Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

miss m niestety wiekszosc przenika...np zel fastum i inne do smarowania balacych miejsc...to nie jest tak ze tylko to co jesz :) tak samo jak w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi raczej o preparaty do piel.urody,far włosów,trwała,solarium i takie tam. Na lekarstwach się wcale nie znam...no ale jeśli bolałby mnie cycek to zastanowiłabym się czy smarować ;) Moje łobuzy dwa usypiają,wykąpani,nasmarowani,zmęczeni-ciężki dzień dziś mieliśmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss m ja posmarowalam dol plecow i mala miala lekka sraczke na szczescie tylko tyle, a ja chyba mam zapalenie piersi i lece rano do lekarza...mam grudy i cycki jak kamieńie i nie da sie tego sciagnac :( juz myslalam zeby mala przystawic ale wole nie bo juz zapomniala o cycku i nie prosi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na Twoim miejscu bym przystawiła-dziecko inaczej pociągnie niż laktator i ulge poczujesz. Jej,moi od 2ch godzin śpią,mam czas dla siebie...nawet fajną mieliśmy niedziele;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki :) czytam was i juz nie pamietam co przeczytalam :) mialam wyczerpujacy weekend :) no ale czego sie spodziewac po dwojce dzieci z czego jeden tyle energii ze nadazyc nie moge a drugi zabkuje i ciezko to przechodzi:( kurcze mialam nadzieje ze skoro cos mu sie tam robi to zabek szybko wyjdzie i juz a tu ciagle nic tylko bardzo napuchniete dziaselka :( zelik pomaga ale na chwile a tak ogolnie to sie wkurza :( co do karmienia to kaszke podalam dopiero jak starszy zaczal 6 miesiac jak sie przestawial na mm ale za to marchewke i jablko wcinal juz jak zaczal 4 msc pomimo ze byl na piersi i wsio bylo ok a zaczelam mu podawac bo strasznie sie wkurzal jak jadl ktos przy nim i on nic nie dostawal wiec stwierdzilam ze to chyba ten moment i bylo ok :) co do sloiczkow to ja pomimo ze ma warzywa ze swojego ogrodka to podawalam same sloiczki do ponad 1rż jakos sobie nie wyobrazam zebym gotowala np jagniecine tylko dla maluszka a dzieki sloiczkom mial dostep do roznych dan ktorych ja bym nawet nie potrafila zrobic :) dziewczyny czy wasze maluszki tez sie tak lgan do siadania??? moj maly to jak ma lezec to chory jest strasznie sie wkurza i chce siedziec :) zastanawiam sie czy nie wymienic gondoli juz na zwyklu wozeczek starszy wogole w gondoli nie byl i jest ok wiec chyba tak zrobie bo jak maly nie spi na spacerze to sie okropnie denerwuje ze nic nie widzi :) co do jedzenia to moj tez juz mial taki ustalony rytm wieczorem ze przesypial od 20 te 6h a teraz jakos nie budzi sie co 3h zjada i wraca do spania uciekam sie umyc i spac bo wykonczona jestem dobrej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widziałam w tv że w PL też takie mgły.. masakra. My dziś 15km od teściów jechaliśmy pół godziny!! Dzieciaczki mają pomalowane ściany :)) teraz w tygodniu jakoś kładziemy podłogi i będą mieć swój pokój, choć malutki i tak pewnie z łóżeczkiem będzie na razie z nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralala pamietam jak my malowalismy :) faj.e uczucie jak cos dla dzieci sie robi :) sciagnelam wieczorem po goracym prysznicu wszystko... po 40 min z cycka ale do teraz spokoj czyli ponad 9 h ale po 9:00 mam lekarza i niech cos wymysli bo dziwna tamtacja i tyle blagam nie piszcie mi o przystawianiu bo mnie to mega wkurza...to jakby slepemu mowic wez zobacz, ale spojrz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie odzywalam sie bo mam problemy rodzinne mój szwagier to damski bokser a moja siostra jest głupia bo z nim jest ...ech