Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Nha, a ja biorę Femibion 2 (tam jest tabletka witaminowa i kapsułka z kwasami DHA - czyli codziennie łykam po jednej tabletce i jednej kapsułce)... za miesięczną kurację zapłaciłam wczoraj 60 zł.. A Ty ile zapłaciłaś i ile jest tabl. w opakowaniu? czy jod jest w składzie? jaka dawka? Możesz sprawdzić :) Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kolejny kłopot
To może ja coś od siebie powiem odnośnie witamin. Sama nie mogłam ich brać w ciąży - po każdych wymiotowałam :o. Nic mi lekarz nie mógł dobrać, w końcu się poddał i nakazał dietę bogatą w warzywa i owoce. Dziecko urodziło się z wagą 2940g, pomimo tego, że ja urodziłam się z wagą 3600g a mąż 3700g. Dostało 10pkt, lekarz nie dopatrzył się żadnych nieprawidłowości - rośnie zdrowo, szybko przybiera, jest ok. Leżały ze mną na sali 2 dziewczyny, które też nie zażywały witamin - córka jednej 3100g, drugiej 2800g. Też zdrowe dzieci. Nie wyciągałabym jakichś ogólnych wniosków na całą populację, ale jak któraś z Was nie może brać leków to się nie przejmujcie. Uszy do góry i szczęśliwych rozwiązań!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie oglądam DDTVN i jest o jodzie i o witaminach dla ciężarnych.. Endokrynolog je zaleca, bo zapotrzebowanie na jod w ciąży wzrasta znacznie. Ufff, Nha :) a już myślałam, że sama tu zostałam :) Dzięki za link :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Co do wagi dziecka to nie wiem jak to jest tak do końca Ja ważyłam 2450 (wcześniak) mąz 3200 a dzieci nasze : 2700,3100,710(to był 24 tydzień ciaży) a najwiekszy 3800 przy którym przytyłam w ciazy tylko 9 kg Pewnie duzy wpływ na wage ma przebieg ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do witamin to ja wymiotowałam po falvit mama i lekarz kazał odstawic w ogóle Miałam dobre wyniki z krwi ale teraz pewnie juz mi troche spadły ...Moze spróbuje femibion zażywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mowilam juz ze nie ma nic gorszego niz pracowac dla polakow za granica ???? zadzwonilam do biura ze zwolnienie mam do konca tyg a ona ze dla nich to jest wogole nieoplacalne to ze ja tak siedze w domu ciagle !!!! a wczesniej bylam tylko raz na poczatku ciazy przez tydzien !!!! i ze jesli cos to zebym wrocila we czwartek i piatek do pracy! ja jej tu mowie ze dusznosci, zawroty glowy, ze powietrza nie moge zlapac ze jak nie przejdzie to kardiolog i badania na serca a ona zebym do pracy wrocila!!!! i cisnienie podniesione !!!!!! głupi babsztyl a najgorsze ze to mloda dziewczyna po 30tce ale zupelnie bez instynktu macierzynskiego Kiedys powiedziala ze nie chce dzieci bo zrobily by jej sie na brzuchu rozstepy i ona przez to by znienawidzila to dziecko.... i podejrzewam ze ona dlatego nie rozumie o co chodzi z ciaza z dzidzia i ze strachem o takie malenstwo Ale wypracowanie stworzylam , ale musialam sie wygadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki u mnie pogoda dzisiaj tragiczna hehe ale ja humor mam dobry:) wlasnie pije sobie kawke z mlekiem i czytam co tu naskrobalyscie:) ja biore żelazo bo mam anemie a witaminy bralam ale teraz chwilowa przerwe mam:) mi falvit mama bardzo odpowiadaly:) A ja sie urodzilam mala bo 2800 mialam i git takiej córki sobie życze i wam wszystkim dziewczynki zeby porod latwo poszedl:) ja jutro mam wizyte plamienia i bol brzucha minal wiec mysle ze juz bedzie w pozadku bo juz mam domowa apteke w pokoju:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łożysko przodujące
ja też mam łożysko przodujące (jestem w 19 tyg.) i już zdążyłam leżeć z tego powodu w szpitalu, więc to nie jest taka drobnostka jak twierdzi lekarz DIANAKARINA1983. mnie zarówno lekarze w szpitalu jak i mój lekarz prowadzący przestrzegali, żeby tego nie bagatelizować, bo stanowi to zagrożenie zarówno dla dziecka i jak i dla mnie. Trzeba się oszczędzać i dużo odpoczywać, żadnego seksu i wysiłku fizycznego a z każdym plamieniem zgłaszać się od razu do szpitala. dlatego dziewczyny uważajcie na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny ja sie zabieram za bigos , moze tego pojem hehe To mnie troche uspokojilyscie , ze nie jestem sama:) Wiem , ze kanapki to nie za wiele , ale jak juz jem to wciskam tam , salate jakas , pomidora, ogorka zeby kolorowo bylo a co do miesa to ja rowniez nie jem, tez raczej probuje jak jem bo ugryze raz i gotowe:/Zobaczymy jak sie bigosik przyjmie :) asiaz1982 ja mieszkam tak pomiedzy bruksela a antwerpia do brukseli mam okolo 30 km a do antwerpi chyba z 20 ale ogolnie to pod prowincje antwerpi moje miasteczko(wioska) nalezy:)Ale bardzo fajna okolica , blisko do wody , szkoda tylko co do tej wody sie kapac nie da wejsc:/Ale za spacery w sam raz:) I co do sprzatania to gdzie sprzatasz u ludzi w domach czy w jakiejs firmie ? Super , ze u Was dziewczyny wszystko w porzadku po wizytach i zycze tym ktore sie wybieraja oby tez takie same wiesci przyniosly:) A co do wielkosci dziecka to ja sie troche obawiam bo jak po mnie pojdzie to jak sie rodzilam mialam 59 cm i 3900 wazylam , moja mama miala cesarke , ale nie ze wzgledu na mnie tylko przez to ze z mojim bratem wczesniej miala, bo sie zle ulozyl , no i ze mna tez musiala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiaz współczuję bardzo bo wiem co to znaczy praca fizyczna w ciąży. Z moim pierwszym dzieckiem pracowałam w irlandii sprzątając w hotelu. I tak wytrzymałam do końca 6 miesiąca i wróciłam do Polski, postarałam się o przyznanie macierzyńskiego przed porodem, trochę było problemu z tym ale dało się. Tak więc później siedząc sobie w Polsce przez 5,5 m-ca miałam macierzyński. Sprawdź, może i u was są takie możliwości. Fakt, że ja nie wiązałam żadnych planów z irlandią, tylko wyjechałam tuż po studiach zarobić na mieszkanie. Marla ja bym zamówiła tę koszulkę ale boję się czy dobiorę sobie rozmiar :/ Czy jak nosiłam wcześniej s to teraz muszę wziąć poprawkę na wielki brzuch czyli jakieś xl? Co to witamin, mój lekarz stwierdził że lekarze przypisuję je bo na tym zarabiają. A wg niego niewiele z tych sztucznych składników zostanie przyswojone przez organizm. Jednak on stawia na zdrowe odżywianie i ja mu ufam że wie co mówi. Widać co osoba to inna opinia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie mamusie. Ja z witamin biore wapn, witamine D i magnez i mysle ze zaczne tez zelazo brac. Do lozysko przodujace - czytalam tez na necie o lozysku i wiem ze to komplikacja ale jestem teraz w 23 tygodniu i wszystko dobrze, chodze na regularne wizyty i nie mam plamien wiec jest ok, ale w uk lekarze maja inne podejscie niz polscy a nie jest to dobre moim zdaniem. Oni chyba dopiero cos robia jak cos sie dzieje. Jak sie nie dzieje to nie robia nic. U nas tez zimno ale slonce swieci. Wolne mam dzis i sie lenie a moj maluje pokoj dla bobasa. Na jasno niebieski :) Co do wagi ja wazylam niecaly kilogram bo sie urodzilam w 6 miesiacu. Wczesniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiaz ja na twoim miejscu ciagnełabym te zwolnienie ... chore to jest ...ta postawa twojej szefowej Musisz sie o siebie i dziecko teraz martwic a nie o prace ...Nie mam słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dianakarina to malutka byłaś strasznie ... Moja córeczka wazyła 710 gram ale nie miała takiego szczęścia jak ty :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napewno w tym tyg nie wroce do pracy musze odpoczac i moja dzidzia razem ze mna ale denerwuje mnie takie podejscie ludzi i ze ma tupet jak w ciazy jestem mowic Wroc do pracy malo kasy mamy przez ciebie!!! Barbe77 sprzatam w domach prywatnych ale przez firme. Moze jakbym u belgow pracowala a nie u polakow byłoby lepiej. Musze pomyslec po porodzie o zmianie biura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka, dobrze, że jesteś, bo chciałam zameldować, że byłam wczoraj w Feminie - i jestem rozczarowana, niestety. Tzn. z Agatką wszystko super, tylko nastawiałam się, że wszystko pięknie zobaczę na tym super-sprzęcie, a tu klops - ale nie przewidziałam tego, że na tym etapie ciąży juz nic nie widać. Tym razem skusiałam się na płytę - nie wiem po co hehehe - mężowi nawet nie pokazałam, bo jak ja tam nic nie widze, to on już wcale :) Więc jak będziesz, to płytkę możesz sobie odpuścić, no chyba, że masz super-wyobraźnie hehehe, którek mi widocznie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dan-mos cos ty a ja sie juz doczekac nie moge tej wizyty (mam na 11 czerwca) Fatalnie ...a masz ta pierwszą płyte też? Długo cie badał ? Ten sam lekarz? Ale wymiary itd masz na papierze ? Wszystko ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też byłam napalona jak diabli i odliczałam dni, więc stąd mój "niedosyt" hehe Liczyłam dni do tej wizyty..... serio. Lekarz ten sam, było bardzo miło, wyiki/pomiary Agatki super. Wizyta trwała około 30 minut. Ogólnie spoko, ale ja się nastawiłam juz sama nie wiem na co :/ Pytałam o wizytę po 30 tygodniu i kosztuje 180zł - nie jest refundowana, a lekarz powiedział, że na niej zobaczę prawdopodonie jeszcze mnie, bo te pięknę zdjęcia "buziek", które są w necie, to jeden przypadek na 100, że się tak dzidziusia uchwyci. Płytki z pierwszej nie mam, bo wtedy myślałam, że lepiej zrobić w 20 tygodniu ..... i sie pomyliłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W każdym razie nie nastawiaj sie, że będzie super jak na pierwszych:) Lepiej być pozytywnie zaskoczonym, niż rozczarowanym :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie, ale mysłałam, że w Feminie to zobacze nie wiadomo co :) hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, jestem w pracy, więc kartka została w domu ale coś koło 370 gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny jakis czas mnie nie bedzie zaczelo mi sie odklejac łożysko wiec spedze troche lub troche wiecej czasu w szpitalu. Szczeze powiedziawszy jestem przerazona:( No ale coz z moja ksiezniczka wszystko dobrze wiec musze byc dobrej mysli. Trzymajcie sie zdrowo i dbajcie o siebie ja napisze co jakis czas smska do ktorejs z was jak tam i wg. Buziaki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×