Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jo------anna

Termin lipiec - wrzesień 2012, jest ktoś?

Polecane posty

Hej dziewczyny :) Plotka, super słodki synek :) Będziecie mieli wspaniałą pamiątkę! Współczuje Zussanko tego bólu, najważniejsze że przeszło. Masz już teraz przedsmak tego jak to będzie kiedy rzeczywiście coś zacznie się dziać :) Acholek witamy na mecie !! :) Potwierdzam prośbę Nowej o relację z toruńskiej porodówki, jesteśmy już 4 z tego pięknego miasta ;-) Nowa, daj znać jak będziesz po pierwszych zajęciach. Rzeczywiście jeśli ta szkoła jest za darmo to nawet można się kilka razy wybrać na tą Olsztyńską... Amefa ja mam takie ciśnienie cały czas...90/48 , 95/50 a jak czuję, że mi podskoczyło to mierzę i mam 102/55, haha :) Pytałam lekarza na ostatniej wizycie czy nie za niskie, powiedział: "za niskie? To jest bardzo dobre ciśnienie, przynajmniej będzie pani długo żyła :)" Także nie ma powodu do obaw, no chyba że źle się przy tym czujesz to zawsze warto z lekarzem skonsultować. A mnie zaczęły strasznie plecy boleć:/ Nie mogę sobie znaleźć dogodnej pozycji i to nie tylko w nocy. Raz bolą w połowie, raz okolice lędźwi, raz gdzieś jakby po boku, na pośladku...Jak tak będzie do końca to chyba będę chodzić na czworaka :( Ale za to zgaga jak ręką odjął...z dnia na dzień przeszło i już tydzień mam spokój :) Może to kwestia tego, że się znowu obrócił i teraz jest ułożony miednicowo, więc kopana bywam jedynie po pęcherzu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amefa ogólnie czuje się dobrze ja zawsze miałam takie ciśnienie więc jakoś się tym nie przejmuje. Dzisiaj przy tej pogodzie tzn pochmurno itp spać mi się chce i ciągle zmęczona jestem. Nie wiem czy powinnaś dalej brać leki na nadciśnienie lepiej się skontaktuj z lekarzem albo może słaba kawkę sobie wypij ! Kurcze 5 tyg przed terminem? czyli muszę pakować torbę hehe :) bo nigdy nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) U mnie dzisiaj zaczął się już 33 tc,ale się cieszę ,że tak leci ten czas szybko jak dla mnie:) Moje maleństwo wczoraj było bardzo ruchliwe na wieczór ,a dzisiaj już spokojniejsze z rana tylko powariował ,a teraz spokojnie:) A jak u Was Mamusie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 tygodni przed terminem i żadnych oznak wcześniej - to brzmi groźnie.... A my daleko w polu z przygotowywaniem pokoju. Tzn. pokoik już powoli opróżniam z gratów, ale dopiero zamówiliśmy okno, a jeszcze czeka nas cyklinowanie i lakierowanie podłogi i kompletowanie wyprawki :/ nastawiałam się, że ogarnę wszystko na początku sierpnia, ale teraz to już się wystraszyłam... . I tak mam dziwne przeczucie, że urodzę wcześniej, ok. 20-21 sierpnia. Ciekawe czy się sprawdzi :) Oby tylko moja wersja, a nie aż 5tyg wcześniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALIWIA2
Cześć Kochane Mamusie i Wasze Brzusie! ;) ja nie mogę doczekać się środy i 29 tc ;(, nie mowa o 09.07, terminie USG - tak chciałabym zobaczyć naszą Natalkę ;) wczoraj czytałam artykuł, że niestety, ale mężczyźni, nawet jeśli nam towarzyszą w tym stanie, to nigdy nas...nie zrozumieją...nie wiem, czy nie pisała tego jakaś feministka, ale szczerze mówiąc, to chciałabym Malutką mieć już obok. Wczoraj miałam ostatni egzamin w sesji, hurra! teraz tylko już w czwartek obrona i mam nadzieję, że zaliczę...strasznie się martwię i stresuję... aj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalwia napewno zaliczysz niczym się nie martw ( ja na szczescie od kilku lat mam już to za sobą i teraz łatwo mi się mówi