szkoda słów w sobotę wyszłam z przyjaciółka i wracalam po pól h bo z siostra do szpitala na policje itp. Mam już dość jeszcze mały w nocy daje popalic katar plus bóle brzuszka. Goja dzięki zapytam pediatre o ten debirat ale wątpię ze nam go przepisze on jest taki anty, a tez czytałam chwile o jakiś efektach ubocznych... Dziewczyny któraś z was stosowała biogaje zadowolone jesteście? To jest chyba bez recepty? Wiem pisalyscie już o tym ale nie mam siły szukać sorry. Jeszcze jutro szczepienie ciekawe czy zaszczepia bo ma ten katarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolinka -ja bym na twoim miejscu jeszcze się próbowała sadzac dziecka, zdecydowanie na to za wcześnie. Szkoda plecków. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ita - ja dawałam tez biogaję, myslę że pomagała,ale jest droga - 50 zł i starczyła mi na 3 tygodnie. W kazdym razie kolki nam wtedy przeszły, ale ja tez dawałam delicol, więc nie wiem co konkretnie pomogło. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx My własnie wrocilismy od lekarza, bo martwiły mnie już te ropiejące oczka. Dostaliśmy kropelki, no i ciągle mam masowac kanaliki. W sumie to za często tego nie robiłam a trzeba 3 razy dziennie. Muszę się poprawić, nawet jak sie młody będzie darł:( Mgły sa u nas okropne, tak wilgotno się zrobiło:( A ja padam na twarz, Igor budził się co 1 - 1,5 godziny:( Jak zaśnie to ja też spróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ita3-4
Goja a delicol to dawalas przed debiratem? Jest bez recepty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam spóźniony zaplon któras pytała co na obrzęk po szczepieniu robi roztwór pół łyżki sody na pół szklanki wody, macza w tym gazik, przyczepia do miejsca ukłucia ale mokre i bez zadnego zabezpieczania np. workiem to ma być mokre ale oddychające i najwyzej zamoczy ubranko i zostawia się do wyschnięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja ja masowałam jak karmiłam - młody tedy tolerował, nam już oczko na szczęście przeszło :) vvvvvvvvvvvvvvvv vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv Asiulka mustella jest bezpieczna http://www.mustela.pl/pl/main.html#/aktualnosci/informacja http://www.mustela.pl/pl/main.html#/gamy-produktow/dziewiec-9-miesiecy/post-accouchement/restructurant-corps-post-accouchement vvvvvvvvvvvvv vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv tak mnie dziś plecy bolą, że ledwo sama stoję, a młody ma gorszy dzień i chce na ręce... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej:)Mi po szczepieniu małej położna kazała kupić altacet w żelu i posmarować i super było:)można około 3 razy dziennie tylko ten wcześniejszy żelik trzeba umyć i nasmarować od nowa a nie że jedna warstwa na drugą:)Ita współczuję przejść powiem Ci ja sama miałam do czynienia z damskim bokserem więc wyobrażam sobie co przechodzi siostra, ale fajnie że ma Twoją pomoc, ja byłam sama bo nie chciałam żeby ktokolwiek wiedział:(Oby siostra zmądrzała:)Moja mała ma już stały rytm raczej zasypia około 20 21 i śpi do 4 5 więc bardzo długo:)już tak tydzień śpi:)zawsze nad ranem jak się obudzi robi głośno bardzo kupkę heh:)w ciągu dnia tak mi trochę marudzi ostatnio ale nie jest źle:)w czwartek szczepienie eh znów stres:(A co do siadania i zmiany wózka to ja też myślę że to trochę za wcześnie ale Karolinko Ty najlepiej zdecydujesz jako mama:)co do jedzenia to ja będę łączyć słoiczki z gotowaniem:)na początku dam jabłuszko ze słoiczka marchewkę też.Ja dopiero jak mała skończy 4 miesiąc dam jej jabłuszko. Zuzia za 6 dni będzie miała 3 miesiące:)Współczuje tym które mają dwójkę