Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

hmm a moze mieta i koper podane na raz daly taki efekt? substancje sie skumulowaly w organizmie? ciekawe dostałyscie juz okres po porodzie? jakos tak mnie brzuch pobolewa jak na @ ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do niki
przepraszam ze zapytam. aniolek i aniolek II tzn ze? poronilas? z gory przepraszam za pytanie ale ciekawska jestem/ nie musisz odpowiadac jesli nie chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki mnie jakiś tydzień boli brzuch jak na okres ale póki co cisza. Asiulka moja miała zielone kupy po mleku nan. Wróciłam do bebilonu i są normalne. Ale podobno zielone też są normalne, mojej były bardziej zwarte i się męczyła to odstawiłam to mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osz cholerka sikorka dzieki ze piszesz!!! mleko narazie zamrozilam z opisem "mieta" jutro zostawie mloda tylko na nan i zobaczymy co bedzie a swoje bede mrozic...jak to mleko to jeszcze gorzej bo zostaje tylko bebiko...reszty ona nie tyka :(:( aaa i jeszcze humana chyba i tyle... bylam na poczie i dzieciaki sa super!! a jak kolorowo na zdjeciach...bylam dzis u ortopedy a w czwartek usg przez ciemiqczko i wtey po krotce opisze co i jak...narazie mam stresa..jutro zapytam pediatre co to za kupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka-ja małemu daje co 3 godz 180ml do tego 3 razy dziennie po 30ml wody a czego wypija około 10ml;) jak pije wode to patzry się na mnie tak jak bym mu krzywde robiła;) do tego raz dziennie 60ml herbaty z kopru włoskego. jak przechodziłam z naturalnego na sztuczne to mały nie robił po 3 dni kupki a jak robił to sie s trasznie męczył;( tak było około tyg, tylko że do tego wszsytkiego dawałam czopek grice. co drugi dzień. i teraz si ejuz wwszystko unormowało i robi kupke codzienie czasami tylko co 2 dni. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx na palamy psikam arielem odplamiaczem xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx okres miałam juz dwa razy po porodzie, pierwszy był masakryczny tak sie lało, drugi troszke lepszy ale nadal to nie to samo co przed ciazą. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx od dziś zaczełełam biegać;) ide z małym do parku i biegam w koło a mały leży w wózku;) śmiesznie to wygląda ale musze cos robić;) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx goja mamy taka sama wage i ten sam wzrost;) i kochana napewno tak źle nie wyglądasz jak piszesz;) bo ja nie sadze że ze mna jest aż tak żle. wiem że nie jest najlepiej ale tez nie jest aż tak źle. mam rozmiar 42 a pare lat temu miałm 36/38 i wtedy naprawde źle wyglądałam znajomi pytali czy jestem chora i czy ćwicze jakieś sporty. a ja poprostu tak miałam. potem zaczeły sie hormony i mam to co mam;) chciała bym max schudnąć do 70kg.oooooohhhhh to tylko 9kg;) ale od soboty nie jem ziemniaków, rano tylko 2 kanapki a na obiad mieso i sałata. i wsio. bardzo dużo pije około 3liter wody. mam nadzieje że do świat tak z 3kg strace;) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx dobrej nocki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odpowiadam na pytanie - tak, Aniolki to nienarodzone dzieciatka,ktore stracilam .. przeczytalam kiedys, ze takie dzieciaczki nie umieraja, wybieraja po prostu inna pore przyjscia na swiat.. pocieszajace. ciesze sie, ze teraz sie udalo i moge tulic mojego skarba, moj maly cud dobranoc kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej:)ja tak wcześnie bo coś zasnąć nie mogę, mąż pojechał do pracy mała obudziła się o 4:30 i zasnęła niedawno po jedzeniu:)Włączyłam laptopa w łóżku w nadziei że mnie zmorzy dzięki niemu sen:)zobaczymy:)miałam Was pytać Dziewczyny czy Wasze maluchy też tak mają czasem. Otóż moja Zuzia tak czasem ale rzadko jednak się wzdryga hm...tak jakby dreszcz człowieka przeszedł. To króciutkie takie dwu sekundowe