Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Czesc dziewczyny!! Moge sie dolaczyc? przeczytalam watek i postanowilam sie dopisac. Ja mam termin na 5 sierpnia, w sobote zaczne 10tc. Bylam na usg w 7 tyg. i serduszko juz bilo. Wczoraj mialam kolejna wizyte i dzidziol juz calkiem spory, ma ok.3 cm, serducho bije wiec trzymam mocno kciuki :) mam nadzieje ze bedzie dobrze. To moja pierwsza ciaza. Nastepna wizyte mam za 2 tyg. bo wtedy lekarz da mi skierowanie na wszystkie badania i umowimy sie tez na termin badania przeziernosci karkowej. Moje najwieksze obawy dotyczyly malutkiego serduszka, czy zacznie bic, czy nie przestanie i mimo iz dwa usg pokazaly ze wszystko jest dobrze to lek nie mija :( U mnie z objawow to bol piersi, brak apetytu, ogromna sennosc i 3 krotna wizyta w toalecie.. tak mniej wiecej co 2 dni wiec nie jest najgorzej. A jak tam u Was pierwsze badania? Pozdrawiam wszystkie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi pierwszy test wyszedł negatywnie bo zrobiłam go za wcześnie według mnie. Testy te w aptekach wykrywają hormon HCG który występuje w moczu do ok 12 tygodnia podobno a potem ten hormon maleje. Jak widziałaś delikatną kreseczkę to jest nadzieja...może masz na razie niski poziom HCG. Trzymam kciuki żeby się udało!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi test ciazowy wyszedl pozytywny w 32 dniu cyklu (cykle mialalam miedzy 28 a 33 dni)... gdzies wyczytalam ze w ciazy zawsze testy owulacyjne wychodza pozytywne poniewaz nie odrozniaja one hormonu LH od HCG w niskich stezeniach a ze mialam w domu kilka takich testow to zrobilam je tez. Pierwszy owul. ktory wykryl ciaze wyszedl w 28 dniu, potem w 35 kreska kontrolna byla niemal bordowa, bardzo ciemna czyli potwierdzilo sie. Testow ciazowych zrobilam w sumie 3, w 32 i 35 dniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannaeł
Hej dziewczyny, Jutro mam swój wielki dzień, drugie usg, bo na pierwszym pomimo, że z daty ostatniej miesiączki wychodziło, że to już prawie 6 tydzień dzieciątko było bardzo malutkie (tylko 1,5mm). Mam nadzieję, że jutro na monitorze zobaczę jak bardzo urosło. Cieszę się, ale zarazem strasznie boję. Trzymam mocno kciuki za Wasze maleństwa:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bede mama juz 2 raz
witam!! Zalozylam topic i uciaklam.. Wyladowalam w szpitalu z krwawieniem jakims.. Ale przy okazji dowiedzialam sie ze bede mama blizniakow :):) ps.. termin mam od 2-10 sierpnia.. ciezko u mnie okreslic z racji nieregularnego okresu.. niby teraz 9 tydz powienien byc ale wg ust jest to 8... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie nowe sierpniowe mamy :-) No i będą bliźniaki :-) Super!!!! Ja jeszcze nie wiem co we mnie rośnie ale mam nadzieję że sztuk jeden :-) Bliźniaki by były potwornym szokiem :-) Ja wiedziałam że jestem w ciąży już kilka dni po zapłodnieniu. Po prostu miałam takie same objawy jak przy pierwszej ciąży. Test zrobiłam na 2 dni przed spodziewanym terminem okresu i wyszedł pozytywny. Tak że przeczucie mnie nie myliło. Wszystko zależy od czułości testu i stężenia hormonu. W pierwszej ciąży cień kreski pojawił się w terminie okresu ale taki naprawdę silny pozytywny wynik miałam dopiero po tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonecznikowa na ktory tydzien to wskazuje? Joannaeł- trzymam kciuki i czkeam na dobre wiesci:) Debe mama juz grugi raz- Gratuluje serdecznie, życze powodzenia i wytrwałości:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede mama 2 raz - Kurcze ale Ci się udaaało !!! Gratulacje podwójne :)) kinga123- no z tego co wyczytałam w tych tabelkach to koło 4 tygodnia od ostatniej @. No a Ty jak tam się czujesz?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bede mama juz 2 raz -- GRATULACJE!!! Podwójne szczęście :) Ja to też wolałabym jedno dzieciątko bo nie wiem jak dalibyśmy sobie z mężem radę z trójką dzieci. joannaeł- napisz koniecznie po wizycie jak tam się ma Twoje maleństwo!! Dziewczyny czy zażywacie kwas foliowy??? Ja zaczęłam zażywać jak wydawało mi się, że mogę być w ciąży. Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słonecznikowa ja sie czyje bardzo dobrze :)(nie chce zapeszać) ;p Jedyne co to czasem bolą mnie plecy i czesto chodze siusiu i tu jest maly problem bo jak juz probuje zrobic to musze sie na tym bardzo bardzo skupic i zajmuje mi to kilka minut ale pecherz nie boli.... No i HUMORKI :)) Wczoraj bylam u endokrynologa mam juz euthurox 75 i jodid 150 co drugi dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahanter
witam wszystkie sierpnówki i chciała bym się dołączyć termin 03,08,2012 moja dróga ciąża:) z pierwszej jest moja córeczka Matylda (6lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o widzę, że sporo nas tutaj oczekuje drugiego dziecka (lub dwojga kolejnych- gratuluję Ci Bede mama juz 2 raz) Choć ja to sie obawiałam bliźniaczków bo byłaby trójka a to już troche dużo :) Ja mam termin na 17.sierpnia..... ochhh jak to daleeekoooo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*kinga*123 po co się chodzi do endokrynologa ? miałas jakies objawy ? uśiwadom mnie plis bo o zdrowie to ja sie lękam i nie wiem co jest okej a co już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA planowalam ciaze z endokrynologiem dlatego ze mam niedoczynnosc tarczycy i mialam z tego powodu tez podwyzszona prolaktyne, teraz hormony sie ustabilizowaly i zaszlam w ciaze za pierwszym razem. Tsh powinno byc w granicach 1-2 jak sie kobieta stara o dziecko, nam jak sie udalo mialam 1,6... teraz troszke skoczylo mam TSh 2,64 ale mam tez podniesiona dawke leku i nie mam sie czym martwic:) Robilas badania tarczycy przed ciaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja wam zazdroszczę! Mnie wychodzi że jestem gdzieś w 3,4 tyg ciąży, ale pytanie jest czy jestem....??? Zwarjuję do środy, bo wtedy mam wizytę u dr.gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie robiłąm żadnych badań ale mam mnóstwo zleconych. mi.in. tsh -czy wystarczy wynik samego tsh żeby cos stwierdzic o tarczycy? A Wy co macie zlecone żeby zbadać na początku ciąży? Basia 123 mi w pierwszej ciąży też testy na mocz nie wychodziły- kreska byla taka że nie wiedziałam czy nie urojona po prostu taki cień kreseczki że szok. dopiero test bhcg z krwi mi pokazał i byłam w ciąży także spokojnie -ile jestes juz po okresie i jakie masz cykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joannaeł
Dziewczyny dziękuję za trzymanie kciuków - pomogły. Z dzieciaczkiem wszystko w jak najlepszym porządku, urósł bardzo. W przeciągu tygodnia z 1,5mm kruszynka urosła aż do 6,3mm:) Widziałam i słyszałam bijące serduszko. Niesamowite doświadczenie, nie do opisania!!! Wyniki wszystkich badań praktycznie książkowe dlatego jestem podwójnie szczęśliwa. Kolejna wizyta dopiero za 4 tygodnie i kolejne usg. Basia123 - wytrwałości, wszystkie to samo przeżywałyśmy, ale trzymam kciuki żeby środa była Twoim najszczęśliwszym dniem w życiu do tej pory. bede mama drugi raz - serdecznie gratuluję podwójnego szczęścia:) slonecznikowa91 - dluuuuuuugich przespanych nocy (ja mam odwrotnie niż Ty, mogłabym spać dzień i noc). *kinga*123 - mam nadzieję, że poziom Twoich hormonów zawsze będzie na odpowiednim poziomie Pozdrawiam wszystkie sierpniowe Mamusie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam2serca
ja drugą wizyte mam 12 stycznia - czyli jakos w 12-13tc. mam zlecone Morfologia, mocz i WR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30już30 Cykle zawsze miałam 28,29dni. Już mi się spóźnia 12 dzień. Testy nic nie pokazują, nie mam żadnych objawów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki jak tam?> Ja wczoraj poszłam na basen wieczorem i byłam taka oklapnieta ze na szczęście spałam jak zabita :) Cyce mi zaraz rozsadzi :D no i wciąż nie mogę się doczekac wizyty u lekarza...chciałabym już zobaczyć mojego robalka. Poza tym, to mam ostatnio w domu sajgon na pełnych obrotach bo zaczeło sie planowanie. Mieszkanie, co dalej, rodzice oswajają sie z myslą ze będą dziadkami. Jest pełno rozmów tych z serii rozmowy poważne. No ale wszyscy się cieszą :) kinga123 ile masz lat jeżeli można zapytac? i Jak otoczenie zareagowało na wieść o Twojej ciąży?Dzieki Twojemu wpisowi przypomniałam sobie, że przecież ja tez miałam różne wariacje z moją tarczycą przez wakacje i przestraszyłam sie, że to może jakoś zaszkodzić bobasowi. Dlatego w poniedziałek śmigam na tsh i ft4! Basia- Czekam w napięciu razem z Tobą i nie mogę sie doczekać kiedy ogłosisz radosną nowinę 30juz30- Pytałaś jakie badania są zalecane