Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość smerfaskr
witajcie Dziewczyny... mogę się dołączyć ? w grupie raźniej:) termin 12.09.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
alexia2 mi lekarz powiedział, że wieczorne bóle głowy i stany podgorączkowe lu niska gorączka 38 są normalne. Syrop z cebuli polecam jak najbardziej leczyłam się nim ubiegłej zimy. Jest super a smak...cóż,,,pijemy gorsze leki:) ja jestem na przełomie 13/14 tygodnia, po szpitalnych przejściach ale mam nadzieję, że sytuacja opanowana. Leże 8 tydzień jeszcze do przeleżenia 3:( tak zapytam - macie problemy z zaparciami ? na mnie już sliwki wędzone nie działajaą :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za ciepłe słowa :-) Jestem bardzo slabiutka :-( leze w łóżeczku mam nadzieje ze sie uspie. Buziaki, trzymajcie sie cieplutko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) jutro idę na usg prenatalne, bardzo się denerwuje, trzymajcie za nas kciuki. jutro dam znać co i jak. oby wszystko było dobrze... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa lalaa
Czesc dziewczyny! U mnie strasznie z samopoczuciem ciagle jestem zmeczona i nie do zycia :( Juto ide na usg:) nie moge sie doczekac:))! olczak, powodzenia! Megisu78, jak sie czujesz ?? zycze zdrowka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) U mnie zaczał sie 12 tydzien, nudnosci od przed wczoraj brak takze chyba juz teraz bedzie tylko lepiej. Czekam na kolejna wizyte za dwa tygodnie, czy u maluszka wszystko dobrze. Megisu jak tam samopoczucie??? Reszta brzuszków jak sie czuje?? Brzuszki juz rosna?? U mnie jeszcze nic... Pozdrawiam :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
u mnie brzuszka nic a nic ale jakos sie nie przejmuje:) na razie to mnie ciekawość żreza, bo nie planowalismy znać płci wczesniej niż jak się urodzi, i teraz boję się bo nastawiałam się na dziewczunkę - koniecznie i boje się, że bedzie mi cięzko się przestawić na ewentualnego chłopca:( w sobote mam wizytę to podpytam lekarza. A Wy mamusie znacie już płeć swoich pociech ???? ostatnio znajomym sami chłopcy się rodzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. olczak trzymam kciuki. Napewno wszystko jest w porzadku ;) Megisu78 - zycze szybkiego powrotu do zdrowia. U mnie brzuch juz mocno widoczny i zaokraglony. Nie wiem jak wy dziewczyny, ale mnie dopadaja czasem jakies dolki i czarne mysli. Strasznie sie boje czy sobie poradze,czy sprawdze sie w roli mamy czy wszystko z dzidzia bedzie w porzadku. W dodatku mieszkam za granica. Na szczescie takie mysli nie nachodza mnie czesto. smerfaskr - podziwiam mamy, ktore nie chca znac plci dziecka przed porodem. Ja bym nie wytrzymala, tak mnie ciekawosc zzera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
ajponka chyba każda kobieta, która ma zastać pierwszy raz mamą przezywa czy sobie poradzi. Ja panikuje bo nigdy nie miałam na rękach dzieckamniejszego niż 3 m-ce.Nie wiem jak sie trzyma takiego nowonarodzonego bobasa, jak się zmienia pieluchę itp. Dobrze, że mój mąz się nie boi :) będzie mi łatwiej. ja przeżywam czy damy radę finansow- bo zrobieniu listy z wyprawką dla malucha i rzeczami dla mnie do szpitala i i po porodzie wyszło prawie 2700 zł O zgrozo!!! bez przewijaków, podgrzewaczy do butelek... ja tu bardziej przezywam materialna stone macierzyństwa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja mam dziewczyny 16 tydz i musze przyznac ze brzusio mi wkoncu ruszyl bo maz to sie zaczal juz martwc:) chodze jeszcze w swoich dzinsach ale guzika nie zapinam :p przytylam 2 kg za 2 tyg mam wizyte i moze sie dowiem kto tam siedzi synek czy coreczka :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) 5,62 cm i 65 g szczęścia :D wszystko w jak najlepszym porządku :) dzidzia ruchliwa jak nie wiem, aż mi łeżki poleciały jak je zobaczyłam na ekranie, a mąż? zaniemówił :) ja nie chce znać płci i twardo się tego trzymam :) obawiam się jednak, że ok 20 tyg wybiorę się na usg 4D to sama coś tam zobaczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ale dawno nie pisałam... Chyba rzeczywiście każda z nas w jakiś sposób przeżywa to, co będzie jak już się dzidzia urodzi. Te, które zostają mamami po raz pierwszy tym bardziej. Mnie też nachodzą takie myśli i boję się czy podołam nowym obowiązkom w zasadzie 24 h. Mam świadomość, że dotychczasowe życie się diametralnie zmieni i to mnie chyba najbardziej przeraża;) Ale myślę sobie, że nie ja pierwsza i nie ostatnia zostaje mamą i