Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ulęgałka

starania o ciążę

Polecane posty

nic sie nie bój!bedzie dobrze!co ja bym dała by isc z Tobą:)tez musze..a,nie mam kiedy...uciekam na rano do pracki a dzis zasnełam dopiero jak mój misiu wstawał o 4.00...jestem eb...spij(CIE)WSZYSCY dobrze,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silko ja biore 2 miechy ale tsh sie znacznie pogarsza mimo brania leku , także niewiem czy euthyrox to dobrze dobrany lek u mnie , mam nadzieje że lekarz coś pomoże i wyrówna hormonki, czytam swoje badania i w morfologii mam obniżone neutrocyty i podwyższone lifocyty , no cóż musi być pod górke wszystko :( silko a bolało nastawianie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beziku wydaje mi sie, że powinien Ci zwiększać lekarz dawkę....no i pamiętaj, na czczo, odczekaj pół godziny zanim coś weźmiesz do ust...nawet łyka kawy...ja teraz tak robiłam, bo już byłam zła tymi wynikami i zbiło mi...no ale mam sporawą dawkę....dobrego masz tego endo?? bo chyba wyregulowanie TSH to nie jest aż taki problem.....a może się mylę....? ale jeżeli bierzesz dopiero 2 mies to ok, ja już pół roku...to są hormony trzeba poczekać....Bedzie OK:* to nie jest chyba aż taki problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Silka czuje sie dobrze:)Nie mam ochoty na jedzenie no ale musze jeść:P Bezik Ty jesteś silną kobietką🌻Uda sie,najważniejsze,że jesteś pod kontrolą endo🌻Bedzie dobrze:) Agniesiunia🌻 i Witaj:) Gdzie jest Śliwka???🌻 Ulęgałka,Teacherka,Kania,Dorotq,Kszewuszka,Czapus,Kropka,Mycha,Silka,Małpka, i reszta dziewczyn🌻👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki :) Gdzieś słyszałam o tej modlitwie-=Nowenne Pompejska ...poszperałam i znalazłam :) możecie sobie poczytać... Witam Wszystkich, Chciałbym na początek powiedzieć, że wszystkim starającym się o dziecko współczuje! Sam z żoną przez to przechodziłem i wiem jakie straszne to jest. Nikomu tego nie życzę i nie chciałbym przechodzić przez to jeszcze raz. Chcę Wam opowiedzieć moją historię. Na szczęście dobrze się skończyła i zaszliśmy w ciążę. Gdy się dowiedzieliśmy, byliśmy bardzo szczęśliwi. Więc tak: Staraliśmy się z żoną zajść w ciążę od niecałego roku i nic się nie działo. Pewnie pomyślicie, że nie było powodów do paniki, ponieważ przeciętna para starająca się o dziecko zachodzi w ciążę w przeciągu roku, a kilka procent w przeciągu 2 lat. Dobrze, zgodzę się, ale czułem, że coś jest nie tak. Wiedzieliśmy, że żona owuluje, ponieważ sprawdzała temperaturę, liczyła dni i sprawdzała śluz. Dodatkowo robiła USG i sprawdziła hormony. Wszystko u niej było w porządku. Wybraliśmy się wiec do lekarza, żeby sprawdzić co się dzieje ze mną. I szok! Liczba moich plemników była bardzo niska, bo tylko 1 mln/ml, czyli w całym ejakulacie było ich może 3 mln. Dodatkowo tylko 11% było ruchliwych (ruch a+b) i 98% miało nieprawidłową budowę. To definitywnie za mało, żeby zajść w ciążę. Za jakiś czas powtórzyliśmy badania. Tu wynik był troszke lepszy, bo około 14% ruchliwych, ale generalnie nic się nie zmieniło. Zrobiłem jeszcze kilka testów bakteriologicznych (m.in. na Chlamydie i Mycoplasme) i hormonalnych, ale one były w porządku. To był ciężki dla nas okres, zwłaszcza dla mojej żony, która płakała codzenie z tego powodu. Zdecydowaliśmy się więc na in vitro. Umówiliśmy się z lekarzem za kilka miesięcy i staraliśmy się wrócić do swoich codziennych spraw, co było bardzo trudne dla nas obojga. Nie chcieliśmy przechodzić przez tę procedurę, ponieważ jest stresująca, bolesna i nie gwarantuje rezultatów. Nie widzieliśmy jednak innej opcji. W międzyczasie moja żona dowiedziała się, ze jest taka modlitwa do Najświetszej Maryi, dzieki której ludzie zdrowieją lub otrzymują łaski, na których im zależy. Jest