Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miiiśkaa

*******PAŻDZIERNIK 2012*****

Polecane posty

Ehhh taka młoda a kurczę czepia się już coś takiego :( No nic, koniec gadania, idę spać bo rano wstanę zapewne i zresztą dobrze, bo jadę badania robić,żeby mieć na czwartek na wizytę. To dobrej nocki wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ohhh o slodyczach nie mowcie...milka yogurtowa jest the best:))) i zelki ale te kwasne:))))tez!!! lini nie mialam w pierwszej i w tej ciazy tez nie mam. pepek splaszczony ale chyba nie wyskoczy. ja kupilam wozek navington corvet, color borneo ale tylko gondole, spacerowke mam z chicco, ktora uzywa teraz Nicole, pozniej bedzie w niej jezdzila Julka a dla Niki dokupi sie dostawke. stresuje sie 1 sierpnia bo wtedy mala zaczyna zlobek, a zaczela mi sie wstydzic ludzi i nic tylko mama, w sumie slodkie to, ale..... mysle zostawiac ja max jak narazie 2 godzinki codziennie a potem powolutku wydluzac czas w zlobku...jak myslicie? fajne jest to ze do zlobka ma 5 min pieszko wiec zawsze bede "pod reka" Dobranoc dziewczyny ide spac bo jutro do pracy na 7 rano..buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo lasencje my kupilismy wozek blekitny z szarym taki mi wpadl w oko i nie bylo innego wyjscia :p Linia pod pepkuem malo widoczna ale pepek po malutku wychodzi na wierzch. Marwie sie bo jeszcze nie mam wynikow glukozy a od kilku dobrych dni tak okolo 14 15 tak strasznie robi mi sie slabo ze musze sie polozyc i zasypiam na 5 godzin a przecierz w nocy spie dobrze wysypiam sie .. Zastanawiam sie czy to nie cukier mi skacze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzodkiewa moze zadzwon zapytaj o te wyniki Lepiej. Mi sie nieraz tez chce spac ale nie zasypiam moze pol godzinki to max. Mi nie chca robic glukozy tylko tak jak Ty za tydzien bede miala szczepionke na antyciala I w polsce chce isc na 3d I zobacze co mi w polsce apropo tego lozyska powiedza. Mam mocne postanowienie Dziewczyny od dzis zero slodyczy I herbata bez cukru. Dam znac czy wytrwalam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dianakarina jestem z Taba z tym ze ja nie slodze juz 10 lat ale ze slodyczami bedzie ciezko:)) Rzodkiewa ja bym sprawdzila ten cukier, chociaz ja mam np tak ze po ziemniakach(ktore maja wysoki IG) najchetniej zapadlabym w zimowy sen, a cukier mam ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Co tam słychać? U nas ponuro, pada co chwila i senna atmosfera. A jeszcze się nie wyspałam, to już w ogóle oczy się zamykają. Dzisiaj prócz totalnych głupot (też tak macie w ciąży, że totalne głupoty wam się śnią? :)) śniło mi się, że mój Kubuś się urodził przed czasem i go karmiłam. Wstaję z rana, a tu trochę siarki poleciało heh :)) Pewnie gdybym rano się nie obudziła po 6 to bym nie wiedziała, że mój maluch tak szalał, a teraz po śniadaniu nawet znaku nie ma. Ale najważniejsze, że skopał mnie po 6 :) a teraz sobie śpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja znowu nie mogłam wstać na śniadanie - okropnym śpiochem ostatnio jestem. A to na dzień dobry ;) http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/561060_422694254448201_285756652_n.jpg Co myślicie o głaskaniu brzuszka przez innych? Ja jakoś nie umiem, źle się czuję jak jakaś znajoma albo teściowa albo sąsiadka chce dotknąć brzucha. Mam wtedy ruch do tyłu. Może to też dlatego, że mam mocno zaznaczoną granicę zbliżania się do mnie ;) Tzn jak ktoś staje za blisko to ja od razu czasem nawet nieświadomie się odsuwam. A brzuszek może głaskać mój mąż i kilka innych osób z którymi jestem bardzo zżyta. No chyba, że ktoś wcześniej zapyta to zazwyczaj pozwalam a nie od razu z łapami. Ma któraś tak jeszcze czy tylko ja jestem taka dziwna? