Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Przebieg testu: pobranie krwi na czczo należy wypić 300 ml płynu zawierającego 75 g glukozy w ciągu 5 minut pobranie krwi po 1 i po 2 godzinach od wypicia roztworu Cukrzycę ciężarnych stwierdza się, gdy w teście diagnostycznym: glikemia na czczo wyniesie powyżej 100 mg% (5,6 mmol/l) glikemia po 1 godzinie od obciążenia wyniesie powyżej 180 mg% (10,02 mmol/l) glikemia po 2 godzinach od obciążenia wyniesie powyżej 140 mg% (7,8 mmol/l)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki u mnie remont dobiega konca....:-) czekamy jeszcze az nam drzwi wstawia i musimy jeszcze kupic lodowke i mozna sie wprowadzac.......... dzis byłam u lekarza wszystko jest ok Franek sie ładnie rozwija wszystko doktorek pomierzył i wszystko w normie........... ja tez juz kopletuje rzeczy do maluszka........ a jesli chodzi o pieluszki z rossmanna to polecam własnie ja tam pracuje i babki sobie bardzo chwala a duza róznica cenowa bo paczka kosztuje 21,99 a pampersy 57,99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka, fajnie,że podałaś to wszystko - mi się przyda. A to naprawdę aż 300ml trzeba wypić w 5 minut ??? Rety :/ Jak twoje duszności??? Olka to faktycznie cena niższa, tylko ciekawe jak w użytkowaniu, mówisz,że chwalą sobie kobietki . Ja właśnie wcinam czereśnie - zewrwałam sobie z drzewa bo coś dziś truskawki nie wejdą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie w przychodni kazali w ciągu 5 minut wypić ... ale pewnie co laboratorium to inaczej A duszności sa ale coś mnie tez dół brzucha pobolewa tak jakby mi ciążyło tam coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka przeczytałam tą stronkę, a szczególnie co i jak odnośnie cukrzycy- lepiej może nie czytać żeby nie stresować się... Tam na dole są linki odnośnie przykładowych posiłków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka współczuje.... Mamusia ....ja mam Szymona...jak mu nadawałam imię nigdzie takiego nie słyszałam wokół a teraz rzeczywiście wszędzie tylko:Szymonki :D URWISY NIESŁYCHANE :classic_cool: a Filipki to spokojne i ułożone chłopaki-przynajmniej tak jest u mnie w przedszkolu ;) Mi bardzo się podoba jeszcze Jędruś-ale mojemu nie :( Pochwale się wam że wczoraj byłam u dentysty i bez znieczulenia założył mi 2 plomby- aż sam był bardzo dumny ze mnie doktorek ze taka dzielna jestem.Zabieg na zębie mam przełożony po porodzie ze względu na konieczność rtg-lepiej nie ryzykować. Aj nosi mnie ostatnio....doła mam -strasznie tęsknie już za swoim a gdzie do września:( czuję się coraz bardziej ociężała -jem tonami arbuzy a potem latam co chwila do wc.już 74 ważę :( Do wyprawki się zabieram i nic z tego nie wychodzi.....dalej nic nie mam. Dziś był gościu- zamówiłam rolety-będzie chłodniej w domciu. Kupuje Szymkowi książki do szkoły w księgarni internetowej- zawsze to taniej.....kompletuje najpierw jemu wyprawkę- potem będzie z głowy. Trzymajcie się ciepło wszystkie i nie ma jak deser lodowy:Da co tam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już w domu, rano nad morzem padało, całą drogę zresztą też i w zielonej tylko 16 stopni. Mamusia nie bój się tak tej glukozy, ja tak panikowałam ale źle nie było. Jak lubisz słodkie, to nie będzie problemu. Ale tak w ciągu 5 minut trzeba wypić. No i pamiętaj o cytrynie! :) Jejku ile prania, jeszcze nakupiliśmy z 4 kg świeżych ryb i skończyliśmy je obrabiać, a tu do sklepu coś do chleba trzeba kupić.. Diana a po godzinie to czasem nie za duży wynik tej glukozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny. Dawno nie pisalam bo mialam tate na tydzien i caly czas cos robilismy i nie bylo czasu wejsc na neta. Zrobil mi polki w takiej szafie wnekowej i wszystkie ciuszki sie zmiescily. Poukladalam body, pajacyki, koszulki, spodenki, skarpeteczki. Mamy juz wozek, fotelik do samochodu, lozeczko, bujaczek, monitor oddechu, butelki mamy aventa. Wszystkie kosmetyki do kapieli i pielegnacji. Jeszcze tylko laktator, wanienka i kolyska ktora bedzie stala w moim pokoju. Ja w niedziele zaczne juz 26-ty tydzien. Dzis powiedzialam w pracy i moj szef w szoku bo nie widac nic po mnie. Wiecie moze w ktorym tyg zaczyna sie 7 miesiac ? Co do rozstepow to nie mam i stosuje oliwke. 