może i nieczęsto. Czytałam gdzieś o czymś takim jak odruch moro i to ponoć norma u niemowląt zanika w późniejszych miesiącach ale nie wiem czy u małej to jest to czy po prostu jakaś niedojrzałość jeszcze układu nerwowego. Jutro mam szczepienie może zapytam lekarki ale nie wiem czy nie zacznie wymyślać głupot bo ma skłonności czasem eh.Wczoraj przyszła do mnie na chwilę mama i wzięła małą na ręce ode mnie i mała tak się rozpłakała że struchlałam razem z mamą. To nawet nie płacz a wręcz taki przeraźliwy krzyk. Odkąd się urodziła nie słyszałam u niej czegoś takiego eh:( Nie wiem albo jak ją mamie podawałam mogła gdzieś się skórka "przyciąć" albo się nie oswoiła z mamą i się przestraszyła bardzo eh puściły mi nerwy i się rozpłakałam później jak mama poszła eh:( Niki86 świetnie powiedziane że dzieciaczki wybierają inną porę...rozczulające naprawdę:)współczuję tych strat i przeżyć z tym związanych ale cudownie że masz córeczkę przy sobie:)z tych podpisów widzę że rodziłaś dzień po mnie bo ja Zuzię urodziłam 28 lipca:)pospieszyła się o 3 tygodnie:)Kasiula ja zawsze byłam szczupła i niska. Zawsze wśród rówieśników najmniejsza:)Przyszedł czas dojrzewania chorowałam trochę na kobiece sprawy(endometrioza dokładnie) leczenie zrobiło swoje ale i samo dojrzewanie i się zrobiłam kobieca mocno biust urósł itd heh:)Z rozmiaru takiego jak i Twój dawny czyli 36/38 zrobiła mi się 40:)I tak zostałam że biust mam spory wcięcie w talii jest mocne ale za to uda dość pełne klepsydra taka eh. Mąż zakochany w tym a ja rzadko patrzę w lustro heh:)Tralala no może może któreś pokolenie wspólne heh:)Aneta dobrze że Twoja mała chce wogóle smoczka moja Zuzia za chiny nie zassie smoczka. Pojedzona tak że brzuch cień na stópkach robi a i tak nie ssie eh. Mam 6 smoczków każdy inny kształt i materiał i żaden mojemu dziecku nie pasuje:)Vicodin ja Zuzię we wszystkie kolory ubieram nie rozgraniczam że róże dla dziewczynki a zielenie czy niebieskie dla chłopca więc fajnie że mi piszesz:)Mam po siostrzeńcu ciuszków ogrom i mała we wszystkim super wygląda:)chociaż wiadomo jestem subiektywna w ocenie bo zakochana potwornie z małej heh:)Moja mała wczoraj też tak spała jak Twój Tymek że cały dzień przespała prawie. Myślę że taka aura i pogoda jesienna sprzyja takiemu spaniu:)Goja dzięki za naprawdę miły komplement:)Masz rację teraz naprawdę mam masę szczęścia z mężem i córeczką:)po burzy słońce jak kiedyś pisałam już:)No nic Kochane pooglądam na allegro pałąki z zabawkami do wózka bo mała często w domu w wózku jest w ciągu dnia nie śpi w łóżeczku nie chce jakoś za to w nocy chętnie zasypia. Popowieszałam jej w wózku zawieszki pluszowe takie które na rączki mam ale kupię jej pałąk z pluszakami żeby nad nią wisiały:) Eh Wasze maluchy tak chętnie leżą na brzuszkach po zdjęciach widać jakie zadowolone a moja Zuzia płacze i nie chce leżeć eh. Kupię matę tą z fishera albo od siostry wezmę na próbę tą którą ona miała dla małego i zobaczę czy chętniej będzie leżeć eh bo główkę ma już płaską z tyłu troszkę od tego leżenia. Jak zacznie siadać i mniej leżeć na pleckach to myślę że ładnie się ukształtuje ale póki co jest jak jest. Nic zmykam kupić ten pałąk z zabawkami sen narazie nie przyszedł a wpis tworzę już 40 minut hehe:)miłego poranka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikorka a Ty tak po prostu nagle zaczelas podawac bebilon czy jakos stopniowo?? czytalam ze zielona kupa to charakterystyczne dla nanu...i normalne ale jak potem poznac ze cis sie dzieje skoro normalnie mialaby zielona kupe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demagogia jestem lekarzem ale moja specjalność nie ma znaczenia, z pewnością nie jest to pediatria:) vvvvvvvvvvvvvvvv vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv Asiulka mi się nie chce pod kranem nic myć...:) podziwiam, że Tobie się chce:) moje podejście jest takie: po to pralkę