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też tak Moniś, pozwalam dotknąć brzuch tylko mężowi :) I nie cierpię gdy ktoś mówi do mnie bąbelku.. albo kuleczko.. przecież wiadomo, że nie będę płaska w ciąży :/ taka kolejna moja schiza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do dziwnych snów. Maj dzisiejszy sen to jakieś dziwactwo. Śniło mi się, że grałam w reklamie z Davidem Hasselhoff :D Był obleśny i cały czas chciał mnie obściskiwać. Nie pamiętam co to była za reklama ale na plan zdjęciowy miałam przyjść z gondolą :D hehe. Zarobiłam za nią 820 zł :) Mało jak za reklamę ;) A potem grałam w grę komputerową - tyle, że na żywo. Było kilka drużyn i strzelaliśmy do smoków i potworów :D Ależ ja jestem zakręcona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to ja nie lubię i to bardzo jak mówią do mnie grubasie, grubasku... Ależ mnie to wkurzam. Odpowiadam z poważną miną, że ja nie jestem gruba tylko jestem w ciąży. Szczególnie teściowej tak się czasem powiedziało - ooo idzie mój grubasek- wrrrr. Jak kilka razy jej to powtórzyłam to jest spokój. Mężowi też się poskarżyłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miluchnaaa
...Dobry...ale nocke mialam,nie moglam znalezc sobie wygodnej pozycji,lalatalm po calym lozku jak wariatka,spac tez nie moglam ech... Jesli chodzi o dotykanie brzuszka to tylko M to robi ,ostatnio moja mama,chciala tez zobaczyc jak wyglada na zywo a nie pod ubraniem:),spotkalam sie z kolezanka ostatnio maly fikal i polozyla sobie reke na brzuchu ale jakos mi to nie przeszkadzalo ale jakby wszyscy mieli tak''macac''to pewnie bym sie zbuntowala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do dziwnych snow masakra, mi sie snilo ze moj luby wzial siekire do mechanika, ktory ociaga sie z naprawa naszego auta...a ja polecialam za nim z bekiem co do dotykania brzucha tez mam odruch w tyl, tzn najblizsza rodzina jest jeszcze ok ale inne osoby sa beee. Wczoraj Niki mnie rozczulila, polozyla glowke na moim brzuchu, poglaskala go i dala buzi w pepek:) ehhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest wrecz przeciwnie ja nie mam nic przeviwko jak ktos chce sobie brzuchalca podotykac ... Mowie tylko ze spi teraz i ze nie ma kopniakow na zawolanie i juz.. Mam w otoczeniu kilka dziewczyn ktore na codzien nigdy nie mialy doczynienia z ciezarna tylko jakas znajoma czy cos i taki brzuszek jest czyms nie do uwierzenia jak im poloZe reke ma brzuchu i kopnie maly to sie dziwia ze rzeczywiscie cos tam jest :) :) :) ale sie ciesza wtedy a miny maja komiczne :) haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Wróciłam od diabetologa Mam duzo broszurek z opisem jak jeść itd Dostałam skierowanie do okulisty (pilnie) na badanie dna oka oraz do laboratorium mocz ,glukoza i HbA1c Mam zaświadczenie o cukrzycy które musze nosic zawsze ze soba Pani doktor podpieła mój glukometr do komputera i miała wykres moich pomiarów Wiec nic sie nie ukryje.... Wyniki mam w miare choć gdy beda ciagle powyzej 140 po posiłku to musze podejśc do niej po insuline Nastepną wizyte mam 27 sierpnia Co do dotykania brzucha to mam odruch obronny Tylko maz plus dzieci mogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulka a dlaczego dostałaś skierowanie do okulisty? Masz jakąś wadę wzroku? Co to jest HbA1c?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.... Tak miło was czytać ale pisać mi się nie bardzo chce.....ta ciąża jakoś tak leci......i tylko czekam odliczam dni.....często płacze z byle powodu -bardzo mi brakuje mojego M- już 3 miesiące go nie ma jeszcze 1,5 miecha:( eh....te rozstania.ja tu -on tam .....ciężko jak cholera...tym bardziej że wszystko muszę sama robić...Szymon przechodzi bunt 6-ciolatka-bunt na wszystko,prycha,trzaska drzwiami-karze go ale zaraz mi go szkoda -bo on też w ten sposób okazuje tęsknotę za ojcem,płacze wieczorami że chce do tatusia-a ja wtedy taka bezradna:( Ogólnie czuje się dobrze- ciągle biorę te zastrzyki domięśniowe-teraz zrobiłam sobie przerwę jak byłam u mamy bo już chodzić nie mogłam tak pośladki bolały:( i już +10 kg -głownie w pośladki i nogi poszło no i mega ogromne cyce!!!! Proszę was jeszcze