakis obiad;) buziaki kochane ps; straszne współczuje problmów z zerduszkiem;* miejmy nadziej to to tylko tym czsowe;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita ja prałam te body już z 4 czy 5 razy i jestem zadowolona:) wiesz kupując 3 body za niecałe 40 zł cudów nie oczekuję...:) młody je nosi po domu razem ze spodniami dresowymi ze smyka:) na wyjście mam 1 porządny komplet z zary na dany rozmiar jak jest potrzeba - pierwszy kupiliśmy na 68 na 80 urodziny jego prababci:) także bez szaleństwa... też mam jeszcze zgrubienie pod blizną.... VVVVVVVVVVVVVVVVVVVV VVVV Karolinka no to faktycznie wkładka hehe:) najlepsza na rynku obecnie mirena z tego co kojarzę, i tak wychodzi taniej niż tabletki (ja używałam Yasmin, po Qlairze bolała mnie głowa)... ale muszę się zorientować jak działa, bo nie chcę działania mechanicznego:/ VVVVVVVVVVVVVVVVV VVVV Trala rośnie nieźle... kupowanie rzeczy dla niego to porażka:p a po jakiej szczepionce maluszek ma to miejsce z ropą? VVVVVVVVVVVVVVV VVVV Któraś się zastanawiała gdzie dom czy dalej czy bliżej od miasta: dla mnie im bliżej tym lepiej... bo maluch do szkoły potem na zajęcia dodatkowe i spotkania z koleżankami - urodzinki itd. jeśli mieszka się daleko od miasta to jest problem, gdzie się z dzieckiem podziać bo się nie opłaca czasem wracać do domu... mieszkałam 50 km od pracy - masakra jak pomyślę, że musiałabym dziecko tak wozić po szkole do domu lekcje odrobić, potem na zajęcia dodatkowe i znów do domu - dziecko padnięta ja zmęczona - to moja wizja:p\ więc praktycznie lepiej w mieście lub blisko... ale ja i tak wolę odludzie... więc jak odchowamy młodego....:)) VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV VVVVVVVVVV młody dziś przespał 5,5 godziny w nocy od 20 do 1:30 oby tak dalej:))) a co do spacerów my do lasu każdego dnia na 1 długi spacer śmigamy z młodym... jak jestem sama a mąż na dyżurze też jeżdżę... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!!! przeczytajcie to może macie problem jak Polcia w sensie raczej etap rozwoju: od jakiegoś czasu Pola jest nerwowa, słyszę jak "coś" głosno przełyka albo często się dlawi, wypluwa smoczka a pcha ręce do buzi czy tetrę, ja myślałam ze z głodum dawałam butelkę nawet cycka!! i co ise okazalo!! dziś na spacerze sąsiadla co ma synka dwa tygodnie starszego od Poli czyli tam z początku sierpnia mówi ze miała to samo i też psikala wodą w spreju i odciagała ze moze katar (ja to samo) aż się wkurzyła i poszła do lekarza a lekarz na to ze dziecku sie już zrobiły sninianki (śliniawki nie pamietam jak to nazwała chodzi o to że ma ślinotok) a jeszcze nie wie i nie umie połykac sliny, wiec połyka dopiero jak już musi, dużo się nazbiera lub sobie radzi jak umie czyli wpycha wszystko do buzi bo widzi ze wtedy śliny jest mniej!! moja szczególnie body na długi rękaw albo odwraca się na brzuch i "je" łóżko...dzidziuś sobie tak pomaga wycierać tę śline!!! jejku jak pomyśle ze jej nie pozwalałam to mi się serce kraje ze cud ze się nie udławiła!! i lekarz powiedział zeby pozwalać pchac ręce du buzi na tym etapie pod warunkiem że dziecko nie ssie palca i tych rąk nie zasysa tylko wkłada...ze niedługo się nauczy ladnie połykać i będzie wszystko ok...może wam to pomoże mi to dziś rozjaśnilo wszystko a jestem po kompletnie nieprzespanej nocy na nogach od 3:30 z jedną godzinką snu....bo Pola się rzucała buzią na łóżko a ja myślałam ze ona cycka chce...masakra...dopiero by się udławiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×