dzieci tych rozbrykanych dwulatków i starszych:)oby minęły buntownicze chwile szybko:)Vicodin eh oby z teściową lepiej było. Współczuje mężowi takiego natłoku spraw i obowiązków. Eh w tym tygodniu ma być śnieg podobno eh przeraża mnie to. Póki dziś ładnie jeszcze pójdę na spacer popołudniu z małą.Miłego dnia Kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pandora - masz rację, bo dajesz wtedy znac organizmowi, ze jest mniejsze zapotrzebowanie na mleko. Produkcja staje się coraz mniejsza aż w końcu się kończy. Ale to dosyć długo trwa. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx My bylismy na zakupach po farbę i wałek, bo będziemy starszemu pokój remontować. Zmieniamy kolor i chcemu kupic taką dużą fototapetę z autami. No i chcę kupić mu regał z ikei na pudła z zabawkami, bo ciągle jest bałagan. Taki prezent urodzinowy:) Igor całe zakupy przespał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia! Jakbym czytała o swoim dziecku.. Tak samo tylko godziny snu trochę inne zasypia ok 21 i śpi do 6 rano :) rano też robi głosną kupkę a ja zaraz szybko lecę go przebierać bo lubi się "obsrać" po same paszki :) Bo wiadomo że w nocy go nie przewijam jak śpi i rano pielucha już pełna i jeszcze kupka:) Więc zasuwam do łóżeczka jak Korzeniowski :P Kurcze u nas dzień całkiem ładny, trochę słońca, super pogoda na spacerek była ale teraz nachodzi mgła i zrobiła się klucha:( asiulka- ja odciągalam codziennie po 20ml mniej i pomogło i kładłam liście kapusty też hamują laktacje:) kiedyś się obwiązywali bandażem ale ja raczej bym się nie obwiązała :P goja- my kupiliśmy pomarańczową farbe i zieloną, bo taki dzieci dostaly zestaw stolik i krzesełka :) a na ściane pokupowaliśmy dużo różnych puzzli i teraz mała układa, przyklejamy na tekturki i robimy z tego obrazki :) uroczo to wygląda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny;* ale te wasze dzieciaczki długo spia w nocy;) mój to co 3 godz na jedzonko sie budzi raz moze sie zdazyło ze pospał 4 godz. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx u mnie laktacja zanikła po tyg czasu,prawie nie odciagałam poarmu. tylko ze miałam bardzo mało mleka w piersiach xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx podam linki na promocje zabawek i płyt cd moze komus sie przyda;) http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/categorydisplay17A_109%2B5001%2B4294963776_10751_14552_filter_set_-1_14552_10001_14552?cm_mmc=EMAIL-_-RESPONSYS-_-NSM%20Programs-_-12wk43%20Buzzing%20Brains http://www.mothercare.com/half-term-half-price---up-to-half-price-toys/offers_toys_halfterm,default,sc.html?cm_mmc=email-_-mc_weekly-_-20121018-_-LM_mcgroup.12467 nie mam porownania z pl cenami czy sa tanie zabawki ale małemu kupiłam pare rzeczy;) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx u mnie nadal walka z katarem;( i nic nie pomaga;( ja malemu bede podawac złoiczki i czasami cos ugotuje tak jak ktos pisał ni bede gotowac jagnieciny dla jednego małego posiłku. a tych obiadków jest straszny wybór i sa dosc tanie. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx joannaUK orientowałas sie w tych kaszkach?? xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ja małego bede wozic w gondoi jak najdłózej sie da, pare razy miałam spacerówka ale z funkcia lezenia z takim czyms na główke dla niemowlad. spacerówke uzywam jak musze jechac gdzies metrem lub u szczytowych godz autobusem bo jest duzo wygodniej i zawsze znajdzie sie miejsce na parasalkowa spacerowke. w tym wozku co mam gondole tez jest spacerowka i na opakowaniu pisza ze dziecko mozna od 4 miesiaca wozić bo mozna