raz o przesłanie listy z wyprawką tylko te najpotrzebniejsze rzeczy!!!! Powiedzcie mi które laktatory są lepsze...elektryczne czy ręczne? mam zamiar kupić ale nie wiem jaki.Poprzednio maiłam ręczny ale się namachałam....... Kompletuje wyprawkę...... mam na oku wózek....jakie są wasze typy???? kupuje na pewno łóżeczko turystyczne.... poproszę o linki na pościele dziecięce...... Idę na 17 do gina- denerwuje się-oby morfologia znowu nie poszła w dół:(odpieram wyniki tuż przed wizytą aby zanadto się nie stresować.... Pozdrawiam was mamuśki:* 👄❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane , melduję się :) i napiszę więcej później, bo właśnie dostałam 7 paczek od mojego :D :D :D :D dla dzidziusia i mam nadzieję,że coś dla mnie i córci też się znajdzie :) I zaraz zabieramy się za rozpakowywanie tego wszystkiego, więc troszkę mi to zajmie. Także jakby co to do później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marla ja zakupilam laktator z aventa elektryczny ake mozna rownierz uzywac go manualnie nigdy nie uzywalam bo to moja pierwsza dzidzia wiec nie powiem jakie wrazenia.. Mamusia ..!! Az 7 paczek ..!! No to cie ladnie maz obdarowal..!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalie HbA1c-jest najlepszym wskaźnikiem długotrwałego wyrównania cukrzycy(pomiar odsetka hemoglobiny glikowanej) Jest ona zależna od średnich stężeń glukozy w ciągu ostatnich trzech miesięcy A pomiar glukometrem sprawdza chwilowe stężenie glukozy Okulista konieczny ponieważ cukrzyca często uszkadza wzrok(retinopatia)powikłanie cukrzycy No i muszę donieść moje wyniki badań kardiologicznych bo pomimo stosowania leków tętno miałam znowu 128 :-( Mamusia super tyle paczek ze tez do mnie nie chce nikt nic wysłać :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie wiedziałam cukrzyca i wzrok mają się do siebie :) Ale tu dziś cisza.. a ja właśnie sobie bób gotuję na kolacje, ochota wielka :) mamusia jeszcze te kartony rozpakowujesz? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pazMama dobry pomysł z przyzwyczajaniem córki po kilka godzin na początku, też tak robiłam ze swoją i w żłobku i w przedszkolu :) no i fajnie,że masz blisko jakby coś. Rzodkiewa i jak dzwoniłaś po wyniki ?? Są ok ?? Dianakarina jak postanowienie bez słodyczy ?? Udaje się? U mnie jako tako, już byłoby ok, gdyby przede mną nie wyrósł sklep z pieczywem no i zjadłam 2 bułki słodkie :P nata_lie mi też się śnią pierdoły -dosłownie...aż potem się śmieję,jak może coś takiego się przyśnić !!! :P Moniś ja też nie lubię jak ktoś głaszcze brzuszek, ale przyzwyczaiłam się do tego,że córcia z koleżankami najczęściej głaszczą, mówią coś a to rysują :P dla nich frajda dosłownie, jak wiedzą,że w brzuszku ktoś jest, a przecież i one były w brzuchach :D Agulka to ty biedna nachodzisz się po tych lekarzach :( od jednego do drugiego ... Marla sama przechodzę katorgę rozstania, mój przyleci dopiero za około 3 miesiące,może ciut wcześniej ale nie wiadomo. Niestety jakoś żyć trzeba i tyle. Ty chociaż wyjść możesz a ja to ciągle w domu, większość w łóżku... Daj znać jak po wizycie. Ja laktator miałam ręczny, było ok, teraz też w spadku dostałam ręczny i też musi być ok. A paczki rozpakowane :) dużo, ale nazbierało się tego troszkę, a to chemia, a to słodycze córce na wyjazd, a to pieluchy, chusteczki, ciuchy dla mnie, ciuszki dla małego (śliczne !!!!) , kocyki, kosmetyki dla mnie, rzeczy mego (ubrania i też kosmetyki), troszkę spożywki- że tak powiem, trochę rzeczy typowo kuchennych, serwis obiadowy i takie tam różne :P Zmęczyłam się rozkładaniem jak nie wiem co, oczywiście nie ułożyłam wszystkiego bo nie dam rady. Ale ciuszki musiałam obejrzeć - najładniejsze te z disneya - nic ich nie pobije :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia to super te paczki-mój to nie wiem czy umiałby coś sam kupić dla mnie lub małego..... Po wizycie po raz pierwszy od 12-tego tygodnia jestem zadowolona.Hemoglobina poszła w gorę z 10,5 na 12,3 :D-zastrzyki działają!!!!!! Mały waży już 1300 gram :)i fikał koziołki że hoho -wymiary ma na 29 /30 tydzień -2 tygodnie do przodu.... Troszkę humor mi się poprawił.