Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

Madleenn, gratuluję chłopca :) Cieszę się, że z maleństwem wszystko dobrze :) Co do dentysty, to Cie podziwiam. Ja nie dałabym rady bez znieczulenia nawet najmniejszej dziurki, po prostu nie ma mowy :D A myślę, że w najbliższym czasie czeka mnie wizyta i kto wie czy nie borowanie kanałowe... Matko, na sama myśl już chce mi się płakać :( ( zawsze tak reaguje na dentyste i to już silniejsze ode mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, Handzia26, czy Ty już wiesz kto w brzuszku siedzi, czy niespodziankę sobie robisz na wrzesień ??? Z tego co widzę to tylko Ja , Ty i młodamamapyta nie mamy wpisane płci :D Mam dziwne przeczucie, że zostanę sama z tymi znakami zapytania w ostatniej rubryce ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HankaRumcajsa
Ello! Podczytuje Was od pewnego czasu. Mi wypadałby zamknąć całą stawkę bo termin mam na 30.09.2012. Chociaż mając termin to dzidzia może wyjść i październiku Od dwóch tygodni wiem, że kopie mnie synek- Cyprian. Widzę, że szykujecie listę wyprawkową dla maleństwa. Chętnie podzielę się swoją: UBRANKA 1.Śpioszki - Bawełniane, najlepiej zapinane na zatrzaski w kroczku, co ułatwia szybkie, a częste w tym czasie przewijanie. 4-6 szt. 2.Kaftaniki - bawełniane, z długim rękawkiem. 3-5 szt. 3.Półśpioszki - Bawełniane, najlepiej na bezuciskowym pasie/gumeczce. 2-4 szt. 4.Body z krótkim rękawkiem - Bawełniane, zapinane na napki. 2 szt. 5.Body z długim rękawem - Bawełniane, zapinane na napki. 2-4 szt. 6.Body zapinane z boczku- tzw. Kopertowe. 2-4 szt. 7.Koszulki pod kaftanik - Najlepiej wiązane z boczku 3-5 szt. 8.Pajacyki 2-3 szt. - bawełniane oraz 2 szt. cieplejsze. 3-4 szt. 9.Bawełniane koszulki bez rękawków na ramiączkach,- do zakładania pod pajacyk. 2 szt. 10.Czapeczki bawełniane 2-3 szt.- czapeczek wiązanych pod bródką i 2-3 szt. czapeczek ubieranych po kąpieli maluszka. 3-5 szt. 11.Skarpetki - Bawełniane lub frotte. 3 pary 12.Rękawiczki „niedrapki - Niezbędne już w szpitalu. 2-3 pary 13.Gruba czapka, szaliczek i rękawiczki - Dla maluszków urodzonych w chłodniejszych miesiącach. 1 kpl. 14.Kombinezon śpiwór - Dla maluszków urodzonych w chłodniejszych miesiącach. 1 szt. 15.Czapeczka - Grubsza czapka na spacery w chłodniejsze dni. 1-2 szt. 16.Sweterek lub bluza - Na spacery w chłodniejsze dni. 1-2 szt. 17.Spodenki - Na spacery w chłodniejsze dni.1-2 szt. KOSMETYKI 1.Mydełko dla niemowląt - Np. Bambino, Nivea Baby, Kajtek 1-2 szt 2.Puder do ciała - Najlepiej hipoalergiczny 1 op. 3.Krem przeciw odparzeniom - Sudocrem, Nivea Baby, 1 op. 4.Spirytus do przemywania pępka lub gaziki np. Leko)- Można używać jednorazowych gazików nasączonych alkoholem. 1op. 5.Oliwka - Np. Bambino, Nivea Baby, itp. 1 op. 6.Chusteczki pielęgnacyjne - Np. Bambino, Nivea Baby, Pampers, itp. 1 op 7.Pieluchy jednorazowe w rozmiarze- New Born Bella Happy, Pampers lub inne 1-2 op. 8.Jałowe gaziki - Do przemywania buźki, oczu itp. 3-4 op. HIGIENA 1.Sól fizjologiczna - Do przemywania oczu lub czyszczenia noska. 1 op. 2.Szczoteczka do włosów - Ze sztucznym włosiem, ale nie bardzo twarda, np. w zestawie z grzebykiem. 1 szt. 3.Gumowa gruszka lub aspirator do noska - Gruszka z miękkimi końcówkami, najlepiej wymiennymi 2 rodzajami. 1 szt. 4.Małe nożyczki z okrągłymi końcówkami - Przydatne już w szpitalu, mogą być w zestawie z obcinaczkiami itp. 1 szt. 5.Patyczki higieniczne - Np. z ogranicznikiem ułatwiającym czyszczenie uszu lub noska.1 op. (ok. 100 szt.) 6.Pieluchy tetrowe - Niezbędne w wyprawce każdego maluszka. 20-35 szt. 7.Pieluchy flanelowe - Możesz nimi np. przykryć dziecko w ciepły dzień. 