to "Nowenna pompejańska", a ponieważ obydwoje jesteśmy chrześcijaninami, postanowiliśmy spróbować. Pewnie nie uwierzycie, ale około miesiąc po ukończeniu odmawiania tej nowenny dowiedzieliśmy się, że jesteśmy w ciąży!! Czyli 2 tygodnie po ukończeniu modlitwy zaszliśmy w ciążę (następny cykl owulacyjny)! To był najwspanialszy dzień w moim życiu i życiu mojej żony. Obydwoje popłakaliśmy się ze szczęścia Modlitwa jest ciężka, to przyznam, bo trzeba ją odmawiać przez 54 dni codziennie, ale definitywnie warta!! Nie wolno przerwać, bo nie bedzie rezultatu. Inni rówież mówią, że skutek może być odwrotny. Bardzo się cieszę, że żona natrafiła na tę modlitwę i jestem niezmiernie wdzięczny Maryi za to, że nam pomogła. Na początku byłem bardzo sceptyczny, ale teraz wiem, że to jest to co nam pomogło zajść w ciążę! Serdecznie ją wszystkim polecam, zwłaszcza ludziom, który juz nie widzą dalszej drogi działania. Nam na pewno ta modlitwa pomogla, i nie mówie tylko o tym, że zaszliśmy w ciążę, ale pomogła nam również duchowo. Odzyskaliśmy wiarę, a to jest bardzo ważne w staraniu się o dziecko. Na internecie możecie znaleźć wiele materiałów na temat Nowenny pompejańskiej. Jeśli ktoś jednak potrzebuje pomocy to proszę o maila, a chętnie pomogę. Życzę wszystkim sukcesów i wytrwałości! Wierzę, że modlitwa wam pomoże! Pozdrawiam Marcin EDYCJA: Tak się modliłem: Różaniec - Nowenna pompejańska Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia odmawiamy trzy części Różańca Świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać czwartą część z Tajemnicami Światła. Początek Przeżegnaj się: wykonaj znak krzyża na piersi i powiedz: W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego - Amen. Wymieniamy najpierw intencję (tylko jedną), a następnie mówimy: "Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego" Na krzyżyku Wierzę w Boga: Wierzę w Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi. I w Jezusa Chrystusa, Syna Jego Jedynego, Pana Naszego, który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny. Umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion. Zstąpił do piekieł. Trzeciego dnia zmartwychwstał; wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga, Ojca wszechmogącego. Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen. Na paciorku (większym) Ojcze nasz: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom; i nie wódź nas na pokuszeni, ale nas zbaw ode Złego. Amen. Na kolejnych trzech paciorkach (mniejsze) Zdrowaś Maryjo (na każdym małym paciorku): (3x) Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen. Przed dużym paciorkiem Chwała Ojcu: Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu. Jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen. Teraz możemy rozpocząć odmawianie kolejnych dziesiątek Różańca oraz rozważać jego tajemnice, np: Tajemnica 1 "Zwiastowanie Maryi, iż jest matką Syna Bożego" (Tajemnice wypowiadamy przed dużym paciorkiem) Odmawiamy jedną dziesiątkę Różańca czyli: 1 x Ojcze Nasz (duży paciorek) 10 x Zdrowaś Maryjo (małe paciorki) 1 x Chwała Ojcu (przed dużym paciorkiem) Tajemnica 2... Na zakończenie Pod Twoją obronę: Pod Twoją obronę uciekamy się, święta Boża Rodzicielko, naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać. Panno chwalebna i błogosławiona. O Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza. Z Synem swoim nas pojednaj, Synowi swojemu nas polecaj, swojemu Synowi nas Oddawaj. Każdą z trzech części różańca kończymy po jej odmówieniu trzykrotnym westchnienie do Matki Bożej: Królowo Różańca Świętego, módl się za nami! Przez 27 dni odmawiamy część błagalną nowenny Pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu każdej części różańca, odmawiamy następującą modlitwę: Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen. Przez pozostałe 27 dni odmawiamy część dziękczynną nowenny Pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu każdej z trzech części różańca, odmawiamy następującą modlitwę: Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen. Przeżegnaj się: wykonaj znak krzyża na piersi i powiedz: W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego - Amen. Tajemnice Różańca ... Każda z czterech części Pełnej Modlitwy Różańcowej składa się z 5 Tajemnic: Tajemnica Radosna 1. Zwiastowanie Maryi, iż jest matką Syna Bożego. 