5kg do przodu jak na razie. Wiem ze juz kiedys ktos pisal ale mozecie mi powiedziec co trzeba miec w torbie do szpitala spakowane ? Wiadomo pizama i ciuszki dla malucha ale co jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo ja jakos dzisiaj w terenie hehe spacerki z mama sobie robilam to mnie nie bylo teraz lezymy z frankiem i odpoczywamy:) dodaje zdjecie do galeriusa i mykam spac jutro cos wiecej napisze buziaczki kobietki;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graga- te gondolki sa deczko większe od fotelików samochodowych, ale nie są tak duże jak gondole w tradycyjnych wózkach, prawda jest taka, że dla bliźniaków nie ma wózków idealnych, z reguły są za szerokie lub za dlugie. Na taki który by mi odpowiadał najbardziej mnie nie stać, więc wybraliśmy najodpowiedniejszy. Bliźniaki są zazwyczaj drobniejsze więc mam nadzieję, że wystarczą do 6m-ca. Dzięki za info o pieluszkach i mleczku, zwlaszcza ze u mnie te artykuły będą szły jak woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff wszystko zrobione, można iść spać :) A maluch dzisiaj aktywny, chyba przyzwyczaił się do kołysania jak dużo chodziłam :) a to ciągłe siedzenie w aucie. DIANAKARINA1983 - 7 miesiąc z tego co czytałam to 27 tydzień i 3 trymestr się zaczyna. Ale nie wiem tylko czy skończony 27 czy jak. Dodałam zdjęcie z nad morza, mój brzuchol już coraz większy :) Bynajmniej jeśli porównam z 20 tygodniem :) Dobranoc! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobilam dzis chyba ze 150pierogow,zawsze tyle zrobie bo farszu mi duzo wychodzi za kazdym razem a potem stoje i lepie...czuje sie jak kura domowa,niedlugo bede gdakac:) strasznie spuchly mi dzis nogi,normalnie szok,kostek nie widac,zrobilam sobie chlodniejsza kapiel i lezalam tam jak niezywa.... Ja najprawdopodobniej bede miec cc wiec nie wiem czy bedzie sens chodzic do szkoly rodzenia,chyba ze cos sie zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj dziewczyny :) Ja na chwilę teraz Robiłam dziś test obciażenia ale że nie miałam skeirowania od lekarza to 75 mg nie chcieli mi podac.Powiedzieli ze to jest duza odpowiedzialnośc ble ble ble,ja mówie ze jestem 50 km poza lublinem i nie mam jak wrócić,specjalnie wolne w pracy zrobiłam i że mogę sama oswiadczenie napisać i ze przeciez nie wymysliłam sobie tego 75mg,ale skończyło sie na 50 mg i 3punktowym pomiarze.Kurczę nigdy nie było skierowanie potzrebne do badan bo i tak prywatnie w luxmedzie to robie a tu zonk. I tak na czczo 76,2 po 1 godz 115,2 po 2 godz 102,6 Nie wiem czy to dobrze ale mam nadzieje ze tak :) Pozatym zakupiłam w komisie parę ubranek dla małego ,odwiedziłam Rossmanai wróciłam do domu ok 18.a pojechałam do Lublina juz wczoraj :) Ja wypiłam w ciągu pierwszej minuty,wycisnełam trochę wcześniej soku z cytryny,najpierw ok,potem muliło troszkę ale czytałam książkę i jakoś zleciała godzina a drugą już normalnie się czułam.Po badaniu chętnie zjadłam kanapkę :) Spokojnej nocy i do jutra Buźka Agata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diana ja miała 169 po 2 godzinach a powinno być co najwyżej 140. Jutro wieczorem idę do diabetologa. Moja teściowa jest teraz u mnie i miała glukometr. Zrobiłyśmy badanie 2h po jedzeniu - było 111 więc w normie. No ale ginekolog powiedział, że pewnie będę musiała mierzyć to codziennie. Mama córeczki - masz dobre wyniki :) Szkołę rodzenia wybiorę po echo serca jak już zdecyduję się na szpital.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś niestety w ciąży mierzy się po godzinie, więc może też czeka cię zmaganie z cukrzycą... Ja jak kiedyś pisałam mam problem od początku, nawet nie musiałam obciążenia robić (jedyny plus), bo mam glukometr i lekarzowi wystarczyły moje beznadziejne wyniki :o Teraz jestem niestety na insulinie :( To już moja druga ciąża z cukrzycą, więc jak macie jakieś pytania to walcie w ciemno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, ja pół nocy nie spałam przez deszcz,grzmoty i błyski...wkurzało mnie to i przez to zasnąć porządnie nie mogę. Kiedyś mi to nie przeszzkadzało a teraz byle co to się wybudzam :( Fajnie ,że popadało ale co z tego jak leżę i kicham.... Miłego dnia dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nas oczywiscie burza ominela:( tak wiec dalej jest duszno... my dzisiaj mamy wycieczke do tesciow bo dziadek od mojego jest w szpitalu:( troche sie wczoraj zdenerwowalam, bo w sumie dowiedzielismy