wymyślono by się nią bawić :)) vvvvvvvvvvvvvv vvvvvvvvvvvvvvvvvvv Basiu tu masz filmik z moro: http://pl.wikipedia.org/wiki/Odruch_Moro to spokojnie norma - mój dziś obłożony poduszkami leżał na naszym łóżku a ja weszłam w jego pole widzenia i zaprezentował klasyczny odruch moro...:) wiesz Twoja mała może już po prostu poznaje Ciebie i nie chce do nikogo innego, a może tak jak napisałaś za gwałtowny ruch zrobiłaś albo Twoja mama... to się zdarza:) Basia nie ma co się martwić, że nie lubi na brzuszku... kiedyś pewnie polubi... może w cieplutkim pokoju, rozbierz ją, połóż na brzuszku, weź oliwkę i spróbuj zrobić masaż... może to pomoże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka ja po prostu podałam jej bebilon od nastepnego karmienia i tyle. Nie przechodziłam stopniowo. I wszystko ok. Jeśli nie widzisz żeby ją brzuch bolał, nie pręży się i robi te kupy bez problemu to myślę że nie ma sensu zmieniać mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula - pocieszyłaś mnie tymi slowami o wadze:) Ja w sumie zawsze miałam rozmiar 40-42, odkąd pamiętam. Ale dwa lata temu tak się za siebie wzięłam, że schudłam do 63 kg. Czułam się rewelacyjnie z tą wagą! No ale podczas starań o dziecko musiałam zrezygnowac z diety i już przed ciążą przytyłam do 70kg. Nie było tak źle, taka waga też jest ok i taką chciałabym odzyskać. No ale to jeszcze 11 kg przede mną:P No i gratuluje ci pomysłu z bieganiem! Bieg jest super na odchudzanie, ale ja mam problem z kolanem i odpada. A lubię ten rodzaj sportu. Dzisiaj lecę na aerobik a jutro wybieram się pierwszy raz na zumbę:) Korzystam, bo mąż ma pierwszą zmianę:P xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Basia - a może jakiś inny zapach jej nie podpasował? Mój Igor raz tak strasznie krzyczał, jak zapaliłam kominek zapachowy. Przestał płakać, jak go wyniosłam z pokoju. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx igor mi zasypia na macie, więc idę go położyć, a sama biorę się za pokój starszego. Trzeba zrobić przygotowania do malowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-* dzieki dziewczyny moja Ala sie nie wzdryga, ale zauwazylam, ze zaczyna plakac gdy moj tesciu albo brat biora ja na rece, a tego wczesniej njhe bylo, widzi sie z nimi czesto bo z moim bratem kilka razy dźiennie a z tesciem 2-3 razy w tyg a okresu dalej nie ma ;-) dzis przy okazji szczepienia chce porozmawiac z pediatra o mleku modyfik, to karmienie co godzine i jedzenie przez min 20 min juz mnie dobija pomalu :-( w dzien czesto placze i wtedy mysle ze jest glodna, i non stop paluszki w buzi. a smnczka nie umi zassac, wypycha jezykiem, czasem ma odruch wymiotny.. na noc chcialabym jej dawac piers Basienko wybierz sie do tego gina chocby dla swietego spokoju, lepiej sprawdzic, pobrac cytologie, nigdy nic nie wiadomo.. patrz Twoj bobasek ma z tylu splaszczona glowke a moj ma wydluzona jak kosmita :-P pewnie dlatego ze nie cierpi lezec na plecach, nie umi spac inaczej jak tylko na brzuszku. klade mala na mate zeby ta glowinka jej sie splaszczyla Marti wydaje mi sie ze jak dziecko nie placze bez powodu miedzy karmieniami to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki - nie sugeruj się ssaniem paluszków, bo w tym wieku to normalne u dzieci. Mój zaraz po jedzeniu wkłada piąstę do buzi, a jestem pewna na 200% że jest najedzony:) Zważ ją przede wszystkim, to najlepszy sposób na sprawdzenie, czy się najada. Może po prostu lubi się do ciebie przytulać? Mój pierwszy syn tak miał:( Wisiał całymi dniami na cycku, musiałam go na siłę odklejać. Drugi natomiast je 6-8 minut i jest najedzony:) xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Igor mi zasnął po 9, więc wzięłam się za pokój starszego. Wór zabawek zepsutych i różnych pierdół wyrzuciłam! Wszystko posegregowałam, mąż wróci to będziemy meble przestawiać, zwiniemy dywan i pokleimy dziury. Jak się uwiniemy, to jutro zacznę malować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
