Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kredka3

Rekonwalescencja po operacyjnym face liftingu - praktyczne porady

Polecane posty

Gość Ahaha
Trzymaj się Arti :))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdidey
Witaj Arti :) Czułaś nasze wsparcie? Patrzyłaś na zegarek? Ile trwała operacja?Robiłaś sam lifting czy powieki też? Nie pozwolili ci rozmawiać? Ale jaja .Ponoć z jedzeniem przez najbliższe dni też będą problemy,bo buzi za szeroko nie można otwierać,same miękkie rzeczy można jeść. Napisz w jakiej pozycji spałaś? Na plecach?Bo przecież na boku,to chyba wykluczone? Boli Cię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arti4
Witajcie kochane Taaak czulam wasze ogromne wsparcie. Dziekuje ;););) Operacja trwala pelne 3 godziny Robilam lifting i powieki gorne. Moj doktor-zlote rece powiedzial i zgadzam sie z tym w 100vprocentach ( mimo glupich komentarzy jednej pani wszystkowiedzacej z tego forum ) ze powieki dolne nalezy zrobic za 6 miesiecy kiedy wszystko sie wygoi bo wtedy rezultat bedzie perfekcyjny i wcale to nie zalezy od umiejetnosci chirurga. Wynika to z jego troski o pacjenta. Moze sie np okazac ze nie bedzie konieczne robuenie powiek dolnych :) Uwazam ze ktos kto namawia pacjentke na zrobienie wszystkiego na raz tovtaki gosc chce wyludzic kase- zlapac pacjentke, zrobic wszystko i skasowac bez wzgledu na faktyczne potrzeby pacjentki. To tyle w temacie tych kublowvpomyj wylanych tu na mojego doktora. Bylam, operacje zrobilam i juz widze ze efekty sa zachwycajace. Owszem sporo mnie to kosztowalo ake bardzo ciezko na to pracowalam i udalo sie. Bylo warto. Piekny luksusowy pokoj z lazienka, obsluga mega - przed operacja przyszedl fizjoterapeuta z zaleceniami jak cwiczyc przed i po operacji... dzis mialam laseroterapie magnetoterapie i masaz plecow... takich zabiegow mam miec jeszcze trzy Zdjecie szwow z powiek w sobote i reszte szwow we Wtorek Dzis mialam zmiane opatrunkow i widzialam w lusterku mimo opuchlizny efekty zjawiskowe Szkoda ze nie moge umiescic zdjec Pozdrawiam i do Soboty...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Arti :) Bardzo się cieszę,że jesteś już po :). Jedno z Twoich zdań dodało mi odwagi i pewności,że podjęłam słuszną decyzję: "efekty zjawiskowe". I na to liczę :).Całe życie człowiek martwi się o innych: dzieci,mąż,wnuki,ciągle ich potrzeby,problemy .Jedne się kończą,drugie zaczynają. I ciągle potrzebne są pieniądze.O sobie człowiek myśli na samym końcu.I nagle widzisz w lustrze strasznie zmęczoną twarz.Starą twarz.I mówisz dosyć.Przede mną jeszcze dużo lat życia.Nie chcę wyglądać jak babulinka.Trzeba włączyć pozytywny egoizm-teraz ja :).Dzisiaj ,MY kobiety mamy takie możliwości,więc dlaczego nie?Grosik do grosika,decyzja i zabieg. Arti ,zaciekawiłaś mnie tymi zabiegami,które masz po operacji:laseroterapia,magnetoterapia,masaż pleców,ćwiczenia z rehabilitantem.To wszystko w ramach ceny?Lasero i magnetoterapia ,to w jakim celu? Ćwiczenia po operacji?Czy dlatego,że leżysz ciągle na plecach? Tego się boję najbardziej.Jak tu spać?W mojej klinice są masaże,to wiem. Miałaś założone dreny?Opatrunek też już ci wymieniali?Czy jak będziesz wychodziła ze szpitala,to już bez opatrunku?Czy bardzo jesteś opuchnięta?A siniaki na twarzy też masz po liftingu?Duża ta opuchlizna? Przepraszam,że tak zasypałam Ciebie pytaniami,ale to ważne dla mnie. Ile Arti masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arti4
Hi Mam 48 lat Wczoraj mialam operacje dzis wypuscili mnie do domu Lasero i magneto terapia to zeby sie rany szybciej goily Masaz plecow to dla tego ze trzeba spac na plecach i plecy bola Fizjoterapeuta kazal pod glowe podkladac taki walek z gabki jaki sie uzywa do podrozy tylko nie papowany ale z gabki( mozna kupic w lidou za male pieniadze) podkladamy pod glowe otworem do gory Unosimy biodra i krecimy kolka biodrami a na noc pod jedna strone pupy mozna podlozyc jasiek i zwinieta koldre pood kolana zeby nie dretwialy... to namiastka spania na boku, nawet wygodnie Tak te zabiegi mam w cenie Teraz zaczynajactroche puchnac mi oczy... dostalam 3 rodzaje kropli do oczu...;););) Pytaj o co chcesz Chetnie odpowiem na kazde pytanie Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ahaha
