Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

handzia zamówiłam rozmiar większy bo wiadomo biodra napewno mi zwieksza swa objętość :) i jestem z nich zadowolona smerfaskr ja Ci zazdroszcze moj mąż będzie dopiero za tydzień w piatek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! ja dzisiaj dzien zaczelam od wielkiego sprzatania:) jutro wraca moj maz po 6 tygodniach nieobecnosci... juz sie nie moge doczekac. ale to sprzatanie to jakas porazka. zauwazam takie rzeczy na ktore do tej pory sprzatajac nigdy nie zwracalam uwagi... wiec sie orobilam... ale teraz jest czysciutko :) i blyszczy. moge sie mianowac na "perfekcyjna pania domu " :D ja kiedys przy przeziebieniu tez gardlo plukalam ciepla woda z sola i pomoglo! naprawde moge powiedziec ze dziala lepiej niz tabletki na gardlo kupowane w aptece. moze smak niezbyt dobry a wiadomo ze w naszym stanie jeszcze bardziej dokucza ale naprawde polecam ten sposob na walke z bolem gardla. a na wygrzanie nie ma chyba lepszego sposobu jak woda z duza iloscia cytryny i miodu i pod koldre sie wygrzewac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGISU78 - ciaza wyzwala u nas rozne stany od wielkiej radosci po duza depreche. Nie wiem co mam ci poradzic skoro nie mozesz brac lekow, a podejrzewam, ze na prawdziwa depresje ziolka niewiele pomoga. Mysl ciagle o tym, ze za kilka miesiecy przytulisz swoje malenstwo.Sama mam problemy nerwicowe i teraz w ciazy lek czy wszystko bedzie dobrze, czy sobie poradze w roli mamy itd. Tego nie da sie przesoczyc ale mysl, ze bede miala moje malenstwo daje mi ogromna radosc. Na twoim miejscu zastanowilabym sie nad zwolnieniem lekarskim skoro masz tak stresujaca atmosfere w pracy. Odnosnie tygodnia ciazy w tabelce to ja proponuje wpisywac zaczete tygodnie, czyli 14 tydzien i 3 dzien to 15 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajponka tak też wpisałam ale zobaczyłam ze dziewczyny mają to rozbite na dokładniej pomyslałam, że nie bede sie az tak wyłamywać :-) ale jak sie znajdzie chętna moze poprawić ja nie mam nic przeciwko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajponka, czyli jak ja zaczęłam w środę np. 17 tydzień, a dziś mamy czwartek, czyli jestem 17 tyg i 1 dniu, to oznacza, że to już 18 tydzień? Jak Ty to liczysz kochana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja 15 tydzień zaczynam w poniedziałek więc lepiej pisać tydzień podstawowy czyli jeśli teraz jestem w 14tc i 3 dniu to powinnam wpisać 14 a nie 15. Chyba że się mylę? Tak mi się wydaje przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już tez nie wiem jak to pisać.. ja mam 14 i 3 dni czyli w zasadzie zaczął sie 15 tydzień ale dalej jest 14 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
dzięki za rady dziewczyny ...ale mam straszny dzień ...do 15 wszytko co zjadłam lądowało w WC. Nie są to mdłości chyba przytrułam się szprotkami z puszki. teraz zjadłam kotlecik i pare herbatników, bo padnę z sił :( płukanie gardła zrobione- wieczorem powtórzę. Ja gdym miała taka złą atmosfere w pracy to bym z niej uciekła na l4. Pza tym jako przyszła mam potrzebujesz duzo odpoczynku i spokoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do płukania gardła solą to ja już tego sposobu unikam bo kiedyś straciłam całkiem głos-pani doktor powiedziała że sól mi jeszcze pogorszyła mój stan a potem odzyskiwałam go ponad tydzień. Ale pewnie przy małym zapaleniu może pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz tu kiedys spieralam sie na ten temat :) Ja jestem w 17 tygodniu i 5 dniu, wiec jestem w 18. W sobote zaczne 19 tydzien. Tak tez okresla to moj ginekolog. MEGISU78 - 14 tygodni i 3 dni to jest 15 tydzien w toku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez tak uwazam ze skoro zaczelam juz jakis tydzien to