Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

ja tez mam takie dziwne biale uplawy,ale lekarz stwierdzil ze to nawet dobrze:))wiec tym nie ma sie co martwic,bo mam je takie galaretowate:Pale skoro to nic zlego to nie ma sie czym martwic,wiele kobiet je ma w ciazy.pela co do brzuszka,nie ma sie czym martwic,jeszcze nadrobisz,albo tak jak ania pisze bedziesz szczuplutka ....bez obaw:)mykam na dwor bo u nas sliczna pogoda:))a mezus ma wolne takze kozystamy z okazji:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę apap po konsultacji z lekarzem ale sporadycznie. Co do wielkości brzuszka jest to sprawa indywidualna, rzeczywiście u szczupłych osób pojawia się on później chyba, że jest to kolejna ciąża... Mam pytanie czy rozmawiałyście już z ginekologiem na temat porodu? Wiem, że jest sporo czasu... 7 lat temu urodziłam poprzez cc z powodu gestozy i wiem, że może się pojawić w kolejnej ciąży dlatego zastanawiam się czy na kolejnej wizycie nie rozwinąć tematu z lekarzem. TP. 15.10.2012r..........29lat..........Bydgoszcz....synek lub córcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam w sklepie miałam zrobić szybkie ciasto z jabłkami ( banalny przepis zwłaszcza dla dzieci bo zero konserwantów) a zapomniałam masła kupić aby blache posmarować ( bo do ciasta nie trzeba) i już się zezłosciłam, że nic z tego nie będzie ale teraz wymysliłam że położe na blache papier :) A jak któraś chce przepis to pisać bo ciasto to nawet chyba 10 letnia dziewczynka sama by zrobiła :) Jeśli chodzi o upławy to niby to normalne, że są ale ja miałam jakieś mleczno, różowawe i był stan zapalny jakieś grzybki czy coś byłam leczona silnymi lekami i od tej pory upławy się zmniejszyły i zmieniły na przezroczyste a czy to dobrze to niewiem bo biocenoze dopiero robiłam i czekam na wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleksandra ja jeszcze o porodzie nie rozmawiałam a mam o czym rozmawiać bo przy pierwszym porodzie były komplikacje ale jeszcze obecnie co chwile mam inne problemy ciągle się martwiłam i martwie jak będzie dalej i walka o każdy tydzień ciązy wiec takie tematy o porodzie zostawiłam na potem jak się wszytsko unormuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) To sie dziewczyny rozpisalyscie puzniej poczytam na razie mykam obiadek robic i jak moj wroci z pracy to do sklepu musze mykac, wiec moze na wieczor sie odezwe. U mnie chyba jednak lepiej jezeli chodzi o mdlosci kolejne dni minely i nic:) Pozdrawiam wszystkie mamuski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania_k26 to ja poproszę o przepis na ciasto :) normalnie mnie nosi na coś słodkiego, a mam w domu tylko czekoladę, której nie mogę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dzisiaj odebrałam wyniki morfologii i moczu, bo jutro wizyta. Hemoglobiny mam za mało a reszta w miarę ok. Ale w moczu mam leukocytów 500 a norma jest do 10 i się martwię.. czytałam już, że może źle pobrany mocz, żeby przez gazę spróbować.. albo, że zapalenie pęcherza i antybiotyki potrzebne.. i znowu się stresuje.. chciałabym już poczuć kopniaczki od Kubusia i być pewna na 1000000% że to "to", może wtedy bym się uspokoiła.. czuję się potwornie wzdęta, jakby w środku miało mnie rozwalić :(( Co bo brzucha, to wczoraj byłam u fryzjera i fryzjerka myślała, że to sam początek ciąży a nie połowa.. no właśnie jutro badanie połówkowe.. będę pierwsza z forum, która będzie je przechodziła teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emachines ta marka wozka to silvercross nie wiem czy jest w polsce. Sorrki. APropo brzuszka to u mnie 19-ty tydzien i wyglada jakbym zjadla za duzo wiec nie ma chyba reguly kiedy wyskoczy. Najwazniejsze ze wszystko ok. Ja ze spaniem tez mam jakis cyrk. W dzien chce mi sie spac. Do 24 zasnac nie moge i od 8 juz nie spie. Teraz mam ten tydzien wolne wiec sie lenie w domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryjka bardzo proszę :) Ja to ciasto robie w ten sposób że albo pieke najpierw biszkopt ( 4 jaja, 4 łyżki mąki, cukru) albo od razu kłade owoce. Ubijam na sztywno białka z cukrem, dodaje żółtka, przesianą mąkę nie trzeba proszku do pieczenia. Pieke go w 180 stopni ok 20-30 min Nie otwierać piekarnika. I teraz tak jeśli chcesz użyć biszkopt do jakieś masy to po upieczeniu można go przekroić czy posmarować ( w sobote zrobiłam mus z borówek i na to galaretka) albo tak jak dziś od razu na ciasto dałam małe kawałki jabłka i posypałam cynamonem i teraz się piecze. To