rozłozyc to poziomu lezenia xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx sikorka-jak Twoje malenstwo???? ja jak mały ma katar to płacze a co dopiero jak był by w szpitalu. dobrze ze jestescie juz w domu, napewno to lepiej dla Ciebie i małej xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx mój synek chodzi we wszystkich ciuchach od 3-6miesiecy i sa na styk, i koncze pampersy 3 i przejde na 4. niby pisza ze od 9 kg ale zobaczymy;)xxxxxxxxxxxxxxxxxxxmiłego wieczoru;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Nie odzywałam się bo mielismy awarie linii i byłam bez neta od czwartku. No i miałam gości, znajomi przyjechali na 3 dni :) Moja Mała już dobrze, tylko coś mi jeszcze chyba z kataru zostało bo rano charczy jeszcze, ale ściągnąć nie mogę bo głęboko siedzi. Od piątku zapowiadają ochłodzenie, 2 st ma być, zamówiłam śpiwór do wózka, bo nie miała. http://allegro.pl/spiworek-welniany-do-wozka-sanek-nowa-kolekcja-i2722987933.html Co do łóżeczek turystycznych to mam takie jak ktoś w linku pokazał i się sprawdza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja a ten delicol na receptę? Kasiula ale dzieciaczki dziewczyn może dłużej śpią bo są starsze :-) mam nadzieje ze mój za niedługo tez tak bedZie sypial. Basia no tak mam nadzieje ze siostra co nieco zrozumiała jutro jedziemy na obdukcje. Asiulka ale jak chcesz monitor do swojego łóżka wziąć skoro ty będziesz w tym łóżku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak fajnie jak mąż na miejscu :-) Chociażby pod wieczór. U nas tez katar męczy ale najbardziej w nocy i nad ranem. Robie woda morska, kropelkami na e....,mascia majerankowa i odciagam ech nie wiem co jeszcze jutro lekarz to zobaczymy co powie. Mam nadzieje ze ta noc bedZie lepsza jak coś to będę z mężem sie wymieniać. A ten sabsimplex to chyba średnio u nas dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam na katar pomógł nasivin dopiero jak zaczęłam nim robić to 4dni i po katarze- poki co spokoj (odpukać!) Mój mały tak śpi w nocy już 2 miesiące ponad :) budził się tylko w szpitalu i 2 pierwsze dni w domu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostałam bromergon od ginka na wyhanowanie ale narazie jeszcze działam ze zwalnianiem bo raz dziennie wieczorem mogłabym sciagac do końca 4 miecha u nas dzis pierwszy dzień bez kupy :( dałam 50 ml herbatki z koperku i zobaczyny co bedzie w nocy...mi sie wydaje ze to przez to pieluchowanie młoda swobodnie nogami nie rusza jak lubi, co myslicie? aaaa i byłam u pediatry i ogolnie babka w szoku była z "diagnozy" tego pierwszego ortopedy i powiedziala ze usg przezciemiaczkowe nie ma potrzeby robic chyba ze chce :) Maz chce wiec w czwartek robimy ale ja nie chce wejsc do gabinetu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka-musisz strasznie uważać przy braniu bromergonu. ja go kiedyś brałam bo miałam za wysoka prolaktyne i strasznie źle go znosiłam. miałam zawroty głowy i byłam taka jak po jakiś narkotykach;) zaczynałam od jedej czwartej tabletki a jak doszłam do jednej to był kosmos;) zgłosiąłm to lekarzowi to powieział że bardzo dużo ludzi źle znosi ten lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka co do kup to moja nie robiła 2 dni, skutek: wczoraj rano aż wyleciało z pampersa, górą, bokami... Wszystko do prania. Od tamtej pory też nie robiła i czuję że jutro będzie powtórka. Mam pytanie, czym odpieracie plamy z kup? Ja moczyłam, zapierałam najpierw mydłem, potem do pralki i są brzydkie żółte plamy dalej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość it3-84