Hej Arti super ,że jesteś już po............. Trzymaj sie dzielnie i daj znac co u Ciebie. Jestem w szoku............ Ty młoda jesteś........... Ja mam 61 lat i dopiero w marcu bede sobie robić zabieg,ale lepiej póżno niz wcale. Zgadzam sie w 100% z Tobą gościu, człowiek myśli cały czas o innych ,aż tu nagle widzi w lustrze "obwisłego mopsa" hlip hlip ale są sposoby aby to zmienic i my własnie to robimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Arti :) Jak to? Jesteś już w domu ? W mojej klinice dopiero na 5 dobę się wychodzi !A antybiotyki? Nie podają Ci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arti4
Hej gosciu Antybiotyki dostalam w kroplach do oczu... i jestem juz w domku We czwartek mam fizykoterapie lasery itp w sobote ide na zdjecie szfuw z piwiek i fizykoterapie a we wtorek zdejma reszte i fizykoterapia Jestem troche opuchnieta ale tylko troche nic nie boli tylko uszy bandarz gniecie- uczucie takie jak by gniotly sluchawki lub kask Jedno oko troche lzawi ale zaraz zaloze masc i spac... Dobranocka Do jutra Ps. Moja mama miala lidting w wieku 45 lat. Ja tez postanowilam zrobic sobie prezent na geiazdke... dlaczego nie Strasznie mi przesxkadzaly chomiki a opadajace powieki zaburzaly widzenie Ciesze sie jak dxiecko ze sie zdecydowalam Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Arti4 :) Czy mam rozumieć,że nie zażywasz żadnych antybiotyków doustnie? W mojej klinice dostaje się 4 dawki.Wypuścili Cię do domu z tym turbanem na głowie,tak? A szyję też miałaś poprawianą?Piszesz,że Twoja mama też robiła lifting.Ile lat temu?A jak dzisiaj wygląda? No i ten laser.Gdzie oni dokładnie tym laserem operują,na twarzy,blisko cięcia,bo nie kapuję? I jak radzisz sobie z tym spaniem na plecach?Kiedy będzie można zasnąć na boku.Po zdjęciu szwów czyli po miesiącu? :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ahaha
Hej Arti ,dobrze ,że miewasz sie ok i jesteś zadowolona. mama w wieku 45 lat robiła lifting twarzy to pewnie ze 20 lat temu lub wiecej, to metody operacyjne i postepowanie z pacjentem było na pewno inne. 20 lat w medycynie.......... to cały wiek. Ty jesteś dużo młodsza ode mnie wiec i może zakres wykonanego zabiegu nie był tak duży ,bo wiadomo młodsza skóra. Ja niezmiennie jestem zestresowana faktem zbliżającego sie zabiegu ,boje sie ,żeby " sobie nie pogorszyc" ,ale mimo wielu obaw jestem zdecydowana i pełna dobrych mysli. Gościu :) a Ty kiedy masz zabieg ? Ile masz lat i jaki zakres operacji planujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vega11
Arti4 , widzę ,ze za wszelką cenę chcesz postawić na swoim. Mnie nikt do niczego nie namawiał i i nikogo lekarze nie namawiają , po prostu takie są standardy ,że dolne powieki robi się razem z liftingiem ,bo wycięty nadmiar skóry z twarzy koliduje z nadmiarem skóry na dolnych powiekach. Mało masz wiedzy na ten temat więc mnie nie krytykuj,nie wprowadzaj tez innych w błąd piszą c jaka to jesteś piękna następnego dnia po zabiegu,to raczej żałosne.Spuchnięta , obrzmiała i z krwiakami ,bo cudów nie ma to nie są zjawiskowe efekty,no trochę pofolguj. Nie wiem jakie twoje zdrowie lekarz ma na uwadze robiąc ci dolne powieki za pół roku. Nie krytykuj innych tylko dlatego ,że mają trochę wiedzy,bo to nie najlepiej świadczy o tobie a ,że ja nie czekałabym 2 lata na zabieg to nadal to podtrzymuję.Uważasz ,że warto było,bo pokój luksusowy? Ja czekałam 2 tygodnie i miałam do dyspozycji pokój dzienny,sypialnię ,dużą łazienkę i kuchnię z jadalnią.W salonie duży telewizor oraz internet,wszystko pięknie udekorowane kwiatami i pięknymi meblami do tego całodzienna opieka.Miałam luksus na najwyższym poziomie za cenę kilkakrotnie niższą niż twoja. Pomyje na twojego lekarza wylewają jego pacjentki nie ja,bo ja nie miałam z nim do czynienia,ja tylko pokazałam,że żaden lekarz nie jest cudotwórcą ,że to czekanie 2 lata jest bez sensu co inni też potwierdzają. O moim lekarzu nie znajdziesz żadnej negatywnej opinii,o twoim jest ich pełno więc nie bądż taka pewna swego wyboru,daj sobie na wstrzymanie i poczekaj jeszcze trochę na te olśniewające efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arti4