2-3 szt. 8.Podkłady do przewijania - Np. firmy Bella Happy 1-2 op. KĄPIEL 1.Wanienka - Mała lub duża, najlepiej profilowana. 1 szt. 2.Termometr do sprawdzania temperatury wody - Najlepszy z czytelną podziałką, pływający w wodzie. 1 szt. 3.Ręcznik kąpielowy - Najlepiej z kapturkiem 2 szt. 4.Myjka - Miękka myjka ułatwiająca mycie maluszka. 1-2 szt. 5.Gąbka do mycia- Frotka lub inna 1 szt. 6.Gąbka do wanienki - Duża gąbka do wyścielenia wanienki. 1 szt. 7.Płyn do kąpieli - Np. 2 w 1 z oliwką, lub inny 1 op. POKÓJ DZIECIĘCY 1.Łóżeczko - Łóżeczko lub kojec np. z funkcją kołyski lub tradycyjne drewniane 1 szt. 2.Materac do łóżeczka - Zwykły piankowy lub np. Kokos Gryka 1 szt. 3.Pościel Zestaw 4-6 elementowy ( ochraniacz, kołderka, podusia, baldachim, przybornik itp.). 1 -2 kpl. 4.Stelaż do baldachimu - Metalowy stelaż do łóżeczka.1 szt. 5.Prześcieradełko - Np. frotte, najlepiej z gumką. 1-3 szt 6.Przewijak - Ze stelażem lub do postawienia na komodzie lub łóżeczku.1 szt. 7.Pokrowiec na przewijak - Miękki, np. frotte z gumką 1 - 2szt. 8.Rożek/becik - Najlepiej 2 rodzaje usztywniany z kokosem i miękki. 1-2 szt. 9.Karuzelka - Karuzelka z pozytywką do łóżeczka 1 szt. 10.Kocyk - Bawełniany, akrylowy, polarowy lub inny. 1-2 szt. POZOSTAŁE PRZEDMIOTY 1.Termometr - Do pomiaru temperatury ciała np. elektroniczny lub w smoczku. 1 szt. 2.Smoczek uspokajający - Sylikonowy lub kauczukowy o wybranym kształcie 1 -2 szt. 3.Elektroniczna niania - Np. firmy Avent 1 szt. KARMIENIE 1.Butelka 120ml - 150ml - Do podawania picia lub karmienia ze smoczkiem o małym przepływie 1-2 szt 2.Butelka 250ml - 300ml - Do podawania picia lub karmienia ze smoczkiem o małym przepływie 1-2 szt. 3.Podgrzewacz do butelek - Elektryczny np. firmy Canpol do butelek i słoiczków 1 szt. 4.Sterylizator do butelek - Mikrofalowy lub elektroniczny 1 szt. 5.Szczotka do czyszczenia butelki i smoczków - Najlepiej zestaw szczotek do czyszczenia butelek i smoczków 1 kpl. 6.Termoopakowanie. - Styropianowe lub inne 1 szt. 7.Poduszka do karmienia piersią - Bardzo wygodna 1 szt. 8.Śliniaczki - Wiązane lub plastikowe 1-3 szt. 9.Pudełko na pokarm w proszku - Na odmierzone wcześniej porcje mleka czy herbatki w proszku. 1 op. 10.Pojemniki na pokarm z piersi - Np. VIA firmy Avent z przykrywkami 1 kpl. 11.Łyżeczka - Np. do podawania lekarstw 1-2 szt. MAMA 1.Wkładki laktacyjne - Opakowania po 30-50 szt, najlepsze z przylepcem 2-4 op. 2.Koszula nocna lub piżama - Ułatwiająca karmienie piersią. 1-3 szt. 3.Biustonosz do karmienia - Biustonosz z odpinaną miseczką. 1-2 szt. no i oczywiście wózek :-) Dodam, że z listy mam tylko tyle co dostała w spadku od siostry. Sama jeszcze nic nie kupuje, jedynie oglądam. POWODZENIA! Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madleenn - gratuluje synka :) Netka - pewnie nie jest latwo ci zyc w tej "niewiedzy", ale nie martw sie, wszystko w swoim czasie :). Ja niby wiem, ze bedzie dziewczynka, a kto wie czy na jutrzejszej wizycie lekarz nie zmieni zdania :) Hanka Rumcajsa- witaj :) Solidna masz ta liste. Co do terminu to moze byc, ze urodzisz w pazdzierniku a moze juz w polowie wrzesnia. Ja to bym chyba wolala urodzic ze dwa tygodnie przed terminem, z zaskoczenia, bo pozniej to czekanie podobno strasznie wykancza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie ukrywam Ajponka, że też chciałabym już wiedzieć ;) ale jak jest pisane mi mieć niespodziankę to nic na to nie poradzę ;) Najważniejsze, żeby było zdrowe, to jest dla mnie klucz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HankaRumcajsa witaj ;) Twoja lista jest oszałamiająca, fajnie się ją