skoro inni sobie jakoś radzą, to dlaczego ja bym nie miała. I to pomaga uspokoić takie chwilowe czarnowidztwo;) Ja ostatnio na usg byłam w czwartek. Maleństwo zdrowe, urosło sporo od ostatniej wizyty. Widziałam już wyraźnie zarysowaną główkę, brzuszek, rączki i stópki a nawet paluszki na nich:) niesamowite uczucie. W takich momentach nie myśli się o niczym innym jak tylko o tym, aby już to maleństwo ukochać:) Brzuszek u mnie też już dosyć widoczny. Wygląda trochę jakby był taki nabrzmiały. Jeansy już się na mnie nie dopinają, więc częściej chodzę w spódniczkach i muszę się rozejrzeć za ciążowymi spodniami. A co do płci, to też nie wyobrażam sobie żebym mogła nie chcieć jej poznać;) Rozumiem te dziewczyny, które chcą mieć niespodziankę, bo jak byłam dużo młodsza to myślałam, że wytrzymam bez tej wiedzy. Dziś mi się to wydaje nie możliwe ;))) U mnie w rodzinie ostatnio wielkie obstawianie. Jedni mówią, że będzie chłopczyk, a inni, że na pewno dziewczynka. Nawet były dwa zakłady, hehe. Ja w początkowej fazie byłam przekonana, że to będzie dziewczynka. Dziś myślę, że jednak chłopczyk :D Moja pani doktor powiedziała, że płeć najprędzej mi powie dopiero za dwie wizyty ( o ile to będzie oczywiście możliwe). Ciekawe... A Wy macie jakieś przeczucia co do płci dziecka lub któraś z Was już wie ?:) Pozdrawiam cieplutko wszystkie mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak cieszę się, że u Ciebie również wszystko dobrze :) Nasze dzieci rosną w błyskawicznym tempie:) A ta ruchliwość dodaje matce skrzydeł :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olczak ciesze sie z Toba ze wszystko dobrze :D a w ktorym tyg i dniu dokladnie jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak super wiadomosc ze wszystko u Was ok:):):) ja jak byłam tydzien temu to gin mowił ze to chyba chłopczyk ale ja nie bardzo w to wierze zeby juz zobaczył choc na poczatku mowił ze dzidzia sie super ułozyła wiec moze cos tam widział:) maz tez mnie upewnia w tym ze to chłopiec twierdzi ze widział wszystko:P:P:P A co obaw przed narodzinami to ja tez mam straszne.. do tego dochodza moje humory i nie raz potrafie przepłakac pół dnia a drugie pół miec pretensje do m.:( Fajnie ze brzuszki juz Wam rosna:*:*:* ja jeszcze musze poczekac:) najwzniejsze zeby dzidzia była zdrowa. Mam jeszcze pytanie czy Wam tez nudnosci mineły tak z dnia na dzien?? bo troszke sie obawaim czy to normalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie :-) dziękuje za troskę Dzisiaj u mnie zdecydowanie lepiej, przeszła gorączka i czuje sie trochę lepiej :-) na czwartek muszę być w lepszym stanie bo jadę z mężem do lekarza. Bedzie to końcówka 12 tc i bardzo jestem ciekawa USG. Trochę sie tez boje :-( mam nadzieje ze ta choroba i te antybiotyki nie zrobiły maluszkowi krzywdy. W sobotę 17 marca mam badania prenatalne myślicie ze one rozwieją moje wątpliwości? I bedzie można stwierdzić ze jest wszystko ok? Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu78 ja dziś miałam badanie prenatalne, BARDZO się denerwowałam zwłaszcza po 2 poronieniach, serce waliło mi jak nie wiem, że aż lekarka kazała się uspokoić. jednak w momencie gdy powiedziała, że wszystko ok, kość nosowa w normie, przeziorność karkowa także, serducho bije i dała posłychać jak :) pokazała rączki i nóżki to poczułam się tak niezwykle spokojna i pełna optymizmu :) wierzę, że i u Ciebie tak będzie :) teraz gdy już jestem spokojna mogę spokojnie przygotowywać się do obrony pracy magisterskiej, a to już 22 marca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGISU78 dobrze ze lepiej sie czujesz :) dziewczyny robicie juz jakas wstepna liste wyprawkowa? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olczak - ja tez sie ciesze razem z toba :) Megan 86 - odnosnie wyprawki, zajrzalam na topik sierpniowek i dziewczyny mialy tam gotowa liste. Mozna sobie oczywiscie pozmieniac wedlug wlasnego uznania. Sama nie pamietalabym o wszystkim. Powiem szczerze, ze nawet nie odrozniam kaftanika od spichow czy pajacykow, wiec... musze sie jeszcze duzo nauczyc :D Znajoma, ktora niedlugo rodzi poradzila mi, zeby wyprawke zaczac kompletowac juz teraz, tak, zeby wszystko na spokojnie sobie przemyslec i zeby nie kupowac wszystkiego na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już myślę powolutku o wyprawce, ale powiem szczerze, że troszkę się boję. Ogólnie nie jestem jakaś zabobonna, ale dopóki nie skończy się 2 trymestr to raczej nie będę szaleć (no może jakieś pojedyncze rzeczy, bo przecież nie wytrzymam ;) ) Ajponka a masz gdzieś gotową listę od sierpniówek? Może wrzucisz też do nas ? :D Ja ich w ogóle nie czytam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co tu taka cisza? :) ja zauważyłam wiele nowych żył na ciele zwłaszcza na brzuchu i biuście, żylasta jestem wręcz. i mam fatalne plecy, nigdy nie miałam problemów z trądzikiem, przed okresem pojawiały mi się góra dwa syfki na twarzy i tyle, za to teraz moje plecy wyglądają tragicznie. ratunku jak sobie z tym radzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