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marla super :-) Jednak zastrzyki pomogły :-) Strasznie sie ciesze razem z tobą A dziecko duże :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry wszystkim. Mamusia nie moglam sie z polozna skontaktowac bo ona tylko wybrane dni tygodnia pracuje.. Ale wyniki miala miec popoludniu zaraz po badaniu wiec mysle ze jakby bylo cos zle to by sie ze mna skontaktowala. Ja juz w pracy po kilku dniach wolnego nocka nie przespana :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) marla Mój nauczył się kupować jak ja u niego byłam, to mu pokazałam, gdzie sprawdzać metki ( by tylko było 1000% bawełna) - wiecie alergia swoje robi i na to musze zwracać uwagę, no ciut dodatek ok, ale nic co by było z więcej niż max 20% poliestru... Rzodkiewa jak ty dajesz radę tak rano wstawać i do pracy maszerować ???? Ja nie wiem,jak wy dajecie radę pracować jeszcze, mi chciało się bardzo do pracy na początku ale odkąd te upały się zaczęły to i odechciało się, wolę w domku jednak siedzieć. Nudno ale jest ok :) A co do kupowania i tylu paczek, to wolałabym,żeby on był tutaj i żebyśmy razem wszystko kupowali itd. I był na miejscu, a nie ja tu on tam, ale pocieszam się,że jeszcze 2 do 3 miesięcy i wkońcu wszyscy razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak wkleję wam coś o dzidziusiu jak się urodzi to jak wygląda :) "...Osoby, które spodziewają się, że dziecko urodzi się różowiutkie czyściutkie mogą być bardzo zaskoczeni widokiem swojego dziecka. Noworodek w życiu płodowym przebywał w płynie owodniowym, w trakcie porodu pokonuje "kanał rodny" i dodatkowo co jakiś czas odczuwa ścisk spowodowany skurczami macicy. Te wszystkie okoliczności wpływają na wygląd noworodka po urodzeniu. Inaczej jest w przypadku dzieci urodzonych przez cięcie cesarskie. Zacznijmy od głowy: Główka w czasie porodu jest uciskana przez co musi dostosowywać swoją wielkość do kanału rodnego. Dlatego jej wygląd zaczyna się modyfikować. Między innymi dlatego malutkie dziecko ma niezrośnięte ciemiączka. To m.in. daje możliwość minimalnego dopasowania się główki. Może powstać również obrzęk na czubku głowy, który nazywamy przedgłowiem. Po kilku dniach od porodu powinien zniknąć. Natomiast, jeżeli główka przybrała kształt stożka to wróci do normalnego kształtu w ciągu 2 tygodni. Włosy dziecka: Są rzadkie włosy i tak raczej wypadną czy ulegną wytarciu. Kolor włosów po narodzinach może odbiegać od późniejszego. Obrzęk narządów zewnętrznych może występować u noworodków płci żeńskiej i męskiej. Obrzęknięte mogą być brodawki sutkowe a z nich wypływać wydzielina biała lub różowa zwana ?mlekiem czarownicy? jest wynikiem działania Twoich hormonów płciowych. U dziewczynek przez te hormony może występować wydzielina mlecznobiała lub krwisto podbarwiona wydzielina pochwowa. Objawy te są normalne i znikają w ciągu 7- 10 dni. Ciało dziecka: Na ciele możesz zobaczyć małe włoski, które są na ramionach, plecach, czole i skroniach noworodków urodzonych w albo po 38 tygodniach ciąży. Wypadają po około 7 dniach. Na skórze: mogą wystąpić krostki, zaczerwienienia, które są efektem działania hormonów mamy. Znikną z czasem. Włosy U noworodków urodzonych przed 38 tygodniem zwykle włoski są obfitsze i utrzymują się dłużej. Może wystąpić obrzęk oczu, ale jest to normalne i znika w przeciągu kilku dni...."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć:) Mamusia fajny atykuł, właśnie wysłałam mojemu mężowi, żeby nie mówił mi później że to nie jego dziecko jak zobaczy czarna czuprynę bo obydwoje jesteśmy blondyni :) Ja wstałam przed 7, jakoś zasnąć nie mogłam. A pogoda jakoś się jesienna zrobiła. Upały było źle, ale za zimno też źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×