takie jak np drożdźóweczka do kawy albo mleczka ja lubie te ciasta ze względu na dzieci bo wiem co jedzą i małej do szkoły taki z jabłkami czy truskawkami mogę dać. ten sam biszkopt uzywałam do zrobienia tortu w zeszłym roku dla córeczki mam gdzieś zdjecie na nk może na galeri podam namiar to można zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalie no to trzymam kciuki za połówkowe :) A co do wyników to poczekaj co ci powie lekarz a masz jakieś objawy np dyskomfort w oddawaniu moczu? Ja w poprzedniej ciązy musiałam zażywać specjalne tabletki z żurawiny i coś jeszcze brałam ze względu na złe wyniki ale już nie pamiętam dokłądnie co to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania czasem chce mi się potwornie siku a tak jakby coś uciskało (pewnie maluszek) na pęcherz, że ten strumień jest bardzo powolny i mały - nie wiem jak to opisać..i za 10 minut znowu to samo.. :/ ale też nie zawsze. Erytrocytów też mam więcej ale 10 a norma do 5. Z chęcią powtórzyłabym to badanie moczu z tą gazą, bo nawet nie wiedziałam, że tak powinno się robić za każdym razem :/ Ale jutro wizyta, więc dopiero w piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Ania, nie wiedziałam, że na biszkopt da się położyć owoce przed pieczeniem, sam biszkopt też piekę z tych samych proporcji. Mały śpi więc chyba skuszę się na pieczenie :) nata_lie ja połówkowe mam za tydzień w czwartek, ciekawe kto jeszcze ma teraz :) czy wiecie dziewczyny coś na temat częstyh usg? na stronie szczęśliwe macierzyństwo jest informacja, że jeśli usg było w ciągu ostatnich 2 tygodni, to powtarzanie go przy dobrze rozwijającej się ciąży nie jest wskazane. Tylko tam znalazłam tą informację, oczywiście pojawiają się informację, żeby nie przesadzać z usg, bo to metoda stosunkowo młoda i nie wiadomo do końca czy nie szkodzi. Kiedyś ciężarnym robiono rtg :( No i ja nie wiem co mam robić, pojutrze idę do lekarza, chciałabym jak zwykle maluszka podejrzeć na usg, no ale w perspektywie to połówkowe za tydzień i sama już nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natala do piątku już nie dużo czasu lekarz zobaczy wyniki i powie co i jak zwłaszcza, że te wyniki na pewna się różnią ze względu na ciąże chodzi mi o parametry a jeśli chodzi o ucsik to ja czasem tez wydaje mi się, ze bardzo siku mi się chce lece do toalety a tam pare kropli. Maryja ja robiłam tak z rabarbarem i wiadomo ten biszkopcik jest niziutki ale smaczne ciasto wychodzi albo z tymi musami jadłam w wersji z truskawkami u cioci i teraz borówkowy ( a takie musy moja ciocia ma zamrożone w zamrażalce i jak nagle przyjdzie jej ochota wyciąga i ma do ciasta) teraz ten z jabłkami pięknie pachnie no ale muszę poczekać jeszcze troszke. A ten biszkopt mam z przepisu z bananowca tylko tam więcej pracy a ten dzisiejszy to taki na leniwca raz dwa :) Więc jak któraś ma pomysł na takie szybkie ciasto to pisac zwłaszcza jak macie pomysł na jakieś takie które córce do szkoł;y mogę dac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaję mi się, że częste USG nie jest wskazane, ale nie mam pojęcia jak częste.. maryjka a dlaczego masz tak często to usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maryjka ja mam polowkowe 21 maja 4 dni po Tobie.To bedzie dopiero moje drugie USG. Tu w Anglii jesli nie ma problemow to nie robia USG wiec nie moge sie doczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maryjka a jeśli chodzi o usg to ja w pierwszym trymestrze miałam ok 10 usg bo tak trzeba było teraz kolejne pewnie za ok 3 tyg na połówkowym i faktycznie jak nic się nie dzieje to wystarczy posłuchać serduszka. Kurcze tak opowiadacie jak wasze maluszki już czujecie i ja się tak nakręciłam, ze ja nie czuje ( to znaczy kilka razy ale nie regularnie wiec i pewności niema że to dzidzia) i oczywiście wkręciłam sobie filmy że coś jest nie tak więc jak któraś jeszcze nie czuje to napiszcie proszę to mnie uspokoi że nie jestem sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu wiem, że niedużo ale ja jestem w gorącej wodzie kąpana czasami, albo i częściej niż czasami.. dobrze, że wizyta jutro przed 9 to nie będzie czekania. a później na 13 endokrynolog od tarczycy. już conieco poczytałam i erytrocyty podwyższone mogą pojawić się od rozrastania macicy i częstych bóli w pachwinie a je miałam dosyć często.