olczak wiem, że cięzko się tym nie przejmować ale mnie tak wysypało na samym początku ciązy, po miesiącu praktycznie wszystko samo zniknęło, no poza tym co w szale zdrapałam to smaruje cepanem na blizny. Także głowa do góry:) mozesz uzyć na plecy maseczki drożdżowej tzn. drożdże rozpuść z mlekiem i połuż papke na plecy, potem zmyj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! ja praktycznie przesypiam cale dnie. budze sie, zjem sniadamie i moge isc spac dalej... pozniej obiad i spie popoludniu... nastepnie wstaje jem kolacje i dalej ide spac... tak codziennie. pogoda senna... beznadziejnie ogolnie. mi pryszcze na szczescie juz zeszly z twarzy... ale na poczatku tez mi ich troche wyskoczylo szczegolnie na czole pod wlosami.... za dwa dni zaczne 15 tydzien a czuje sie coraz ciezej... nawet wyjscie po schodach do mieszkania wprawia mnie w zadyszke... nie mowiac juz o staniu w kolejkach i zalatwianiu jakis spraw. w sumie to moglabym funkcjonowac tylko na terenie mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Cześć Mamusie. Byłam dziś u lekarza na kontrolnej wizycie. To już 14 tydzień. Maleństwo ma 7 cm. Ja schudłam prawie 2 kg, ale nie jestem w stanie jeść normalnie, bo mnie strasznie mdli. Czy nadal macie takie problemy. Moj lekarz nic nie mówi, usg wyszło fatalnie tzn obraz z usg, nic nie widać. Na szczęście następna wizyta już prywatnie u innego gina. U mnie piękne słoneczko. Dzisiaj byłam z synkiem na huśtawkach, tyle radości a tak mało trzeba by ja dać :) Na obiad zaraz robię naleśniki z serem. A co u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja teraz jestem w 13 tygodniu ciąży . Super się czuje i ogólnie ciąże dobrze znosze bo ani razu nie wymiotowałam . Jedynie co mnie boli to piersi . W poniedziałek ide na wizyte kontrolną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obżartuszek a próbowałaś na mdłości jeść migdały? mi pomagają BARDZO. teraz już mam je bardzo rzadko, ale gdy się pojawią zjadam 4-5 migdałów i po problemie :) spróbuj, może pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodamamapyta
Czesc dziewczyny! Jak samopoczucie? U mnie tragicznie, w poniedzialek zaczynam 13 tydzien i dopiero od przedwczoraj mam pierwsze mdlosci, caly czas bym tylko lezala i nic nie jadla ;/ Od wczoraj zaczelo bolec podbrzusze...ten bol jest lekki, naciskajacy, nasila sie kiedy stoje lub chodze, zaczynam sie martwic, ma ktoras tez tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa lalaa
Czesc mamusie! Jestem przeszczesliwa - 6,8cm i serduszko bije 158/min ! 13tc1d! :)) Ku mojej niewiedzy ginekoog zrobila mi usg penetralne, dopiero sie skaplam jak zaczela mi pokazywac mozg brzuszek i dokladnie mierzyc i badac maluszka! Ah czasem ciesze sie ze prowadze tu ta ciaze w Norwegii bo lekarze umieja mnie milo zaskoczyc! widzialam maluszka w 3d gdy przelaczyla program :), mial paluszki w buzi, wygladal jak by sie pani doktor wstydzil hihi :)! w dodatku najlepsze jest to ze kobieta w ciazzy ma wizyty za darmo u ginekologa prywatnego (bo na nfz tutaj nie ma) za darmo ze skierowania. Ciesze sie tez bo wyslalam wlasnie dzis darmowy kupon o miesieczne poradniki przystosowane do miesiaca ciazy, ktore przychodza co miesiac ! sa calkiem za dramo! No i jeszcze dostaam kalendarzyk ciazy i pare gazet typu *mamo to ja* ! :) Ah czasem mysle ze ciezarne w norwegii maja lepiej niz w polsce. Nastepna wizyte mam 27kwietnia na kolejne usg (3 z kolei) wtedy mozliwe ze poznam plec mojego skarba :) ah jestem taka szczesliwa juz nie moge sie doczekac ! A co do pryszczy, mnie strasznie wysypalo na poczatku ciazy ale juz mi schodzi:)uzywam czerwonego peelengu antybakteryjnego z garniera i kremiku bambino:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa lalaa
odebralam tez dzisiaj wyniki, wszytsko w jak najlepszym stanie ! :) Zycze wam rozwniez powodzenia mamuski ! :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×