czyta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madleen gratulacje:) HankaRumcajsa witaj :) lista faktycznie robi wrażenie :) Widzę, że nie tylko ja mam problemy z zębami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny! dopiero usiadlam do laptopa bo wyjechalismy z mezem na weekend bylam odciata i troche musialam terz nadrobic w czytaniu wszystkiego nie spamietalam ale... gratuluje mamusia ktore poznaly plec! :) i cisze sie z Wami ze maluchy zdrowe:) witam nowe kolezanki na forum :) odebralam dzis wyniki wsumie wszystko ok morfologia, obciazenie glukoza tez wyszlo dobrze moczok, lekka anemia pozostala wizyta za tydzien wiec zapytam czy dostane jakies tabletki czy tak moze zostac. pochwale sie ze bylismy z mezusiem w sklepie i trafilo sie nam lozeczko turstyczne-kojec w super cenie:D wiec grzechem by bylo nie wziac:p takze te bedzie na dole a normalne drewniane na gorze w sypialni:) widze ze znowu lista wyprawkowa sie pokazala:) ja juz predzej dwie wklejalam wiec mozna sie cofnac i tez sobie zerknac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGAN86.......25...... 25tc...51.5kg+5.5/167cm....01.09-SYNEK Dawid Ajponka...........27.......25 tc.......65+6.... .............02.09-córka kama111111......29.......24 tc........6 kg.............02.09synek(Manuel) Polcia91...........21.......24 tc......54+7,3kg/168cm.......08.09- Synek giga 83............28 .......23tc......60+5kg/167cm....09.09-Karolina? Madleenn..........26.......23 tc......65+7kg/179cm....10.09...synek smerfaskr.........26........23 tc.....56-2kg/160cm....12.09-córka Netka0902.........29.......22 tc.........2kg..............14.09-??? Obzartuszek.......27.......22 tc........(-3kg)...........15.09-córcia Wrzesniowa lalaa.20......17 tc.........4kg..............18.09-??? Olczak..............25......22 tc......73+4,5 kg/178cm.. 20.09-córka brak ciąży .......29......22tc......74,8kg/172..........22.09-synek. 1alexia2............23......21tc..........3kg..... .........23.09-córka handzia26..........26......21 tc......52+4 kg/160cm...25.09-??? Betismile............24......20tc.....67+6kg/174cm.....25 .09-Synek MEGISU78...........34.....21 tc .........5 kg.............26.09-córka Robwalka...........36......21tc..........5kg............. . ...27.09-synuś mlodamamapyta...21......20tc......46+3kg/167.........27.0 9-? ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madleen gratuluje synusia :-) Hankarumcajsa witaj w naszym gronie :-) lista niezła, ja osobiście z tej listy sporo rzeczy już posiadam, ciągle coś kupuje :-) wózek i łóżeczko zostawiam na koniec :-) ja dzisiaj do lekarza juz sie nie mogę doczekać żeby zobaczyc moją kruszynke, ciekawę ile urosła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję chlopczyka :) i witam nową koleżankę na forum, mam nadzieję, że będziesz pojawiać się cześciej :) serdecznie zapraszamy :] megan daj koniecznie znać jak po wizycie :) mam pytanie co do wózka, macie zamiar kupować 3w1 (gondola, spacerowka i fotelik) czy 2w1 (gleboka spacerowka i fotelik) no i jakie koła najlepsze będa na zimę? dmuchane? dziś trochę przeglądałam wózki i szczerze mowiąc nic z tego nie wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu o Ciebie mi chodziło po wizycie żebyś dała znać :) wybaczcie moj błąd. dziś mam dzień bez czegokolwiek słodkiego :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madleenn gratuluję synka,HankaRumcajsa witaj wśród nas-tobie również gratuluję synka-powoli panowie doganiają panie w tabelce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olczak, myślę, ze ja będę kupować wózek 3 w 1, chociaż teraz sobie tak pomyslałam, że nie wiem czy od bratowej