sie przypadkiem bo moj dzwonil do domu, a tesciowa twierdzi ze nie chciala nas denerwowac... bzdura, takie rzeczy sa wazne, chocby z tego wzgledu ze cale zycie mój mąż miał tylko jednego dziadka... a ma swój wiek więc wiecie jak jest... nie wnikam w to czy chciała powiedzieć czy nie, ale jak sie wkurze to wygarne swoje... powiedzialam swojemu, że jak synek się urodzi to też nie zadzwoni od razu z wiadomością, tylko poczeka - może z tydzień? wiem, wredna jestem, no ale mam swoje zasady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a przy okazji odbiore sobie kilka rzeczy dla maluszka co znalazłam na necie:) przewijak w bardzo dobrym stanie, dwa pokrowce na niego i wanienka za 30zł:) co prawda wanienke mam i ta zostanie u tesciowej, a mi głównie chodziło o przewijak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i Zycze Wszystkim udanych wizyt:) Mamusia my wyjezdzamy 15 lipca wracamy 29 i puzniej zostajemy na noc w niemczech i w poniedzialek po sklepach poogladac wozki na zywo, moze nawet kupic juz nie wiem jeszcze.No i powoli pokupuje jakies spioszki itd to co potrzebne bedzie na poczatek reszte sie dokupi. Graga007 masz racje z takim czyms nie powinno sie czekac, bo to wazne sprawy,a jakby cos sie stalo to by Twoj chyba dlugo mial uraz , ze nie wiedzial o tym , ze z dziadkiem cos sie dzieje, zycze jednak , aby bylo wszystko dobrze i zeby dziadek szybko wrocil do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim, ale mi dzisiaj maly zrobil niespodzianke, leze sobie w lozku na wznak i ak mnie brzuch zabolal ze az sie przestraszylam, dotknelam twardy jak skala , mysle sobie trzeba jechac do szpitala bo sie nawet odwrocic nie moge ( pod kołdra bylam wiec nie widzialam ) odkrylam sie popartzylam na brzuch a tu taki wielki wystajacy guz z prawej strony :) pomasowalam troche i sie schowal, przypuszczam ze sie tylkiem wypial bo mu zle bylo, niespodzianka bo 1 raz tak dal o sobie znac a i strach zarazem czy wszystko wporzdku :) maial ktoras ta ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eljotka ja mam tak czesto jak mały sie kreci a leze na plecach:) brzuch sie napina az boli i twardy sie robi, jak przyloze reke to czuje gule:) lekko pomasuje i sie chowa:) a w ogole od kilku dni moj dzidek ma adhd:) prawie non stop dobe kopie:) moze ta pogoda jego tez meczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ruchy naprawde slabiutko czuje, praktycznie wogole, bo maly est odwrocony tylkiem a tu dzis taka niespodzianka, szkoda ze moj m tego nie widzial moze by mu fochy przeszly bo od wczoraj sie do mnie nie odzywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio mialam focha 3 dnia na mojego meza. on nie chcial glaskac mnie po brzuchu anie dotykac bo sie boi ze za bardzo nacisnie i zrobi malemu krzywde. ja chcialabym zeby poczul ta wiez. foch chyba pomogl bo wczoraj trzymal reke na brzuchu a nawet widzial jak brzusio podskakuje:) dzisiaj jak wychodzil poglaskal brzuch bez namawiania:) aaaa! i po tamtym fochu kwiaty na przeprosiny przyniosł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj jest strasznie obrazalski , wystarczy ze zwroce mu uwage ze cos robi nie tak , cos glupiego powiem a on juz foch na 3 dni a i ja mu dluzna nie pozostaje wtedy, wczesniej tego nie mial albo ja nie zauwazalam bo go caly czas w domu nie bylo wracal na weekendy tylko bo pracowal w delegacji teraz jest codziennie i modle sie zeby juz pojechal :) ale na dzidzie sie nie obraza codziennie rano dotknie brzuszka choc mu nie pozwalam i mowi pa kubus kocham cie:D do mnie ani slowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ale zazdroszcze wam tego wypinania, mój też jest odwrócony pupą, ale nie wiem czy przez to łożysko na przedniej ścianie nie wypina tyłeczka czy po prostu aż tak się nie napina :) Dziewczyny a powiedzcie mi jakiego koloru jest siara? Ostatnio już miałam pisać, bo miałam koszulkę mokrą na sutku i było to przeźroczyste. I dzisiaj w nocy tez mi poleciało, bo jak się obudziłam to miałam mokre pod cyckiem a teraz taka przeźroczysta plama na piżamie. Myślałam że będzie koloru białego, jak mleko dlatego pytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie nic nie leci to sie nie wypowiem. a łżysko na przedniej scianie faktycznie bardziej amortyzuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×