Hej gosciu Nie dostaje antybiotykow doustnie tylko miejscowo do oczu... Spanie na plecach-opisalam wyzej jak to robic... i jasieczek pod pupa na zmiane z dwoch stron robi swoje Spalo mi sie dobrze Tak wypuscili mnie z turbanem na glowie.... w sobote maja zdjac szwy z oczu i zmniejszyc opatrunki na uszach Tak mam ciecia na szyji za uszami i na skroniach we wlosach tez wymacalam sobie I najfajniejsze jest to ze wlasciwie nic nie boli.... Prawie nie ma opuchlizny i siniakow. Spodziewalam sie duzo wiekszych sle moze magnoterapia i lasery dzialaja ze sie lepiej goi... Wyszlam do galerii handlowej na kawe zawinieta w szal i w okularach- wygladam troche jak ofiara przemocy w ciapackiej rodzinie ;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahaha , i u Arti4 i u ciebie zabieg będzie przeprowadzony identycznie .Ja gdzieś tam na początku zamieściłam filmik z takiego zabiegu i u wszystkich wygląda to tak samo,nie martw się,wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arti4
Hej vega kim ty do cholery jestes ze sie tak tu wymadrzasz... Ja mam wyksztalcenie medyczne a ty?.. Vega bardzo cie prosze nie odzywaj sie do mnie wiecej i swoje durne uwagi i madrosci zachowaj dla siebie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do ahaha:) Mam 56 lat.Zabieg zaplanowany na styczeń-tylko lifting ,bez powiek górnych i dolnych,bo już mam zrobione (wkurzały wcześniej -nadmiar skóry uniemożliwiał zrobienie ładnego makijażu,a worki pod czami-sama wiesz jak wyglądają-okropnie.)W klinice mam być 4 pełne doby ,z opatrunkiem na głowie.Wypuszczą mnie dopiero jak zdejmą pierwsze szwy.W czasie tych dni będę miała profesjonalne masaże,a potem dodatkowo muszę wykupić jeszcze 10-po 70 zł jeden i codziennie przyjeżdżać do kliniki.No i będę miała pamiątkę z operacji -filmik :).Pytałam o włosy,czy Pan Doktor nie uszkodzi mi mieszków włosowych.Powiedział,że mogę być spokojna.Przed operacją pielęgniarki mają związać włosy w jakieś warkoczyki.Myślę,że chodzi o dokładne odsłonięcie miejsc operacyjnych.No i biorę ze sobą probiotyki,bo jak antybiotyki,to i osłonówka,a nie mam pewności czy tam mi dadzą.:)Pozdrowienia dla WAS wszystkich i proszę - nie kłóćcie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ahaha
Hej :) Nie chce zabierac głosu rozjemczego,ale Arti ,Vega bardzo dokładnie i ze szczegółami wrecz opisała swój zabieg i rekonwalescencję i ja osobiście jestem jej wdzięczna, mając nadzieje na dalszą pomoc z jej strony :) Dzięki Vega jeszcze raz i proszę o więcej . Każda z nas wybiera dla siebie najlepsze miejsce do zabiegu ,biorac pod uwagę różne aspekty, równiez i te finansowe Szczerze mówiąc Arti ,jestem nieco zdziwiona ,że mając zabieg, w znieczuleniu ogólnym jak sadzę , we wtorek , dzisiaj czyli w czwartek poszłaś do centrum handlowego, po zabiegu jakby nie było trwającym 3 godziny, dla mnie to trochę dziwne i nawet wykształcenie medyczne,a nawet własnie majac wykształcenie medyczne , z ranami na twarzy ,nie zdobyłabym sie na cos takiego. Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arti4 ,przecież to ty mnie zaczepiłaś w jednej z powyższych wypowiedzi. Naprawdę ,masz medyczne wykształcenie i zero wiedzy na temat zabiegów ,które robisz?No ,nie zazdroszczę tym ,których obsługujesz jeśli we wszystkim jesteś tak fachowa. Ja mam inne wykształcenie ,ale mnie lekarze chirurgii plastycznej zaprosili do współpracy właśnie w celu udzielania porad i wyjaśnień jako ta druga strona ,ponieważ potrafię w rzeczowy sposób opisać i wyjaśnić szereg wątpliwości ,które mają zazwyczaj kobiety przed zabiegiem i po, doceniając moją wiedzę. Oczywiście nie tu ,bo tu nie ma żadnych lekarzy. Strzykawkę trzymać i posługiwać się nią też potrafię ,bez medycznego wykształcenia,może nawet lepiej niż ty.......?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arti4