nie wezmę również fotelika. W końcu i tak po krótkim czasie trzeba go będzie zmienić na wiekszy, więc nie wiem czy jest sens przepłacać. A co do zimy, to nie zastanawiałam się nad kołami powiem szczerze, tym bardziej, że wózek musi być uniwersalny i pasować do każdej pory roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupuję wózek 3w1, przeważnie foteliki są w nich są do 10-11 kg więc trochę pobędzie, i tak jakbyśmy kupiły oddzielnie folteliki to i atk na pewien czas a 3w1 wychodzi po prostu taniej. Netka nie znam płci niestety bo moja kruszynka nie chciała się pochwalić ostatnio, może na nastepnej wizycie się uda, oby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzieki za gratulacje! moj maz chodzi dumny jak paw:D w koncu wie co robil hehehehe :p ja tez mam niestety lekka anemie. dostalam oprocz witamin jeszcze dodatkowo zelazo. i to od tego bylo mi tak duszno i slabo rano. teraz od kilku dni jest juz ok:) ale i pogoda zrobila sie chlodniejsza... ja tez zastanawiam sie nad wozkiem. my chcemy 3w1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfaskr
hej odpoczęłam sobie to zaglądam na forum:) wyniki są od razu ale ja będę miała komplet za 2 tygodnie, bo jeste jeszcze cytologia.Aha, miałam glukoze 50 g. I o dziwo, cytologia była dla mnie dziś bardzo bolensna. Teraz się będę zamartwiać czy jest tam jakis tan zapalny czy Bóg wie co...kłuło mnie w środku jako chole*a madleen fajnie, że wszytsko w porządku maluszkiem - kolejny chłopiec w tabelce. super:)i za zdroszczę 4 d ja jeszcze nie miałam, mam tylko fotki z każdej wizyty w 2d i 3 d ale film to już jest coś:) hanka- bardzo dopracowana ta lista. Ja osobiście kupiłam 3 rodzaje chusteczek nawilżających , w razie gdyby Małe miała na któres uczulenie. Megisu czekamy na wieści z wizyty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wozka to raczej tez 3w1 kupimy :) aha i mam pytanie czy tez juz macie wyciek z piersi tej "siary" bo u mnie juz zauwazylam od okolo tygodnia codziennie sie pojawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HankaRumcajsa
Dziękuje za miłe powitanie:-) Postaram się czasami coś skrobnąć;-) Listę znalazła gdzieś w necie, też mi się wydała dopracowana więc ją sobie przywłaszczyłam;-) Jeżeli chodzi o wózek to skoro ma być synek to mam już jeden upatrzony i to 3w1: http://allegro.pl/tako-jumper-x-gt-3w1-2x-super-gratisy-12x-gratis-i2304579368.html . Moja koleżanka ma z Tako i to fajne wózki, lekkie i solidne. Mam nadzieje, że nic się nie zepsuje... Madleenn - u mnie też ostatnio lekkie anemia wyszła. dostałam żelazo i teraz robię czarne kupy (fuuu). Przepraszam za dosłowność, ale to jedyne co mi w tym dokucza. Żadnego dodatkowego suplementu multiwitaminowego nie biorę. Od gina magnez, a od endokrynologa jod i wit. D, bo mi tarczyca przyszalała. Gin stwierdził, że on multiwitamin dzieci duże rosną i później ciężko się je rodzi. Oki, słucham wiec go bo lekarzem nie jestem:-) smerfaskr - z tymi różnymi chusteczkami to niezły pomysł... My tu wszystkie razem niezłą SUPERHIPER listę zrobimy,coś mi się widzi;-) Pozwolę sobie dokleić się do tabelki: MEGAN86.......25...... 25tc...51.5kg+5.5/167cm....01.09-SYNEK Dawid Ajponka...........27.......25 tc.......65+6.... .............02.09-córka kama111111......29.......24 tc........6 kg.............02.09synek(Manuel) Polcia91...........21.......24 tc......54+7,3kg/168cm.......08.09- Synek giga 83............28 .......23tc......60+5kg/167cm....09.09-Karolina? Madleenn..........26.......23 tc......65+7kg/179cm....10.09...synek smerfaskr.........26........23 tc.....56-2kg/160cm....12.09-córka Netka0902.........29.......22 tc.........2kg..............14.09-??? Obzartuszek.......27.......22 tc........