jestem w nim a nie dopiero po skonczonym tygodniu mowie ze w nim jestem:) ale niech kazda wpisuje tak jak uwaza:) bedzie dobrze tak czy tak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wprowadzając tą tabelkę miałam nadzieję, że ułatwi nam to komunikację między sobą, a nie że wprowadzi to niepotrzebny zamęt. nie chodzi o to który dokladnie dokladnie przechodzimy tydzien, tylko o to by opisując co się dzieje z nami, naszymi ciałami i przede wszystkim brzuszkiem orientacyjnie wiedzieć, który to tydzień. nie chcialam wprowadzać zamętu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olczak przeciez nie ma zadnego zametu :) Zwykla wymiana zdan na temat okreslania tygodni ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obżartuszek
Tak się dzisiaj napracowałam że teraz dopiero usiadłam. Czuję jednak, że mnie coś tam zaczyna ciągnąć na dole. Trochę się martwię, ale mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze. Za ciężkie rzeczy nosiłam. Kobietki powiedzcie mi do ilu mniej więcej kg ciągacie. Ja dziś naraz wzięłam chyba z 8-10kg. Muszę przystopować, bo niby 16 tydzień, a jednak wszystko może się zdarzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max 4 kg i to wtedy gdy muszę bo nie ma narzeczonego bo on wogóle nie daje mi żadnych toreb nosić, ja się nawet lekko schylić nie mogę bo odrazu alarm że się lekko schylam, powoli się przyzwyczajam, ale troche mnie nosi jak się schylić po laczki nie moge :P I niby sprzątam sobie powoli, ale po odkurzaniu padam i czuję przez chwilkę ciężki brzuszek, mija po 10 minutach. Chyba wszystko zaczne z odpoczynkami robić tylko ile czasu mi na takie rzeczy zejdzie ;/ Witamy aniuteeeekldz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam przemiłe kolezanki :-) dzisiaj aura mnie nie rozpieszcza na śląsku zimno i pada deszcz... ja dzisiaj czuje się wyjątkowo dobrze :-) wszyscy mi mówią jak kwitnąco wyglądam i że brzuszek już ładnie odstaje :-) a co tam dziewczyny u was? jak samopoczucie? co do noszenia ciężkich rzeczy to ja naprawdę z tym uważam, poprostu nie dziwgam, jedynie torebkę na ramieniu która i tak jest dość ciężka :-) pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zakaz noszenia ale ja jestem trochę w innej sytuacji bo wcześniej miałam cystę a teraz mam za nisko łożysko. Ale dźwigać tak czy siak nie wolno w ciąży!!!!!!! Przecież różne rzeczy się mogą wydarzyć nawet w późniejszej ciąży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Ja sie strasznie boje nosic ciezkie rzeczy i tego nie robie. Dzwigam maksymalnie do 3 - 5 kg. Czasem kosz z praniem sune nogą po podlodze :D Pewnie smiesznie to wyglada, ale co tam. Mam straszne bole w okolicy kosci ogonowej, ktore promienieja na posladki i czasem nie umiem przez to wstac z lozka czy sie pochylic. Polcia91 ja tez tak odkurzam z przerwami. Odkurze pokoj i musze usiasc i odpoczac, bo padam ze zmeczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzisiaj na wizycie u pani doktor i słyszałam bicie serduszka maleństwa :D Odrazu jakiś lepszy humor dostałam :D Powiedziała że jest to 17-18 tydzień i w związku z tym chce poprawić tabelke, wpisać 17 czy 18?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajponka z tymi bólami to ci powiem ja mam to samo ,ból jakby w kręgosłupie na wysokości kości ogonowej czasami wyżej ,który straszliwie promieniuje do posladka, straszny ból. Nie mogę lezeć wtedy na plecach w łóżu, zresztą jedyną wygodną pozycją dla mnie jest leżenie na boku, inaczej nie da rady. A wstawnie z łóżka...hmm boli jak chol... gdzie wy dziewczyny wszystkie dzisiaj jesteście, nic sie nie odzywacie, wczoraj taka wrzawa była .... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki :) Ja dzisiaj też zabrałam się za porządki, ale bardziej powierzchowne. Oczywiście z odkurzaniem włącznie, po którym podobnie jak co niektóre z Was - wysiadam ;) Samopoczucie ogólne coraz lepsze, choć dziś rano przywitałam się czule z wc, ale dzięki tym porannym "spotkaniom" czuję się dużo lepiej. Zauważyłam, że odkąd jestem w ciąży to często mnie suszy, w sensie mam zaschnięte gardło mimo, że piję sporo wody. Nie wiem, czy to normalne...? Poza tym, dziś obiadu nie muszę robić :D, bo idziemy na pyszną zupkę do teściów, a jutro planuję naleśniki z serem, które za mną chodzą już od tygodnia ;) Tyle o pierdółkach ;) Miłego dzionka dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też tak mam, zwłaszcza w nocy. Mogłabym pić hektolitry tylko że potem co troche do wc latam. Conajmniej 2 razy wstaje;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...................wiek...tydzień.......waga na +......termin porodu MEGAN86.............25.........18 tc...........3kg..............01.09.2012 Ajponka...............27..........18tc..............?.... .........02.09.2012 kama111111.........29..........18tc..........3,5kg.. ..........02.09.2012 Polcia91..............20..........17 tc...........3 kg..........08.09.2012 Madleenn.............26........17 tc...........2,5 kg............14.09.2012 Netka0902...........29........17 tc........... ? kg...............14.09.2012 Obzartuszek........27.........16tc............0 kg..............15.09.2012 Wrzesniowa lalaa...20........15 tc 1d........3kg...............18.09.2012 Olczak................25.......14 tc 5 d.......1,5 kg............ 20.09.2012 handzia26............26.......14 tc 3dc........2 kg.............25.09.2012 MEGISU78............34........14 tc 3d .........?.................26.09.2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...................wiek...tydzień.......waga na +......termin porodu MEGAN86.............25.........18 tc...........3kg..............01.09.2012 Ajponka...............27..........18tc..............?.... .........02.09.2012 kama111111.........29..........18tc..........3,5kg.. ..........02.09.2012 Polcia91..............20..........17 tc...........3 kg..........08.09.2012 Madleenn.............26........17 tc...........2,5 kg............14.09.2012 Netka0902...........29........17 tc........... ? kg...............14.09.2012 Obzartuszek........27.........16tc............0 kg..............15.09.2012 Wrzesniowa lalaa...20........15 tc 1d........3kg...............18.09.2012 Olczak................25..........15 tc.......1,5 kg............ 20.09.2012 handzia26............26.......14 tc 3dc........2 kg.............25.09.2012 MEGISU78............34........14 tc 3d .........?.................26.09.2012 ja dziś umyłam dwa okna i padam. leże teraz i odpoczywam :) dziś zaczęłam 15 tc więc uaktualniłam :) co do noszenia cięzarów to mi lekarz kategorycznie zabronił nosić ciężkie rzeczy... wydaje mi się że te 8-10 kg to przesada z noszeniem. także oszczedzaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olczak na mój gust to jak ostatnio miałaś w tabelce 14tc 5 dni to na mój gust zaczełaś teraz 16 tc, chyba ze się mylę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny od rana mialam tyle energii ze wzielam sie za mycie okien i teraz padam na twarz umylam 13 szyb i jeszcze reszta jutro ide teraz lezec :p Olczak mi tez sie wydaje ze jestes w 1 dniu 16 tygodnia bo pelnych 15 wlasnie skonczylas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie się wydaje jednak że jak kończy się 14 tydzień to jest 15 ;) przynajmniej mój lekarz tak zawsze mówi np. początek albo koniec 14 tygodnia jak byłam ostatnio to byłam w 12 tyd i 4 dniu i też mówił ze jak na 12 tydzień to dziecko spore. Każdy liczy po swojemu ale jak na usg mam wpisane którys tam tydzień i dzień to tego się będę trzymała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×