Powiem tylko tyle... ktos kto robi sobie sam wypelnienia kupowane w internecie i jeszcze nie daj boze namawia do tego innych jest dla mnie niebezpieczna idiotka wiec uwazajcie drogie kolezanki... ì to by bylo na tyle Zegnam sie z tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahaha ,pierwszy dzień po zabiegu nie jest tak tragiczny jak własnie 2 czy 3 ,bo pojawia się opuchlizna i można tylko straszyć swym wyglądem ,następne dni też nie są lepsze ,bo ciągle mamy plastry,które niekoniecznie ładnie się prezentują . Chciałam dodać zdjęcia ,ale system mówi,że spam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmieniłam stronę z ,której dodałam zdjęcia,niestety ,nie mam wpływu na to ,że są takie duże i odwrócone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszokowana15
Jestem zaskoczona ,że tak szybko ci się to goiło no i inaczej wyobrażałam sobie te szwy.Vega a tam za uszami też miałaś cięcia ,bo widać,że coś tam jest.Czy to cię bolało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vega11
Nie,to nie bolało,nie brałam też żadnych antybiotyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vega11
Oglądałam dziś program "Życie bez wstydu" ,Klinika Ambroziak ,była tam kobieta z przepuklinami tłuszczowymi na dolnych powiekach ,które rzeczywiście były dość pokazne i było to jej zmorą.Zaproponowano jej korektę powiek dolnych oraz wycięcie tłuszczaków ,ale lekarka powiedziała,że jak już to dobrze byłoby zrobić również górne powieki .Wszystko zrobiono jednocześnie przy jednym zabiegu . Nie było mowy o tym ,że dla zdrowia trzeba to rozłożyć na 2 zabiegi ,raczej przy 2 oddzielnych zabiegach zdrowie traci się 2 razy. Moja koleżanka zrobiła 2 miesiące temu powieki górne i dolne ,również przy jednym zabiegu ,robiła w Czechach i w ogóle Polki jeżdżą tam teraz masowo ,bo to jednak duża różnica w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszokowana15
Ja będę miała robione jednocześnie górne i dolne powieki.Już nie mogę się doczekać,bo jak patrze w lusterko na te moje fałdy wiszące prawie na rzęsach to ze wstrętem się odwracam.Starość nie udała się panu Bogu,ale dobrze,że nastały takie czasy,że mozemy trochę poprawić sobie wygląd i humor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zszokowana.:) Bardzo dobra decyzja ! 500 % zadowolenia !Wiem to z autopsji :) Pozdrowienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaak ,zjawiskowy efekt choć "wygladam troche jak ofiara przemocy w ciapackiej rodzinie " taki efek to moze olśnic chyba tylko Frankensteina.Jak mozna pisac takie głupoty na drugi dziń po zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arti4
Tak efekt jest zjawiskowy Zero siniakow Lekko odretwiala twarz Jestes gosciu zazdrosna czy jak??? Nie chce mi sie z wami wiecej gadac ani odpowiadac na te hejterskie wypiwiedxi Bawcie sie dobrze we wlasnym sosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ahaha
Hejka:) Ja cały czas dojrzewam do liftu ,och mysle o tym nieustannie i staram sie dobrze przygotowac. Jestem zdecydowana i dobrej myśli. Arti a jak u Ciebie przebiega rehabilitacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arti4
Ahaha Kochana wszystko Ci opowiem ale na priv gdyz mam troche dosc tych hejterskich postow na tym forum na temat mojego lekarza i mnie ;) Ciesze sie tak bardzo ze chcislabym wszystkim sie pochwalic i nie mam zamiaru uzerac sie tu na tym forum To moj email ops777@gmail.com Pisz kochana a ja chetnie odpiwiem na wszystkie pytania i pokaze zdjecia przed po i w trakcie rechabilitacji... A calej reszcie mowie- tak efekty sa zjawiskowe - minelo 10 dni i zero siniakow... wczoraj bylam juz na castingu...!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×