Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Gość smerfaskr
ja tez do noska nic nie mam, do przemywaniu uszek nie trzeba nic. Octanisept kupiłam do pepka- dla siebie po cięciu lub nacinaniu a poza tym zawsze sie przyda w domu na jakiekolwiek rany. u mnie pogoda ok- ciepło ale nie za gorąco i słoneczko świeci. Zeby taka pogoda juz została...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja siedzę pod gabinetem i czekam na wizytę :-) glupia wariatka ze mnie, boje sie... Co do pogody to 19 stopni i pada... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
megisu nie masz się czego bac!!!!!! daj znać po .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dla małej mam sudokrem, bepanthen, sól fizjologiczną do oczek-10ampułek, spray do noska-rozwtór wody morskiej, oscanisept, a dla mnie mam tantum rosa-10sasz., podkłady na wc, roztwór do lewatywy-bo u mnie w szpitalu trzeba miec swój i chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nawet nie wiem jak wygląda sprawa z lewatywą w moim szpitalu, musze się podpytać, wolałabym aby nie było siary ;P Ja po wizycie kumpeli, pokazałam jej wszystko co mam w związku z Maluszką, od ciuchów, po akcesoria i torbę do szpitala :) Megisu, czekamy na wieści po wizycie. U mnie też nareszcie chłodniutko i milutko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a gdzie kupowałyście podkłady na łóżko poporodowe, w aptece? Bo jeszcze tego nie mam i nie wiem ile sztuk kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i kupowałyście jakiś krem czy oliwkę żeby sm,arowac dzidzie po kąpieli? Bo pytałam o krem z oilatum ale on jest od 1 miesiąca życia więc kupiłam póki co z nivei ale nie wiem czy będzie konieczne smarowanie po tej emulsji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam jedno opakowanie podkładów semi, w opakowaniu jest 5 szt. podkładów. Mam nadzieje, że na początek wystarczy, w razie potrzeby mąz dokupi i doniesie i tak więcej bym w walizke nie zmieściła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handzia w aptece kupujesz te podkłady :) ja pytałam u mnie to mają np. rozm. 60x60 w paczce po 5 sztuk, ale można też kupić większe i mają je na sztuki. Dzięki dziewczyny za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam zaleconą emulsję do kąpieli oilatum własnie. Emulsje można stosowac od pierwszych dni życia. Po kąpieli nie trzeba dziecka już niczym smarować i natłuszczać, bo te funkcje spełnia ta emulsja własnie. Skóra niemowlaczka po wytarciu jest gładziutka i milutka, no i ta emulsja nie uczula co najważniejsze :) Koleżanka przeszła na nivee ( z oszczedności) i niestety mały dosał suchej i szorstkiej skóry na brzuszku, wróciła więc do oilatum, a gdy podrósł przeszła na oilan, jest tanszy a spełania są samą funkcję, z tym, ze oilan nie można od niemowlaczka tylko od któregoś miesiaca właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odp. Ja zamierzam tylko na początku używac oilatum bo słyszałam i czytałam że jest to tak jakby lek na atopowe zapalenie skóry i inne i żeby raczej stosowac zwykłe kosmetyki bo oilatum jest lekiem a więc i ma w sobie dużo chemii. Nie wiem ile z tego jest prawdą ale po około miesiącu, mo.ze nawet wcześniej spróbuje z niveą i zobaczymy co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
co do oilatum ja tez zuzyę jedno duuże opakowanie co kupiłam i przejdę na cos tańszego. Podejrzewam, że będzie to nivea ale ja do płynu dodam troszkę oliwki i wymieszam. Zawsze roszkę natłuści skórę- moje koleżanki tak robią. A jak nie to w rosmanie kupie baby dream do kąpieli niemowląt ( teraz się tym myje) i super skóra nawilżona jest. Nie musze używac żadnego balsamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handziu nic nie słyszałam o tym, że oilatum jest jak lek.. Być moze przez swoje właściwości natłuszczajace faktycznie można go stosować na atopowe zapalenie skóry, ale gdyby tp był typowy lek to nie byłby dostępny w zwykłym sklepie kosmetycznym. Tak myślę... Ja też będe go stosowac przez pierwszy miesiąc, potem przejdę na oilan, bo też dobry, a nie taki drogi. Ten oilatum ma naprawdę przesadną cenę i jakby człowiek chciał tylko tego używac to nieźle by się wykasował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z tym dodaniem oliwki to Smerfaskr masz racje. Ja też czesto sobie tak robiłam i nie musiałam sie potem balsamowac, a skóra super!