2. Nawiedzenie świętej Elżbiety. 3. Narodzenie Pana Jezusa. 4. Ofiarowanie Jezusa w świątyni. 5. Odnalezienie Pana Jezusa wśród uczonych w świątyni. Tajemnica Bolesna 1. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym (Ogrójcu). 2. Biczowanie Pana Jezusa. 3. Ukoronowanie koroną z cierni. 4. Dźwiganie krzyża przez Pana Jezusa. 5. Śmierć na krzyżu. Tajemnica Chwalebna 1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa. 2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa. 3. Zesłanie Ducha Świętego. 4. Wniebowzięcie Maryi. 5. Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi. Każda z 5 tajemnic w danej części odpowiada jednej dziesiątce Różańca. Dziesiątka Różańca - 10 razy Zdrowaś Maryjo ... Po zakończeniu nowenny, odmawiałem również te dwie modlitwy: Modlitwa do św. Geralda Dobry św. Gerardzie, potężny orędowniku przed Tronem Bożym, ty który dokonujesz wspaniałych rzeczy za naszych dni, wołam do Ciebie i proszę o pomoc. Ty, kiedy żyłeś na ziemi, zawsze wypełniałeś plany Boże. Pomóż mi abym ja także zawsze wypełniał świętą wolę naszego Pana. Proś Pana Życia, od którego pochodzi wielkie życie, aby mnie i Magdę pobłogosławił łaską macierzyństwa i abyśmy mogli wychowywać dzieci Boże w tym życiu i dziedziców Królestwa Jego chwały w życiu przyszłym. Amen. Modlitwa o wyproszenie łask Sługo Boży Janie Pawle II, za Twoim pośrednictwem proszę o łaskę dla mnie (i moich bliźnich). Wierzę w moc mej modlitwy i w Twą zbawienną pomoc. Wyproś u Boga Wszechmogącego łaski, o które się modlę... (wymienić prośby) Uproś mi dar umocnienia mej wiary, nadziei i miłości. Pan Jezus obiecał, że o cokolwiek w Jego imię poprosimy to otrzymamy. Dlatego i ja, Panie, pełen ufności, proszę Cię o łaskę wysłuchania i obdarzenia tym, o co się modlę za wstawiennictwem Sługi Bożego Jana Pawła II. Wysłuchaj mnie, Panie. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Modlitwa o wyproszenie łask Sługo Boży Janie Pawle II, za Twoim pośrednictwem proszę o łaskę dla mnie (i moich bliźnich). Wierzę w moc mej modlitwy i w Twą zbawienną pomoc. Wyproś u Boga Wszechmogącego łaski, o które się modlę... (wymienić prośby) Uproś mi dar umocnienia mej wiary, nadziei i miłości. Pan Jezus obiecał, że o cokolwiek w Jego imię poprosimy to otrzymamy. Dlatego i ja, Panie, pełen ufności, proszę Cię o łaskę wysłuchania i obdarzenia tym, o co się modlę za wstawiennictwem Sługi Bożego Jana Pawła II. Wysłuchaj mnie, Panie. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze mogłam posłać linka do tej stronki... mam nadzieję,że poczytacie. Ja za chwilę jadę zawiezc syna do szkoły.Maja póżniejn bo 3 klasiści pisza probny egzamin gimnazjalny. U mnie 15dc...od 3 dni miednica boli,że szok.Nie wiem jaki lek przeciwbolowy wziasc? Wczoraj znowu troche pograbiłam liści na dworze i całą noc lewa ręka mnie rwała echhh...starosc nie radosc :P Będę pózniej :* i nie gniewajcie sie,że zaśmiecam forum.... :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzewuszka nic a nic nie zasmiecasz... wiara to czasami jedyne co nam zostaje... a u mnie beta urosla:D nawet nie wyobrazacie sobie jak sie balam odebrac wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beziku to sie zdarza ze tsh rosnie choc sie bierze