na początku ciąży. Mi dali skierowanie na morfologie, oznaczenie grupy krwi, toksoplazmozę no i jeszcze raz bHCG. joannaeł- Tak sie strasznie ciesze, że wszystko ok u Twojego dzidziusia i, że zdrowo rośnie :) .Paulinka. - widziałam w Twojej stopce, że nazwałaś swoją córeczke Hannah :) Śliczne imię, ja zawsze chciałam nazwać dziewczynkę Hania. Dlatego jeśli sie okaże ze dziewczyna to bedzie Hanna :)) a jak chłopak to bedzie Janek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słonecznikowa mam 21 lat, otoczenie zareagowalo radoscia, cieszyli sie razem z nami, weidzieli ze chcemy i ze sie staramy:)JEsteśmy po slubie mamy mieszaknie wiec nie mogli nic mowic. A ty ile masz lat?:) w ktorym jestes tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bede mama juz 2 raz
Dziewczyny.. Dla mnie tez zaskoczenie było niesamowite jak sie dowiedziałam o bliznietach bo u mnie i mojego meza w rodzinie NIGDY nie bylo blizniat Wiec prekursorzy w rodzinie z nas ;) Co do ciazy tez wiedzialam od poczatku..a raczej czulam.. Jak 6 grudnia pacnelam na dupsko -poslizgnelam sie na lodzie przy przystanku - to pomyslalam ze juz po mojej radosci.. -wtedy jeszcze nie mialam zrobionego testu.. Test zrobilam z racji na nieregularne okresy w 42dniu cyklu i od razy wyskoczyla 1 kreska bordowa -ta co oznacza ciaze... Ogolnie to zawsze chcialam 3 dzieci -tyle ze chodzilo mi bardziej o 3 ciaze bo kocham ten stan :D A tu prosze..pakiecik ;) mam 2 serca... A zrobiłaś już toksoplazmoze? Pamietajcie dziewczyny o tym, a przede wszystkim o grupie krwi.. to 1 rzecz o ktora bedzie pytac kazdy lekarz czy polozna!! A ok 13 tyg wszyskie wyladowac powinnyscie na badaniu przeziernosci karkowej dziecka.. A!! PAMIETAJCIE O PRZYJMOWANIU KWASU FOLIOWEGO!! W 2 i 3 mies jest on niezbedny dla rozwoju dziecka.. Basia 123 Tak wczesnie.. to tylko badanie krwi wykaze.. bo nie wiem czy usg pokaze ciaze nawet.. ok 5 tyg wiem ze widac juz cialko zółtkowe czy jakos tak.. ale 3-4 tydz.. wydaje mi sie ze tylko badanie krwi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kinga123 ja mam 20 lat, w niku jest moj rocznik. No my sie o dziecko nie staraliśmy tylko to była wpadka, ale jak już doszła do mnie swiadomosc ze moze bede mamą to nie chciałam zeby było inaczej. mój facet jest troche starszy, pracuje i dosyć nieźle zarabia, wiec mam nadzieje ze sobie jakos poradzimy :) a ja jak narazie studiuję. Z tego co wyszło z badań bHCG to jest 4 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam2serca
BEDE MAMĄ 2RAZ- toxo miałam robioną w poprzedniej ciazy (wprawdzie 7 lat temu) ale gina stwierdziła ze zrobimy później. A na grupe krwii mam książeczke honorowego krwiodawcy i to podobno tez wystarczy :) Od kilku dni strasznie źle sie czuje. mam migreny jak stąd do hong kongu.... masakra.... no i leze w lóżku z kompem na kolanach i was czytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze 5 dni do wizyty, strasznie się martwię czy wszystko ok:-( I korzystając z okazji wszystkiego dobrego w nowym roku dziewczyny, a przede wszystkim zdrowych maluszków :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia a masz możliwość pójsc teraz do jakiegos lekarza>?tojeszcze nic nie wiadomo ale z silnym bóolem brzucha to w ew. ciąży trzeba uważać, ale ból brzucha jej nie wyklucza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia, mnie tez nieraz brzuch tak rąbał za przeproszeniem, że myslałam ze na milion procent dostane okres. Kładłam sie do łóżka z myślą że rano napewno bedzie już @. Ale nie przyszła..Więc może niepotrzebnie sie martwisz :) Odezwij się rano, jak tam u Ciebie. A tymczasem zyczę wszystkim Wam i sobie też, żebysmy w 2012 przeszły przez ciąże bez komplikacji, urodziły w lecie piękne, zdrowe dzieci i żeby spełniały się nasze marzenia! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane jesteście ale dostałam okres.. zastanawiam się tylko dlaczego po 13 dniach, skoro do tej pory mi się to nie zdarzało.. Troszkę mi przykro że jeszcze nie bedę mamą... Dowiedziałam się też że prawdopodobnie mam grzybice pochwy, bo te upławy swąd, pieczenie przy sikaniu... Bede musiała się podleczyć. Po okresie ide do dr.gin to zrobie sobie cytologie i wymaz z pochwy, przy okazji tez wyniki krwi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×