Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

czesc! ja mialam glukoze 75g poniewaz mam problemy z cukrem i moze to dlatego... skierowanie dostalam na krzywa od diabetologa... nie wiem jak jest w normalnym zdrowym przypadku :) ale mysle ze lekarze wiedza jakie badanie i dla kogo zlecic wiec sie nie przejmujcie... co do wynikow zwiazanych z anemia to tez nie pamietam jakie byly... bo moje wyniki ida od razu do lekarza i tam sobie je ogladam... wiem tylko ze jeden wskaznik byl troche nizszy niz powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liste mam taka; nie kupuje ubranek, bo dostane mnostwo w spadku, wozek od rodzicow... lozeczko Przescieradlo ceratka ochraniacze na lozeczko pieluchy tetrowe wanienka smoczek butelka 150ml + smoczek do butelki gruszka do nosa nozyczki, obcinacz szczotka do wlosow rozek koc cienki i gruby kombinezon spirytus waciki, patyczki sol fizjologiczna roztwor wody morskiej masc na odparzenia rumianek suszony wkladki laktacyjne proszek zel do mycia 3w1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wyniki dobre i dostałam 75g. Zalezy pewnie to też od lekarza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
cos mam z komputerem bo dalje Wasze zdjęcia mi sie nie otwierają. wczesniej nie mialam takiego problemu. megisu z tymi puchnącymi nogami to problem z krążeniem może byc wtedy kiedy po całym dniu na ngach na drugi dzien rano masz dalej opuchlizne. Jak do rana schodzi to ok. Tak mi powiedział lekarz. Mnie bardziej martwią bóle w krzyżach po południu. Może też zaczne delikatnie cwiczyć. Aha do Waszej listy dopisałabym szczotkę do mycia butelek a najlepiej od razu ze dwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie mamuśki :-) polcia brzuszek śłiczności :-) i dzięukuję o moich puchnących stopach :-) smerfaskry z tymi suchniętymi nogami (dokładnie kostki u stup i pod kolanami w zgięciu nogi ) to właśnie jest tak , ze czasami nie mam wogóle a czasami bardzo i nie do końca schodzi po nocy :-( dzisiaj porobie zdjęcia mam śłiczne ubranka, pochwalę sie wam jest tego sporo chyba przesadziałam ale nie mogłam sie powstrzymać :-) ale to dopiero wieczorem :-) co do wóżka to ja tylko 3 w 1 maxi cosi jestem zakochana w tym wózku już jest upatrzony ale na razie jeszce czekamy bo moze jeszcze za wszas.... sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
uff, w końcu sie zdjęcia otworzyly . Polcia brzuszek jest kapitalny - i z kształtu jak na chłopczyka- taki okrąglutki jak piłeczka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozjadane literki i błędy nie poznaje sama siebie, sorki kochane :-) wybaczcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Polcia mi też się Twoje zdjecie nie otwiera... Próbowałam na kilka sposobów i niestety zonk :( ale wierze, że brzuszek masz pokaźny, bo pamiętam Twoją pierwszą fotkę, że już wtedy miałaś chyba największy z nas wszystkich :) Megisu, to ja mam zapalenie pęcherza ( nie wiem czy to to samo co zapalenie nerek), ale muszę brać przez 10 dni furaginę z witaminą C i żurawinę. Furaginę moga brać kobiety w ciąży. Ja biorę 3 x dziennie po 2 tabletki, czyli 6 na dzień, ale mam nadzieję, że wyniki moczu poprawią się. Jeśli czujesz, że coś Cię piecze lub szczypie przy oddawaniu moczu, to niczym nie zaszkodzisz jak weźmiesz. A furagina jest o wiele skuteczniejsza od uroseptu jeśli chodzi o radzenie sobie z zapaleniem. Ajponka,ja też czuję ruchy sporadycznie i też tylko wtedy gdy dłuższy czas leżę lub siedze w jednej pozycji. Rano najczęsciej, ale to są delikatne puknięcia, nie żeby mi brzuch falował lub podskakiwał przy każdym kopniaku. Oczywiście też się zamartwiam czy wszystko u mnie w porządku, ale tak jak