hihi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewuszki :D Amefko - ciśnienie, które opisałaś nie jest szkodliwe dla dziecka :) 95/50 nawet jest dobre. :) Co najwyżej możesz Ty się przy tym gorzej czuć. Większość lekarzy uważa, że jak jest niskie to lepiej. Ja mam z reguły 105/60 lub 95/55. Bez ciąży miałam standardowe 120/80. Pytałam mojego lekarza i czytałam trochę i te niskie wartości nic a nic dziecku nie szkodzą :) Dzisiaj na obiad zrobiłam pierogi z jagodami. Jak je zobaczyłam na targu, to myślałam, że padnę jak nie zjem pieroga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za rady :) Unia ja biore Dopegyt, ale 2xdziennie. Moze zaleci mi mniejsza dawke, chociaz na noc. Moze faktycznie za szybko wstaje, ale zawsze staram sie posiedziec chwile zanim wstane i zejde na dol... Mamcia dobrze, ze makutka zdrowa :) Ile wazy i ile ma wzrostu? Gratuluje swiezo upieczonej cioci :) Bylam z mezem na zakupach! Mamy juz prawie wszystko. Brakuje tylko wozka i paczki Pampersow na pierwsze dni :) W przyszlym tygodniu bede prac ubranka, prasowac i moze juz spakuje torbe do szpitala. Potem remont i ciezko bedzie sie ogarnac ;) Od razu mam super humor :) Mimo jednego zakupowego niewypalu-chcialam pojemnik na smoczek, ktory mozna zaczepic np o raczke wozka. Nie zauwazylam, ze pojemnika ktory wybralam nie da sie w ten sposob zaczepic, a juz rozdarlam opakowanie :( Trudno sie mowi... Moze przyda sie chociaz, zeby wlozyc smoczek do torby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackRossa ale ochote robisz na te pierogi... :P Ja bym zjadla z serem... Chyba sie przejde do sklepu po drzemce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Amefa coś mi przypomniałaś pisząc o przyczepianiu do wózka. Macie torby oryginalne z wózków, czy dokupujecie inne? Przy naszym torby nie było i tak poszukuję idealnej. Ceny są wiadomo - różne. Może macie jakąś sprawdzoną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BlackRossa ja widzialam ostatnio torbe do wozka w sklepie TkMaxx. Cena byla kolo 120. Byla dosc duza, ale taka wypasiona, z przewijakiem, pojemnikiem na chusteczki, pieluchy i w ogole fajna :) Ja bede miala od wozka, bo jest w komplecie. Calkiem ladna jest :) Do herbatki kupujecie butelke antykolkowa, czy zwykla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O dzięki Amefko. Wybiorę się tam przy okazji, nie pomyślałam o tym sklepie :) Nie wiem jaką butelkę do herbatki. Na razie mam tą jedną antykolkową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) ja mam termin na 21 lipca ale coś mi się zdaję że pewnie nastąpi to o wiele szybciej...całą ciąże mam problemy kilka razy leżałam w szpitalu z powodu nadciśnienia ciążowego 160/100 :P biorę dopeget na początku tylko 2x po pół tabletki a teraz już 3x1 i ciśnienie mam 120/70 ,ale zawsze coś się dzieje nie tak a z tego co ostatnio lekarz mi mówił to mam uważać by zbyt nisko mi ciśnienie nie spadło bo to może być niebezpieczne dla dziecka ( niedotlenienie) to jest moja trzecia ciąża i niestety pełna niespodzianek :( w 6 miesiącu odeszło mi częśc wód płodowych teraz już jest ok podobno ale stale się martwię bo mój lekarz nie raczył mi zrobić porządnego usg :/ jutro dopiero zrobi mi pomiary dzidzi itp bo cały czas grozi mi przedwczesny poród ..teraz jestem w 36 tyg ciąży i szczerze mówiąc już mam dośc i chciała bym urodzić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamcia ty jesteś w 22 tyg?? i już 2 kg 50 cm? Czy cos źle przeczytałam? Kurcze moja 2 kg to ważyła w 32 tyg teraz to mnie zmartwiłaś że z moim maleństwem jest cos nie