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania nie ja nie czuję też ruchów a już 20 tydzień.. i też przez to się bardziej denerwuje przed jutrzejszą wizytą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania k-26 ja nie czuje:) hehe wiec sama nie jestes jestesmy w dwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia a to Twoja pierwsza ciąża? Jesli tak to ja w pierwszej ciąży ruchy poczułam ok 20tyg i to normalne ale to moja 3 ciąża i myślałam, ze wcześniej poczuje a tu nic ale do tego mam macice tyłozgięta czy jakoś tak i to tez moze powodować, ze nie czuje ruchów generalnie jest nas 2 więc już mi raźniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pela za tem we 3 już jesteśmy aha czyli nie jest tak źle :) Wydaje mi się, że ja się nakręciłam czytając jak inne dziewczyny czują a przecież jest między nami róznica nawet i 3 tyg więc spokojnie czekamy na pewno nasze dzidzie tam szaleją tylko my tego jeszcze nie czujemy :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania jak tak patrze to ty co do dnia rowno ze mna w ciazy jestes:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nata_lie z siusianiem to ja mam dokładnie tak samo. Strasznie mnie to denerwuje bo jak mi się zachce to od razu zaczyna boleć mnie brzuch - takie kłucie odczuwam co najmniej jakbym nie siusiała kilka dni... Jak gdzieś wychodzę to specjalnie idę do łazienki się załatwić żeby później nie mieć problemu....... Niestety to nie pomaga bo za chwilę znów czuję takie parcie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pela no faktycznie :) Ciekawe jak z porodem będzie hi hi:) Ostatnio mąż mi powiedział, ze urodze 14 października tak sobie wymyslił ale fajnie by było bo na naszą 2 rocznice śluby akurat byłby prezent :) Jest tu ktoś z Krakowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza ciąża, dlatego liczę że już niedługo poczuję.. wczoraj rozmawiałam z koleżanką, która jest w 23 tygodniu ciąży też pierwszej i mówi, że nie czuje jeszcze ruchów. A na każdym usg mój maluszek fikał, więc liczyłam, że je poczuje. No to choć raźniej we 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania K - dziś dostałam zwolnienie lekarskie i zaświadczenie, że jestem w ciąży - mam to wysłać do urzędu pracy. Aleksandra byłam wczoraj u lekarza. O tym syropie też mi mówił - stodal albo drosetux - ten drugi miałam w domu. Jestem już po wizycie. Tadeusz szalał, bawił się w chowanego. Położna nie mogła znaleźć serduszka, usłyszałyśmy chwilkę i potem znowu cisza. Za kilka sekund znaleźliśmy go po drugiej stronie brzucha. Potem jeszcze lekarz spróbował i powiedział, że musi leżeć głęboko i dlatego ciężko złapać. W końcu nam się udało - bo już się stresowałam. Ze względu na złe wyniki badań krwi dostałam leki, okazało się, że zaczyna mi się jakaś infekcja w pochwie więc globulki też dostałam. Zapłaciłam za leki prawie 100zł :( Zbadał mnie i powiedział, ze poza tym wszystko ok. Usg połówkowe będę miała 28.05 (w 21 tygodniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja z siusianiem mam dokladnie to samo chce mi sie siku od razu jak wyjde z toalety a jak siadam to az mnie brzuch boli tak mi na pecherz naciska ciekawe czy to sie zmieni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do brzuszka.. to brzuszka u mnie też nie widać. Zawsze miałam idelanie płaski brzuch, teraz mam taki jakbym się bardzo objadła... ;/ Mam ze 2kg na plusie, ale nie ukrywam ze trochę sobie folgowałam zimą i przez ostatnie 3 miesiące.. Jadłam bardzo dużo słodyczy i rzeczy typu mc donald pizza... także przypuszczam że te 2 kg na plusie to niestety może być z mojego obzarstwa ;P Na pewno przytyłam w biodrach.. wszystkie spodnie zapinam na styk i czuję się przez to nie najlepiej.... poza tym chyba pupa mi przytyła i trochę nogi.. ale podobno taka jest kolej rzeczy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nha w powiedziałaś w końcu szefowi o ciąży? U mnie wejście w spodnie zanim zaszłam w ciąże nie wchodzi w grę. W ogóle jak coś mnie ciśnie na brzuchu to czuję od razu wielki dyskomfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś to fajnie, że wszystko ok infekcje szybko wyleczysz :) A z tym zwolnieniem to mój mąż jest zapisany na bezrobociu ja tylko mam razem z nim ubezpieczenie dzięki temu ja nie muszę jeździć tam tylko kłopot polega na tym, że ma wizyty np teraz w czerwcu ale musi jechać wcześniej bo ubezpieczenia niema i muszę chyba albo podjechać z nim albo niech sam się dowie czy można to ubezpieczenie mieć na dłużej ważne bo ja teraz stale potrzebuje a miesiac szybko mija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×