lek a wynika to z tego ze tarczyca sobie kiepsko radzi a leku jest za malo... bedziesz brala wiecej bedzie lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej skarbeńki :) możliwe że mam takie tsh od prolaktyny którą mam 66 a norma chyba do 25 jest :( nie wiem czemu w tak krótkim czasie tak sie zepsuły moje wyniki, endo pewno mi przepisze coś na prolaktyne no i zwiększy dawke euthyroxu, ale zastanawiam sie od czego ta prolaktyna , bardzo źle sie czuje głowa pęka żygać sie chce brzuch boli i tek cholerne nogi , okres był 1 dniowy to już wiadomo dlaczego od prl i tsh , tera ide do endo w środe za tydzień o 17 to z polecenia gin mówi że jest dobra , nazywa sie tupikowska , może pomoże ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycha no to super :) Ja idę dalej grabić te ch....e liscie.... Potem wpadnie do mnie kolezanka fryzjerka...chyba dam sobie zrobic grzywkę.Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondi09091990
ja jeszcze bety nie robiam dziś 58dc ale coś czuje ze @ przyjdzie jednak zrobiłam 2 testy w tamtym tyg i negatywne. A temp spadła o 0,2stopnia wiec pewnie fasolki nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane, jestem już po paru dniach nieobecności. Nie było mnie, a tu takie wspaniałe wiadomości!!!!!! Misia, Mycha - gratulacje z całego serca!!!!!!! Dbajcie o siebie dziewczynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie chyba rozkłada pewno grypa idzie shit ale dziś meczyk może jakieś małe piwko .... może przez chwile nie bede myśleć a tych pieprzonych hormonach ...... miłego wieczorku kobietki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MYCHA!SUPER,że beta rośnie:)i niech dalej rośnie!rośnie!:)kiedy idziesz na nastepną? ja jutro....mam nadzieje że ostatni raz... BUZIACZKI!WSZYSTKO BEDZIE DOBRZE!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej KRZEWUSZKO:)co do modlitwy...mi narazie i tak nic nie da...ale bede pamietać na przyszłość. a,co do grzywki,jak najbardziej:)dodaj foteczkę jak zrobisz:)ja musiałam obciąć włosy:(tak mi wypadały po blondzie...byłam zrobić balejage jasny i ciemny brąz=jest jako tako..ale najgorzej,ze 1-wszy raz mam tak krótkie włoski:(ech..BUZKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BEZIKporozmawiaj z endo.niech zwiekszy dawkę i wyniki sie polepszą,ja na poczatku brania też wyniki miałam gorsze..tak to czasami bywa z tymi hormonami..Też meczyk bedę ogladać(jak zawsze z moim misiem)piwko juz sie chłodzi;)ale chyba długo nie posiedzę=zmeczona jak zwykle a rano wstac i po pracy jade do kumpelki pomóc przy robieniu jedzonka na jej sobotnie urodzinki(polskie jedzonko=bigosik itd...mmmm:)znów sie objem:(a,co tam.... najwazniejsze,że mój mezus lubi moje(kilogramki)hehh:0 ;) :)miłego wieczorku Życzę WAM WSZYSTKIM :)małpko odezwij się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a,sorki-OCZEKUJĄCA SZCZEŚLIWA=jak sie czujesz?jak płodne to do dzieła!;)powodzonka!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silka biore witaminki:)maja kwas foliowy:)👄 Miałam ostatnio pisać gdzie jest Maja???Jak sie czujesz??🌻👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a,KRZEWUSZKO=BÓLE PRZESZŁY TOBIE?mnie ledzwie bolą...ale nic nie biorę chyba że ketanol,który tylko ewentualnie pomaga...tak jak piszesz..(starość nie radośc..)a gdzie tu dalej..TWARDE MUSIMY BYĆ ! co do liści,tez mam ten problem,jednak na szczęście jest tatko i brat to mnie wyręczają narazie..papaśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MISIA-to dobrze:)dbaj o siebie i dzidziulka:)🌼 KRZEWUSZKO=przypomniało mi się,ja na bóle pleców głównie brałam Myolastan(lekarz przepisał)słyszałam ze w PL.tez jest lub jego odpowiednik,tez dośc silny ale naprawde pomaga.trzymaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×