napisałam w jednym z ostatnich postów, na tym etapie ciąży ruchy nie będą jeszcze regularne. W moim przypadku nie są. Gin powiedziała, ze dziecko większośc czasu przesypia, nawet do 20 h na dobę. To samo wyczytałam na różnych portalach dot. ciąży, więc chyba wszystko jest w porządku. Najważniejsze, że brzuszek Ci rośnie i inni widzą różnicę. Co innego, gdyby każdy powtarzał Ci, ze masz mały brzuszek jak na ten etap ciąży , tak jak jest w moim przypadku. Jestem przekonana, że u Ciebie jest wszystko w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo otworzyło się !! :) Pięęęękny masz brzuszek i troszkę szpiczasty, dokładnie jak na chłopca :) Mój o połowe mniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Netka nie przejmuj się a najlepiej wrzuć zdjęcie Brzuszka to razem wszystkie podebatujemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netka a jaką bierzesz żurawine, w tabeltkach? jak tak to napisz nazwę lekarz mi pwoiedział zebym sobie kupiła w aptece ale nie podał konkretnej nazwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki ;) Dzisiaj jak byłam w sklepie to sąsiadka też zwróciła uwage, że mam niezłą piłke, ale dziwić się nie mogę bo ciągle wcinam i to porządne porcje, a wszystko idzie w brzuszek, a w nim 619 gramowy Szkrab :P Dziecko chyba też mam największe jak na badania połówkowe wśród Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś mi nie chciał wejśc post... Megisu, ja miałam przepisaną żurawinę w tabletkach, ale jej nie wykupiłam. Kupiłam za to dżem żurawinowy i nim sobie słodze herbatkę i podjadam łyżeczką. Żurawina to dodatek, najważniejsza podczas zapalenia jest furagina w moim przypadku ;) Giga, zdjecie może wieczorkiem. Pisze o nim od jakiegoś czasu, ale może wreszcie zbiorę się w sobie i wstawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny FURAGINY nie bierzcie bez konsultacji z lekarzem,pisałam wczoraj że jak byłam w ciąży z córką pod koniec ciąży dostałam zapalenie dróg moczowych i pęcherza,najpierw lekarka przepisała mi UROSEPT ale był za słaby bo jest ziołowy,a później FURAGIN.Kiedy doszło do porodu moja córka miała zaburzenie 1 oddechu przez leki jakie zapisywała mi lekarka.Wzięłam teraz książeczkę zdrowia córki to wam napiszę,ja to zapalenie miałam 2 razy-w 20 i 32 tyg ciąży.Skala Apgar w 1 min 8,w 3 min 9,dopiero w 5 min 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi furaginę przepisała lekarka, więc sama na własną rękę jej nie biorę i pewnie bym nie wzieła w takich ilosciach jak mam przepisane, jestem spokojna. Mam brać ją 10 dni, więc grzecznie się stosuję. Furagina w ciąży jest mniej szkodliwa niż np. jakikolwiek antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
któraś z Was pisała o zurawinie. jak tylko możecie to kupicie soboe owoce zurawiny lub sok żurawinowy 100% (ok.10 zł butelka) i po łyżce do herbaty. Nie kupujcie kolejnych tabletek, bo to zawsze chemia. jestem już po obiadku, meła zadowlone , bo się rusza. Powiem Wam, że czasami zastanawiam się czy to normalne, że dziecko tak mi w brzuchu daje popalić. To jak mocno bedzie kopać potem?! aktualizuje tabelkę:) MEGAN86.......25...... 25tc...51.5kg+5.5/167cm....01.09-SYNEK Dawid Ajponka...........27.......25 tc.......65+6.... .............02.09-córka kama111111......29.......24 tc........6 kg.............02.09synek(Manuel) Polcia91...........21.......24 tc......54+7,3kg/168cm.......08.09- Synek giga 83............28 .......23tc......60+5kg/167cm....09.09-Karolina? Madleenn..........26.......23 tc......65+7kg/179cm....10.09...synek smerfaskr.........26........24 tc.....-2kg/160cm....12.09-Karolina Netka0902.........29.......22 tc.........2kg..............14.09-??? Obzartuszek.......27.......22 tc........