tak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amefa ja mam antykolkowa bo byla w zestawie :) kurcze Mamcia 2 kg to drobniusia msi byc :):) i jak ona urodzila 5 tygodni przed terminem to mysle ze tak w 34-35 tygodniu torba powinna byc spakowana na wszelki wypadek....:) Kaliwia obronisz sie na bank zobaczysz :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe alcia to byla informacja o malutkiej ktora urodzila sie wczoraj przed terminem. amefka pytala o wage i wzrost:) a ja jestem w 29 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale macie duże i pewnie śliczne dzieciątka!! Gratulacje, ja sie jutro dowiem ile moja mała wazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malentka nie mam pojecia ile na chwile obecna, dopiero w polowie lipca mam wizyte :( ciekawa jestem na ile te pomiary wagi sa wiarygodne:D moja kolezanka ktora rodzila w lutym twierdzila ze na ostatniej wizycie lekarz jej mowil ze 3300 a urodzila 2600 :D "troszke" sie pomylil:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niby tak trzeba liczyc ze moze byc + 500 g albo - 500 :) ja 6 lipca mam wizyte to juz bede w 30 tygodniu wtedy ciekawe ile bedzie juz wazyc :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 dni do porodu UFFF ale zleciało... PS: Słyszałam plotki że przywiązują nogi przy porodzie do łóżka. Wiecie coś na ten temat? Jezu jak na złość takie wieści na koniec ciąży. Przegięcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acholek nie wiem czy Ci to pomoze ale pomysl sobie ze robia to dla dobra a nie na zlosc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acholek a chodzilas na szkole rodzenia? wiesz moze jakie maja lozka w szpitalu w ktorym chcesz rodzic? to chyba glownie od tego zalezy, chociaz u nas polozna mowila ze juz prawie nigdzie tego nie robia, uszy do gory, to juz chyba nie te czasy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acholku - z jednej strony Ci zazdroszczę, bo już się nie mogę doczekać :D Z drugiej zaś strony pewnie trochę Cię przerażenie dopada :) Co do przywiązywania nóg... nie słuchaj takich wiadomości. Czasem łóżka mają pasy, które zabezpieczają przed zsunięciem się nogi, ale pamiętaj o jednym: masz prawo się nie zgodzić. Oni proponują rozwiązania, a Ty się zgadzasz lub nie. Takie są prawa pacjenta :D Tak sobie za każdym razem myśl i pamiętaj... wszystko będzie w jak najlepszym porządku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zussanka, Ostatnio w kosciele widzielismy takiego rocznego malucha w koszulce z tym napisem :D nasmialismy sie, ze hej! bo ledwo sie skubany na nogach trzymal, ale chodzil po calym kosciele jakby juz byl przypakowany hahaha! Zapewne takie body znajda sie i w garderobie naszego Filipka :) Cos mi mowi, ze to bedzie niezly agencik! :P Po tatusiu! Alcia, To chyba ty pisalas o strachu przed porodem. Wiadomo, ze lekko nie bedzie, ale napewno warto sie nacierpiec :) Ja bylam obecna przy dwoch porodach "od deski do deski" - widzialam wszystko co bylo do zobaczenia, lacznie z nacinanniem i szyciem, rodzeniem lozyska itd. wiec mimo iz sama nie rodzilam to wiem na co ide(nawet ten sam szpital i lekarz) Byc moze do mnie to jeszcze przyjdzie, bo to dopiero 29 tydz, ale narazie sie nie boje. Zdaje sobie sprawe z tego, ze nie bedzie to nic przyjemnego, ze musi bolec, ale mysl o tym ze moj synek bedzie przerazony i tez sie wycierpi przeciskajac sie przez ciasny kanal rodny, bedzie mnie chyba "bolala" bardziej :( Porod porodem, ale pomysl o nagrodzie jaka cie czeka za to cierpienie :) Warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×