(-3kg)...........15.09-córcia Wrzesniowa lalaa.20......17 tc.........4kg..............18.09-??? Olczak..............25......22 tc......73+4,5 kg/178cm.. 20.09-córka brak ciąży .......29......22tc......74,8kg/172..........22.09-synek. 1alexia2............23......21tc..........3kg..... .........23.09-córka handzia26..........26......21 tc......52+4 kg/160cm...25.09-??? Betismile............24......20tc.....67+6kg/174cm.....25 .09-Synek MEGISU78...........34.....21 tc .........5 kg.............26.09-córka Robwalka...........36......21tc..........5kg............. . ...27.09-synuś mlodamamapyta...21......20tc......46+3kg/167.........27.0 9-? ?? HankaRumcajsa....28......21tc......64+2,5/173......30.09 Cypisek ❤️ BUZIOLE WSZYSTKIM 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGAN86 co do wycieku to od kilku tygodni zauważyłam tylko z lewej piersi,przezroczysty płyn,ale nic nie wyciskam na siłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do anemii to nie martw się, ja już od 3 tyg przyjmuje ascofer na anemię właśnie... co do kup :D to dokładnie ten sam problem - czarne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie wyciskam tylko zostaje mi na staniku i pizamie wiec musze sie zaopatrzyc juz w te wkladki do piersi :) a dziewczyny te co maja anemie to jaki macie wskaznik zelaza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, jaki jest objaw tego wydzielania się siary? Czy wcześniej czujecie, że może Wam coś polecieć, czy zjawiło się ni z gruszki ni z pietruszki ? Czy to jest nieprzyjemne lub bolesne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, o tych witaminach sztucznych któraś już wcześniej pisała, ciekawe ile w tym prawdy, że duże dzieci się rodzą. Mój Malusz jest na razie malutki, może to dlatego, że nie "pędzę" go witaminami w tabsach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz to tylko lekko ucisnęłam sutek i pojawiły się te przezroczyste krople,ale później z tego co pamiętam z poprzedniej ciąży-siara pojawia się już konkretnie,zwłaszcza jak się kobieta pochyla-kapie samo,przy tym uczucie mrowienia albo takiego jakby swędzenia deliktanego-ale to później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netka0902 co do witamin to raczej nie prawda-jak byłam w ciąży z córką to brałam cały czas witaminy dla kobiet w ciąży MATERNA a moja córka urodziła się z masą urodzeniową 2900,teraz biorę FALVIT MAMA i raczej mały kolosem nie będzie ponieważ nikt z nas nie był dużym i ciężkim dzieckiem,z tego co rozmawiałam z lekarką to kwestia dziedziczenia w genach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polcia brzusio juz konkretny pieknie :) Netka co do witamin to ja biore od 12 tyg i moje dziecko jest ciagle mniejsze jak na swoj wiek ciazy czyli raczej to nieprawda ze rodza sie duze dzieci. i te witaminki maja bardziej pomoc nam bo male sobie radzi i wysysa z nas wszystko co sie da wiec sa one bardziej dla naszego organizmu zeby nam nie brakowalo:) a jesli chodzi o ta siare to ja nie czuje zadnego bolu , mrowienia tylko poczuje ze zrobilo sie mokro lub pozniej widze tylko wyschniety zaciek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i znowu przychodzi powoli pora spania,tak lubię spać,a jak przypomnę sobie to ,że znowu nie będę mogła spać przez ten ból lewej nogi i kilkakrotne wyprawy do toalety to aż mnie trzęsie-szkoda gadać.Dziewczyny a któraś z was widzi po swoim brzuchu jak dziecko się tam porusza?ja tylko sporadycznie i to przez moment,ale jak położę rękę na brzuchu to nagle cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×