My wstałyśmy o 11:30 tragedia żeby matka niemowlaka do tej pory spała heh:)Tak mnie ten laptop zmorzył na dobre że do tej godziny spałam:)Vicodin właśnie na wikipedii czytałam te wiadomości ale nie zauważyłam filmiku z prawej strony dziękuję Ci:)tak też jej się zdarza faktycznie ale czasem jak ją karmię też tak jakby drgawka ją przejdzie ale nie martwię się na zapas:)rozwija się super więc jestem szczęśliwa:)nawet "mówi" ma-ma :)wiadomo że to gaworzenie i akurat upodobała sobie ma-ma:)a co najgorsze jak sobie siedzę z nią na kolanach i telewizor włączony jest to głowę odwraca i ogląda oderwać jej nie mogę. Wyłączam wtedy telewizor bo nie chcę żeby patrzyła na ekran bo nie wiem czy to dobre dla oczu wydaje mi się że nie:)Goja Ty to masz power do wszystkiego naprawdę uznanie dla Ciebie:)Ja raz już okres miałam we wrześniu a teraz już koniec października i ani widu ani słychu. Chyba że tamto to nie był okres:)Jutro kończę 26 lat eh i tak trochę złapałam doła że się starzeję już:)A do Gina eh muszę iść ale ta moja lekarka tak mnie zawiodła że brak słów:(w szpitalu powiedzieli mi zebym się cieszyła że tak się dobrze skończyło wszystko eh.AAA Vicodin dzięki za radę z masażem spróbuję na pewno fajny pomysł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis sie dowiem ile wazy , bo mamy to szczepienie, ciekawa jestem, tez ile urosla :-) ale mi sie chce spac, kawy bym sie napila ale to by pewnie zaszkodzilo malej :-\ inki juz nie mam, capuccno za slodkie.. :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia - idź do lekarza, zrobi ci usg, tym bardziej, ze miałaś trudny poród! Nawet idź do jakiegoś innego! Ja też mialam 26 lat, jak urodziłam pierwsze dziecko:) I obiecałam sobie wtedy na 30 urodziny drugie no i udał mi się prezent:P Ale tez się staro czuję... Może to ta jesien... Śpij sobie z małą, tyle twojego! Ja z Wiktorem też duzo spałam. Teraz przy dwójce, to nie mam kiedy:( xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx A ja siedzę i juz się nudzę. Zjadłam, piję kawkę a mój smyk śpi i śpi. Dwa razy budził się na jedzonko ale zasnął. W ogóle od dwóch dni tak mi pięknie gaworzy, że normalnie prowadzimy ze sobą dialog! Ja glupia to czasem się popłacze z wzruszenia, taki jest wtedy słodki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki - ja od tygodnia pije jedną słabą kawę dziennie. Wszystkim dziewczynom pediatra pozwala pić kawę, w niewielkich ilościach oczywiście. Tez się bałam, ze cos młodemu będzie, ale zero reakcji. Spróbuj wypić i obserwuj. Eh wy młode dziewczyny jesteście, pozazdrościć:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej Talala- jak dla nas rodzicow nie sa wogole do siebie podobni ;-) maly jest "tatusiowy" a mala "mamusiowa" ;-) choc poki maly jeszcze nie chodzil byl strasznie do mnie podobny pozniej sie zmienili wiec co bedzie dalej czas pokaze :) Niki Witaj i tez podzielam zdanie dziewczyn,ze tak dobrze o tym mowisz co Cie spotkalo. Ja Ciebie pamietam jak pisalas na pcozatku o tej cukrzycy wlasnie. Basia spij ile sie da ;P tez bym pospala ostatnio jakas zbita chodze nic mi sie nie chce;/ chyba zmeczony organizm daje mi sie we znaki powoli.... u mnie jak maly pojdzie spac to mala nie spi bo przed drzemka malego zawsze wychodzimy i ona sie wtedy wyspi wiec ani chwili spokoju ;-) no dobra,czasem zdarza sie hehe Marti- na moje oko wcale malo nie przybrala, 1700 w 2 msce to nie malo. moja mala tez krotko ssie. ok 5 minut nawet jakbym chciala ja dluzej pokarmic to odpycha sie rekami i nogami ;-) dluzej ssie (ok 15min) po dluzszej przerwie (spacer, zakupy), tez "biega" w miejscu wymachujac do tego raczkami. piastki tez ssie- w koncu dzieci poznaja,ze mozna nie tylko lezec ale wlasnie pomachac nogami, raczkami "sprobowac" ich. dzieci w ten sposob poznaja siebie i otaczajacy swiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej Talala- jak dla nas rodzicow nie sa wogole do siebie podobni ;-) maly jest "tatusiowy" a mala "mamusiowa" ;-) choc poki maly jeszcze nie chodzil byl strasznie do mnie podobny pozniej sie zmienili wiec co bedzie dalej czas pokaze :) Niki Witaj i tez podzielam zdanie dziewczyn,ze tak dobrze o tym mowisz co Cie spotkalo. Ja Ciebie pamietam jak pisalas na pcozatku o tej cukrzycy wlasnie. Basia spij ile sie da ;P tez bym pospala ostatnio jakas zbita chodze nic mi sie nie chce;/ chyba zmeczony organizm daje mi sie we znaki powoli.... u mnie jak maly pojdzie spac to mala nie spi bo przed drzemka malego zawsze wychodzimy i ona sie wtedy wyspi wiec ani chwili spokoju ;-) no dobra,czasem zdarza sie hehe Marti- na moje oko wcale malo nie przybrala, 1700 w 2 msce to nie malo. moja mala tez krotko ssie. ok 5 minut nawet jakbym chciala ja dluzej pokarmic to odpycha sie rekami i nogami ;-) dluzej ssie (ok 15min) po dluzszej przerwie (spacer, zakupy), tez "biega" w miejscu wymachujac do tego raczkami. piastki tez ssie- w koncu dzieci poznaja,ze mozna nie tylko lezec ale wlasnie pomachac nogami, raczkami "sprobowac" ich. dzieci w ten sposob poznaja siebie i otaczajacy swiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdublowalo mi sie ;-) ja kawe tez pije, padlabym inaczej ;-) mleko tez normalne, zreszta wszystko jem choc teraz sie ograniczam chcialabym kilka kilo zrzucic. cwiczyc nie moge poki co, diety tez nie bo karmie wiec po prostu duzo wody mniejsze porcje zero slodyczy i nic po 18stej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdublowalo mi sie ;-) ja kawe tez pije, padlabym inaczej ;-) mleko tez normalne, zreszta wszystko jem choc teraz sie ograniczam chcialabym kilka kilo zrzucic. cwiczyc nie moge poki co, diety tez nie bo karmie wiec po prostu duzo wody mniejsze porcje zero slodyczy i nic po 18stej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Basia2510- mój mały też często się "wzdryga" ale to od samego początku i w szpitalu lekarz mi powiedział, że u takich małych dzieci to normalne i prędzej czy później minie i faktycznie już rzadziej u małego to zauważam... niki86- też mam problem z leżeniem małego na pleckach i mały też ma z deczka wydłużoną tą główkę chociaż coraz częściej pilnuje go żeby leżał prosto... Asiulka, ita3-84 też muszę zrobić małemu to usg główki wybieram si ę w sobotę a wy robicie na nfz czy prywatnie, ile takie badanie kosztuje bo ja będę robić prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj my juz po szczepieniu, plakalo biedactwo moje bardzoo :-( ma juz 71 cm i wazy rowne 6kg , 6 tyg temu miala 4970 i 65 cm. takze jest roznica ;-) goja wulkan energii z ciebie, podziwiam i zazdroszcze , bo ostatnio mega leniucha zlapalam :-P Aneta - tez Cie kojaze :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz powiedzial ze niedlugo zaczna Ali zabki wychodzic i bedzie jeszcze bardziej brac lapki do buzki , poza tym skorka jej schodzi z glowki, mam smarowac oliwka i szczotkowac wloski, ciekawe jak mala to zniesie bo nie lubi czesania :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki troche to
dziwne... sorki moze sie myle ale skoro poronilas w grudniu 2011 to jakim sposobem urodzilas 7 miesiecy pozniej dziecko???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vicodin ale ja tylyko zmywam kupe i do pralki :) chyba nigdy nic recznie nie pralam :) Sikorcia dzieki, ponoc moga minac za pare dni, kupilam na wszelki bio gaje by uzupelnic cos tam w jelitach prebiotykami czy cos tam pediatra gadal :) dzis juz kupa nie rzadka i oliwkowa, czy jak jest kupa tez podawac wode lub herbatke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabi prywatnie robie ponoc nie ma na nfz jak nie ma wskaza(padaczki itp) ale nie wiem ile bo mam abonament i nie place za nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×