(-3kg)...........15.09-córcia Wrzesniowa lalaa.20......17 tc.........4kg..............18.09-??? Olczak..............25......22 tc......73+4,5 kg/178cm.. 20.09-córka brak ciąży .......29......22tc......74,8kg/172..........22.09-synek. 1alexia2............23......21tc..........3kg..... .........23.09-córka handzia26..........26......21 tc......52+4 kg/160cm...25.09-??? Betismile............24......20tc.....67+6kg/174cm.....25 .09-Synek MEGISU78...........34.....21 tc .........5 kg.............26.09-córka Robwalka...........36......21tc..........5kg............. . ...27.09-synuś mlodamamapyta...21......21tc......46+5kg/167.........27.0 9 -??? HankaRumcajsa....28......21tc......64+2,5/173......30.09 Cypisek Cypisek mi sie podoba:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry dziewczyny. Ja juz jestem po wizycie. Wszytko u nas w porzadku :) Lekarz chyba nie mial dzis zbyt duzo czasu, bo szybko zrobil usg. Glowka dzidzi w pionie jest na 25 tydzien a w poziomie 23 tydzien i 4 dni. Troche zmartwila mnie ta rozbieznosc, ale gin powiedzial, ze jest ok. Oczywiscie zapomnialam zapytac o wage i wzrost i zapytalam juz po usg na co dostalam odpowiedz, ze jest w normie, poza tym do porodu jeszcze daleko. Wiec czuje lekki niedosyt po tej wizycie, ale wazne, ze z dzidzia wszystko ok. No i lekarz potwierdzil na 100%, ze jest dziewczynka - wiec rozwial wszelkie watpliwosci :) Wyniki krwi mam idealne. Dzieki Netka za pocieszenie. Z tymi ruchami masz racje. Kazda z nas odczuwa je inaczej. Nie ma co porownywac ani wielkosci brzuszkow, ani rodzaju ruchow czy wielkosci maluszkow - bo tylko sie niepotrzebnie stresujemy. Robwalka - skad wiesz, ze to furagin byl przyczyna problemow z oddechem u corki? smerfaskr - ja jestem zdania, ze jesli lekarz zapisuje tabletki to lepiej sie zastosowac do jego zalecen, bo czasem takie zapalenie pecherza czy inna infekcja moze okazac sie grozniejsza niz leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajponka, cieszę sie , że z malutką wszystko w porządku :) To chyba czas takich wizyt, gdzie oczekujemy jakiś spektakularnych informacji, a czujemy niedosyt. Tak było ze mną, wczoraj z Megisu i teraz z Tobą ;) Co do tych ruchów i wielkości brzucha to musiałabym przestać czytać to forum, bo tu prawie w co drugim poście dziewczyny pisza jak im się brzuchy ruszają i jak maluchy harcują. U mnie to rzadkość, więc musiałabym sie ciągle dołować. A przecież fizjonomia każdej z nas jest zupełnie inna. Z tą furaginą to tak, że ona ma nam pomóc a nie zaszkodzić, a lekarz przepisując ją doskonale wie co robi. Czytałam wiele informacji na ten temat. Od takiej furaginki o wiele gorsze są bakterie w moczu lub jakieś silne antybiotyki, które trzeba brać. Na większośc leków trzeba uważać najczęściej w 1 trym. ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajponka masz rację że sama infekcja może być groźniejsza niż leki,co do tych problemów z oddechem zaraz po urodzeniu,jest to wpisane w książeczkę zdrowia dziecka,a po kolejne ja nie biorę żadnych lekarstw w ciąży,ponieważ ta ciąża,która skończyła się obumarciem przypuszczalnie(wyniki histopatologiczne nic nie wykazały)były właśnie przez lekarstw.Nie wiedziałam,że jestem w ciąży,a przechodziłam ostre zapalenie oskrzeli w temperaturą ok.39 stopni,lekarka przepisała mi silne antybiotyki a ja nic nie wiedząc o ciąży je brałam.Dlatego choćby nie wiem co nie zażywam leków,jedynie witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robwalka a co u ciebie? jesteś samotna? czy masz kochanego przy sobie? i jak Twoja córcia, zdrowa? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGISU78 na razie nie jestem samotna,wyjazd się skończył przynajmniej prawie do końca miesiąca nie jedzie w delegację tylko będą pracować na miejscu w Poznaniu na Targach MTP ,poza tym rozpoczęliśmy remont mieszkania i trochę on potrwa-wszystko w mieszkaniu trzeba robić od podstaw,łącznie z kupnem sprzętów AGD,mebli do kuchni,pokoju,armatury łazienkowej-dostaliśmy mieszkanie do remontu,ale będzie nasze własne-mam nadzieję,że zdążymy z remontem do czasu porodu i starczy nam pieniędzy na wszystko,bo planujemy wyprawkę dla małego kupować koniec lipca początek sierpnia-jestem przesądna więc tego wolę się trzymać,to co kupią rodzice będą trzymać w tajemnicy bo tego sobie życzyłam.Co do Angeliki jest zdrowa,chodzi do szkoły,rok szkolny powoli się kończy-uczy się dobrze,większych problemów nie ma z nauką,kiepsko idzie jej z j.angielskiego chociaż chodzi na korepetycje.Przyszły rok będzie obfitował w same testy-koniec 6 klasy i wybór gimnazjum-nie chce mi się wierzyć,że mam już tak dużą córkę-w styczniu 13 lat.Często kładzie rękę albo głowę delikatnie na brzuchu i próbuje wyczuć jak mały się rusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HankaRumcajsa
Ello Mamuśki! Ja tylko na chwilkę... Napiszę skromnie, wiem, że Cyprian-Cypisek to ładnie... U mnie anemie stwierdzili bo leukocytów miałam za dużo, a czerwonych krwinek za mało, no i hematokryt walnięty. Biorę Sorbifer raz dziennie. Ja słyszłam, że furaginę można brać w I i II trymestrze. Nie jest wskazana w III bo może powodować żółtaczkę. Osobiście jem żurawinę suszona. Robwalka, przepraszam, że tak bezpośredni zapytam: a czy miałaś przed porodem sprawdzoną czystość pochwy? Dostawałaś antybiotyk przed porodem? Obumarcie mogły spowodować leki, ale także ta bardzo wysoka temperatura. Buziole 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HankaRumcajsa miałam badania,ale żadnych antybiotyków nie dostałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
ajponka- to dobrze , że na wizycie wszystko oki:) Ja też mam niedosyt informacji o swoim Maluchu. Także 9 czerwca będę lekarza bmbardowac pytaniami chyba, że znowu z wrażenia jak zobaczę Mała to zapomne co chciałam wiedzieć:P Robwalka- fajnie z tym mieszkaniem, co swoje to swoje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja troszkę naprostuję tabelke :D Nie wiem na ile się to uda, ale może będzie ciut czytelniejsza ;) MEGAN86.........25......25 tc....51.5.. + 5.5 kg..167cm....01.09 - Synek Dawid Ajponka...........27......25 tc......65.. + 6 kg................02.09 - Córka kama111111......29......24 tc...........+ 6 kg.................02.09 Synek Manuel Polcia91...........21......24 tc......54..+ 7,3 kg...168 cm...08.09 - Synek giga 83.............28 .....23 tc..... 60..+ 5 kg.... 167 cm....09.09 - Córka Karolina Madleenn..........26......23 tc..... 65..+ 7 kg.....179 cm...10.09 - Synek smerfaskr..........26......24 tc...........- 2 kg.....160 cm...12.09 Córka Karolina Netka0902.........29......22 tc..........+ 2 kg.................14.09 - ??? Obzartuszek.......27......22 tc..........- 3 kg.................15.09 - Córka Wrzesniowa lalaa.20......17 tc..........+ 4 kg.................18.09 - ??? Olczak..............25......22 tc......73..+ 4,5 kg..178 cm.. 20.09 - Córka brak ciąży .........29......22 tc......74,8 kg........172 cm...22.09 - Synek. 1Alexia2............23......21 tc...........+ 3 kg................23.09 - Córka handzia26..........26......21 tc......52..+ 4 kg....160 cm....25.09 - ??? Betismile...........24......20 tc......67..+ 6 kg....174 cm....25.09 - Synek MEGISU78...........34......21 tc ..........+ 5 kg................26.09 - Córka Robwalka...........36......21 tc...........