Trala a nasivin nie jest od 1 roku życia? Asiulka zróbcie to USG i będziecie mieć święty spokoj! Sikorka ja vanishem. Mały marudny boli go brzuszek jutro chyba ta biogaje kupię chyba ze lekarz co innego powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem ze ten lek jest ciezki stad boje sie go lyknac :( ale wolalam go miec, narazie pije miete i wolniej mi sie napelniaja piersi Dziewczyny mam pytanie odnosnie MM czy to jest tak ze nie ma kup bo organizm sie musi przestawic i przyzwyczaic? I za chwile wszystko sie unormuje? I zapytam ile teraz takiemu wiekszemu dzidziusiowi podajecie przepojenia? Ile herbatki a ile wody? Umieram z glodu....ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej:)u mnie mała dziś się inaczej obudziła niż zwykle ale też super spała:) od 20 do 3 i potem od wpóldo 4 do 8 aż:)I teraz chyba dalej zaśnie narazie ją odłożyłam do łóżeczka po jedzeniu karuzelka się kręci a ona ziewa non stop heh:)Co do mm to ja się nie znam karmię tylko piersią i niczym nie dopajam a mała kupy robi non stop ale wiem że po mm może nie być kupek tak często, nawet kilka dni więc ja myślę Asiulka że jak małej brzuszek nie boli to nie pomagaj sama zrobić powinna kupkę a jak by ją bolał i by się męczyła to może wtedy dopiero, nie wiem tak myślę ale niech Ci intuicja najlepiej podpowie:)Co do nasivinu to są dwa rodzaje od 3 miesiąca życia i póżniej już dla większych dzieci i dorosłych. Ja też się bałam podać bo mała miała 2 miesiące dopiero ale jak dzwoniłam do położnej to powiedziała żebym dała po jednej kropelce na każdą dziurkę 15 minut po odciąganiu z solą fizjolgiczną i się nie bała bo to słabiutka dawka. I faktycznie katar super przeszedł, Tylko że można chyba tylko przez 3 dni używać:)Vicodin mam nadzieję że dziś już plecy lepiej biedaku:)Mnie łamie w krzyżach okropnie jak się tylko położę na brzuchu wieczorem po całym dniu a tak to nie czuję jak chodzę cały dzień czy siedzę. Moja mała już prawie 6 kg waży więc jest co dźwigać ale i Tymek ciężki prawda?I reszta mmaluchów też spora:)Asiulka Twoja Polcia taki pulpecik nie?Sikorka ja piorę w 90 stopniach w loveli i też mi te plamy nie schodzą za 1 razem ale za 2 już tak a vanisha ja bym się bała stosować na tkaniny dla dziecka ale to ja:)wiem że można mydełko odplamiające kupić jest takiej firmy Dr.Beckmann w każdym sklepie z chemią jest i na mokro potrzeć mocno tą plamę i normalnie do prania od razu wrzucić i prać jak zwykle.Ita a co do zrozumienia to wierz mi że inaczej sprawa wygląda z punktu widzenia poszkodowanej inaczej z punktu widzenia osób obserwujących to z zewnątrz ale oby siostra poradziła sobie:)Tralala to mamy podobne maluchy:)zresztą wczoraj na mailu pokazywałam mężowi pociechy i Twojego Brajana jak zobaczył mówi"Popatrz wygląda jak nasza Zuzia nie wiem czy bym rozróżnił Zuzię od tego Malca" heh zaśmiałam się bo Zuzia inaczej na zdjęciach wychodzi ale na żywo jak na nią patrzyłam i na Twojego synka to takie bobasy podobne naprawdę:)U mnie za oknem okropna pogoda dziś mgła mży i zimno ze spaceru nici bo boję się trochę w czwartek mamy szczepienie a gdzieś tak jakby ten katarek siedzi. Goja to mały remoncik Ci się szykuje:)fajnie jak dziecko ma swój pokój i to w takim stylu jak lubi:)takie swoje miejsce bezcenne dla dziecka:)My na wiosnę ruszamy z budową domu eh na samą myśl jak to będzie wszystko mdli mnie ale mam nadzieję że jakoś pójdzie:) Z moim mężem nie zginę to wiem więc powinno być dobrze:)eh pora wstać mała troszkę marudzi w łóżeczku nie będzie spania jednak nic biorę ją i zaśnie za kilka godzin dopiero:)miłego dnia Kochane:)i lepszej pogody niż u mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×