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a powiedzcie mi jaki kolor Oilatanu kupilyscie? bo stalam dzisiaj w rossmanie i byly dwa kolory i nie wiedzialam na jaki sie zdecydowac. w sumie to na nim pisalo ze od pierwszego miesiaca mozna stosowac i sie zawahalam... doszlam do wniosku ze kupie taki jaki mi poleca w szpitalu... ale jak mozecie to napiszcie jaki Wy macie. ja podklady 5szt 60x60cm kupilam w aptece za 7zl. ktoras pisala ze kupila za 5zl .wiec ceny zalezne od apteki... podklady na toalete tzw toiletki po 50gr sztuka, kupilam 5 sztuk. najwyzej maz mi doskupi. i jeszcze mam paczke majtek jednorazowych 5 sztuk pakowane, i jedna paczke siateczkowych po 2sztuki pakowane. w zaleznosci jakie bede mogla uzywac takie zaloze. mysle ze na poczatek jak sie duzo leje to te jednorazowe bede zakladac... no i je tez w aptece kupilam. chyba tyle rzeczy z apteki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o ten oilatum to jest to jedyna rzecz której mi brakuje do całej wyprawki i jeszcze go nie mam ;) Ale na pewno kupie i będzie to taki zielony chyba o ile się nie mylę, 500 ml. Smerfaskr chyba już go ma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
no ja mam taki sam jak netka chce kupic tylko przejdźcie sie po akptekach , bo u mnie w mieści róznica wyniosła aż 10 zł na 500 ml opakowaniu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smerfaskr, a pamietasz za ile go kupiałaś?? Ja porównywałam sobie ceny z moich aptek z rossmanem i w aptece jest strasznie zawyżona cena: ponad 70 zł. W rossmanie chyba 64 zł ( co tez uważam że jest dużo )..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=4222926 Dziewczyny polecam tego sprzedawce maja super produkty dla Mam i dzieci w niskich cenach solidna firma :) Robilam wyprawke u nich synek ma 10 miesiecy a ja nadal tam kupuje :) Powodzenia Wam zycze !!! W szpitalu mialam paczke tych podkladow seni 60/90 jest ich 5 w paczce i sa super i podklady rozowe z belli ok 3 paczki bylam po cc i tydzien w szpitalu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
hello kobietki :-) ja juz po wizycie :-) a wiec... ja przytyłam 1,20 kg, ze mą wszystko ok, nic na razie się złego nie dzieje. Nastepna wizytę mam 30 sierpnia. Zalecił mi brać Aspargin na bóle dłoni i skurcze i dalej pic zelazo. Na nastęnej wizycie konsultacja anestezjologiczna związana z znieczuleniem przy porodzie. Moja malutka jest dalej dziewczynką wazy 2450 i z nią też wszystko ok :-) i mały z niej pucuś, moja mama sie śmiała i mówiłą ze cały Bartek http://zapodaj.net/77a40bd85ea3b.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama28
Megisu78,ale świetna fotka :) Ja byłam dziś na usg 3d,ale Kalina nie chciała pokazać buzi. Zasłoniła twarz rączkami i nóżką....Dowiedziałam się tylko tyle,że ma włosy :) i waży 1959g,czyli raczej mało i ma malutki brzuszek. Ponadto nadal jest w położeniu miednicowym....Jeśli się to nie zmieni to cesarka,a jeśli zdąży się do następnej wizyty za miesiąc przekręcić i ułożyć główką w dół to rodzę siłami natury.Jak to się pięknie nazywa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow Megisu, jaka super fotka ! :) Ciesze się , że z Wami wszystko w porządku i Olimpka ładnie przybrała na wadze :) Nic tylko się cieszyć i mozesz spać spokojnie :) Smerfaskr, ja będe miała oilatum chyba w tej innej butelce z zielonym czymś, ale ładna cenę zapłaciłaś jak za 500 ml. Musze się bardziej rozeznać w temacie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama28, Tobie tez gratuluje pomyślnej wizyty. Malutka jest pchełką, ale jeszcze nadrobi do porodu zobaczysz :) Jak to jest, że te dziewczyny, które wolałyby rodzić sn mają wskazania do cesarki, a te co wybrałyby cesarkę są skazane na poród sn ... ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama28 córcia podrosnie jeszcze :-) najwazniejsze ze wszystko ok :-) moja znowu wydaje mi sie taka duza :-) moja Olimpka na ostatniej wizycie tez nie chciała buzki pokazac za to teraz w całej okazałości a jak to zobaczyłam w 4d w kolorze to mówie wam jakbym widziała na zywo, mój maż az oniemiał tak mu sie podobało, całą drogę od lekarza tylko o tym zdjeciu no i musieliśmy jechać do moich rodziców i tak strasznie sie chwalił, pokazywał i przezywał, bardzo to miłe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. ja mam dzisiaj okropny dzień. nigdy wczesniej w ciazy nie byłam taka senna i słaba jak dzis. nie wiem czy to jakies ciśnienie słabe czy co ale jestem słaba jak mucha, cały dzien śpie a jak nie śpie to kreci mi sie w głowie i ciezko mi wstać, serce mi kołacze i jestem cała taka niespokojna. myslę sobie ze jakby mi przyszło rodzic w takim stanie to chyba bym usnęła podczas porodu albo zwyczajnie zemdlała bo to niepojete jak bardzo chce mi sie spać. Macie tez takie napady zmeczenia? megisu78- nie moge sie napatrzec na to zdjęcie, śliczny pączek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×