+ 5 kg................27.09 - Synek mlodamamapyta...21......21 tc.....46...+ 5 kg....167 cm...27.09 - ??? HankaRumcajsa....28......21 tc.....64...+ 2,5 kg..173 cm...30.09 Synek Cypisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie- czy kupujecie sterylizatory do butelek, podgrzewacze i laktatory? ja w sumie planuje karmić piersią i teraz zaczynam się zastanawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) Ajaponka ciesze sie z Twoja malenka wszystko dobrze:) bylam dzis sama ogladac wozki i spodobaly mi sie dwa modele ale jutro zaciagne meza do sklepu i zdecydujemy ktory :) tzn jeszcze nie kupimy ale sobie upatrzymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megan to jakie masz upatrzone? jaka firma itd? 3 w 1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WYPRAWKA KOSMETYKI I PRZYBORY TOALETOWE DO PIELĘGNACJI DZIECKA -waciki, gaziki (do przemywania oczu i okolic krocza) -pałeczki z watą -krem pielęgnacyjny -krem na odparzenia -nieperfumowane mydło dla niemowląt -oliwka do pielęgnacji niemowląt -puder -płyn do kąpieli -szampon -nożyczki do paznokci z zaokrąglonymi końcami -miękka szczotka do włosów -niealergizujący proszek lub płyn do prania PIERWSZE UBRANKA (rozmiar 56-62) -koszulki bawełniane, body 5-7szt. -kaftaniki z długim rękawem trykotowe, bawełniane, frotte 4-6szt. -body z krótkim i długim rękawem 5szt. -śpiochy lub pajacyki rozpinane w kroku zakrywające stópki 4szt. -czapeczki (bawełniane lub batystowe) 2-3 cienkie, 1 ciepła (wełniana) -skarpetki 2-3 pary -cieplejsze sweterki lub bluzeczki 2szt. -ciepły kombinezon (dla dzieci urodzonych na zimę ) 1szt. -śliniaczki 4szt. -pieluszki flanelowe 4-6szt. pieluszki tetrowe (jako pieluszki na początek) ok 50szt. -pieluszki jednorazowe na dobę potrzebne będzie ok 8szt. *na początku zalecane są pieluszki jednorazowe o rozm. newborn 2-5kg; następnie w ok 2 mies. życia pieluszki mini 3-6kg. nie kupować zbyt wielu najmniejszych. -wilgotne chusteczki pielęgnacyjne na dobę potrzebne będzie ok 8szt. -śpiwór 1szt. -szaliczek miękki 1szt. -kocyk 2 cienkie, 1 ciepły -rękawiczki 1 para - rożki 2szt. APTECZKA MALUSZKA -sól fizjologiczną do przemywania oczu ( w jednorazowych ampułkach) -roztwór wody morskiej do czyszczenia nosa -spirytus 70% do przemywania pępka z jałowymi gazikami (na rynku dostępne sa także gotowe, sterylne gaziki nasączone 70%alkoholem izopropylowym) -aspirator lub gumowa gruszka (do czyszczenia nosa) -termometr do mierzenia temperatury ciała dziecka (dotykowy lub elektroniczny) -lek zawierający simetikon lub herbatki na kolki dla dziecka -paracetamol w czopkach w razie gorączki - podawać tylko za zgoda lekarza! SPRZĘTY CODZIENNEGO UŻYTKU -łóżeczko drewniane z regulowaną wysokością 1szt. -gładki materacyk 1szt. -pościel 2-3 zmiany -prześcieradło frotte lub flanelowe 2szt. -kołderka lub śpiworek 1szt. -ceratka do ochrony łóżeczka przed zmoczeniem 2szt. -przewijak 1szt. -wózek głęboki 1szt. -chusta do noszenia niemowląt 1szt. -nosidełko zalecane od 3. miesiąca życia 1szt. -wanienka 1szt. -ręczniki z kapturkiem 2szt. -myjki frotte 2szt. -termometr do mierzenia temperatury wody 1szt. -fotelik samochodowy 1szt. -torba podręczna (niezbędna podczas wyjścia z domu) 1szt. INNE PRODUKTY I AKCESORIA DLA DZIECKA I MAMY -herbatki na laktację (dla kobiet karmiących piersią -wkładki laktacyjne -butelka do karmienia 125-150ml. -smoczki do karmienia -smoczki uspakajające -laktator -podpaski -wkładki higieniczne -płyn odkażający do pielęgnacji krocza po porodzie -bawełniane biustonosze (dla karmiących mam) -krem na pękające brodawki sutkowe - specjalne przewiewne majtki (z siateczki poporodowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×